2019 Great Lakes Intercollegiate Offshore Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amateur II (T 10)
Brandon Austin Chef   Group 1  
drew ayers Headsail Trimmer   Group 1  
Natalie Dugan In the way   Group 1  
Kayla Hepler Bow   Group 1  
Nolan Reed Pit   Group 1  
addison zenko Main Trimmer    
Erica (T 10)
Hannah Baird Grinder   Group 1  
Connor Baker Bow   Group 1  
Timothy Dickey Skipper 754542U cantd13 Group 1  
Adeline Grootendorst Grinder 752000N    
Brenna Hover Headsail Trimmer    
Luke Koerschner Main Trimmer   Group 1  
Michigan State University    
Flying Pig (J 105)
Sam Colvin Pit   Group 1  
Sarah Corder Bow    
Adrienne Johnson Skipper    
Antoinette Martin Spinnaker trimmer   Group 1  
Jacob Weesies Main Trimmer    
Gangbusters (J 105)
Maya Chiapetta   Group 1  
Jared Cronin Helm    
Hunter Damron Main Trimmer    
Jack Drury Headsail Trimmer   Group 1  
Eilis McLaughlin Bow   Group 1  
Grace O'Hare Tactician 759381X    
Glider (T 10)
elliott bates Pit   Group 1  
Joseph Kenealy    
bailey maine Chef   Group 1  
Kevan Piggot Mast   Group 1  
andrew sailor Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Zach Schauer Spinnaker trimmer   Group 1  
Hot Sauce (T 10)
Zach Childs Bow   Group 1  
Hayden Frentzel Spinnaker trimmer    
Will Huerth Tactician   Group 1  
Michael Lively Pit   Group 1  
Tye Rubin Skipper   Group 1  
Jonathan Thickens Headsail Trimmer   Group 1  
Jonathan Thickens    
KamiKaze (T 10)
Ashley Carr Watch Captain   Group 1  
Eric Lynch Headsail Trimmer    
Jayson Miller Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Caitlin Mutti Medic/Doctor   Group 1  
Brian Pribe 711797X USABP83 Group 1  
Nathan St. Clair Rush Chairman USANS72 Group 1  
Kinship (J 105)
Wyatt Allen Navigator    
Erik Breuer Main Trimmer    
Max Maher Helm   Group 1  
Katherine Sheldon   Group 1  
Seth Stettler Mast    
M*A*S*H* (LS 10)
Zoe Detweiler Pit Assist   Group 1  
Ryder Easterlin Helm    
Mitchell Moore Spinnaker trimmer    
Northwestern University Sailing Team    
Natalie Shilati Pit    
Cooper Soderlund Bow   Group 1  
Mariel Tang Headsail Trimmer    
Minister (LS 10)
Jacob Dannhausen-Brun    
Alexa English   Group 1  
Melanie Gainer   Group 1  
Bahda Hoang   Group 1  
Michael Rivkin    
University of Illinois Urbana-Champaign   Group 1  
Mutiny (T 10)
Jack Brownlee Mast    
Mary Bush Helm   Group 1  
Erin Gallagher Spinnaker trimmer 704699U    
Graham Gunderman Main Trimmer    
Jacob Maher Headsail Trimmer   Group 1  
Maggie Swasey Bow   Group 1  
Miami University    
Out of the Blue (T 10)
Kyle Aerni Mast   Group 1  
Morgan Casey Headsail Trimmer   Group 1  
Kaitlin Compernolle Main Trimmer   Group 1  
Chris Corrigan Skipper    
Erik Lee Bow    
Megan Ramella Offside trimmer   Group 1  
Sarah Shaheen Pit   Group 1  
Perspicacity (T 10)
Brent Gossard Pit   Group 1  
Madeline Henry Main Trimmer    
John Holbrook Skipper 665086L   Group 1  
Karly Jagodzinski Headsail Trimmer   Group 1  
Hannah Posedel Bow   Group 1  
Retention (LS 10)
Cassidy Chalut Headsail Trimmer USACC261 Group 1  
Will Libcke Main Trimmer USAJL218 Group 1  
Casey McVoy Helm   Group 1  
Collin Mulry Bow   Group 1  
Steven Searles Mast   Group 1  
Callie Shensky Pit 28380   Group 1  
Chelsea Spaman Helm   Group 1  
Sealark (J 105)
Christian Cyrul Nav/Tac   Group 1  
Kevin Gallagher Helm   Group 1  
James Kennedy Pit    
Kata Lamb Grinder   Group 1  
University of Notre Dame    
Leah Peluchiwski   Group 1  
Peter Pillari Tactician   Group 1  
Skidmarks (T 10)
Nicholas Cortes Helm 758836W   Group 1  
Gabrielle Gentz Main Trimmer    
Trevor Krygier Headsail Trimmer   Group 1  
Daniella Kyllonen Headsail Trimmer   Group 1  
Patrick Sawyer Bow 742310V   Group 1  
Emma Stahl Mast   Group 1  
Michigan Tech    
Tango (T 10)
anna graves Headsail Trimmer   Group 1  
Dominika Lulewicz Bow    
Caroline Skotarzak Headsail Trimmer   Group 1  
erin sullivan Skipper   Group 1  
Anna Thickens Main Trimmer   Group 1  
Kate Thickens Pit   Group 1  
Terminal Velocity (Tartan 10)
Nick Carney Pro Bowler   Group 1  
Brennan Long Rush Chairman   Group 1  
Connor McColl Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Learon McGinn In the way   Group 1  
Etain McKinney Chef   Group 1  
Bobby Sessions Stunt Owner   Group 1  
Marquette University    
The Asylum (J 105)
Kaitlyn Boyle Helm   Group 1  
Jared Casados Spinnaker trimmer   Group 1  
Brett Eckert Main Trimmer   Group 1  
Matthew Gillcrist Cat 3 Cooler Jockey USMG159   Group 1  
Ashley Koenig Pit   Group 1  
Donald Poirier Tactician 682042K USADP116 Group 1  
Vytis (J 105)
Kyle Doyle Helm   Group 1  
Max Ellsworth Chef   Group 1  
Matt Moores Pit   Group 1  
Jake Orhan Pro Bowler   Group 1  
August Sturm Tactician   Group 1  
Water Works (T 10)
John Alexis Helm   Group 1  
James Buchholz Spinnaker trimmer   Group 1  
Andreas Bueckle Co-Skipper   Group 1  
Sarah Covey Grinder    
Claire Pecard Main Trimmer    
Reagan Roberson Headsail Trimmer   Group 1  
Indiana University Sailing Team    
Winnebago (LS 10)
Courtney Hamilton Pit   Group 1  
Macy Baxter Bow    
Mehmet Karatoprak Main Trimmer    
Adam Katz Headsail Trimmer   Group 1  
Rishab Nayar Mast    
Purdue University    

Main Menu

Sponsors    

Copyright © Interactive Creations 2000-2022