|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
2nd Chance (C&C 35 MkIII) |
|
Jon Bawabe |
|
662612z |
|
|
|
|
Allegra (IOD) |
|
Christopher Calahan |
|
|
|
|
|
|
Arabesque (Chance CTM 31) |
|
Robert Bruno |
|
247127U |
|
|
|
|
Bagatelle (Kiss 44) |
|
Tom Doyle |
|
185052s |
|
|
|
|
Bahama Gal (WH 15) |
|
Bruce Avery |
|
|
|
|
|
|
Balance (J 109) |
|
James Ohlheiser |
|
|
|
|
|
|
Black Ice (Melges 32) |
|
Laura Grondin |
|
700622P |
USALG43 |
|
|
|
BLACKBIRD (J 30) |
|
Tom Welsh |
|
351818R |
|
|
|
|
Blind Monkeys (J 22) |
|
Jeff/Jack Pritchard/Scaduto |
|
|
|
|
|
|
Blue Bell (Watch Hill 15) |
|
Mark Schneider |
|
|
|
|
|
|
Bonanza (Ensign) |
|
George Bates |
|
101318D |
|
|
|
|
Breakin Wind (Cal 27-1) |
|
Daniel Andrews |
|
714841V |
|
|
|
|
Brer Rabbit III (C&C 33) |
|
william A. and David C. Loweth/Strang |
|
137773D |
|
|
|
|
Checkered Demon (Holland 1/2 Ton) |
|
Neal O'Connell |
|
105894C |
USANO10 |
|
|
|
Clockwork (J 24) |
|
Michael Zeller |
|
|
|
|
|
|
Cluster Duck (J 24) |
|
Connor and Jack McCrea |
|
|
|
|
|
|
Creole (IOD) |
|
Matthew Burnham |
|
|
|
|
|
|
Details (Andrews) |
|
John Fries |
|
|
|
|
|
|
Direwolf (imx 45) |
|
Lawrence Hennessy |
|
288594p |
|
|
|
|
Don Quixote (J 120) |
|
Jack Rodgers |
|
|
|
|
|
|
Duchess (IOD) |
|
Chip Flower |
|
|
|
|
|
|
Empress (Hunter 45) |
|
WILLIAM MCCANCE |
|
377052Z |
|
|
|
|
Finn McCool (J 24) |
|
Oliver Parsons |
|
370892B |
|
|
|
|
Firebird (Ensign) |
|
Mike Macina |
|
397881O |
|
|
|
|
Freedom (J 70) |
|
Will Lennon |
|
|
|
|
|
|
Friendly Spirit (Ensign) |
|
Rick Conley |
|
210506C |
|
|
|
|
Ginch (IOD) |
|
Wes Maxwell |
|
1115900 |
|
|
|
|
Glide (J 70) |
|
Bradford Gibbs |
|
|
|
|
|
|
Golf (IOD) |
|
William Reed |
|
|
|
|
|
|
Goombay Smash (J 27) |
|
Stu Craig |
|
222615j |
|
|
|
|
Grey Matter (Viper 640) |
|
Peter Broszkowski |
|
713264Z |
|
|
|
|
Hi Toots (WH 15) |
|
Scott Schneider |
|
122745O |
|
|
|
|
Honey Pi (J 70) |
|
Clem Wood |
|
|
|
|
|
|
Hussy (WH 15) |
|
Richard Holliday |
|
123085R |
USARH56 |
|
|
|
Irish lady (Ranger 26) |
|
William St John |
|
148701q |
|
|
|
|
Izzy May (C&C 33) |
|
Luke Georgian |
|
|
|
|
|
|
J Hawk (J/133) |
|
Rodney Johnstone |
|
105501E |
|
|
|
|
Jester (IOD) |
|
Kevin Carroll |
|
|
|
|
|
|
Geb Cook |
|
|
|
|
|
|
Sukey Hand |
|
|
|
|
|
|
Gordon Murphy |
|
|
|
|
|
|
Sim Wooten |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Jollymon (C&C redwing 30) |
|
Geordie Loveday |
|
319046Z |
|
|
|
|
Leda (Melges 24) |
|
Avery Field |
Grinder |
|
USAAF49 |
|
|
|
Chris & Vicki Field |
|
347538D |
USAJF36 |
|
|
|
Jack Field |
Tactician |
234593B |
USAFJF125 |
Group 1 |
|
|
Vicki Field |
Other |
185827z |
USAVF5 |
Group 1 |
|
|
Loki (Ericson/Olson 34) |
|
Craig T Olsen |
|
170121B |
|
|
|
|
Looney Tunes (Santana 30/30) |
|
Carl Fast |
|
672476R |
USACF24 |
|
|
|
Magic (Ensign) |
|
Robin Durrschmidt |
|
243431L |
|
|
|
|
Mentor (Pearson) |
|
Mark Kondracky |
|
2258961 |
|
|
|
|
Mo' Grins (Viper 640) |
|
Dave Nickerson / Moise Solomon |
|
199404X |
|
|
|
|
Monarch (Alerion 28) |
|
james wittliff |
|
|
|
|
|
|
Moonshine (Pearson 40) |
|
Nate Atwater Jr |
|
137596I |
|
|
|
|
Nightwind (Ensign) |
|
Ward Woodruff |
|
112299W |
|
|
|
|
NorthStar (X412) |
|
Clarke Murphy |
|
|
USACM184 |
|
|
|
Norwegian Wood (IOD) |
|
Rachel Balaban |
|
|
|
|
|
|
Isabel Burnham |
|
|
|
|
|
|
John Burnham |
|
153041I |
|
|
|
|
Olivia Burnham |
|
|
|
|
|
|
Sophie Burnham |
|
|
|
|
|
|
Beth Scholle |
|
|
|
|
|
|
Nunnehi (C&C 99) |
|
Mark Dixon |
|
182160N |
USAMD144 |
|
|
|
Patched Up (Viper 640) |
|
Cole Constantineau |
|
735511Y |
|
|
|
|
Patriot (Baltic 39) |
|
Toby Halsey |
|
|
|
|
|
|
Petrel (Luders33) |
|
Jonathan Gibbs |
|
|
|
|
|
|
PINGA (Tartan) |
|
Robert Amrein |
|
673672Y |
|
|
|
|
Politically Incorrect (Viper 640) |
|
Gareth Annino Allen Kruger |
|
|
|
|
|
|
Porkchop (Viper 640) |
|
Matthew Hebert |
|
226321M |
|
|
|
|
Reckless (J/105) |
|
Steven Marenakos |
|
656802P |
USASM176 |
|
|
|
RedLine (Viper 640) |
|
Arthur Shaw |
|
152487Y |
|
|
|
|
Rimette (J 70) |
|
John Brim |
|
198990O |
USAJB95 |
|
|
|
Collin Leon |
|
|
|
|
|
|
Jennifer Miller |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ringle (X-Yachts) |
|
Robert Rodgers |
|
2131261 |
USARR22 |
|
|
|
SAGACIOUS (Express 34) |
|
Manfred Noack |
|
129710R |
|
|
|
|
Sans Souci (Ensign) |
|
Ted Parker |
|
|
|
|
|
|
Santarella (Baltic 38 DP CB) |
|
James P. (Phil) Scalise |
|
174155T |
|
|
|
|
Se Therin (Catalina 22) |
|
Brian Brousseau |
Bow |
|
|
|
|
|
Richard Magner |
|
271448T |
|
|
|
|
Adam VanVoorhis |
Mid Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Daphne Vayos |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
SECRET (NM 42) |
|
Bruce Kuryla |
|
104660I |
|
|
|
|
Selkie (Catalina 25) |
|
Steven Holmes |
|
|
|
|
|
|
She's the Boss (J/105) |
|
John Sutherland |
|
182770V |
|
|
|
|
Sir Prize (Sirena 38) |
|
Constantine Manthous |
|
707405Y |
|
|
|
|
Sirius (IOD) |
|
Brad Burnham |
|
|
|
|
|
|
Sleighride (J 70) |
|
Richard Miller |
|
|
|
|
|
|
Smilin' Bob (Viper 640) |
|
Andy Stoddard |
|
226094A |
|
|
|
|
Sparky (Viper 640) |
|
Michael Puleo |
|
240472O |
USAMP82 |
|
|
|
Stout (J 29 MHOB) |
|
Matthew Cohen |
Tactician |
|
|
|
|
|
Emily DeLuca |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Kelly Fitzgerald |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Matthew Strand |
Skipper |
718744Z |
|
|
|
|
Mitch Strand |
Pit |
|
|
|
|
|
Superstitions (WH 15) |
|
Bob Prosser |
|
|
|
|
|
|
Swiss Cheese (J 24) |
|
Henry Maxwell |
|
|
|
|
|
|
Swoose (Ensign) |
|
Russell Carr |
|
133015E |
|
|
|
|
Terrain Avoidance (Cal 39) |
|
Vito Addabbo |
|
340688A |
|
|
|
|
Thunder Chicken (J 22) |
|
Scott Loweth |
|
|
|
|
|
|
Torqeedo (J 70) |
|
Brandon Flack |
|
|
|
|
|
|
Triton (Ensign) |
|
Maurice Scully |
|
710979P |
|
|
|
|
Wild Horses (Melges 32) |
|
Bill & Suzie Canning |
|
168604u |
usawc51 |
|
|
|
Windward (WH 15) |
|
Christopher Evans |
|
|
|
|
|
|
Darlene Evans |
|
|
|
|
|
|
Peter Evans |
|
|
|
|
|
|
Zig Zag Zoom (J 29) |
|
Prescott Littlefield |
|
174604N |
|
|
|
|
Zorro XF (Viper 640) |
|
George Prieto |
|
|
|
|
|
|