2016 Lake Huron International Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
50/50 (X 102)
Tom Vigrass & Steve Beeler    
Anemone (Ontario 32)
Douglas Lowe 652279E    
Anxiolytic (Hanse 370)
Michael Poulter    
Arete' (ORMA 60)
Rick Warner 674800p    
Bad Medicine (S2 10.3)
Brian Dunlavey Grinder    
Lori Fitting   Group 1  
Tony Kus Skipper 743882V   Group 1  
Jane Olgaard Floater   Group 1  
Kristin Olgaard Floater   Group 1  
Mark Olgaard Helm 216836X   Group 1  
Canadian Yankee (SR 33)
Brad Boston    
Carinthia (J 120)
Ken Brown Headsail Trimmer 257299M   Group 1  
Thomas Burleson Main Trimmer   Group 1  
Joel Craig Navigator 236856D USAJC277 Group 1  
Michael Henk Headsail Trimmer 187194H USAMH153 Group 1  
Frank Kern 156055u USAFK16  
Dave Lorenz Mast    
Rob Miller    
Nicole Neely Pit 666987p    
Andrew Ogawa    
Daniel Van Hove Mast   Group 1  
Courtesan (Farr 49)
Dane Christy    
Jake Christy Spinnaker trimmer USAJC280 Group 1  
Michael Cowan Mast 175934Y USAMC180 Group 1  
Jim Denner Other Usajd124 Group 1  
Clyde Guensche    
Michael Helm Pit usamh162 Group 1  
Stu Kevelighn Helm   Group 1  
Brad Kimmel Skipper 108088C USABK72  
David Lockhart Floater   Group 1  
Grant Lockhart    
Details (GL 70)
Lance Smotherman 207737y USALS23  
Dynamis (SC 70)
Bridget Baker Main Trimmer USABB157 Group 1  
Brien Baker USABB147  
Connor Baker    
Devon Baker   Group 1  
Greg Baker    
Max Baker    
Patrick Bresser Spinnaker trimmer   Group 1  
Marc Hollerbach 275663c USAMH20 Group 1  
Nathan Hollerbach    
Adam Loonsbury Mid Bow    
Barron Meade Headsail Trimmer   Group 1  
Robert Nutter 130262H USARN21 Group 1  
Robert O'Brien Bow 729242P   Group 1  
Justin Palm Other 19543C JPUSA26 Group 1  
Brad Terpstra Bow   Group 1  
Equation (Santa Cruz 70)
Bill Alcott / Tom Anderson 162523K    
GALE RUNNNER (C&C 29-2)
LARRY FAIR Co-Skipper    
Steve Fair Co-Skipper    
Good Lookin' (J 105)
Mark DenUyl USAMD124  
Griffin (J 35)
Paul levin    
Ihnsanity Too (J 120)
mike adams    
Eva Anderson    
Zak Bowdish Mast   Group 1  
natalie culler Bow   Group 1  
Marvin Ihnen Co-Skipper 219251W USAMI15 Group 1  
dave kastura Headsail Trimmer   Group 1  
paul lady Navigator   Group 1  
steve lorenz Headsail Trimmer   Group 1  
kenneth tanner Co-Skipper 242940P USAKT146 Group 1  
David Weinkauf Headsail Trimmer 705142Z USADW151 Group 1  
Liberty (Beneteau First 42)
Robert Bert 217064V USARB199  
Major Detail (J 35)
William Vogan    
Mischief (C&C35 mk1)
Ken Colborne    
Nauti Boys (J 120)
ROBERT EGER Other   Group 1  
David Balcirak Headsail Trimmer    
MAKENZIE BALCIRAK Offside trimmer    
John Hughes / Ed Vermet 671564A    
ROM GMEINER Pit   Group 1  
Emily Hughes Pit   Group 1  
John Hughes Owner 671564A   Group 1  
John Patrick Hughes Bow    
Andrew Lockhart Rush Chairman   Group 1  
Andrew Lockhart    
Tim Peters    
Christopher Scott Bow Usacs261 Group 1  
NICK TROST Headsail Trimmer   Group 1  
Jennifer Vermet Mid Mast    
MITCH VERMET Bow   Group 1  
Night Moves (J 120)
Henry Mistele    
PassinThru (Santana 35)
Eric Slack/Sealy 702886T    
Proper Villain (T-10)
Nick Ward / Greg Kinney 352062P USANW13  
ROWDY (THOMAS 35)
VAL SAPH 106712L    
Shape (Santana 35)
Winfield Cooper III    
Solution (Farr 40)
Keith Cameron 270335L usakc11  
Stalwart (C&C 41 WK)
Brian Cann 230415E USABC76  
Steelin' Gold (J 35)
William White 181687B    
Tantrum (Santana 35)
Terry Vigrass    
Tryst (C&C 37/40R)
Robert Carswell    
Unplugged (J 111)
Tim Clayson    
Verity III (CS36 Merlin)
Rick Goldt Main Trimmer cansg17 Group 1  
Brian Hurst Skipper CANBH12 Group 1  
Elayna Hurst Headsail Trimmer CANEH12 Group 1  
Marc Lacoursiere Co-Skipper CANML30 Group 1  
Jim MacKenzie Bow CANJM77 Group 1  
CHRIS MILNE Main Trimmer CANCM35 Group 1  
Rob Perquin Headsail Trimmer CANRP11 Group 1  
War Chant2 (Beneteau First 36.7)
Reid Stromberg 350820j    
WickedR (Beneteau 10 R)
Ron Bildfell    
Wind Seeker III (C&C 38 Mk III WK)
Bill Hyslop 337300M USAWH74  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021