2022 Edgartown Race Weekend, 'Round The Island Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
AFRICA (Tripp 41)
Bump Wilcox   Group 3  
Alquemie (C&C 37)
Marc Bucklen 338086B    
Apr├Ęs (J 120)
Stephen Besse 370216J   Group 1  
Artful Dodger (Tartan 3500)
Michael Powers 208101I    
Atalanta (Sabre 28 ketch)
Richard Sides 138474D   Group 1  
Avatar (J 160)
Alan Fougere 663996Q    
Big Fish (Beneteau 36.7)
Greg Morse    
byte (Sunfast 3300)
Robert & Libby Alexander 374806V    
Calusa (Sabre 386)
Peter Holmes 60386 USAPH80  
Camelot (S&S Sloop)
Robert Labdon 244318P    
cattiva (X35)
Pat Cerundolo 656056X    
Ceilidh (J-121)
James Coggeshall 806157    
Checkmate (Frers 33)
John Sheridan 801474Q    
Dark 'n Stormy (J 105)
Joyce, Reservitz, and Wagner 107051N   Group 1  
Defiance (Navy 44 MK 2)
Larry Frazier    
Denali (Sabre 452 WK)
Joshua Weiss 688120P    
Denali (JV 66)
Michael D'Amelio 659919W    
Escapade II (Morris Ocean Series)
Tom Bowler 390176W    
Far Out ( Morris 52RS)
Thomas Firsching 804808Q   Group 1  
Gallant (Navy 44)
MIDN 2/C Jake Kiggans    
Gamecock (IC37)
Peter McClennen   Group 1  
Goat Rodeo (Seaquest 36)
Todd Johnston 225914R   Group 3  
Good N You (J 30)
Ross McCaig    
Hafa Adai (J 109)
Eliot Shanabrook 235287C    
Here Comes The Sun (Olson 34)
Kevin McCoole    
Hope (Alerion Express 38)
Joe Whelan Chris Bjerregaard 112659S   Group 1  
Incognito (J 121)
Joe Brito    
Iniki (Alerion Express)
Paul Stafford   Group 1  
Integrity (Navy 44 MK 2)
Virendra Ghate   Group 1  
IRIE 2 (Kerr 55)
Tad Barrows Grinder   Group 1  
Lee Ann Cooper    
Brian Cunha 179170C   Group 1  
John Gower    
Thomas Henneberry Grinder USATH94 Group 1  
Victor Hong Floater   Group 1  
Dick Hyde Main Trimmer 110607C USARH28 Group 1  
Stuart M Hebb Helm 163807P   Group 1  
Kevin Magee Pit USAKM109 Group 1  
Katrin Mehler Floater   Group 1  
Jo Riley Grinder   Group 1  
mark riley Headsail Trimmer USAMR93 Group 1  
Bekki Schenker Strategist    
Renee Wightman Pit Assist usarw126  
neily williamson Bow AUSNW4 Group 1  
Kanga (DP34)
Luke Tougas    
Kaos (Frers 41)
Scott Belliveau 333914Q    
LARK (Alden Gaff Sloop)
John F Kerry    
Legacy (C&C 110)
James Glynn 139143V    
Lil Waggy (FRERS50)
Marc Davis    
Low Profile (Sunfast 3300)
Charlie Benzak    
Charlie Benzak    
Benjamin Chafee Nav/Tac   Group 1  
murmur (J 120)
Robert Reifeiss 293957F    
Night Moves (Frers 41)
Alex Nugent 361536R USAAN35 Group 1  
Ovation (Sabre 362)
Kent Lenci   Group 1  
Pegasus (Hallberg Rassy 49)
Michael Hedges 820064P   Group 1  
Phantom (Concordia Yawl)
Joshua Dennerlein    
Quintessa (Sabre 362)
Scott Shucher 169664I    
RAPTOR (J 109)
Ed Dailey 252836T    
Resilience (J 35)
Malcolm Child Strategist    
Olwen Huxley   Group 1  
Laura Shulman Nav/Tac    
Restless (J/105)
Robert Ryan 302    
Riva (J 35C)
Steve Dahill 394954G    
Ruse (Swan 44 Mark II)
William Marsh 264603N    
Saraband (Frers 36)
Elke Backman 718388V    
Seefest (J 29 MH OB)
Ira Perry 255914U    
She's No Lady (J 121)
Robert Littleton 775541v    
Silhouette (Cherubini 44)
David Caso 349534D USADC31 Group 1  
Tenacious (Navy 44 MK 2)
Lauren Breitinger In the way   Group 1  
Pete Carrico Cat 3 Cooler Jockey 122045H USAPC2 Group 3  
Martha Fields Helm   Group 1  
Rick Irving Bow 760630E USARI9 Group 1  
Taron Madison Mast   Group 1  
Alec Malone Helm   Group 1  
Dylan Medina Headsail Trimmer   Group 1  
Nicholas Ong Pit   Group 1  
Keegan Steele   Group 1  
The Blue Peter (Alfred Mylne 65)
Mathew Barker    
Thunder and Lightning (TF10)
John Hele    
Tio Loco (Club Swan 42)
Henry Brauer Steve Madeira 101634G USAHB36 Group 1  
UPBEAT (J/99)
Jeff & Rod Johnstone 148304P USAJJ99  
Veladare (C&C 42 Custom)
John Anderson In the way   Group 1  
KATHY bradford Bow   Group 1  
Greg Danti Floater   Group 1  
KAREN DONOHOE Runners   Group 1  
SALLY ELSHOUT Bow   Group 1  
Alicia Forella    
Jenna Hannafin Pit Assist   Group 1  
Camden Myles Co-Skipper   Group 1  
John Myles 245278C    
Waterwolf (J 105)
Ed Lobo 402823N   Group 1  
WEATHER GUAGE (Farr 44)
Ian MacLeod    
Wicked 2.0 (J 111)
Douglas Curtiss 404271T    
Wild Horses (W Class 76)
Donald Tofias    
Wildflower (Sabre 402)
Jonathan Pope    
Wind Fall (Swan)
MMA Massachusetts Maritime    
Windigo (Sabre 426)
George Brown    
George Brown    
George Brown    
George Brown    
George Brown    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022