2021 Aldo Alessio; Phyllis Kleinman Swiftsure Cup; Santa Cruz 27 National Championship
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adjudicator (FAST 40)
Paul Dorsey    
Akula (J/105)
Doug Bailey 325291Z    
Alineaa (Knarr)
john Buestad    
Arbitrage (J/105)
Bruce Stone 260545o usabs49 Group 1  
Blackhawk (J/105)
Ryan Simmons    
Bluebird (Moore 24)
Ryan Georgianna    
Brothers (Knarr)
Robin Driscoll 397999Z   Group 1  
Butcher (J 88)
dave Corbin 181839V USADC136 Group 1  
Chance (J/120)
Barry Lewis 292763z    
Cicciolina (Folkboat)
Paul Dixon    
CircleSea (Folkboat)
Thomas Haverstock 347346B   Group 1  
DESTIN (Landmark 43)
Romeo Uriarte    
Don Quixote (Santa Cruz 27)
craig smith    
Donkey Jack (J 105)
Rolf Kaiser 198501T USARK28 Group 1  
Faith (Folkboat)
James Vernon 674408W    
Favonius (Dehler 46)
Mike Blunt Mid Bow   Group 3  
Brendan Busch Main Trimmer   Group 3  
Chris Deaver Other    
Greg Dorn Owner 666986P   Group 1  
Nick Dorn Bow   Group 1  
Annie Edinger Floater   Group 1  
Sebastien Franck Offside trimmer   Group 1  
Jacob Kowalski In the way   Group 1  
William Paxton Navigator   Group 3  
Ashley Perrin Boat Captain   Group 3  
Mike Tarwacki Floater   Group 1  
Cam Tuttle Pit   Group 1  
Mike Ure Mast   Group 1  
Flyer (Knarr)
Chris Kelly    
Flying Circus (Moore 24)
William Erkelens 127707s    
FREJA (FOLKBOAT)
Dave Kresgi    
Tom Reded jr Main Trimmer   Group 1  
TOM REED 674318A   Group 1  
Giant Slayer (sc27)
David Garman 254852X USADG105 Group 1  
Godot (J/105)
Jennafer Anderson Pit USAJA32 Group 1  
Drew Cannon    
Phillip Laby 653453W USAKL35 Group 1  
Christopher Wenisch Main Trimmer USACW80 Group 1  
Good Timin' (Santa Cruz 27)
Alexander Mirfield 804034S    
Hanalei (SC27)
Ryan Schuyler   Group 1  
Hijinks (J/88)
Logan Ashcraft Skipper USALA17  
Inconceivable (J 88)
Steven Gordon   Group 1  
Invictus (Sunfast 3600)
Jacques Benkoski Tactician   Group 1  
Gerhard Esterhuizen Main Trimmer 741234T   Group 1  
Garett Greenhalgh Bow   Group 3  
Drew Harper Pro Bowler   Group 1  
Burak Kocal Headsail Trimmer    
Nicolas Popp 760932E    
Bill Walters Headsail Trimmer    
jabberwocky (J/105)
simon king Headsail Trimmer USADK64 Group 1  
peter phillips Main Trimmer   Group 1  
paul reyff Headsail Trimmer USAPR39 Group 1  
dennis rowedder Tactician USADR111 Group 1  
brent vaughan 207569E USABV10 Group 1  
Jam Session (J/105)
Adam Spiegel 215464v USAAS10  
Jersey Girl (SC27)
Joe Wagster    
JuJiu (J/105)
Timothy Sullivan 317584G   Group 1  
Kestrel (J/105)
Eric Patterson 805141S    
Kraken (Knarr)
Risley Sams 6691N    
Risley Sams 6691N    
Kulani (Knarr)
Timothy Dowling 766737V    
Mas! (Moore 24)
Mark English   Group 1  
Medusa (Santa Cruz 27)
Nathan de Vries 797623T    
Mistress Quickly (Sc27)
Evan Diola    
Mooretician (Moore 24)
Roe Patterson 181474T   Group 1  
Moorigami (Moore 24)
John Siegel 146617t   Group 1  
Ne*Ne (J105)
Tim Russell 267529c    
Nihui (Knarr)
Russ Silvestri 112673q RS141 Group 1  
Nuckelavee (Melges 32)
Gerald Demeunynck Headsail Trimmer    
Gael jaffrezic Main Trimmer    
Stefan Jensen Mast   Group 1  
Mark Kennedy Skipper 275097G   Group 1  
Ross Kennedy Spinnaker trimmer 780198W   Group 1  
Brian Martin Mid Bow   Group 1  
Claudia McPherson Pit Assist   Group 1  
Will Paulsen Mast    
Pearl Prisco Pit 768236X USAPP60 Group 1  
Tom Warren Bow   Group 1  
Pegasus (Knarr)
Aaron Farley    
Clark Goodman Tactician USACG108 Group 1  
Shawn McMurray Skipper USASM167 Group 1  
Pelagia (J 88)
Christos Karamanolis 805398Y USACK104 Group 1  
Sergey Lubarsky    
Peregrine (J/120)
David Halliwill 266324T    
POLPERRO (folkboat)
peter jeal    
Ravenette (J/88)
Brice Dunwoodie 767832T USABD88 Group 1  
Rio (SC27)
Soeren Brinkmann    
Ruby (Moore 24)
Stephen McCarthy    
Russian Roulette (J/105)
William Woodruff    
Sabrina (Folkboat )
Chandler Grenier    
Sharkey (J 105)
Michael Fingleton Spinnaker trimmer   Group 1  
Oslo Jacobson    
kate Molitor    
Tyler Molitor Main Trimmer USATM123  
Shane palmer 699181M    
Hunter Wilson    
Snaps III (Knarr)
Mike Ratiani    
Sophie (Santa Cruz 27)
Randy Clee   Group 1  
Split Water (J/88)
David Britt 407123Q   Group 1  
Strangelove (J/105)
Paw Andersen Pit USAPA49 Group 1  
Noah Barrengos Main Trimmer USANB53 Group 1  
Will Cefali Mast   Group 1  
Justin Oberbauer 310181L   Group 1  
Dave Williams Headsail Trimmer 807586W USADW166 Group 1  
Suerte (Moore 24)
Nick Dugdale 320960P USAND9 Group 1  
Svenkist (Knarr)
Sean Svendsen    
Swift Ness (J/111)
Nesrin Basoz Pit 231735N   Group 1  
Marcus Canestra Spinnaker trimmer 712455B AUSMC52 Group 1  
Jack Feller Headsail Trimmer   Group 1  
Stefano Lindt Mast   Group 1  
Reuben Rocci Helm 332222H   Group 1  
Dave Steichen Bow 767110X   Group 1  
Mark Warren Pit Assist   Group 1  
Ralph Wedge Main Trimmer   Group 1  
Thea (Folkboat)
Chris Herrmann    
Variety Show (SC27)
Barry Whittall 176232R    
Viva (Knarr)
Donald Jesberg 111936M   Group 1  
Water Dragon (SC27)
Derek Weitz    
Wet Spot (Moore 24)
Michael O'Callaghan   Group 1  
White Shadow (J 88)
Jim Hopp 751860Y USAJH361 Group 1  
Wildcard (Santa Cruz 37)
Howard Elfant Headsail Trimmer    
Don Ford Headsail Trimmer    
Nicholas Grebe 671123U USANG16 Group 1  
Brandon Mercer Pit   Group 1  
James Mercer Mast 797011X   Group 1  
Stacy Riggs Bow 708139D   Group 1  
Rosanne Scholl Main Trimmer 662874L   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022