2021 Bayview North Channel Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
AirForce (Express 27)
Spencer Channell Foil Trimmer   Group 1  
Ryan Farrell Tactician   Group 1  
Perrin Fortune 729920M    
Jason Huyghe Spinnaker trimmer 805500v   Group 1  
Chickenhawk (Cal 25)
Mark Pinney    
Danger Zone (Express 27)
Josh Hevron USAJH337 Group 1  
Kevin Morin    
Matthew Morin Staysail trimmer   Group 1  
Trey Rose Cat 3 Cooler Jockey USAAR33 Group 1  
Pauline Shammami    
Das Boot (Express 27)
Gary Bresnehan Headsail Trimmer   Group 1  
Dan Gidcumb Nav/Tac 688017F USADG92 Group 1  
Harald Kolter Skipper 179517B    
Suzanne Thomas Headsail Trimmer   Group 1  
Defiant (Morgan 27)
Pete Fitzpatrick    
Alanna O'Rourke Bow    
Jeff Wittstock Spinnaker trimmer    
Eagle One (Express 27)
Nathan Hollerbach   Group 1  
Timothy LaRiviere 227064W    
William Melville Headsail Trimmer   Group 1  
William Melville Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Eliminator (C&C 35 MKII)
Christopher VanTol USACV1 Group 1  
Evolution (Express 27)
Kira Ferguson    
Nicholas Irwin Pro Bowler   Group 1  
Dan Nikesch Stunt Owner    
Eric Nikesch Owner    
Peter Pfaff Watch Captain   Group 1  
Fast Tango (North American 40)
Tim Prophit 171930m USATP25  
Glory (Nonsuch 30)
Rob Wood 687046V   Group 1  
GOAT YARD RACING (J 70)
Michael B. Hoey    
Alex Hume    
Bob Pethick Chef   Group 1  
Gary Warner    
GOAT YARD RACING    
Hardly Tri-ing (Corsair F31 R)
Martin Foster 255942Y    
Hot Ticket (J 120)
Mike Kirkman USAMK117 Group 1  
JamJam (Morgan 27)
Damaren Dan    
Jessica Dorado Helm   Group 1  
Sterling Herrmann Bow   Group 1  
Robbyn Martin Medic/Doctor   Group 1  
James Morphew    
Marianne (Melges 24)
Peter E. Shumaker    
Merak (Hunter Legend 37)
Matt Bizer Bow    
Tiffany Ellis Headsail Trimmer    
Adnan Medic Skipper 732074V   Group 1  
River Servia    
Brynna Smith Other   Group 1  
Lacy Soria Headsail Trimmer   Group 1  
Bailey Anne Yildiz Main Trimmer    
Miss Killer (J 70)
Don Glover 758784Z USADG118 Group 1  
Morticia (Seacart 30)
Christopher Tuckfield & Patrick Pettengill   Group 1  
Never Alone (Cal 25)
Ross Nuechterlein    
New England Ropes (Melges 24)
Bora Gulari 669671W usabg Group 3  
Pacu (Ranger 22)
Raphael Chirolla    
Pepper (Cal 25)
Curtis Rozelle    
Quadrophenia (Catalina 27)
Maria Farrell    
Dave Feldpausch Autopilot   Group 1  
David Feldpausch Bow   Group 1  
James Feldpausch    
John Feldpausch In the way   Group 1  
RagDoll (Star)
George Macon 143059R    
Rapsody in Blue (Nonsuch 30)
Thomas Anderson Grinder    
Tom Dawson    
Susie McGraw Thibault Other   Group 1  
Rhea Nicholas 800846y   Group 1  
Riptide (Express 27)
Andrew Casazza Staysail trimmer   Group 1  
Josh Collins Headsail Trimmer   Group 1  
Minh Huy Ha    
Suzanne Scoville Main Trimmer   Group 1  
John Walton 665353O USAJW123 Group 1  
Ruby My Dear (Express 27)
Dennis Damaske Switch Flipper USADD133 Group 1  
Tom Favenyesi Headsail Trimmer    
Linda Kubit Bow USALK61 Group 1  
Franklin Poupore Skipper    
Rugger (S2 7.9 Custom )
Matt Koch Bow    
Nikolaus Kowal-Besler Medic/Doctor 662888B USANK17 Group 1  
Dennis Meagher Rush Chairman    
Ian Pouliot Leeward Helm    
Jake Wolny Foil Trimmer   Group 1  
Sea Wise (Sloop-Bristol 27)
Brad Clancy Mast    
JAy kaiser    
kyle lesage    
Gordon Smith    
Chuck Weiss 10043704    
Second Wind (Cal 25)
Pat Cazabon Pro Bowler   Group 1  
Don Healy 654041Q    
Gary Nichols Staysail trimmer    
Nick Trost Autopilot   Group 1  
Sixpence (Nonsuch 30)
Jim Lieder   Group 1  
Sue Lieder Floater    
Jim Rusnack Navigator   Group 1  
Lisa Rusnack Spinnaker trimmer   Group 1  
Solo Cup (S2 7.9)
Brian Smith In the way 236012J USABS150 Group 1  
Steve Smith Bow   Group 1  
Steve Tepel Co-Skipper 166052S   Group 1  
Lee Thomas Spinnaker trimmer   Group 1  
Target Practice (Cal 25)
Adam Hollerbach / Erik Ryan 125741Q USAAH32 Group 1  
Mark Kraft Pit Assist   Group 1  
Nick Marcolini Chef   Group 1  
Erik Ryan Switch Flipper USAER23 Group 1  
TOG (Etchells)
Glenn Burton    
Unleaded (Contour 34 SC)
Etienne St-Laurent    
Whattaride (Wavelength 24)
Christopher Cyrul 226073v    
Greg Cyrul    
Steve Morrow    
Steve Morrow Navigator   Group 1  
Matt Schaedler    
Whitefang (Cal 25)
John Harper 103981U    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022