2020 Valeur-Jensen Stamford Denmark Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 Amigos (J 24)
Matias Healy    
After Midnight (CTM41)
Paul Jeka 116507N    
Alliance (C&C 27)
William Lewis    
Arbitrage (Hobie 33)
Brooks Ritchey 799230Q   Group 1  
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick & Skip Sinclair    
Cathexis (X382)
Bryan & Kara Schapperle    
Celebration (II) (Tripp 37)
Sea Scout Ship 6    
Chasseur (Sabre 38)
Sandy McLane    
Christopher Dragon XI (Ker 40+)
Andrew & Linda Weiss 352216l   Group 1  
Coyote (Bolt 37)
William Clemens 175681C    
Crazy Train (Melges 24)
Patrick Croke 301816K usapc38 Group 1  
Easy Red (J 92)
John Cutting    
Emoticon (J 109)
Jackson Chabot Bow USAJC316 Group 1  
Lindsay Doyle Offside trimmer USALD41 Group 1  
Erik Dykema Pit Assist    
Patrick James Headsail Trimmer USAPJ35 Group 1  
Kevin LeCompte Mast 304290U USAKL43 Group 1  
Jamie Morris Pit USAJM170 Group 1  
Jonathan Rechtschaffer    
Evil Monkey (Soverel 33)
David Schmidt    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek / Vincent Nanni   Group 1  
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
FiveEast (Beneteau First 36.7)
Frank Sess 736516T    
FloIII (C&C 25)
James Goodridge    
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke 380760T GBRAD74 Group 1  
Gemini (Hanse 375)
James Coffman 324519S USAJC81 Group 1  
Glim (C&C 40)
William Beery Other 147171W USAWB36 Group 1  
William Klein 713955z    
Mike McLaughin Bow   Group 1  
Group 5 (Figaro 2)
Vadim Shablinsky   Group 3  
Growth Spurt (J 109)
John Greifzu, Jr. 204531K USAJG192 Group 1  
HOONIGAN (J105)
Vlad Shablinsky   Group 3  
Iris (Sabre 426)
Lee Backus    
J gro (J88)
douglas grover   Group 1  
Janifferjil (Sabre 34)
Jane Bergere    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn 797567W USATD123 Group 1  
Liberty (Sabre 34 )
Leonard Shavel    
Loblolly (Sunfast 3600)
Michael Greene 745811Y   Group 1  
Loki 4 (Cal 33-2)
Richard Correll    
Lucida (J 27)
Barry Purcell    
M Squared (J/120)
William Mack 774806Y    
Magic (Santa Cruz 52)
John & Erica Corwin 51552    
Marie (Tartan 372)
Paul Eliea 275659G USAPE7  
Matt Joyce Grinder   Group 1  
Dan Rush Spinnaker trimmer   Group 1  
Brett Sandgren Main Trimmer   Group 1  
Stefan Witzenburg    
Miller's Crossing (Rodgers 26)
Christopher Miller 208003J USACM80  
Miss Lee Sea (CATALINA 270)
John Morrow    
Joseph Ruszkowski    
Paul Selnau    
Navis Bona (J 27)
Steve Campana Bowman   Group 1  
Don Christino Mid Bowman    
Don Christino Mid Bowman    
Christopher Hynes 152904K USACH116  
Greg “Bones” Lynn Floater   Group 1  
Neva (Beneteau First 235)
Alex Henkin    
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Pauls Hardware (Beneteau Oceanis)
PAUL ADELBERG    
Phantom (XP44)
Chris Schoen Owner 379826J   Group 1  
PHOENIX (C) (C & C 34)
Robert Lussi 225404K    
Rascal (Dehler 38c)
Rory Cumming 763642Z GBRRC102 Group 1  
Rascal (Ericson 39)
Salvatore Carillo Mast   Group 1  
Sven Dobler Headsail Trimmer 766289R   Group 1  
Dennis Grunbeck In the way   Group 1  
Alan Kriegstein Main Trimmer    
Spencer Kriegstein Pitman    
Christopher Schneider Skipper 124596B USACS270  
Leigh Sterflinger Strategist 316871C   Group 1  
Redemption (Farr 395)
david goldstone    
Redline (J 92)
Ray Gustin    
Rhiannon III (J 109)
Chris Nicholls / Cao Deambrosio 672787X    
Rikki (R/P 42)
Carina Becker Bow   Group 1  
William Beres Main Trimmer   Group 1  
Doug Carlisle In the way Usadc162 Group 1  
Bruce Chafee 140720D USABC24 Group 1  
GARY GREENE Runners   Group 1  
Stuart Longley Grinder   Group 1  
Peter Parsons Headsail Trimmer    
Torey Pellegrini Runners   Group 1  
Christopher Schubert Other   Group 1  
Eric Thygesen    
Roo (C&C 33-2)
Gary Tarnoff 765581g    
Rumba (J 133)
Ove Haxthausen 669538S    
Scapegoat (J 105)
James Reichel 185376D    
Shining Star (Farr 33)
Steve Hayes    
Shooting Star (J105)
Robert Betensky 766463Z    
Silver Fox (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X USAJA29 Group 1  
Smokeshow (GP 26)
Brooks Daley Main Trimmer USABD59 Group 1  
Chris Manson-Hing Bow 689743P USACM167 Group 1  
Paul Sevigny Owner 177474F   Group 1  
Soup Bone IV (Chrysler 27)
Lyndon Helmbolt 114    
Southern Cross (Frers 33)
Brian Higgins USABH78   Group 1  
Speedway Boogie (Colgate 26)
Chris Brady 229180B   Group 1  
Spicy (C&C OD 30)
Gregg Clark Jim Grover Pete Manion    
Strange Brew (J 105)
Randy Bourne    
Strider (J 109)
Daniel Corcoran 651361V   Group 1  
Sunshine Daydream (Beneteau First 36.7)
Chris Fesenmeyer 227600m    
Surfer Girl (J 88)
Keith Rehder    
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller 218252V USASF22  
The Roost (J 111)
Pito Chickering   Group 1  
Timaru (Jeanneau 39i)
Carter Harris 663690C    
Tonic (Beneteau First 35)
Steve Lukens    
UNPLUGGED (Custom 28)
Chris and Marc Malloy USACM114 Group 1  
Veronica (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Veronique (Beneteau First 345)
bryan coon Helm    
James Martinolich Headsail Trimmer    
Jim Mulholland Spinnaker trimmer    
Bert Rubin de Cervens Skipper 660510E    
Rich Wysoker Bow   Group 1  
Vicitan (Figaro 2)
Ben Lilly    
Vixen (J 92)
Jim Weil/ EJ Haskell    
Voidoid V (CTM 33)
David Blagden 209673F    
Wild Child (J 111)
Peter Hansen    
Williwaw (Figaro 2)
Jonas Armstrong Headsail Trimmer    
Ben Hunt Skipper   Group 1  
Alex Koziol Headsail Trimmer   Group 1  
Xanadu (X Yacht 41)
Charles and Elaine Goodrich 651043Q USACG28 Group 1  
Xpatriate (Xp44)
Peter Grueterich 357790k    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021