58th Annual Round the Island Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
2nd Chance (C&C 35 MkIII)
Jon Bawabe 662612z    
Allegra (IOD)
Christopher Calahan    
Altered States (S2 10.3)
John Brousseau 200609F    
Arabesque (Chance CTM 31)
Robert Bruno 247127U    
Arara (X-412)
David Nardella 426372A    
bahama gal (WH 15)
bruce avery    
B'bop (Morgan 24)
Brian Beggs    
Cal Beggs    
Black Ice (Melges 32)
Laura Grondin 700622P USALG43  
Blue Bell (WH-15)
Mark Schneider 728645Z    
Breakin Wind (Cal 27-1)
Daniel Andrews 714841V    
Clockwork (J 24)
Michael Zeller    
Corona (S2 9.1)
Brad Washburn    
Don Quixote (J 120)
Jack Rodgers    
Duchess (IOD)
stewart cutler    
Eclipse (Melges 24)
Peter Bergendahl    
Empress (Hunter 45)
William McCance 37705    
Friendship (Ensign)
Roy Adamson    
Fusion (Tripp 37)
Mark Salerno 331836R    
GOLF (IOD)
Mac Cooper Main Trimmer    
Jeff Curtin Headsail Trimmer 246739C    
Bill Reed Medic/Doctor 216538W USAWR9  
Steve Steadman Chef    
Mark Steinmetz Bow   Group 1  
Gremlin (Tripp)
Bruce Cathcart    
Hi Toots (WH-15)
SCOTT SCHNEIDER    
Honey Pi (J 70)
Clem Wood    
Irish lady (Ranger 26)
William St John 148701q 1  
Irukandji (Beneteau First 32)
Robert Goodwin    
J Crew (J 24)
Oliver Parsons 370892B    
jester (IOD)
Bo Cook    
Jeb Cook    
peter Crowley    
currie Wooten    
simeon wooten Skipper    
Leda (melges 24)
Chris Field 347538D USAJF36  
Magic (Ensign)
Robin Durrschmidt 243431l    
Mast Transit 2 (J 27)
David Kelly 127458a    
Mo Grins (Viper 640)
Moise Solomon Dave Nickerson 127495F USAMS55  
Moonshine (Pearson 40)
Nate Atwater Jr 137596I    
Northstar (X 412)
Clarke Murphy 51880    
Patriot (Baltic)
Toby Halsey USAAH9  
Persistence (Pearson 36-2)
Rick LeGeyt    
PFLASH (J105)
Tim Desmond 717939M    
Ragtime (J 70)
John Johnstone 127120J    
Reckless (J 105)
Steven Marenakos 656802P USASM176  
Ringle (Finngulf 46)
Robert Rodgers 2131261    
Sagacious (Express 34)
Manfred Noack 129710R    
Santarella (Baltic 38 DP CB)
James P. (Phil) Scalise 174155T    
Scorpion (Evelyn 32)
Larry Hennessy 288594p    
Se Therin (Catalina 22)
Brian Brousseau Bow    
Richard Magner Skipper 271448T    
Brandon Marley Headsail Trimmer    
Seabee (CAL 28)
Nick Woviotis 671286T    
SECRET (NM 42)
BRUCE KURYLA 104660I    
She's the Boss (J 105)
John Sutherland 182770V    
Sir Prize (Sirena 38)
Constantine Manthous 707405Y    
pamela manthous Owner 707405Y    
Sirius (IOD)
Brad Burnham    
Sleighride (J 70)
Richard Miller    
Smilin' Bob (Viper 640)
Mathew Jadamec    
Spectre (Tripp 40)
Brian Prinz 247202m    
Stout (J 29)
Emily DeLuca Co-Skipper    
Ben Hemani Headsail Trimmer    
Ben Little Mast    
Matthew Strand Skipper 718744Z    
Mitch Strand Pit   Group 1  
Thomas Strand Bow    
Kent Wonnell Pit Assist    
Summersalt (WH-15)
Stephen Schwartz 365380B    
Swoose (Ensign)
Russell Carr 133015E    
Terrain Avoidance (Cal 39)
Vito Addabbo 340688A    
Thunder Chicken (J 22)
Scott Loweth    
Torqeedo (J 70)
Brandon Flack & Family 208873F USABF15  
Triton (Ensign)
Maurice Scully 710979P    
Ursa Minor (Evelyn 25)
Lee Reichart 106432M USAHR5  
Wild Horses (Melges 32)
Bill Canning 168604u usawc51  
Windsong (Islander 28)
Edward Coss    
Windward (WH-15)
Peter Evans    
Zallee (IOD)
Isabelle Farrar    
Jonathan Farrar 257208T USAJF12  
Zefiro Torna (N/M 35 Custom)
John Schimenti 159932C    
Zig Zag Zoom (J 29)
Prescott Littlefield 174604N    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020