2013 Bayview One Design Regatta
Final Scratch Sheet

Class Specific Report:   
    Bow Sail Number Yacht Name Owner/Skipper Yacht Club Home Port Yacht Type Length Rating

Racing Area: Circle A - Dinghy
 Division: One Design 
   Lightning
   1.   USA 14249 14249 George Sipel North Cape Yacht Club Sylvania, OH, USA Lightning 19
   2.   USA 14301 14301 Ryan Mabie USA Lightning 19  
   3.   USA 14503 14503 George Sr Peet Boyne City Yacht Club Boyne City, MI, USA Lightning 19
   4.   USA 14515 14515 John Morley Pontiac YC Troy, MI, USA Lightning 19
   5.   USA 14774 14774 Tom Vickers Grosse Pointe Farms, MI, USA Lightning 19
   6.   USA 15391 15391 Mike Welch PYC Birmingham, MI, USA Lightning 19
   7.   USA 15313 313 Emily Simon CSYC Grosse Pointe Park, MI, USA Lightning 19
   8.   USA 14975 Atom Jim Allen Pontiac YC Commerce, MI, USA Lightning 19
   9.   USA 14242 Blue Moon Geoff Nelson PYC Bloomfield Hills, MI, USA Lightning 19  
   10.   USA 14710 Britannia Neil Willetts Fort Mill, SC, USA Lightning 19
   11.   USA 15185 BruceALMIGHTY Bruce Finsilver Pontiac Yacht Club Bingham Farms, MI, USA Lightning 19
   12.   USA 15500 Disconnected Kevin Morin CSYC Detroit, MI, USA Lightning 19
   13.   USA 9 Emotionally Disturbed steve cox Silver Lake warsaw, ny, USA Lightning 19
   14.   USA 14449 Fins Up Dale Krcek PYC Port Clinton, OH, USA Lightning 19
   15.   USA 14567 Flying Circus Mark Allen Pontiac Yacht Club Clawson, MI, USA Lightning 19
   16.   USA 15430 Horse w no Name John McCree BCYC Bay City, MI, USA Lightning 19
   17.   USA 15346 Last Dance Mike Hecker Pontiac Yacht Club Fleet 54 Northville, MI, USA Lightning 19
   18.   USA 14511 Mad Duck Matt Warner Pontiac Yacht Club Waterford, MI, USA Lightning 19
   19.   USA 14842 Moxie Mike Polgar Bayview YC Grosse Ile, MI, USA Lightning 19
   20.   USA 15471 Nickels Boat Works Ryan Flack Tawas Bay Yacht Club Fenton, MI, USA Lightning 19
   21.   USA 15200 Overdrive Tom Klaban Pontiac Yacht Club W Bloomfield, MI, USA Lightning 19
   22.   USA 14628 Over-Engineered Andy Monique Pontiac Yacht Club Farmington, MI, USA Lightning 19
   23.   USA 15172 Rocky James Taylor Cowan Lake Sailing club Liberty Twp., OH, USA Lightning 19
   24.   USA 15513 Spinnaker Ninja Trey Rose/ Mike Garza CSYC Grosse Pointe Parks, MI, USA Lightning 19
   25.   USA 15509 White Lightning Richard Dishaw Pontiac Yacht Club Clarkston, MI, USA Lightning 19
 
   Thistle
   1.   USA 1049 1049 Jo D Hartingh III Crescent Sail Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA Thistle 17
   2.   USA 3779 3779 Neal Reeves Crescent Sail Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA Thistle 17
   3.   1340 Hey'a James Dixon Crescent Sail Yacht Club Grosse Pointe Farms, MI, USA Thistle 17  
   4.   USA 3735 John Hutt John Hutt CSYC Troy, MI, USA Thistle 17
   5.   USA 2846 Red Hot Chili Thistle Glenn Hummel CSYC Royal Oak, MI, USA Thistle 17
   6.   3081 Tipsy Tim Sgrazzutti CSYC Harrison Twp., MI, USA Thistle 17  
 
 
Racing Area: Circle A - Regatta
 Division: One Design 
   Cal 25
   1.   USA 887 Black Dog C.J. Ruffing BYC Detroit, MI, USA Cal 25 25
   2.   USA 1237 Blue Cloud David Williams Bayview Yacht Club Grosse Pointe Woods, MI, USA Cal 25 25
   3.   USA 694 Chickenhawk Mark Pinney BYC Grosse Pointe, MI, USA Cal 25 25
   4.   USA 5633 Clytie Dale Marshall Bayview Yacht Club Grosse Pointe Woods, MI, USA Cal 25 25
   5.   USA 1633 Draco Bob Orr / Brian Shenstone Bayview Yacht Club Grosse Pointe Woods, MI, USA Cal 25 25
   6.   USA 778 Entropy Rodney Rask Crescent Grosse Pointe woods, MI, USA Cal 25 25
   7.   USA 1498 Forty-two Dave Simon CSYC Grosse Pointe Woods, MI, USA Cal 25 25
   8.   USA 1029 Holmebrew J. David Holme Bayview Yacht Club Grosse Pointe, MI, USA Cal 25 25
   9.   USA 758 Never Alone Paul / Ross Nuechterlein CSYC Grosse Pointe Woods, MI, USA Cal 25 25
   10.   USA 454 Obscured By Clouds Stu Thompson Bayview Yacht Club Grosse Pointe Farms, MI, USA Cal 25 25
   11.   USA 466 Patriot John McAllister CSYC Grosse Pointe Park, MI, USA Cal 25 25
   12.   USA 749 Pirogue John Shumaker BYC Grosse Pointe Farms, MI, USA Cal 25 25
   13.   USA 1830 Prestige Worldwide Ian Pouliot North Star Sail Club Mt. Clemens, MI, USA Cal 25 25
   14.   USA 15861 Second Wind Donald Healy Grosse Pointe Boat Club Grosse Pointe, MI, USA Cal 25 25
   15.   USA 1239 Sehnsuchtsbang Christopher Van Antwerp Bayveiw Yacht Club Dearborn, MI, USA Cal 25 25
   16.   USA 12 Shang Hai Jim Bowen PHYC Yale, MI, USA Cal 25 25
   17.   USA 1084 Solvo James Morphew BYC Milford, MI, USA Cal 25 25
   18.   USA 5 Target Practice Adam Hollerbach/Erik Ryan Bayview Yacht Club Grosse Pointe Farms, MI, USA Cal 25 25
   19.   USA 1496 Whitefang John Harper Bayview Yacht Club Grosse Pointe, MI, USA Cal 25 25
 
   Star Class
   1.   USA 6730 6730 George Macon CSYC Grosse Pointe Park, MI, USA Star 22
   2.   USA 8084 8084 Robert Teitge Crescent Sail YC Grosse Pointe Shores, MI, USA Star 22
   3.   USA 7008 Compulsion Terry Gibney CSYC Northville, MI, USA Star 22
   4.   USA 7670 Cuba Bat Gene McCarthy Chicago YC Chicago, IL, USA Star 23
   5. 75   USA 8175 Fast Pony James Babel Gull Lake Yacht Club Portage, MI, USA Star 22
   6.   USA 8208 Hard Tack Mac Waldorf Gull Lake Richland, MI, USA Star 22
   7.   USA 6854 Sleek Mike Szymanski CSYC St. Clair Shores, MI, USA Star 22
   8.   USA 801 Stella Maris Rick Rundle CCYC Chicago, IL, USA Star 22
   9. 11   USA 8015 USA 8015 Donald Massey Chicago, IL, USA Star 22
 
   Express 27
   1.   USA 108 AirForce Peter Fortune BYC Grosse Pointe, MI, USA Express 27 27
   2.   USA 62 Das Boot Harald Kolter BYC Harper Woods, MI, USA Express 27 27
   3.   USA 99 Evolution Eric Nikesch CSYC Novi, Michigan, USA Express 27 27
   4.   USA 107 Lorax Ralph Deeds CSYC Birmingham, MI, USA Express 27 27
   5.   40401 Mika Jerry Lohmeyer CSYC Ann Arbor, MI, USA Express 27 27  
   6.   USA 111 Piper Scott Sorbie CSYC Clinton Township, MI, USA Express 27 27
   7.   USA 25 Ruby My Dear Franklin Poupore GPSC Grosse Pointe Park, MI, USA Express 27 27
 
 
 Division: PHRF 
   Catalina 27
   1.   USA 20820 Ballinderry Brian Sullivan Bayview Grosse Pointe Farms, MI, USA Catalina 27 27 210.0
   2.   USA 1646 Escape Bret Zimmerman CSYC Grosse Pointe Farms, MI, USA Catalina 27 27 210.0
   3.   USA 3385 Moxie Jeff Gehlmann PHYC Kimball, MI, USA Catalina 27 27 210.0
   4.   USA 2751 Windward James Cooley Bayview Yacht Club Detroit, MI, USA Catalina 27 27 204.0
 
 
Racing Area: Circle B - Regatta
 Division: One Design 
   Beneteau First 36.7
   1.   USA 52311 Big Electric Cat Mark & Bill Cummings SSC/SYC Loveland, OH, USA Beneteau First 36.7 36
   2.   USA 52772 Carrera Rod Spearin CSYC / BYC Troy, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   3.   USA 61367 Gail Force Robert Duker CSYC/EBC Grosse Pointe, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   4.   USA 25524 Grizzly Charles Bayer Bayview Y.C. / Storm Trysail Club Grosse Pointe Farms, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   5.   USA 25503 Jalapeno Dave Parkes GLYC/DSA Rochester Hills, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   6.   USA 79 La Buena Vida William Gilbride, Jr. Bayview Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   7.   USA 90 Legend Dan and Dave Shriner Bayview Yacht Club Sterling Heights, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   8.   USA 143 Manitou John C. Burke Bayview Yacht Club Grosse Pointe Farms, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   9.   USA 25652 Natalie J Philip & Sharon O'Niel III D.D.S. Bayview Y.C. / Storm Trysail Club Bloomfield Hills, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   10.   USA 51678 Patriot Ken Sharpe BYC, NSSC Clinton Township, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   11.   USA 25620 Red Iguana Mark Nagel CSYC Bloomfield Hills, MI, USA Beneteau First 36.7 36
   12.   USA 25628 Weather Edge III Colt Weatherston CSYC Grosse Pointe Farms, MI, USA Beneteau First 36.7 36
 
   J 120
   1.   USA 25497 Carinthia Frank Kern Bayview Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA J 120 40
   2.   USA 25363 Flyin' Irish William Bresser PHYC/DYC Grosse Pointe Park, MI, USA J 120 40
   3.   USA 25328 Hot Ticket Mike/Bob Kirkman Bayview Yacht Club Novi, MI, USA J 120 40
   4.   CAN 152 Irresistible too Gerry Hines SYC Sarnia, Ont, CAN J 120 40
   5.   USA 50666 J Hawker Dave Sandlin BYC Sterling Heights, MI, USA J 120 40
   6.   USA 25329 Nauti Boys Edward/ John Vermet/ Hughes BYC Grosse Pointe, MI, USA J 120 40
   7.   USA 25999 Night Moves Henry Mistele Bayview Yacht Club Grosse Pointe, MI, USA J 120 40
   8.   USA 25900 Perversion Dennis Dettmer Bayview Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA J 120 40
 
   S2 9.1
   1.   USA 40864 Boomerang Matthew Schriner Port Huron Yacht Club Macomb, MI, USA S2 9.1 29'10
   2.   CAN 5512 Five Star Scott Salter Tecumseh, Ont, CAN S2 9.1 29'10
   3.   USA 686 Odyssey Chris Frederick NCYC, SSC Ottawa Lake, MI, USA S2 9.1 29'10
   4.   USA 25512 Risky Business Bill Stridiron Bayview Plymouth, MI, USA S2 9.1 29'10
   5.   USA 17801 Scoop John Schaffner Port Clinton Yacht Club Port Clinton, OH, USA S2 9.1 29'10
   6.   CAN 50 Silverado Gary McRae Sarnia Yacht Club Brights Grove, Ont, CAN S2 9.1 29'10  
   7.   USA 40221 Splash Dance Laszlo Goda North Cape Yacht Club Oregon, OH, USA S2 9.1 29'10
 
 
 Division: PHRF 
   PHRF 1
   1.   USA 87 Chroma Bill Williams GPYC Bloomfield Hills, MI, USA J 111 36 -9.0
   2.   NZL 5189 Karma Police Kenneth Flaska Bayview Yacht Club/GPYC Grosse Pointe Park, MI, USA Shaw 9 30 15.0
   3.   USA 25669 Notso Ez Money Mike Medwid BYC Walled Lake, MI, USA Dehler 45 45 21.0
   4.   USA 1007 Power Trip Paul / James Kraft BYC Troy, MI, USA Synergy 1000 32.83 51.0
   5.   USA 50996 Promotion Tim Schley GPYC Fraser, MI, USA Frers 50 50 -12.0
   6.   USA 617 Pterodactyl Mark Symonds Grosse Pointe Y.C. Lake Angelus, MI, USA J 105 34.5 87.0
   7.   USA 50092 Shazzam William Francis BYC Grosse Pointe Park, MI, USA Farr 40 40 -9.0
   8.   USA 406 Snake Oil Don Harthorn Kingston, MI, USA J 105 34.5 87.0
   9.   USA 35999 Vanguard Michael Goran GLYC Bloomfield hills, Mi, USA Mumm 36 36 42.0
   10.   USA 416 Wind Shadow Jim Murphy BYC West Bloomfield, MI, USA J 105 87.0
   11.   USA 10102 Windseeker Eric Vermandere NSSC Shelby Twp., MI, USA C&C 101 33 72.0
 
   PHRF 2
   1.   USA 15056 Avatar Gordon Morlan GPSC Grosse Pointe Park, MI, USA Santana 35 35 126.0
   2.   USA 25108 Baron Terry Stuck Bayview YC Grosse Pointe, MI, USA J 29 29' 117.0
   3.   USA 25981 Crazy Train Kevin Flood NSSC Clinton Twp., MI, USA Olson 911 SE 30 126.0
   4.   USA 43828 Falcon Ed Bayer Detroit Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA J 35 35 72.0
   5.   USA 183 il Baccio Jason Verbrugghe Crescent Grosse Pointe, MI, USA C&C 33 II 33 141.0
   6.   USA 42968 Mr. Bill's Wild Ride William Wildner NSSC Naples, FL, USA J 35 35 72.0
   7.   USA 52858 OpusDei Chris Cyrul Privateer Yacht Club Hixson, TN, USA Olson 30 30 105.0
   8.   USA 15055 Passinthru Matt Sealy PHYC Fort Gratiot, MI, USA Santana 35 35 126.0
   9.   USA 25006 Sea Fever Dean Balcirak/ Tom Burleson Bayview Yacht Club Grosse Pointe Woods, MI, USA J 34 34 120.0
   10.   USA 1 Valiant Jo D Hartingh III Crescent Sail Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA e33 33.5  
   11.   USA 909 Wasabi Chas Gabor Troy, MI, USA Catalina 320 32 168.0
 
   PHRF - War Horse
   1.   USA 35427 Epic Ray & Winnie Adams Bayview Yacht Club West Bloomfield, MI, USA Beneteau 42s7 41.5 54.0
   2.   USA 15004 Fast Tango Tim Prophit BYC Grosse Pointe, MI, USA NA 40 40 84.0
   3.   USA 15019 Leading Edge Mark & Sue Bevins CSYC MI, USA NA 40 40 84.0
   4.   USA 15381 Marksman Brian Lang GLYC/LSSC Bloomfield Hills, MI, USA Islander 36 36 144.0
   5.   USA 25580 Sagitta Jon Somes / Larry Oswald Bayview Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA J 44 44 30.0
   6.   USA 15044 Velero VII J. Sammy Barbour BYC Grosse Pointe, MI, USA NA 40 40 84.0
 
 
Racing Area: Circle C - Regatta
 Division: One Design 
   International Etchells
   1.   USA 1398 Firing Line Bruce Burton Bayview YC Grosse Pointe Farms, MI, USA Etchells 30
   2.   USA 1350 GiGi Shannon Bush Bayview YC Refugio, TX, USA Etchells 30
   3.   USA 1155 Joy Ride Doug Scheibner BYC Grosse Pointe, MI, USA Etchells 30
   4.   USA 1301 Mary Ann Peter Shumaker Bayview Yacht Club Grosse Pointe Farms, MI, USA Etchells 30
   5.   USA 280 Phantom Cynthia Best Bayview Yacht Club Beverly Hills, MI, USA Etchells 30
   6.   USA 1001 The D Donald Maxwell Bayview Y.C./Chicago Y.C. River Forest, IL, USA Etchells 30
   7.   USA 1363 Untouchable Justin Palm Bayview Yacht Club Grosse Pointe, MI, USA Etchells 30
 
   Melges 24
   1.   CAN 723 723 Uri Saks NATIONAL YACHT CLUB Markham, ON, CAN Melges 24 24
   2.   CAN 121 Black Dog Dave Black Etobicoke Yacht Club Mississauga, Ont, CAN Melges 24 24
   3.   GBR 56 Das Kleine Boot Cate Muller Milwaukee Yacht Club Milwaukee, WI, USA Melges 24 24
   4.   USA 666 ELE (Extinction Level Event) Michael Hoey BYC Chicago, IL , USA Melges 24 24
   5.   USA 55 Gnarly Ruca Curtis Jazwiecki North Cape Yacht Club Toledo, OH, USA Melges 24 24
   6.   USA 533 High Voltage August Hernandez Chicago Corinthian Yacht Club Chicago, IL, USA Melges 24 24
   7.   USA 740 Hoodlum Racing Paul Hulsey Bayview Yacht Club Birmingham, MI, USA Melges 24 24
   8.   USA 125 Just Add Water Roger Counihan Lake Lanier Sailing Club Atlanta, GA, USA Melges 24 24
   9. 70   USA 747 Monsoon Bruce Ayres NHYC Costa Mesa, CA, USA Melges 24 24
   10.   USA 73 Psycho Michael Franklin Charlevoix Yacht Club Alanson, MI, USA Melges 24 24
   11.   USA 510 Rustler Fred Rozelle Crescent Sail Yacht Club Grosse Pointe Woods, MI, USA Melges 24 24
   12.   99 Spitfire John Marentette Tecumseh, Ont, CAN Melges 24 24  
   13.   CAN 262 Surprise Dan Berezin National Yacht Club Thornhill, Ont, CAN Melges 24 24
   14.   USA 708 Tramp Thomas Ritter Bayview Yacht Club Bloomfield Hills, MI, USA Melges 24 24
   15.   CAN 346 Vapour Trail Marc Steyn BYC Tilbury, Ont, CAN Melges 24 24
   16. 72   USA 820 West Marine Rigging / New England Ropes Bora Gulari Bayview Yacht Club Detroit, MI, USA Melges 24 24
 
   C&C 35 Mk I
   1.   USA 15560 Contender Gary Graham Bayview Yacht Club Grosse Pointe, MI, USA C&C 35 MK 1 35
   2.   CAN 4207 Firewater Andy Hellenbart South Port Sailing Club Tecumseh, Ont, CAN C&C 35 MK 1 35
   3.   USA 13106 Praeceptor Ted Mayer Bayview YC St. Clair Shores, MI, USA C&C 35 MK 1 35
   4.   USA 13106 Praeceptor Amr Hassouna Bayview bloomfield hills, MI, USA C&C 35 MK 1 34
   5.   USA 10380 Siochail Brian Geraghty Bayview Yacht Club Grosse Pointe Shores, MI, USA C&C 35 MK 1 35
   6.   5290 Tir Na Nog Steven Sheppard CSYC Grand Blanc, MI, USA C&C 35 MK 1 35
   7.   CAN 5166 Traitor David Keys Bayview Yacht Club Grosse Pointe, MI, USA C&C 35 MK 1 35
   8.   USA 4605 Underdog Cameron Paine Windsor Yacht Club Windsor, Ont, CAN C&C 35 MK 1 35
 
   Tartan 10
   1.   USA 22640 8-Ball Dean Krotchen LSSC Livonia, MI, USA T-10 33
   2.   USA 126 Britsar Ken Schram Byc Dimondale, MI, USA T-10 33
   3.   USA 15378 Demon Rum Mike / Beth Eckstein Bayview Yacht Club Royal Oak, MI, USA T-10 33
   4.   USA 32236 Distant Thunder Robb Finicle Edgewater Yacht Club Bay Village, OH, USA T-10 33
   5.   USA 31 Double Jeopardy Sean/Kelli Murphy Detroit Yacht Club Detroit, MI, USA T-10 33
   6.   USA 303 Gotcha Kim and Dave Disbrow VBC Vermilion, OH, USA T-10 33
   7.   USA 366 Hot Commodity Todd Tigges Crescent Sail YC Wixom, MI, USA T-10 33
   8.   USA 22391 Norebase Linda & Ralph Ralph Richards BYC Troy, MI, USA T-10 33
   9.   USA 300 Pulsation John Schaeffer Vermilion Boat Club Amherst, OH, USA T-10 33
   10.   USA 15339 Rumors Timothy Mullins Detroit Y.C. / Bayview Y.C. Troy, MI, USA T-10 33
   11.   USA 31126 TAZ Hanson Bratton Bayview Grosse Pointe Woods, MI, USA T-10 33
   12.   USA 5 Wildcat Steve/Nate/Pete/ Gregory/Parsons/Demming VBC St Petersburg, FL, USA T-10 33
 
   Audi Melges 20
   1. 13   USA 13 Bacio Michael Kiss Macatawa Bay YC/Coconut Grove SC Holland, MI, USA Audi Melges 20 20
   2. 201   USA 201 Big Booty Pat Eudy Happy Bottom Yacht Club Charleston, SC, USA Audi Melges 20 20
   3. 229   CAN 229 Character 2.0 Justin Quigg RCYC Toronto, Ont, CAN Audi Melges 20 20
   4. 186   USA 186 Details Lance Smotherman Bayview Yacht Club Harrison Township, MI, USA Audi Melges 20 20
   5. 27   USA 127 Flyer Chuck Holzman Crescent Sail Yacht Club Farmington Hills, MI, USA Audi Melges 20 20
   6. 21   USA 21 Fu Marc Hollerbach Coconut Grove SC/Bayview YC Grosse Pointe Park, MI, USA Audi Melges 20 20
   7. 193   USA 193 Heartbreaker Robert Hughes Macatawa Bay Ada, MI, USA Audi Melges 20 20
   8.   BRA 245 Portobello Cesar Gomes Neto ICSC Miami, FL, USA Audi Melges 20 20
   9. 221   CAN 221 Slippery Jim Pearson SYC Wheatley, Ont, CAN Audi Melges 20 20
   10. 222   CAN 222 Wild Deuces Paul Currie RCYC Toronto, Ont, CAN Audi Melges 20 20
 
 
Racing Area: Circle D - River Course
 Division: One Design 
   Rebel
   1.   USA 3994 Spiffy Girl Jay Topping Lake Fenton Sailing Club Flint, MI, USA Rebel 16
 
   Wayfarer
   1.   USA 3445 Alt Bad Robert Mosher Lake Lansing Sailing Club Haslett, MI, USA Wayfarer 15'10
   2.   USA 397 Chich Sue Pilling Sail Parry Sound McDougall, Ont, CAN Wayfarer 15'10
   3.   USA 10864 Impulse Nick Seraphinoff Detroit, MI, USA Wayfarer 15'10
   4.   USA 10861 Jamaica Blue Marc Bennett LSC East Lansing, MI, USA Wayfarer 15'10
   5.   CAN 10874 No Name Robert Wierdsma Mississauga Sailing Club Oakville, Ont, CAN Wayfarer 15'10
   6.   USA 864 None Tony Krauss Bay Village, OH, USA Wayfarer 15'10
   7.   USA 10945 Not issued yet Simon Strauss Shokan, NY, USA Wayfarer 15'10
   8.   CAN 3854 Shades aL schonborn Oakville, Ont, CAN Wayfarer 15'10
   9.   CAN 7673 Wayfarer Mark Taylor Mississauga Sailing Club Toronto, Ont, CAN Wayfarer 15'10
 
   Ultimate 20
   1.   USA 2 Big Indian Jesse Willis Bayview Yacht Club Detroit, MI, USA Ultimate 20 20
   2.   Can 203 Honour Michael Varsava Bayview Belle River, Ont, CAN Ultimate 20 20
   3.   USA 7 Legen...wait for it...dary! Alex Hume Bayview Yacht Club Grosse Pointe, MI, USA Ultimate 20 20
   4.   USA 69 Off Constantly Spencer Colpaert, Ian Hollerbach Bayview Yacht Club Grosse Pointe Park, MI, USA Ultimate 20 20
   5.   USA 779 Red Stripe Bradford Kimmel Bayview Yacht Club Royal Oak, MI, USA Utlimate 20 20
   6.   USA 173 Target Keith Ziegler BYC Westland, MI, USA Ultimate 20 20
 
 
Racing Area: Circle D - River Course (Exhibition)
 Division: One Design 
   Moth
   1.   USA 2 Dynamite Johnny Goldsberry USA Moth 11  
   2.   USA 1 Flying Buffalo Bora Gulari USA Moth 11  
   3.   USA 4 Fujimo Dalton Bergen USA Moth 11  
   4.   USA 5 Golddigger Matt Pistay USA Moth 11  
   5.   USA 3 Golden Dazy George Peet USA Moth 11  
   6.   USA 6 Hot Flash John Harris USA Moth 11  
 
 

Back to previous page
Main Menu

North Sails Line Honors Soaring Eagle Casino & Resort Bell Beer
Mount Gay Michigan Acura Dealers Acura Barefoot Wine
Total Foundations LLC Wolverine Inflatables 2cute2eat Legal Copy Services
Pure Eco VanTol Insurance Group Crescent Sail Yacht Club Armadillo Printwear

Copyright © Interactive Creations 2000-2021