2020 International Etchells Bedrock Trophy
Preliminary Results Race 6

Select to view a specific Class results:   

Racing Circle Division Class Starting Date Starting Time Distance Wind

Bedrock Trophy One Design Etchells 06/Sep/2020 12:53 PM    



Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Skipper/Crew Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Bedrock Trophy Racing
One Design Division
Etchells
1 33   GBR 1333 Swedish Blue Etchells Ante Razmilovic / Brian Hammersley / Andrew Mills       1
2 52   GBR 1352 Jolly Roger Etchells Thomas Abrey / Bruno Van Dyke / Matt Reid       2
3 20   GBR 1020 Sumo (Corinthian) Etchells Robby Boyd / Miles Jones / Jack Sharland / Ted Blowers       3
4 31   GBR 1431 STRAIT DEALER ETCHELLS Graham Sunderland / Sam Penhaul / Ryan Orr / Vita Heathcote       4
5   GBR 1460 Man's Best Friend Etchells Paul Ward / Ben Saxton / Paul Childs       5
6 59   GBR 1459 Exabyte Etchells Shaun Frohlich / Bedford / Truswell       6
7 51   GBR1351 Audrey (Corinthian) Etchell Jon Warwick / Will Bedford / Fraser Woodley / Hannah Hunt       7
8 32   GBR 1432 Desperate Etchells Rob Tyrwhitt-Drake / Roger Reynolds / Ben Cassford       8
9 82   GBR 782 Pulse (Corinthian) Etchells Jake Hardman / Jake Bowhay / Alex Smerdon       9
10 14   GBR 1014 Palaver (Corinthian) Etchells Seun Williams / Azat Ulutas / Jahvarn Knight / Alex Bouchereau         10
11 94   GBR 1194 Mano (Corinthian) Etchells Rosie Watkins / Robbie Hooper / Emily Wiltshire / Verity Hopkins       11
12 17   GBR 1417 China Wight Etchells Nicholas Stagg / Simon Spraggs / Ollie Spensley-Corefield       12
13 7   GBR 1407 Ice (Corinthian) Etchells Andrew Cooper / Mike Greville / Will Heritage         13
14 46   GBR 1353 The Plant Hunter Etchells Malcolm Offord / Laurence Mead / Camilo Ordobo       14
15 48   GBR 1148 Silver Lining (Corinthian) Etchells Murray Chapples / Matt Hannaby / Ben Palmer       15
 

2020 International Etchells Bedrock Trophy
Corinthian Teams - Preliminary Results Race 6

Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Skipper/Crew Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Bedrock Trophy Racing
One Design Division
Etchells
1 20   GBR 1020 Sumo Etchells Robby Boyd / Miles Jones / Jack Sharland / Ted Blowers       3
2 51   GBR1351 Audrey Etchell Jon Warwick / Will Bedford / Fraser Woodley / Hannah Hunt       7
3 82   GBR 782 Pulse Etchells Jake Hardman / Jake Bowhay / Alex Smerdon       9
4 14   GBR 1014 Palaver Etchells Seun Williams / Azat Ulutas / Jahvarn Knight / Alex Bouchereau         10
5 94   GBR 1194 Mano Etchells Rosie Watkins / Robbie Hooper / Emily Wiltshire / Verity Hopkins       11
6 7   GBR 1407 Ice Etchells Andrew Cooper / Mike Greville / Will Heritage         13
7 48   GBR 1148 Silver Lining Etchells Murray Chapples / Matt Hannaby / Ben Palmer       15
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020