2020 International Etchells Bedrock Trophy
Preliminary Results Race 4

Select to view a specific Class results:   

Racing Circle Division Class Starting Date Starting Time Distance Wind

Bedrock Trophy One Design Etchells 05/Sep/2020 03:08 PM    



Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Skipper/Crew Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Bedrock Trophy Racing
One Design Division
Etchells
1 52   GBR 1352 Jolly Roger Etchells Thomas Abrey / Bruno Van Dyke / Matt Reid       1
2 33   GBR 1333 Swedish Blue Etchells Ante Razmilovic / Brian Hammersley / Andrew Mills       2
3 31   GBR 1431 STRAIT DEALER ETCHELLS Graham Sunderland / Sam Penhaul / Ryan Orr / Vita Heathcote       3
4 32   GBR 1432 Desperate Etchells Rob Tyrwhitt-Drake / Roger Reynolds / Ben Cassford       4
5 46   GBR 1353 The Plant Hunter Etchells Malcolm Offord / Laurence Mead / Camilo Ordobo       5
6 59   GBR 1459 Exabyte Etchells Shaun Frohlich / Bedford / Truswell       6
7 82   GBR 782 Pulse (Corinthian) Etchells Jake Hardman / Jake Bowhay / Alex Smerdon       7
8 17   GBR 1417 China Wight Etchells Nicholas Stagg / Simon Spraggs / Ollie Spensley-Corefield       8
9 51   GBR1351 Audrey (Corinthian) Etchell Jon Warwick / Will Bedford / Fraser Woodley / Hannah Hunt       9
10 94   GBR 1194 Mano (Corinthian) Etchells Rosie Watkins / Robbie Hooper / Emily Wiltshire / Verity Hopkins       10
11 14   GBR 1014 Palaver (Corinthian) Etchells Seun Williams / Azat Ulutas / Jahvarn Knight / Alex Bouchereau         11
12 20   GBR 1020 Sumo (Corinthian) Etchells Robby Boyd / Miles Jones / Jack Sharland / Ted Blowers       12
13 48   GBR 1148 Silver Lining (Corinthian) Etchells Murray Chapples / Matt Hannaby / Ben Palmer       13
14   GBR 1460 Man's Best Friend Etchells Paul Ward / Ben Saxton / Paul Childs DNS       16  
15 7   GBR 1407 Ice (Corinthian) Etchells Andrew Cooper / Mike Greville / Will Heritage DNS         16  
 

2020 International Etchells Bedrock Trophy
Corinthian Teams - Preliminary Results Race 4

Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Skipper/Crew Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Bedrock Trophy Racing
One Design Division
Etchells
1 82   GBR 782 Pulse Etchells Jake Hardman / Jake Bowhay / Alex Smerdon       7
2 51   GBR1351 Audrey Etchell Jon Warwick / Will Bedford / Fraser Woodley / Hannah Hunt       9
3 94   GBR 1194 Mano Etchells Rosie Watkins / Robbie Hooper / Emily Wiltshire / Verity Hopkins       10
4 14   GBR 1014 Palaver Etchells Seun Williams / Azat Ulutas / Jahvarn Knight / Alex Bouchereau         11
5 20   GBR 1020 Sumo Etchells Robby Boyd / Miles Jones / Jack Sharland / Ted Blowers       12
6 48   GBR 1148 Silver Lining Etchells Murray Chapples / Matt Hannaby / Ben Palmer       13
7 7   GBR 1407 Ice Etchells Andrew Cooper / Mike Greville / Will Heritage DNS         16  
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020