110th Annual Ephraim Regatta
Final Results Race 3

Select to view a specific Class results:   

Racing Circle Division Class Starting Date Starting Time Distance Wind

Annual Ephraim Regatta One Design Flying Scot 01/Aug/2015 01:30 PM    



Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Annual Ephraim Regatta Racing
One Design Division
Flying Scot
1   5897 Sophie Flying Scot Ben Williams         1
2   6077 ADHD Flying Scot Larry Taggart         2
3   5631 Windtalker Flying Scot Eric Bussell         3
4   EYC 43 Bushfly Flying Scot Eric Hoyerman         4
5   6060 EVA Flying Scot Frank Gerry         5
6   3445 F/S 3445 Flying Scot Nancy Claypool         7
7   6137 Silver Bullet Flying Scot Michael Faugust         8
8   5698 Reindeer II Flying Scot Jay Lott         9
9   6011 Wind and a Prayer FS Mark Benner         10
10   4175 Blew Bayou 18 Jason Brown         11
11   EYC 91 Scot Free Flying Scot Benjamin Thérien         12
12   EYC 22 McLal's Single Malt Flying Scot Derek Waleffe         13
13   1322 Skizot Flying Scot Woody Heidler         14
14   4411 Liberty One Flying Scot John Welch         15
15   3882 Unnamed Flying Scot Brett Eickenberg         16
16   EYC 42 Merry Scot Flying Scot Roger Waleffe         17
17   6051 Kona II Flying Scot Isak Peterson         18
18   4774 4774 Flying Scot Doug Bach         19
19   1168 Ouch Flying Scot Gordon Roberts         20
20   2922 Undaunted Flying Scot Abby O'Rourke         21
21   EYC 21 Milton Flying Scot Anton Johansen         22
22   EYC 44 Flying Ghoti Flying Scot Dan Mielke         23
23   1470 GOD and Country Flying Scot John Cassada         24
24   EYC 45 Crail 2 Flying Scot Tommy Papenthien         25
25   EYC 41 White Whale Flying Scot Max Gifford         26
26   6022 TAG II Flying Scot Cain Goettelman OCS         28  
27   EYC 46 Malcolm II Flying Scot Delaney Dykman RET         28  
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021