2020 International Etchells Bedrock Trophy
Preliminary Results Race 3

Select to view a specific Class results:   

Racing Circle Division Class Starting Date Starting Time Distance Wind

Bedrock Trophy One Design Etchells 05/Sep/2020 01:49 PM    



Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Skipper/Crew Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Bedrock Trophy Racing
One Design Division
Etchells
1 33   GBR 1333 Swedish Blue Etchells Ante Razmilovic / Brian Hammersley / Andrew Mills       1
2 51   GBR1351 Audrey (Corinthian) Etchell Jon Warwick / Will Bedford / Fraser Woodley / Hannah Hunt       2
3 31   GBR 1431 STRAIT DEALER ETCHELLS Graham Sunderland / Sam Penhaul / Ryan Orr / Vita Heathcote       3
4 59   GBR 1459 Exabyte Etchells Shaun Frohlich / Bedford / Truswell       4
5 46   GBR 1353 The Plant Hunter Etchells Malcolm Offord / Laurence Mead / Camilo Ordobo       5
6 20   GBR 1020 Sumo (Corinthian) Etchells Robby Boyd / Miles Jones / Jack Sharland / Ted Blowers       6
7 52   GBR 1352 Jolly Roger Etchells Thomas Abrey / Bruno Van Dyke / Matt Reid       7
8 82   GBR 782 Pulse (Corinthian) Etchells Jake Hardman / Jake Bowhay / Alex Smerdon       8
9 94   GBR 1194 Mano (Corinthian) Etchells Rosie Watkins / Robbie Hooper / Emily Wiltshire / Verity Hopkins       9
10 48   GBR 1148 Silver Lining (Corinthian) Etchells Murray Chapples / Matt Hannaby / Ben Palmer       10
11 17   GBR 1417 China Wight Etchells Nicholas Stagg / Simon Spraggs / Ollie Spensley-Corefield       11
12 14   GBR 1014 Palaver (Corinthian) Etchells Seun Williams / Azat Ulutas / Jahvarn Knight / Alex Bouchereau         12
13   GBR 1460 Man's Best Friend Etchells Paul Ward / Ben Saxton / Paul Childs DNS       16  
14 7   GBR 1407 Ice (Corinthian) Etchells Andrew Cooper / Mike Greville / Will Heritage DNS         16  
15 32   GBR 1432 Desperate Etchells Rob Tyrwhitt-Drake / Roger Reynolds / Ben Cassford UFD       16  
 

2020 International Etchells Bedrock Trophy
Corinthian Teams - Preliminary Results Race 3

Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Skipper/Crew Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Bedrock Trophy Racing
One Design Division
Etchells
1 51   GBR1351 Audrey Etchell Jon Warwick / Will Bedford / Fraser Woodley / Hannah Hunt       2
2 20   GBR 1020 Sumo Etchells Robby Boyd / Miles Jones / Jack Sharland / Ted Blowers       6
3 82   GBR 782 Pulse Etchells Jake Hardman / Jake Bowhay / Alex Smerdon       8
4 94   GBR 1194 Mano Etchells Rosie Watkins / Robbie Hooper / Emily Wiltshire / Verity Hopkins       9
5 48   GBR 1148 Silver Lining Etchells Murray Chapples / Matt Hannaby / Ben Palmer       10
6 14   GBR 1014 Palaver Etchells Seun Williams / Azat Ulutas / Jahvarn Knight / Alex Bouchereau         12
7 7   GBR 1407 Ice Etchells Andrew Cooper / Mike Greville / Will Heritage DNS         16  
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020