2018 AYC Spring Harbor Regatta
Preliminary Results Race 2

Select to view a specific Class results:   
Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
Spring Harbor Regatt Racing
One Design Division
Harbor 20
1   321 MEADEOR HARBOR 20 JIM & RACHEL MEAD       1
2   USA 326 Yellow Jacket Harbor 20 Bulman Scholz Syndicate       2
3   427 Brilliant Harbor 20 Kenneth Appleton         3
4 Ullman Sails  205 Elixir Harbor 20 Brian Wiersema         4
5   361 Riptide Harbor 20 Ed Freitag       5
6   312 Misty Harbor 20 Bonnie Van Sciver-Steele       6
7   319 FuzzyLogic Harbor 20 William Sutton       7
8   339 H20 Harbor 20 David Morrow       8
9   270 Robert Reeves Harbor 20 Robert Reeves       9
10   325 Puffin Harbor 20 Bell Carty       10
11   213 Endurance Harbor 20 John Heintz       11
12   344 Merlyn H 20 Ward Anderson       12
13   USA 340 Velella Harbor 20 Marino diMarzo       13
14   usa 132 Sheila Marie harbor 20 robert kehoe       14
15   342 Tru Blu Harbor 20 Cooper Rees Bob Kottler       15
16   323 Allegro Harbor 20 Ken Stevens DNC       20  
17   311 SKIMMER Harbor 20 Peter Trogdon DNF       20  
18   97 h20 h20 Garth Hichens RET       20  
19   341 Bullfrog Harbor 20 Timothy Adelman RET       20  
 
Alerion 28
1   USA 160 Skimmer Alerion Express 28 Jack Detweiler DNC       6  
2   USA 316 Halcyon Alerion Express 28 Jason Goscha DNC       6  
3   429 Magic Alerion Express 28 Jonah Seiger DNC       6  
4   USA 2500 Caroline Alerion 28 Kevin McNeil DNC       6  
5   USA 296 Escape Alerion Express 28 James Kizziar DNC       6  
 
Herreshoff 12.5
1   USA 522 RAVEN Herreshoff 12.5 William Museler DNC       6  
2   H 400 Dotty K H 12.5 Gill Cochran DNC       6  
3   411 Bit O'Luck Herreshoff 12.5 Chuck Hurley DNC       6  
4   471 hubcap herreshoff 12 1/2 Cindy Weber DNC       6  
5   639 Emma Lou H12.5 Peter King DNC       6  
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2019