2021 Bi-State: St Joe to Chicago - CASRA
Preliminary Cumulative Results
Select to view a specific Class:
All Classes
Beneteau First 36.7
Beneteau First 40.7
J 105
J 109
J 111
J 88
PHRF - Doublehanded
PHRF Non Spinnaker
PHRF Spinnaker 1
PHRF Spinnaker 2
PHRF Spinnaker 3
PHRF Spinnaker 4
PHRF Spinnaker 5
T-10
Bow
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Race
1
Total
St Joe to Chicago Racing
One Design Division
T-10
1.
USA 345
Out of the Blue
T-10
Jeffery Cross
1
1.0
2.
USA 411
Minister
LS 10
Blane & Cindy Boynton
2
2.0
3.
USA 15630
Amateur II
T-10
Michael & Felicia Platzke
3
3.0
4.
USA 30475
Erica
T-10
Brian Kaczor
4
4.0
5.
USA 311
Mutiny
T-10
John Schellenbach
5
5.0
6.
USA 26340
Rainbows End
T-10
Steven Fink
6
6.0
7.
USA 33882
Honey Badger
T-10
Thomas Kane
9
/
DNC
9.0
8.
USA 32319
Perspicacity
T-10
Bob Cohen Adam Collins
9
/
DNC
9.0
J 105
1.
USA 50638
Esprit d'Ecosse
J 105
Judith & Ross McLean
1
1.0
2.
USA 295
Kinship
J 105
Josh Lutton
2
2.0
3.
USA 386
y-not
J 105
Gerhard Zinserling
3
3.0
4.
USA 349
Sealark
J 105
Clark Pellett
6
/
DNC
6.0
5.
USA 104
Vytis
J 105
Gyt Petkus
6
/
DNC
6.0
Beneteau First 36.7
1.
USA 52051
Free Radical
Beneteau First 36.7
Robert Nelson
1
1.0
2.
USA 235
Eclipse
Beneteau First 36.7
Peter Nielsen
2
2.0
3.
USA 247
Painkiller 5
Beneteau First 36.7
Alice Martin
3
3.0
4.
USA 45367
Gaucho
Beneteau First 36.7
Mark & Diane Bouckaert
4
4.0
PHRF_ToT Division
PHRF Spinnaker 1
1.
USA 46892
Skye
Nelson Marek 46
Jeff & Jane Hoswell
1
1.0
2.
USA 77984
Sagamore
Nelson Marek 68
Bob Zeman, Laura and Tone Martin
2
2.0
3.
USA 52575
Defiance
J/V 66
dale smirl
3
3.0
4.
USA 50996
Challenger
Frers 50
Arunas Kubelskas
4
4.0
5.
13667
Suspect
Perry 59
bryan sims
5
5.0
6.
USA 52012
Vincitore
RP52
Gary Feracota / Jim Banovitz
6
6.0
7.
143
USA 143
Longbow
Class 40
FK Day
8
/
DNC
8.0
PHRF Spinnaker 2
1.
USA 38006
Eagle
Sydney 38
Shawn/Jerry O'Neill
1
1.0
2.
USA 26
Renegade
J 133
Thomas Papoutsis
2
2.0
3.
USA 35004
Heartbreaker
1D35
Eric Oesterle
3
3.0
4.
USA 112
Pura Vida
J 111
John Kalanik
4
4.0
5.
USA 70029
Le Rêve
Sunfast 3300
Vanessa Gates / Patrick Bredlau
6
/
DNF
6.0
PHRF Spinnaker 3
1.
USA 40742
Wired
Beneteau First 40.7
Brian Angioletti / Chuck Norton
1
1.0
2.
GER 1979
Turning Point
Beneteau First 40.7
David Hardy
2
2.0
3.
USA 60657
Scarlet Begonias
Dufour 36P
Kevin Foote
3
3.0
4.
USA 25578
Paradigm Shift
C&C 115
Dave Dickerson
4
4.0
5.
USA 112
Mary Gail
J 112e
Benjamin Lumpkin
5
5.0
6.
USA 56810
Archimedes III
C&C 115
Joe Hummel
6
6.0
7.
USA 51909
Fandango
J 109
Martin Luken
8
/
DNF
8.0
PHRF Spinnaker 4
1.
USA 99
Rambler
J 99
Ben Wilson. Ewing, Mills, Montano, Nachtman
1
1.0
2.
USA 61063
Ohana
Dehler 34C
Robert Smetters
2
2.0
3.
USA 40655
Unknown Lady2
Frers 36
David Ward
3
3.0
4.
USA 33
Handsome Pete
Beneteau First 10R
David Baker
4
4.0
5.
51395
Sea Raider
C&C 110
Dirk Kruger
7
/
DNC
7.0
6.
USA 88
Exile
J 88
Andy Graff
7
/
DNC
7.0
PHRF Spinnaker 5
1.
USA 40202
Truant
S2 9.1
Walter and Holly Kawula
1
1.0
2.
USA 84044
Zella
C&C 35-3
Luke Wolbrink
2
2.0
3.
USA 61152
Sarah Bernadette
CAL 35 MKII
Steve Urbanski
7
/
DNC
7.0
4.
USA 61322
Bliss
Jeanneau 409
Ruth Pecherek
7
/
DNC
7.0
5.
USA 52974
Endeavour
Beneteau 37
Charlie Gallagher & CYC Junior Sailors
7
/
DNF
7.0
6.
16267
Ecstasea
Pearson 36
Troy Mass / Lauren Taylor
7
/
DNC
7.0
PHRF Non Spinnaker
1.
USA 52337
Runaway
Elan 40
Tom Gorey
1
1.0
2.
USA 33547
Quicksilver
Schock 41
Vilia Sutkus-Kiela
2
2.0
3.
USA 16770
Edward B. Stein
C & C
RD Peters
4
/
DNC
4.0
Back to previous page
Main Menu
Copyright ©
North Technology Group LLC
2000-2024
Terms & Conditions
•
Privacy_Policy