2019/2020 DIYC J 70 Winter Series 1
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Africa (J 70)
Darby Smith 120803B USAJS197  
Afterberner (J 70)
Ailene Hicks Main Trimmer usaah128 Group 1  
Rick Rothenbuler Helm usarr39 Group 1  
Brian Williams Tactician 268796R usabw115 Group 1  
Jeff Williams Spinnaker trimmer Usajw260 Group 1  
Ayacucho (J 70)
Travis Carlisle Other USATC109 Group 1  
James Gary Skipper 675161V USAJG270  
Pat Isherwood 295149B USAPI10  
Wiliam Wagner Spinnaker trimmer 314526Q USAWW39 Group 1  
Black River Racing (J 70)
Jay Lutz Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Jody Lutz   Group 1  
Amy Strebel Bow 748510Q USAAB183 Group 1  
Douglas Strebel 243432M USADS101  
Bribona (J 70)
Steve Liebel   Group 1  
Judah Rubin USAJR24  
Coleen Walsh Bow USACT11 Group 1  
Will Welles    
Building A (J 70)
Joshua Goldman 233104e    
Button Fly (J 70)
Andrew Fisher 298175j USAAF4  
Carlos (J 70)
Michael Sudofsky    
Chernobyl (J 70)
Shiloh Jackson   Group 1  
Chinook (J 70)
Paula Grasberger Switch Flipper USAPG54 Group 1  
Rick Guardia Headsail Trimmer USAEG38 Group 1  
Frank McNamara Helm 283842W USAFM9 Group 1  
Rick Myers Other USADM134 Group 1  
Columbia (J 70)
Nelson Mills    
DangerMouse (J 70)
Kristen Berry Chef 293716u USAKB4 Group 3  
Taz Coffey 688042v usatc96  
Travis Paez Main Trimmer USATP97 Group 1  
Scott Witherspoon USASW6 Group 1  
Dire Straits (J 70)
Jim Bright 774743Q USAJB445 Group 1  
Mark Fleckenstein 300224C USAMF88 Group 1  
rebecca fleckenstein 708541G USARF85 Group 1  
Jim Pecori USAJP253  
Down the Line (J 70)
J World Annapolis 188831B    
Electric Pickle (J 70)
Ritchie Geoghan Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Maurin Lovera In the way 730644T FRAML80 Group 1  
Mike Schroff Skipper 109450U USAMS193 Group 1  
Tyler Woodworth   Group 1  
FM (J 70)
jeff Haase Mid Bow usajh57 Group 1  
Doug Moose USADM34 Group 1  
Ted Pinkerton USATP81 Group 1  
Tod Sackett USATS65  
GrogE (J 70)
Maureen Koerwer Spinnaker trimmer USAMK147 Group 1  
Walter Lenhard Spinnaker trimmer USAWL43 Group 1  
Kevin McGlynn Headsail Trimmer 338294J USAKM153 Group 1  
Richard Wagner 173418P USARW153  
Honeybadger (J 70)
Ian Coleman    
Mark Foster 254531P USAMF6  
Mark Liebel    
Travis Odenbach    
Hot Mess (J 70)
Rob Britts    
Hot Ticket (J 70)
Michael Kirkman USAMK118 Group 1  
Mike Kirkman 121035D USAMK117 Group 1  
Andrew Lockhart Switch Flipper USAAL49 Group 1  
Robert Ramirez Bow USARR117 Group 1  
Island Flyer III (J 70)
Ian Solum    
Gretchen Wilbrandt    
Key Player (J 70)
Eddie Keller 681937T USAEK36  
Level 5 (J 70)
Jeffery Goff Main Trimmer USAJG22 Group 1  
Al Minella 276055Y USAAM170 Group 1  
Chip Nyborg Bow USAGN19 Group 1  
Robert Tanner Co-Skipper USART25 Group 1  
Loki (J 70)
Michael Zupon 308430S    
Maverick (J 70)
Rich Jones CANRJ5 Group 1  
McFly (J 70)
Sean O'Brien 1157 USASO45  
Mini Max (J 70)
Eric Bennung Tactician 306905S USAEB50 Group 1  
Jack Lord USAJL205 Group 1  
Sean OKeefe USASO44 Group 1  
Dick O'Keefe USARO21 Group 1  
Miss Killer (J 70)
Steve Briggs Mast USASB203 Group 1  
Don Glover Helm 758784Z USADG118 Group 1  
Grant Glover 758787V USAGG68 Group 1  
james goran 783920Y USAJG264 Group 1  
Mr. Pitiful (J 70)
Kevin Downey 1250524D usakd44  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Timothy Mangus Runners USATM17 Group 1  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Sean Nunes Main Trimmer Irlsn1 Group 1  
Piranha (J 70)
bryan cameron Tactician USABC27 Group 1  
Dave Dennison Skipper 162680U usadd134  
jon monson Stunt Owner 710712R USAJM122 Group 1  
Phil Peterson Bow Usapp53 Group 1  
Planet Claire (J 70)
John and Marisa Koten    
Polar (J 70)
Geoff Becker    
Doug Clark    
Dirk Johnson    
Lincoln White    
Rasta Racing (J 70)
Sean & Nicolie Hendrickson 2137340 USASH7  
Reset (J 70)
Peter Barrett 755997N   Group 1  
Rip Rullah (J 70)
Matt Clark usamc139 Group 1  
Michael Whitford Cat 3 Cooler Jockey USAMW22 Group 1  
Bob Willis USARW41 Group 1  
Jess Willis USAJW225 Group 1  
Sabotage (J 70)
Mike Blackwood Switch Flipper USAMB272 Group 1  
Bill Goggins Headsail Trimmer 304934T USAWG46 Group 1  
Mike Sabinash USAMS255  
Jamie Stursma In the way USAJJ13 Group 1  
Sail 22 (J 70)
Luke Cross    
Simon PATTERSON   Group 1  
Sam Richmond    
Nick Thompson    
Savasana (J 70)
Nic Baird Main Trimmer USANB39 Group 1  
Mack Bryan Spinnaker trimmer ISVMB2 Group 1  
Conner Harding Bow USACH150 Group 1  
Brian Keane 198186K USABK22  
Semi Charmed (J 70)
Bob McElwain Main Trimmer USABM77 Group 1  
Jens Miller Foil Trimmer USAJM380 Group 1  
Mark Shannon Mast usams301 Group 1  
Richard Shattuck Skipper 186504R USARS246 Group 1  
Sold (J 70)
George Braddon Owner USAGB123 Group 1   Yes  
Chuck Gallagher USACG150   Yes  
Gregg Radak USAGR55 Group 1   Yes  
Scott Wager USASW141   Yes  
Stampede (J 70)
Bruno Pasquinelli    
T2 (J 70)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35 Group 1  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer   Group 3  
Nathan Hollerbach Tactician USANH4 Group 1  
Alex Hume Mid Mast   Group 3  
Truckin' (J 70)
Ty Baird Headsail Trimmer USAAB138 Group 1  
Alex Meleney Skipper 234596E USAAM139 Group 1  
Paul Perry Bow USAPP34 Group 1  
Brian Shaw Main Trimmer Usabs109 Group 1  
USA 241 (J 70)
Blake Caskey Headsail Trimmer usabc120 Group 1  
martin kullman Tactician   Group 3  
Kevin Orff Other usako22 Group 1  
Al Poindexter 179033w usaap84 Group 1  
Very Odd 1513 (J 70)
Dan Cameron    
Larry Kane    
Scott Nixon    
Victory (J 70)
Buddy Cribb 243401 USAVC9 Group 1  
Woodstock (J 70)
Gerardo Benitez MEXGB1 Group 1  
Ramon Benitez Navigator MEXRB4  
Fernando Gutierrez MEXFG3 Group 1  
Leopoldo Turco Tactician VENLC2 Group 1  

Main Menu

NORTH SAILS
Sail22 CRSA   

Copyright © Interactive Creations 2000-2021