64th Annual Indian Harbor Stratford Shoal Race - the Gearbuster
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Abilyn (J 120)
Josh Reisberg Skipper 714576P USAJR117 Group 1  
Alliance (C&C 27)
William Lewis    
American Girl (Dehler 42)
Daniel Galyon 319200N    
Bellatrix (Salona 41)
Deric Hetzel 740069W    
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick & Skip Sinclair    
Big E.Z. (J 105)
Eric Bicknese 684425X    
Blue Yonder (J 122)
Robert Douglas Bow USARD84 Group 1  
Don Dwyer Skipper 742626T USADD114 Group 1  
Timothy Kohl 23713R   Group 1  
Ken McLean Main Trimmer   Group 1  
Patrick Schmidt Boat Captain   Group 1  
Stan Smith Main Trimmer   Group 1  
Cayuga (Laser 28)
Eric Letellier 197    
Cygni (J 120)
Karen Harris 759562S    
Dauntless (J 112e)
Arthur Hanlon 685332F    
Daydream (Beneteau First 36.7)
John D’Angelo Headsail Trimmer   Group 1  
Jeremi Jablonski Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Alexander Madzio Bow   Group 1  
Gregory Madzio 729170R USAGM77  
Marek Mirota Other   Group 1  
Dursey (C&C 33)
David Ornstein    
Eagle (J 121)
Steven Levy 251603G 251603G  
Easy Red (J 92)
John Cutting    
Eclipse (J 36)
Paul KUEFFNER 276052V    
Encore! (Beneteau First 36.7)
Arseni Radomyselski    
Evenstar (Sou'wester 51)
Andrew Garcia    
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M   Group 1  
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
FiveEast (Beneteau First 36.7)
Frank Sess 736516T    
Foolish Pleasure (Morgan 30 Centerboard)
John Ekberg 201275N    
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke - SHYC 380760T GBRAD74 Group 1  
Gadzooks (C&C 38)
Geoffrey Beringer 254613O USAGB95  
Gemini (Hanse 375)
James Coffman 324519S USAJC81  
Rich Gold Tactician    
Zach Omichinski Headsail Trimmer   Group 1  
Glim (C&C 40)
William Klein 713955z    
Graffiti (Olson 30)
Jonathan Nye 200259L    
Gringo (Pearson 37)
Michael McGuire 372672Z USAMM154  
IBIS (Bristol 38.8)
Gordon B Whelpley JR 373766E    
In Theory (JPK 1080)
Peter McWhinnie 651223O   Group 1  
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Hamish Young 671041S AUSHY1  
Janifferjil (Sabre 34)
Jane Bergere    
J-Curve (J 122)
David Cielusniak 656425K USADC129  
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn    
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Lucida (J 27)
Richard S. Long Jr. Co-Skipper 230878X USARL57 Group 1  
Barry Purcell    
Nepenthe (Dawn 41)
Lawrence Rouen 225811N    
Nevermore (J 88)
Ken & Drew Hall 393187F USAKH99  
Next Boat (Morris 45)
taylor Brimberg    
Kristen Donelan    
Will Donelan Chef   Group 1  
Mark Ellman 121423D    
Deanna Polizzo    
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Peregrina (J 105)
Josh Burack 216548y    
Redline (J 92)
David Kaplan / Ray Gustin    
Roust (Sea Sprite 34)
Ian Gumprecht 155397F USAIG2 Group 1  
Dan Jennings usadj7   Group 1  
Sapphire (J 35)
Jim Farrell Skipper 653196A USAJF85 Group 1  
Jim Hennessey Co-Skipper    
Scapegoat (J 105)
James Reichel 185376D    
Scarlet (Santana 30/30)
Joshua Ilberg    
Todd Ilberg    
Mat (Magic Meat) Lanfant    
Ken Takahashi    
Eric Weintraub 260794Z    
Scylla (Dehler 46)
Markus Lahrkamp 699744P    
Shining Star (Farr 33)
Steve Hayes    
Silver Fox (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Smokeshow (GP 26)
Paul Sevigny 177474F    
Southern Cross (Frers 33)
Timothy Birney Floater 795092G   Group 1  
Jack Harris Mast   Group 1  
Brian Higgins    
Denise Latour Main Trimmer 246786j   Group 1  
Andrew Ricks   Group 1  
Starbuck (Swan 53)
Alex Urdea    
Tonic (Beneteau First 35)
Steve Lukens    
Trouble (Colgate 26)
Miguel Dominguez 271399D    
Varuna (J 111)
Abhijeet Lele 304889H    
Vixen (J 92)
EJ Haskell    
Whirligig (NY 36)
Derek Ettie    
Zig Zag (J 122)
Andrew Clark 368166H   Group 1  

Main Menu

Heineken    

Copyright © Interactive Creations 2000-2020