2019 Liberty Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Carrera (C&C 37/40+)
Aleksandra B    
Ethan Feinsod Headsail Trimmer    
Caren Fitzgerald    
Omer Rosenhand Bow   Group 1  
Eva Sala Amoravieta Main Trimmer   Group 1  
Robert Schmidt Headsail Trimmer   Group 1  
Victor Vargas Grinder   Group 1  
Steven Zwiren    
Doctor Jazz (J 105)
Carl Buchbinder Headsail Trimmer   Group 1  
Roy Carley    
Stephen Gaudette Spinnaker trimmer   Group 1  
Milt Gottschalk Main Trimmer 166301k USAMG54 Group 1  
Arthur Topilow 112831I    
Full Circle (Dufour 500)
Paul and Beth Daugherty 767702T    
Gray Matter (J 105)
John and Marisa Koten    
Habor Hackers (Colgate 26)
Heidi Lindemann    
Hoboken Sailing Club - Kingston (J80)
Lorena Alvarez Other   Group 1  
Agnija Keisa   Group 1  
Sean Meszkat Skipper   Group 1  
Atif Qadir In the way   Group 1  
Max Reo Bow   Group 1  
Ian Wilson Headsail Trimmer   Group 1  
Hoboken Sailing Club - Newport (J80)
Jared Cassell Headsail Trimmer   Group 1  
MICHAEL CONNELL Skipper   Group 1  
Candice Kakar Navigator   Group 1  
Anthony Oland    
Ed Rambali Floater   Group 1  
Jessica Stemple Bow   Group 1  
Nate Stumpf Watch Captain   Group 1  
Honey Badger (J 105)
Brian Nelson 225133M    
Hornet (J 105)
Dennis Driscoll 273197D    
Knot Working (Colgate 26)
Vincent Hansen    
Joel Hoag Helm   Group 1  
Adam Holmes Bow 736730H   Group 1  
Manish Pahlajani    
John Reardon Pit 778285B    
Koinonia (Jonmeri 33)
Mark Thorne    
LauraBea (J 105)
Max Kalehoff 751056Z USAMK132  
Lisa Yuen Bow   Group 1  
Londonderry Air (S2 9.2A)
Dionne Howe    
Guy Parrinello    
Guy Parrinello Other   Group 1  
Jack Tracy    
loulou (J 105)
Paul Beaudin 222275R    
Lucky (Ericson 28+)
Stephen Crane 856 none  
Magic (J 105)
Gary and Ann Myer 153877c    
Magic Dragon (Irwin Citation)
Allen Gurevich Co-Skipper   Group 1  
Leonid Gurevich Captain 772162T   Group 1  
Mila Gurevich Tactician   Group 1  
Alexander Kryvorutsky In the way   Group 1  
Salvatore Palmeri Skipper   Group 1  
Mango Tango (Colgate 26)
Mary Margaret Clawson    
Osprey (J 105)
Steve Losik 769082S    
PATHFINDER (B-40 YAWL)
James Bonomo    
Persistence (Beneteau 331)
Dave Brown    
Henry Duncan Captain    
Al Logiudice    
Michael Luftig In the way   Group 1  
Peter Vehslage Tactician   Group 1  
Raven (J 105)
Jason Barron    
Sea Biscuit (Sabre 402)
Oleg Bogomolniy Headsail Trimmer   Group 1  
Maureen Corrado Main Trimmer   Group 1  
Herb d'Entermont Bow   Group 1  
Kevin Flood 112081K   Group 1  
Michael Jennings 765984T    
Ron LaNeve Tactician 145914R USARL6 Group 3  
Lec Maj Mid Bow   Group 1  
Sixty Four (J/80)
Edgar Galindez USA64 688625F Group 1  
skal (J 105)
Paul Zajac 256729B    
Sled Dog (J 24)
Doug Olsen 227038U    
Synergy (J 105)
David Spence Skipper 236612p    
Team Ganesh (Colgate 26)
Omar Dahbour    
Team Terry (Colgate 26)
Anne King    
Terrence McArdle 766406K USATM139 Group 1  
Matthew Paras    
Vivek Prakash    
Jennifer Smith Other   Group 1  
Tolo (J 105)
Richie Palmer 408475H rpusa  
Veronica (O'Day 30)
Marc De Souter Nav/Tac 408190D    
Neelum Kumar Headsail Trimmer    
Daniel Lembo Main Trimmer   Group 1  
Nitzan Levy Captain 61226    
Barry Richards Headsail Trimmer    
Gordon Uszkay Main Trimmer    
Michele Wiemer Cat 3 Cooler Jockey    
Win the Dock (Colgate 26)
William Stout    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021