2020 Bacardi Invitational Winter Series - Event 1
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 1/2 Men (Melges 24)
Steve Suddath 163492Y USASS136 Group 1  
820 (Melges 24)
Bora Gulari 669671W usabg Group 3  
Airplane! (J 70)
Tac Boston Offside trimmer   Group 3  
John Evans    
Martin Kullman Tactician   Group 3  
Abie McLaughlin In the way USAAB164 Group 1  
Bad Idea (Melges 24)
Dave Gerber Tactician   Group 3  
Andrew Girrell Pit 334798k USAAG109 Group 1  
Katherine Zimmerman Spinnaker trimmer USAKZ9 Group 1  
Scot Zimmerman Helm 729478T USAMZ28  
Bazinga! (J 70)
Daniel Goldberg 656601H USADG122  
Blind Squirrel (Melges 24)
Jeff Bonanni Tactician   Group 3  
John Brown Helm 696977X USAJB293  
Justin Hood Spinnaker trimmer USAJH13  
Harry Melges Headsail Trimmer   Group 3  
Kate Shaner Bow   Group 1  
Catapult (J 70)
Eric Doyle Grinder USAed4 Group 3  
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Christopher Stocke Bow   Group 3  
Patrick Wilson Headsail Trimmer Usajw135 Group 3  
Could Nine (J 70)
Emilio Miguel    
Dark Energy (Melges 24)
Laura Grondin 700622P USALG43 Group 1  
Rossella Losito Bow 772072 ITARL14 Group 1  
Richard Peale Bow 698697M USARP77 Group 1  
Andrea Racchelli Tactician   Group 3  
Matthew Ray Owner   Group 1  
Decorum (Melges 24)
Megan Ratliff 289552H USAMR135  
Empeiria (J 70)
Will Felder Headsail Trimmer USAWF26 Group 3  
John Heaton Helm USAJH119 Group 1  
Zeke Horowitz Tactician   Group 3  
Zach Mason Headsail Trimmer   Group 3  
Gaucho 3 (J 70)
Ronaldo Bekman Headsail Trimmer BRARB36 Group 1  
Nic Brunk Mast USANB76 Group 1  
Tiani Hausen Owner 303665V USATH13 Group 1  
Marcelo Silva Tactician PORMS19 Group 1  
Guten Tag (Melges 24)
Donald Holst 671223A   Group 1  
Hermes (Melges 24)
Tony Stanley    
Hooligan: Flat Stanley Racing (J 70)
Trey Sheehan 338674J USAJS77  
Hull 1154 (J 70)
Marc Gauthier USAMG48 Group 3  
Enrique Quintero Tactician 304221H usaeq3  
Zachary Segal 663532V USAZS9  
Piet VanOs USABV17  
Lil (J 70)
Joey Kolisch Skipper 659945M USAJK203 Group 1  
Leo Sage Bow USALS112 Group 1  
Val Shestopalov Main Trimmer USAVS11 Group 1  
Neal Sorense Spinnaker trimmer USANS67 Group 1  
Lucky Dog (Melges 24)
John Bowden    
Collin Leon   Group 3  
Caroline Main    
Travis Weisleder    
Jeremy Wilmot    
Mancha Negra (J 70)
Pedro Camargo BRAPC30 Group 1  
Mikey (Melges 24)
Kevin Welch    
Minor Threat (J 70)
Jeff Janov USAJJ102   Group 1  
Doug McLean USADM4   Group 3  
Ben Mercer Bow USABM48 Usabm48 Group 3  
David Ullman Tactician USADU1 USADU1 Group 1  
Monsoon (Melges 24)
Mike Buckley Tactician   Group 3  
George Peet Bow 258869O Usagp6 Group 3  
Jeff Reynolds Spinnaker trimmer   Group 3  
Chelsea Simms Bow   Group 1  
Nefeli (Melges 24)
Niccol√≥ Bianchi    
Saverio Cigliano    
Alessandro Franci    
Peter Karri√©    
Alessandro Saettone    
Peders Parade (Melges 24)
Connor Adams Other USACA41 Group 1  
Tim Kelleher USATK73 Group 1  
Andrew Kingston Helm USAAK113 Group 1  
Arianna Smaldone USAAS224 Group 1  
Catherine Towner Pit USACT76 Group 3  
Rhumb Runner (Melges 24)
Neil Battrum CANNB13 Group 1  
Tim Bowman 203148N USATB171  
Keith Mader Other Usakm174   Group 1  
Marlene Plumley 780351T USAMP183 Group 1  
Andrew Suddith Headsail Trimmer   Group 1  
Rimette (J 70)
John Brim Helm 198990O   Group 1  
Ian Coleman Bow   Group 3  
Brian Kamilar Tactician   Group 3  
Allan Terhune Headsail Trimmer   Group 3  
Rosebud (J 70)
Pamela Rose 736789t USAPR62  
Running Wild (J 70)
jon ewing 676717H USAJE91 Group 1  
Slingshot (Melges 24)
Matt Pistay   Group 1  
Declan Whitmyer    
Ben Wilkinson Bow   Group 1  
Stratos (J 70)
Paul Abdullah Main Trimmer 226232o USAGA38 Group 3  
Sam Baker Pit    
Ian Hunter Headsail Trimmer   Group 1  
Marcus Wunderlich Helm 652123T USAMW80  
Surge (J 70)
Sam Loughborough Bow   Group 1  
Ryan McKillen    
Mark Mendelblatt Tactician USAMM9 Group 3  
John Wallace Other   Group 3  
USA 551 (J 70)
John Gochberg 193079A USAJG88 Group 1  
Liam McCarthy Tactician USALM55 Group 1  
Henry Millette Headsail Trimmer 689525N USAHM44 Group 1  
Danielle Septembre Bow   Group 1  
Usain Boat (Melges 24)
Paul Nahon    
Bryan Nicoles    
Mike Spurgeon USAMS343   Group 3  
Zane Yoder    
Very Odd 1513 (J 70)
David Jannetti    
Victory (J 70)
Barr Batzer Main Trimmer   Group 3  
Buddy Cribb Helm 243401 USAVC9 Group 1  
Scott Ewing Headsail Trimmer USASE46 Group 1  
Greiner Hobbs Strategist   Group 1  
Warcanoe (Melges 24)
Michael Goldfarb    
Weight Up! (J 70)
Harry Brigham 764052N    
Keith Hahn Headsail Trimmer   Group 1  
Shannon Lockwood    
Ian Moriarty    
Yoda (J 70)
Kevin Abbink Chef USAKA28 Group 1  
James Moody Watch Captain 379396S USAJM199 Group 1  
Chris Vilicich Tactician usacv36 Group 1  
Jim Vos USAJV53 Group 1  
Zenda Express (Melges 24)
Eddie Cox Foil Trimmer    
Harry Melges IV Cat 3 Cooler Jockey    
Finn Rowe Pro Bowler    
Ripley Shelley Boat Captain    
Zingara (Melges 24)
Richard Reid    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020