2019 Chicago Regatta -- Distance Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Albatross (Solaris One 42)
Fernando Assens 659388D    
Black Magic (Beneteau First 10R)
Matthew Dages   Group 1  
Shannon Fish Fish   Group 1  
Blackfin (J 109)
Keith Eickenberg 227770B    
Callisto (PAC 52)
Jim Murray    
Caught in Traffic (J 105)
David Pierce 755611R    
Challenger (Frers 50)
Arunas Kubelskas Kubelskas  
Cheep N Deep II (J 44)
Jay Butler Skipper 765717D   Group 1  
John Conway Main Trimmer   Group 1  
Dylan Hahn Bow    
Charlie Hohmier Headsail Trimmer USACH138 Group 1  
Kenny Kluckman Mid Bow   Group 1  
Tim Patricio In the way   Group 1  
Jim Richter Owner    
Justin Theodore Spinnaker trimmer   Group 1  
Justin Walker Headsail Trimmer    
Defiance (J/V 66)
team defiance smirl 116795A    
Dixie Chicken (Beneteau 10R)
Michael Frerker 196845E    
Eagle (Sydney 38)
Shawn/Jerry O'Neill 137950Y USASO25  
Eleven (Ericson 35)
Gene McCarthy 104384T    
Entourage (1D35)
Michael Dannecker 687612x    
Exile (J 88)
Andy Graff 255164W    
Luke LeCoche Mid Mast 780488V USALL61 Group 1  
Fantome (Morgan 36T)
Deirdre Martin 351390U    
Fearless (Jeanneau 439)
Russ Salzman 201229H    
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Global Nomads (J 105)
Michael Hettel 223103C USAMH145  
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Geoffrey Davis 671685B    
HeadRoom (J 111)
Boyd Jarrell 736915Z    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Hiwassee (Farr 395)
Ian FISHER 311534K    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Liquid Lounge II (J 109)
jim caesar 652603u    
Lucy (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O    
Maggie Marie (Pearson Alberg 35)
Marlon Harvey 759184X    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller    
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
Misty (J 88)
Daniel Floberg    
Nemo (Seascape 27)
Michael Tuman    
Northstar (J 109)
Feilden Fleming Other   Group 1  
David Gustman 276603S    
Bill Heun Headsail Trimmer   Group 1  
Steve Knoop Pro Bowler 132368S   Group 1  
Erica Rogers Other   Group 1  
Laura Wagner Pit USALW25 Group 1  
Ob La Di! (J 35)
Rick Reed 661639G    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P    
Perspicacity (T-10)
Robert Cohen & Adam Collins 697321R    
Petit Bateau (Beneteau 361)
Brett August    
James Biery Pit Assist   Group 1  
Chris Knight    
Charlie Koules    
Providence (Ericson)
Jerry and Greg Miarecki 286909C    
RAVN (Beneteau Platu 25)
Jamie Downing Skipper 757282W USAJD245 Group 1  
Sirocco VI (Mumm 36)
Bill & Viviana Fanizzo 167979O    
Skull Cracker (J 111)
Daniel Kitchens 320673R USADK97  
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W    
Slapshot II (J 109)
Scott Sims 392477E USASS198  
Smee Again (J 109)
G Miz/Dreher/Hatfield/Neenan 12318ON    
Spanker (Beneteau First 40.7)
Boyd Rice / Rollin Pierce    
Vincitore (RP 52)
Gary Feracota / Jim Banovitz 669932P    
Walking in Memphis (J 105)
Al Marls    
Water Works (T-10)
Rick & Mary Ann Lillie 171871U    
Whitehawk (Bruce King)
Perry Lewis Main Trimmer   Group 3  
Gary Murino Strategist USAMG65 Group 1  
John Stanley Runners 157541V   Group 1  
David Tank Mid Bow   Group 3  
Zella (C&C 35-3)
Luke Wolbrink 761052Q    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy