2019 Annapolis Labor Day Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
4 Sport (J 70)
Gregg Zurmuhlen 715617T USAGZ3  
Abientot (J 35)
Roger Lant 376990M    
AfterSchock (Schock 35)
Paul Susie 252922O    
Allegiance (J 105)
Caulin Collier    
ArtShip Design (J 70)
Lou Nardo 788485T    
At-Tack (J 105)
Dennis McCloud 271818R USADM95  
Aunt Jean (J 35)
James Sagerholm / Jerry Christofel 188268i    
Avenger (J 105)
Colin Brennan Bow    
Luke Brodnik Headsail Trimmer    
Meghan Caraher Helm    
Isaac Cho Pit    
Paul Jervis Skipper USAPJ36 Group 1  
Kelly White Main Trimmer    
Avenger (J 30)
David Johnson 667518N    
Avita (J 30)
Dale Eager In the way 280919S USADE31 Group 1  
Daniel Korwan Other   Group 1  
Corrine Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Steve VanPelt Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Daniel Watson 792937R    
Daniel Watson Owner 792937R    
Bat IV (J 105)
Andrew Kennedy 365406s USAAK35  
Bebop (J 30)
Bob Rutsch 180025F USARR44  
Better Mousetrap (J 105)
Grealy Putnam 118436V USARP97  
Blitz (J 30)
James McGinnis 674869K    
Breakaway (J 105)
Richard Hinds 127246U USARH75  
Caliente (Cal 25)
Gerard Field    
Cannonball 2.0 (J 30)
Doug Wallop    
Chessie (J 105)
John Kircher 178325X    
Chicken Little (Cal 25)
Charlie Husar 188124V    
Crash (J 105)
Clare Barone   Group 1  
Jill Bradley Headsail Trimmer   Group 1  
Megs Bryant   Group 1  
Alice Christman   Group 1  
Michael Lerner Boat Captain   Group 1  
Ridgely Mackenzie Cat 3 Cooler Jockey USARM169 Group 1  
Sara Morgan Watters    
Curlew (Valiant)
David Densmore 684117T    
Defiance (Navy 44)
Zack Bauer Tactician   Group 1  
Brett Eckert Main Trimmer   Group 1  
Teagan Foley Headsail Trimmer   Group 1  
Liz Hauschild Helm   Group 1  
Christian Hoffman Skipper 767755X USACH191 Group 1  
Zachary Krause Cat 3 Cooler Jockey 775450z USAZK9 Group 1  
Adam Lance Spinnaker trimmer USAAL97 Group 1  
John Paul Post Mast   Group 1  
Delirium (J 33)
David McCullough 125285X    
Different Drummer (Fast 40)
Ryan Treat 786272P USART76  
Dilligaf (J 35)
Richard Hard    
Down the Line (J 70)
Duffy Knoll 719237W    
Dreadnought (J 105)
Ian Flynn Spinnaker trimmer   Group 1  
Luke Gillcrist    
Jack King    
Eddie Rankin Helm USAER71 Group 1  
Corey Street    
Nicholas Walden Skipper    
Fahrvergn├╝gen (Cal 25)
Steven Milby 732383X    
Firebrand (J 105)
Jon Slabaugh 713684Z    
Funky Monkey (Melges 30)
Chris Helmkamp Helm 686339J    
Leigh Mann    
Gallant (NAVY 44)
Caulin Collier    
Harlequin (Cal 25)
Leo Surla 207910P    
Hello Mary Lou (J 30)
Ryan Gens    
Hornet (J 33)
John Loe    
Incognito (Andrews Star 30 turbo)
Greg Robinson 241432i    
Infectious Smile (J 30)
Tristan & Sheila Keen 713987k    
inigo (J 105)
Jim Konigsberg    
Insatiable (J 30)
Ronald Anderson 186257B    
Integrity (Navy 44)
Maddie Arbogast Main Trimmer   Group 1  
Jared Casados    
HAYDEN ESPERICUETA Bow USAHE9 Group 1  
Connor Hallett Headsail Trimmer   Group 1  
Tom Hawkins In the way   Group 1  
Ashley Koenig Pit   Group 1  
2041 Kuzemchak Helm   Group 1  
Ben Van Duyne Tactician   Group 1  
Jeroboam (Farr 400)
Laurent Givry 740109N USALL49  
Jester (J 105)
Matt Alisch Main Trimmer USAMA18 Group 1  
Hugh Bethell Skipper 170160I    
Mike Oh Bow USAMO35 Group 1  
Kevin Petrikas Spinnaker trimmer   Group 1  
Rich Shores Bow   Group 1  
Karin Smith Pit USAKS112 Group 1  
Michael Woolen Headsail Trimmer   Group 1  
Joint Custody (J 70)
Jenn and Ray Wulff    
Kokomo Express (Express 35)
Terri High / Brett Sorensen    
Love Shack (Cal 25)
Barton Goldenberg 388416C    
Lucky Eights (J 124)
Keith Cole 382778H    
Meltemi (J 80)
Mike Hobson    
Mirage (J 105)
Cedric Lewis/ Fredrik Salvesen 168518Z    
Mondial (J 30)
Michael Ruzzi 59617    
Monkey Dust (Tripp 33)
Craig & Dotty Saunders 755203N    
More Cowbell (J 80)
Pendleton Alexander    
Osprey (J 70)
Charles Anderson    
Jen Hayman Bow   Group 1  
Roger Link Helm 215552S USARL114  
George Saunders    
Outlaws (J 80)
Derick Lynch 139654d    
Paladin (J 105)
Wm Patrick McGuire    
Patriot (Farr 30)
US Patriot Sailing / Peter Quinn 718731V USASY10  
Patriot IV (Melges 24)
US Patriot Sailing / Steve Young 718731V USASY10  
Peregrine (J 105)
Jared Ackers Spinnaker trimmer   Group 1  
Jack BeVier Main Trimmer   Group 1  
Bill & Linsley Carruth 191298B    
Linsley Carruth Chef   Group 1  
Hannah Dickmyer In the way 402612I   Group 1  
Jenn Millar    
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34  
Pogo (J 30)
Caroline Fetterolf Pit Assist   Group 1  
Robert Lossing Headsail Trimmer    
Charles Lutz 712632K    
Frederick Patt Pit   Group 1  
Don Shea Bow   Group 1  
Tom Werner Headsail Trimmer   Group 1  
RagDoll (J 30)
Rob Lundahl    
Rocinante (J 70)
Kevin Kenny    
Ian Moriarty Pro Bowler   Group 3  
Jeff Neurater Bow 255871W   Group 1  
Marlene Plumley Bow 780351T   Group 1  
Ronin (CAL25 )
Peter Sheils 654806S    
Santas Reign, Dear (J 105)
Donald Santa 207626u    
Shamrock (J 30)
Bruce Irvin 235378C    
Shenanigans (J 80)
Bill & Shannon Lockwood 272299E    
SLY (XP44)
Bob Fox 225142N USABF16  
Split Decision (C&C 99)
Jordan Tacchetti    
StoweAway (Sabre 34 Mk II)
Steven Director Skipper 276199L USAD86  
Suzie Q (J 30)
Heidi Frist 715061D    
T-Bone (J 35)
Bruce Artman 293244T    
Tea Dance Snake (J 70)
Todd Jenner 687255P USATJ26  
Tenacious (Navy 44)
Kevin Caraher Tactician 714932S USASC119 Group 1  
Ethan Falsone Bow   Group 1  
Jonathan Hitt Skipper USAJH360 Group 1  
Matthew McClelland    
Gary Munsell    
Madelyn Ploch Helm   Group 1  
Philip Smith Main Trimmer USAPS148 Group 1  
Grace Vandegrift Pit   Group 1  
Tenacious (J 105)
Allan Wilkins 320351I RSAAW1  
Tiamat (J 35)
Mike Wood Valhalla Sailing Project 750172R    
TOTALed MAYHEM (J 30)
Doug & Amy Stryker    
USA 1162 (J 80)
John White 114973X    
Vayu (J 80)
David Andril 275186E    
Vitesse (J 80)
Eunice Lin 737673Z USAEL47  
Wind River (J 105)
Mark Elert 235113J    
Windrider (J 80)
Tom Walsh / John Potvin 188666k    
Zephyr (Cal 25)
Marty Adkins Other   Group 1  
Andrew Anthony Cat 3 Cooler Jockey    
David Hoyt 143871V    
Eloise Hoyt Watch Captain    
Phil Rost Main Trimmer    
ZUUL (Aerodyne 38)
Benedict Capuco 148314R USABC5  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy