2013 Red Fox Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
A Cat 127 (DNA)
Skip Kaub 658991R    
Affinity (Melges 24)
Dave & Deb Strawbridge 106887F    
Apothecary (Pearson 26)
John Ochs 281337Q    
Back to the Future (Nacra 5.8NA)
Matt Boesch    
Bald Eagle (Catalina 30)
Bob Muneio    
Big Red (Ranger 29)
DeWayne McCave 317014N    
Booma (C&C 27 MK I)
CHARLES GOSLING 212519L    
Bramble (Friers 41)
Bruce Rohrer    
Candied Yams TPQ (Hobie Tiger F18)
Paul Krutty 228113O    
Coeur De La Mer (Kirby 25)
Tim Thiel    
Creative Destruction (J 105)
Carter Williams 666333B USAJW148  
cu mal (J 34C)
clark phelps 294403O    
Cygnus (Pearson 26)
Steve Dean Tactician   Group 1  
Theresa Gagnon Spinnaker trimmer    
James Stewart 281484Y    
Kate Stewart Headsail Trimmer    
J Waddell Headsail Trimmer    
Equation (Farr STP 65)
Bill / Ed / Tom Alcott / Palm / Anderson 162523K    
FishTales (A40RC)
Mike Fisher 1031291    
Flyswatter (Beneteau 40.7)
Mark Pirie 224855x    
Ghost (J 24)
Hap Wright    
Indigo (Farr 33)
S. Emery Scheibert 244701k    
Just Chute Me (Nacra F17)
Roger Cochran 114868Z    
Knockout (B 25)
Rob Lovell/ Libby Tomlinson 222342J    
Knuckles (J 29)
Matt Kato 295776k    
Liberty (Dehler 39)
C. David Phelps 674329G    
LR5 (A Class)
Ian Lindahl 261895D    
Man On Wire (F-18)
Jim Egerdal 111432D    
Mark Moeckel Headsail Trimmer    
Manitou (J 105)
Jay Vander Wall 357810V    
Meow (Eh Cat)
Ben Thorsen    
Montuno (Farr/Mumm 30)
Matt Henninger 707558N    
Multitask (A Class Catamaran)
John Harper 103981U    
Night Moves (S2 7.9 )
Bill Hawkins 241811H    
nosurprise (J 111)
David Irish 105366T USADI1  
Nuke Laloosh (Melges 24)
Neal Thompson 273620N    
Outrageous (Islander Bahama 30)
Richard Kraemer 320276Q    
Oversheeted (F-18 Catamaran)
Claus Schnabel    
Padawan (Melges 24)
Roger Cyr    
Paleface Lite (J 22)
ROBERT GROVE 252793B    
Pied Piper/National Marine (A class Cat )
Jack Jennings 344296e USAJJ42  
PS (Pearson 10M)
Dan Caviston    
Psycho (Melges 24)
Michael Franklin 669928W    
Redline (FT 10)
Michael Graham 199034Z USAMG66  
Relentless (Schock 40)
Pat Dueweke Headsail Trimmer   Group 1  
Dietrich Floeter    
mark hagan 247405r    
Riley Hagan    
David Hollis    
Karen Nemecek Bow    
Russell Schindler Pit    
Ronin (Colgate 26)
steven boothe 662446 A    
Rustler (Melges 24)
Fred Rozelle 111499w usafr3  
Sail La Vie (Tartan 31)
Sam Williamson 321891X    
Sandpiper (Pearson 26)
Mike & Sue Miller 252607M    
Sayonara (J 22)
Steve Pirie    
Singing Angel (Intra 20)
David Pankratz    
Spar Wars III (Olson 30 IB)
Bruce Hubble 197717B USABH92  
Spyke (Cal 40)
Dan Spyhalski    
Stinger (Farr 30)
Ray Leyman 190940o    
Termite (Creekmore 22)
Andy McCormack    
The salty cat (Nacra F18 Infusion)
Devin Hope Skipper USADD113 Group 1  
Scott Hope Spinnaker trimmer USASS200 Group 1  
This Side Up (Nacra Formula 18)
Ed Cunningham    
Ticket to Ride (Tripp 33)
Keith & Karen Attee 296880J    
Tireless (P 26)
MIKE & PAT CARLAND 120098Q    
Vapour Trail (Melges 24)
Marc Steyn CANMS7  
Zig-Zag (Melges 24)
Marty Jensen    
Zuni Bear (J 70)
Rich Bergmann 304378Z USARB174  

Main Menu

   

Copyright © Interactive Creations 2000-2020