2013 58th Edlu Distance Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
3 Cheers (J 109)
Paul Steinborn    
Adventure (Sabre)
John Brown III 308862E USAJB75  
American Girl (King 40)
Daniel Drew 319200N    
Antidote (J 133)
Ron Richman 263199E    
Breakaway (Beneteau First 36.7)
Richie Palmer 408475H    
Choucas (Jeanneau SF 36)
Frederic Cosandey 206441P USAFC6  
Dancing Bear (Sabre 34 MkI CB)
Constantine Baris    
Dragonfly (J 130)
Colin McGranahan 398562K USACM75  
EnGarde (J 105)
Charlie Cannam 119210L    
Entropy (Bayfield)
Jed Kelly 391847A    
First Light (C&C 101)
Dana OBrien 672184G    
Flashpoint (J 100)
Adrian Little 319091E USAAL3  
Forza (Frers F3)
Tony Tertiropoulos 331854T    
GADZOOKS (C&C 38)
Geoffrey Beringer 254613O USAGB95  
Gnosis (Sabre)
Andrew Hoffman    
Honalee (J 44)
HL DeVore 314113H USAHD4  
Jaded (J 105)
Peter Rugg 108084Y USAPR25  
Karjala (Jonmeri 40)
Markus Lahrkamp Captain    
Kincsem (J 44)
Joerg Esdorn / Duncan Hennes 274683E USAJE9  
Lora Ann (Express 37)
richard du moulin 113194s    
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
Morning Glory (J 105)
Com Crocker Strategist    
Amanda Kendrick Pit    
Cam McKnight Mast    
Vicky Jo Neiner Headsail Trimmer    
Dr. Carl Olsson    
Dr. Carl Olsson Helm    
Jem Tacadena Bow    
Next Boat (Morris 45)
Mark Ellman 121423D USAME8  
Patience (Laser 28)
Charles Dan 698880Q    
Patience (Tripp 33)
Richard Royce 199250B    
Patriot (J 122)
Sandy Weil/ Andy Giglia 215489E    
Quintessence (Swan 42)
Roger Widmann 118695I USARW19  
Rosie (J 80)
Garrison Corwin Jr 131003W    
Sans-culottes (Beneteau First 40.7)
Robert Johnston 176322Q    
Sawtooth (Thomas 35)
Peter Schmiedeck    
Shooting Star (Beneteau First 36.7)
Steve Cain 342608O    
Skye (Farr 395)
James T. Anderson 275048X    
Soulmates (Custom Goetz 40)
Adam Loory 118556A    
STAR (Aeromarine)
Jeffrey Ohstrom 110641E    
Stratos (J 105)
Marcus Wunderlich 652123T    
Strider (J 109)
Andrew Berdon    
Sundari (Farr 400)
Barry Gold / Scott Florio 317880F USABG19  
Temptation - Oakcliff (Custom Ker 50)
LJ Edgecomb Navigator 114937T USALE6 Group 1  
Ben Jarashow USABJ11 Group 1  
Michael Komar Strategist 233629R USAMK75 Group 3  
Arthur Santry Skipper 157130O SAAS113 Group 1  
Richard Santry Grinder   Group 1  
Terrapin (First 40.7)
Paul Dunay & Jon Litt    
Texas Rose (J 100)
William Komaroff    
The Real Macaw (Pari 34)
Sid Kiwitt 103958v    
Thin Man (J 92)
Todd Aven 654842K USATA47  
Young American (J 105)
AYC Jr. Big Boat Team c/o Peter Becker    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy