|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Acadia (ketch) |
|
Joe Highsmith |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Burt Keenan |
|
|
|
|
|
|
Alana (6 Metre) |
|
Thomas Rodes |
|
|
|
|
|
|
Alegria (Jeanneau 39i) |
|
Steven McInnis |
|
|
|
|
|
|
Alix (J/40) |
|
David Cutner |
Skipper |
399343H |
|
|
|
|
Apparition (Swan 42) |
|
Ken Colburn |
|
102026c |
usakc4 |
|
|
|
Cannonball (Swan 68) |
|
Charles A. Robertson |
|
|
|
|
|
|
Carina (Custom 48) |
|
Rives Potts |
|
207002G |
|
|
|
|
CHESSIE (Grand Banks 46) |
|
Beverley Crump & Jim Rogers |
|
704496Y |
|
|
|
|
Contingency (Oyster 53) |
|
Scott Bickford |
|
|
|
|
|
|
Decision (HPR Carkeek 40) |
|
Stephen Murray |
|
|
|
|
|
|
Defiance (Swan 56) |
|
Peter Noonan |
|
118187 D |
|
|
|
|
Dragon (Swan 48) |
|
Hugh Balloch |
|
165843X |
|
|
|
|
Entropy (Tripp 41) |
|
Patricia Young |
|
289869T |
USAPY1 |
|
|
|
Grundoom (Farr 400) |
|
James Grundy |
|
401287V |
USAJG163 |
|
|
|
Isla (New York 32) |
|
Paul Bates |
|
|
|
|
|
|
Barclay Collins |
Other |
|
|
|
|
|
Karen Farnsworth |
|
|
|
|
|
|
Henry May |
|
181369W |
|
|
|
|
Jean May |
|
|
|
|
|
|
Tod Smith |
|
|
|
|
|
|
Jazz Fish (Freedom 35) |
|
Paul Koch |
|
190531J |
|
|
|
|
Katana (J 44) |
|
W. Toney Edwards |
|
|
|
|
|
|
Julian Fisher |
Mast |
|
|
|
|
|
June Fisher |
Other |
|
|
|
|
|
Anne Mooney |
Other |
|
|
|
|
|
John Mooney |
|
|
USAJM203 |
Group 1 |
|
|
Katherine Mooney |
|
|
|
|
|
|
Maryellen Mooney |
|
|
|
|
|
|
Olivia Mooney |
|
|
|
|
|
|
Quentin Mooney |
|
|
|
|
|
|
William Mooney |
|
229031r |
|
|
|
|
Maximizer (Farr 73) |
|
Jose Diego-Arozamena |
|
713038Z |
ESPJD56 |
|
|
|
Odyssey (sloop) |
|
Alfred-David Van Liew-Brodsky |
|
107215L |
usaav24 |
|
|
|
Olivia Lee (Swan 56) |
|
Christopher Fuller |
|
266646C |
|
|
|
|
Passion 4 C (Bill Trip 56) |
|
Stefan Lehnert |
|
|
|
|
|
|
Persevere (Hanse 545) |
|
Colin Rath |
|
254664z |
|
|
|
|
Rambler (Reichel Pugh 90') |
|
George David |
|
135200D |
USAGD49 |
|
|
|
Reef Points (RP 60) |
|
Joseph Huber |
|
305283X |
|
|
|
|
Satin Doll (Sabre Mark I) |
|
tony august |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
paula collela |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Brad Haverly |
|
|
|
|
|
|
Jay Kay |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Gary Leiter |
|
|
|
|
|
|
jennifer maui |
|
|
|
|
|
|
Camilla Moore |
|
|
|
|
|
|
ronald ohanley |
|
|
|
|
|
|
karl otterbach |
|
|
|
|
|
|
Jake Parris |
|
|
|
|
|
|
Andrea Schachne |
|
|
|
|
|
|
elana schachne |
Other |
|
|
|
|
|
Jay Schachne |
|
205155Q |
|
|
|
|
Alan Silk |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
ramona silk |
|
|
|
|
|
|
susan swigor |
|
|
|
|
|
|
SeaBear II (Morris 38) |
|
candice frawley |
Strategist |
|
|
|
|
|
john frawley |
Owner |
|
|
|
|
|
Shenandoah (Hinckley - Talaria FB) |
|
grant cambridge |
Captain |
|
|
|
|
|
peggy cambridge |
Owner |
|
|
|
|
|
Skagerrak (Dawn 48) |
|
Stephen Kasnet |
|
|
|
|
|
|
Spookie (HPR Carkeek 40) |
|
Steve & Heidi Benjamin |
|
101374L |
USASB |
|
|
|
Sumurun (classic ketch) |
|
armin fischer |
|
|
|
|
|
|
doug marvin |
|
|
|
|
|
|
Chad natti |
|
|
|
|
|
|
cathy osborne |
|
|
|
|
|
|
ace tarberry |
|
|
|
|
|
|
kamarli tipping |
|
|
|
|
|
|
lisa towbin |
|
|
|
|
|
|
robert towbin |
Owner |
|
|
|
|
|
Temptation-Oakcliff (Custom Ker 50) |
|
Arthur Santry - Oakcliff Sailing |
|
157130O |
SAAS113 |
|
|
|
TIGER TOO (POWER -- SABRE 40) |
|
Maureen Koeppel |
|
284557c |
|
|
|
|
Nataly Ritter |
Helm |
|
|
|
|
|
TOBY RITTER |
Skipper |
|
|
|
|
|
Windaway (Pacific Seacraft 40) |
|
Allan Chace Anderson |
|
|
|
|
|
|
Dane Anderson |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Zulu (Alden 54 Yawl) |
|
Eric Johnson |
|
264768F |
|
|
|
|