|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Aerie (Islander 36) |
|
Thomas Burns |
|
|
|
|
|
|
Allegro (Tartan 4100) |
|
Clint Andera |
Navigator |
|
|
|
|
|
Brian Bullock |
Owner |
709629X |
USABB158 |
|
|
|
Bobby Gelly |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Steve Wilcox |
|
|
|
|
|
|
Angisina (Soverel) |
|
Perry King / Andy Spence-Parsons |
|
661757L |
USAAS101 |
|
|
|
Arbitrage (X 1-Ton) |
|
Mike Moyle |
|
672062R |
|
|
|
|
Black Magic (Tartan 33) |
|
Dave Scherf |
|
|
|
|
|
|
Bobsled (J 35) |
|
Bob Vander Ploeg |
Skipper |
|
|
|
|
|
Celebration (C&C 37) |
|
Pete Shelquist |
|
190083Q |
|
|
|
|
Chase (J 109) |
|
Charlie Schroeder |
|
|
|
|
|
|
Chellean (C&C 39) |
|
Michael & Rick Arvidson/Anderson |
|
713052s |
|
|
|
|
Chewbacca (N/M Int'l 50) |
|
Bill Peterson |
|
166025p |
|
|
|
|
Elixir (Beneteau First 32) |
|
Dave Lindstrom |
|
131059M |
|
|
|
|
Felucca (Mirage 30) |
|
Joe Carney |
|
|
|
|
|
|
Cara Croves |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Bill Dunlop |
Helm |
|
|
|
|
|
Jessica Johnson |
|
|
|
|
|
|
Ron Tomasson |
Other |
|
|
|
|
|
David Wadson |
Bow |
|
|
|
|
|
Galatea (Islander 36) |
|
David Herring |
|
|
|
|
|
|
Integrity (Nassau 45) |
|
Mike LaBore |
|
682911R |
|
|
|
|
Just Is (Sabre 362) |
|
Ron Pool |
|
235882D |
|
|
|
|
Kicks (Tripp 33) |
|
Steve Henry |
|
660005A |
|
|
|
|
LOKI (Catalina) |
|
Krister Mattson |
|
712181D |
|
|
|
|
Mokey (Shields, ODR fractional) |
|
George Johns |
|
254003G |
|
|
|
|
Mon Amie (Tartan) |
|
Mike Lamb |
|
USA047 |
|
|
|
|
Mother Superior (Tartan Ten) |
|
John Velat |
|
716094S |
|
|
|
|
Njord (C&C 37/40+) |
|
Brian Tjosvold |
|
651289G |
|
|
|
|
Northern Harrier (J 41) |
|
Chris Wells |
|
357340W |
|
|
|
|
Northern Lights (C&C 37) |
|
Brian Shelton |
|
709450N |
|
|
|
|
Papa Gaucho II (J Boat) |
|
Lars Benson |
Mid Bow |
|
|
|
|
|
Bob Boynton |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Gerry Gavin |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Dale Shymko |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Kinnan Stauber |
Owner |
172635Q |
|
|
|
|
Madeline Stauber |
Bow |
|
|
|
|
|
Myra Stauber |
Other |
|
|
|
|
|
Nathaniel Stauber |
Pit |
345176B |
|
Group 1 |
|
|
Pennycress (C&C 37) |
|
Team Pennycress |
|
167549E |
|
|
|
|
Perfect Lady (Tartan 34-II) |
|
James Tack |
|
226900N |
|
|
|
|
Stephanie Tack |
|
|
|
|
|
|
Radio Flyer (J 36) |
|
Edward Alspach |
|
712962P |
|
|
|
|
Red Hawk (Santa Cruz 40) |
|
Ralph Hodek |
|
128884I |
|
|
|
|
Screaming (Olson 40) |
|
Steve Schick |
|
691796U |
|
|
|
|
Eric Thomas |
|
|
|
|
|
|
Simba (Tartan 40) |
|
Lee Ganz |
|
|
|
|
|
|
SS George Bailey (Sabre 34 MK II) |
|
Doug Milroy |
|
702890P |
|
|
|
|
Texana (Schock 35) |
|
dallas johnson |
|
211736M |
|
|
|
|
Undaunted (Beneteau First 36.7) |
|
Michael Smith |
|
213173P |
|
|
|
|
Voyager (C&C 44) |
|
Amy Day |
|
|
|
|
|
|
Angie Griffin |
|
|
|
|
|
|
Nate Griffin |
|
|
|
|
|
|
Ross Koepke |
|
|
|
|
|
|
Jason McGlynn |
|
|
|
|
|
|
Jenny Robinson |
|
|
|
|
|
|
Kathy Spence |
|
|
|
|
|
|
Michael Spence |
|
273869G |
|
|
|
|
Windwalker (S2 grandslam) |
|
Terry Anderson |
|
|
|
|
|
|
ZigZag (J 109) |
|
Jim Vaudreuil |
|
215203g |
|
|
|
|
Zipporah (Express 37) |
|
Robert Buffin |
Bow |
|
|
|
|
|
Roger Friedell |
Skipper |
|
|
|
|
|
Doug Mann |
Captain |
689086N |
|
Group 1 |
|
|
Mary McCarthy Mann |
Strategist |
|
USAMM332 |
|
|
|
Aimee Meyer |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Theresa Pohl |
Pit |
|
|
|
|
|
Connell Smith |
Main Trimmer |
687988R |
USACS222 |
Group 1 |
|
|
Dave Tillmann |
Mid Bow |
|
|
|
|
|
Matt Wetzal |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|