2019 I-LYA Bayweek Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
333 (Hobie Wave)
James West    
Accipiter (F-25c)
Mike Garam 398372k    
Adrenalin (Schock 35)
Kurt Kachler 398387R    
Alacrity (Newick Native Tri)
Dennis Carr Grinder    
Alison Thorpe    
Brian Thorpe    
Di Thorpe    
Angelfish Wave (Hobie Wave)
Doug Seib 206879J    
B4 (Tartan 33R)
Robert Bradley Skipper    
Bangarang (Pearson)
Bryce Boardman    
Barn Owl (Hobie Wave)
Jim Glanden    
Bay Tripper (Columbia 8.7)
CJ Burroughs Headsail Trimmer    
Kirby Fry Headsail Trimmer   Group 1  
Philbert Fry Skipper    
John Miga Bow    
Barb Nagy Main Trimmer    
Chad Nagy Mast    
Chad Roper Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Best Sister (Jenneau 37)
Gary Wandtke    
Big Storm (Corsair F-28 )
Deborah Schaefer Navigator 181786B    
James Frederick 181786B    
Jim Goempel Spinnaker trimmer   Group 1  
Bingo (Interlake)
Ronald Soka 247099J    
Breakaway (C&C)
Bill Sommers    
Calliope (Cal 25)
Sloane Barbour 343788H    
Capers (J 111)
Don Hudak    
Captiva (Lancer 29-3)
Laurence Rush 789    
chaos! (J 24)
natalie dugan Skipper    
Cheeky (Tarten 37c)
JACOB THOMAS 399807I    
Discover (Capri 30)
Weiss Alex Spinnaker trimmer    
Cecilia Dietsch Main Trimmer   Group 1  
Kevin Gormley Pit    
Tony Hubbard Mid Mast   Group 1  
Kassidy Kennedy Floater    
Deena Kern Other    
Matt Kern Helm 271445Q    
Weiss Matt Headsail Trimmer    
Isaiah Neeper Mid Mast    
Dave Shute Bow    
Doug’s overflow (Wave)
Ray Matuszak    
Elizabeth May (Egg Harbor 36)
William Taylor    
Family Truckster (J 92)
Jane Bersie Pit   Group 1  
Anita Bersie-Chabalowski    
Alec Chabalowski    
Brandon Johnston    
Bryan Seals    
Feisty (Abbott 33)
Paula Anderson Pitman   Group 1  
David Caruthers Headsail Trimmer    
Pete Coan Bow    
Alexandra Dering Other   Group 1  
Brian Hartwell 110773N    
Katie Hartwell Tactician    
Gotcha (T-10)
Kim and Dave Disbrow 189530Z    
Greyhound (T-10)
Michael Fishbaugh 395830Z    
Half/Nelson (Nelson/Marek 30)
Erika Cyrul    
Madeline Lark    
Ethan Taylor Skipper    
Will Taylor Bow    
William Taylor Owner    
Harden Faster (Melges 24)
Lee Ferber Bow    
John Shockey 399547N USAJS115  
Kevin Shockey Watch Captain   Group 1  
Tim Zacher Strategist   Group 1  
Hooley Express (Interlake)
Brandy Marriott Spinnaker trimmer    
Brent Marriott Owner 341874Y USABM73  
Brooklyn Marriott Co-Skipper    
Hooligan: Flat Stanley Racing (T-10)
Trey Sheehan    
Huggy Bare (Hunter 33.5)
Michael Robinette    
InfraRed (Kelly)
Bryan Huntley 171188W    
Jolly Mon (Irwin Citation 35)
Don Petsch Main Trimmer    
Michael Petsch Skipper    
Randy Thomson Headsail Trimmer    
Longshot (Catalina 320)
David Long and Rebecca Innes-Long    
Menace (Hobie 33)
Michael Deye    
Menace (J 24)
Garrett Altenberger    
Douglas Blackburn Helm    
Drew Blackburn Headsail Trimmer USADB213 Group 1  
Carrington Gelardi Pit USACG146 Group 1  
John Lowry Floater   Group 1  
Moonbeam (Islander 30 Mk2)
david burke    
Moya-Manzi (Beneteau Oceanis 321)
Mark Corson Owner 312876Z    
Bill Ellert Headsail Trimmer    
Bill Martin Navigator 728667N   Group 1  
Jake Rabatin Headsail Trimmer    
Jan Sorige Helm    
Tara Weiderstein Headsail Trimmer    
MushMonk (Hobie Wave)
Michelle Harman    
Myira (Corsair 31)
Harold Alber    
Mystery Dance (S2 7.9)
Peter Huston 220200U    
Arnold Oliver Headsail Trimmer   Group 1  
Rudy Rence    
Tom Schmidt    
Neign-Oh-Neign (Interlake)
Tom Marriott    
Nuts (T-10)
Heidi Backus Riddle 139915Z    
Oban Skye (Jeanneau 50DS)
Jeffrey Biesenberger    
Oh Baby (Soverel 33)
Todd Duffett 653247J    
Michael Fleugemann Bow   Group 1  
Alison Hinsman Mast   Group 1  
Ryan Thomas Main Trimmer   Group 1  
One Leg Up (Morgan 27)
Charles Simons    
Orange Crate (Davis 34)
Jim Davis 102633H    
Orange Whip (J 24)
Mark Sprenger / Ramon Eickert 321912J    
overkill (Tartan 101)
Kevin McNeill    
Polly (Hobie Wave FWC)
Robert Everson    
Ravello (C&C 33)
J.R. Farrar 713470B    
Reflex (J 29)
Chris Conway 106003D    
Rumming On Empty (J 24)
Ryan Lashaway 290074R    
Rusheen (Hunter 31)
David Nantais    
Scoop (S2 9.1)
John Schaffner / Tim Willford 2014580    
Sharin's Relief (Express Cruiser)
Scott Kneisel    
Shark (Hobbie 14)
Ken Farber    
Slip Away (Legend 37)
Jeremy & Katie Downing    
Steelkilt (Hobie Wave)
Jim Hildebrandt    
Stray Cat (Hobie Wave)
Roger Davis    
Synchronicity (J 109)
Chris Mallett 697720x    
TanTarA (Beneteau First235)
Don Harris 278129B    
Barb Hein Other   Group 1  
Ten Forward (Mirage 338 XDK)
Will Lightfoot    
ThinIce (Jeanneau 36i)
Mark Sprenger 321912J    
Thinkinblue (T-10)
gary disbrow    
Trivial Pursuit (Mirage 338)
David Young    
Turtle Stampede (J 29)
steven theiss    
Vivant (Beneteu)
Al Pawlowski    
Voyageur (Bayliner 4588)
Mike Powers 698481Y USAMP26  
wave (Hobie Wave)
matt wirth    
Waypoint (Catalina 400)
Bob Brandt Main Trimmer   Group 1  
Chris Coe Headsail Trimmer    
Chris Crall Mast    
Larry Hurst Skipper 222477V    
George Meinke Floater   Group 1  
Gary Miller Headsail Trimmer   Group 1  
Joseph Stopak Main Trimmer   Group 1  
William M Petry (Custom Cheoy Lee)
Robert Petry    
Wing Jammer (Beneteau F36.7)
Brian Pribe Main Trimmer 711797X USABP83 Group 1  
William Pribe 204682W    
Wizard (Evelyn 32)
The Mackays 116554U    
YEAH BUOY (Hunter Legend 35)
Lee Elekonich    
Zephyr Hawk (Abbott 33)
Rick Bohl 181903k    

Main Menu

ILYA 19

Copyright © Interactive Creations 2000-2020