2019 Bayview North Channel Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
AF1 (Melges 24)
Bora Gulari 669671W usabg Group 3  
Mallory Gulari Navigator   Group 3  
Chris Higgins Switch Flipper    
Todd Jones Rush Chairman   Group 1  
Brian Torresen Leeward Helm   Group 1  
AirForce (Express 27)
Spencer Channell    
Ryan Farrell Tactician   Group 1  
Perrin Fortune 729920M    
Robert George In the way   Group 1  
Arr-S-Cape (T-30)
Peter Malendowski    
Chickenhawk (Cal 25)
Chalie Elmer Headsail Trimmer    
Scott Gregory    
Andrew Groh    
Mark Pinney    
Mark Pinney    
Defiant (Morgan 27)
Pete Fitzpatrick    
Eliminator (C&C 35 MKII)
Christopher VanTol USACV1 Group 1  
Escape (Catalina 27)
Mike Duker    
Brian Ross In the way   Group 1  
Vern Wright Mast   Group 1  
Alex Zimmerman Helm   Group 1  
Bret Zimmerman Stunt Owner USABZ6 Group 1  
Evolution (Express 27)
Dan Nikesch Stunt Owner    
Eric Nikesch Owner    
Owen Pfaff    
Peter Pfaff Watch Captain   Group 1  
Bree Recknagel Headsail Trimmer 787048Q   Group 1  
Fast Tango (NA 40)
Tim Prophit    
Fever (Shock 35)
George Macon 143059R    
Firing Line (Etchells)
Glenn Burton    
Forty Two (Cal 25)
Curtis Rozelle    
French Connection (Crescent)
Philippe Roncier 12   Group 1  
GBR 593 (Melges 24)
Alex Hume   Group 3  
Glory (Nonsuch 30)
Hans Brieden Leeward Runner   Group 1  
Tom Dawson Pro Bowler   Group 1  
Rhea Nicholas Co-Skipper   Group 1  
Ron Sherry    
Rob Wood 687046V    
Grrr (S2 7.9)
John Fischer Bow    
Timothy Sarns   Group 3  
Hoodlum (Melges 32)
Paul Hulsey 101876s    
Hot Ticket (J 70)
Mike Kirkman 121035D USAMK117  
Hummer (Cal 25)
Kent Colpaert Helm 236826X USKC22  
Tim Kelly Bow    
Becka Knox Pit    
JamJam (Morgan 27)
Jessica Dorado Headsail Trimmer   Group 1  
Sterling Herrmann Bow   Group 1  
James Morphew    
Jeffrey Putnam Headsail Trimmer   Group 1  
Joma (Nonsuch 30)
Peter Guthat    
Largo (Nonsuch 30)
Tanya Baase Headsail Trimmer   Group 1  
Champ Glover 128595I   Group 1  
Nina Glover Headsail Trimmer 330000V    
Joseph Romer Bow   Group 1  
Mika (Express 27)
Jerry Lohmeyer    
Miss Killer (J 70)
Don Glover 758784Z    
Never Alone (Cal 25)
Ross Nuechterlein    
Pacu (Ranger 22)
Raphael Chirolla    
Pagan Baby (Cal 25)
Ian Hollerbach    
Patriot (Cal 25)
Minh Ha Chef   Group 1  
Andy McAllisteer    
John / Tracy McAllister 274584E   Group 1  
Nick McAllister    
Peace (Mumm 30)
Joey Baker Other 687779P USAJB335  
Price of Pearls (C&C 24)
Michael Bevins Boat Captain   Group 1  
Michael J. Brecka Grinder    
Noah Laflamme Pit   Group 1  
Gord Magee Helm   Group 1  
Brenda Morgan Floater    
Quadrophenia (Catalina 27)
Maria Farrell    
Dave Feldpausch Pit    
James Feldpausch    
John Feldpausch Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dave Feldpausch II Watch Captain    
Riptide (Express 27)
Andrew Casazza Staysail trimmer   Group 1  
Josh Collins Headsail Trimmer USAJC206 Group 1  
Jason Huyghe Pit   Group 1  
suzanne scoville    
John Walton 665353O USAJW123 Group 1  
Roadkill (Olson 30)
Nikolas Lintunen Blaic Naysmith    
Ruby My Dear (Express 27)
Franklin Poupore    
Second Wind (Cal 25)
Don Healy Skipper 654041Q    
Gary Nichols Headsail Trimmer    
Ron Smolarski Grinder    
Nick Trost In the way   Group 1  
Vera Vcolovic Alternate   Group 1  
Sehnsuchtsbang (Cal 25)
Christopher Van Antwerp    
Shamrock (C&C 35 Mk I)
David Keys 338202P    
Solo Cup (S2 7.9)
Brian Smith / Steve Tepel 236012J USABS150  
Target Practice (Cal 25)
Adam Hollerbach 125741Q USAAH32  
Mark Kraft Pit Assist   Group 1  
Nick Marcolini Chef   Group 1  
Erik Ryan Co-Skipper USAER23  
Brad Terpstra Bow USABT24 Group 1  
the Good Guys (Cal 25)
Austin Colpeart Bow   Group 1  
Andrew Lockhart Headsail Trimmer USAAL49 Group 1  
Robert OBrien Cat 3 Cooler Jockey 729242P   Group 1  
Otto Wenzler Helm   Group 1  
Peter Wenzler Main Trimmer 194571Z USAPW34 Group 1  
Thor (Cal 25)
Keith Ziegler 21755ou usakz4  
Tribute (Nonsuch Ultra 30)
Rich Green Main Trimmer    
Ethan King Other    
Jared King Other    
Matthew Wenzler    
Trouble Maker (S2 7.9)
Jim Lieder Rush Chairman    
Sue Lieder Watch Captain    
Mike Mahar Medic/Doctor    
Mark Pytell Bow 358834f    
Jim Rusnack Pro Bowler   Group 1  
Voodoo 2 (Melges 24)
Greg Semack Usags88  
Voodoo Child (Cal 25)
Roy Lamphier 357378k    
Whitefang (Cal 25)
John Harper 103981U    

Main Menu

Luca Mariano

Copyright © Interactive Creations 2000-2022