2019 Vineyard Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
ACADIA (J/45)
Erik & Claudia Asgeirsson    
Albondigas (J 88)
David Furst Rush Chairman USADF94 Group 1  
William Pritz Headsail Trimmer USAWP61 Group 1  
Justin Scagnelli    
Jeff Tyrrel In the way   Group 1  
Simon Wills Bow   Group 1  
Alibi (J 120)
Stephen Fisk Co-Skipper USASF14 Group 1  
Gardner Grant Co-Skipper 202682S USAGG6 Group 1  
American Girl (Dehler 42)
Thomas Burke    
Michael Colucci 393519x   Group 1  
Daniel Galyon 319200N    
Ron LaNeve Tactician 145914R USARL6 Group 3  
James Sherrick Bow   Group 1  
Bellatrix (Salona 41)
Matthew Halperin    
Steve Halperin    
Deric Hetzel Skipper    
Kurt Hetzel Floater   Group 1  
Nicholas McGhee Floater    
Black Diamond YCC (J 111)
Midn. Cooper Seipert    
Black Mallard (Cardinal 46)
Tracy McRoberts 337515W    
Jerome Rush Navigator USAJR137 Group 1  
Blue Fire (Summit 35)
Marcela Grover Other   Group 1  
Frank Luksic Grinder   Group 1  
Mark Parry Co-Skipper 232766W USAMP66 Group 1  
Robert Parry Co-Skipper   Group 1  
Ellen Quinn Watch Captain 208804S USAeq4 Group 1  
charles rutherford Headsail Trimmer   Group 1  
Jeffrey Sahrbeck Pit 793611X USAJS383 Group 1  
Blue Yonder (J 122)
Robert Douglas Watch Captain USARD84 Group 1  
Doc Dwyer Bow   Group 1  
Don Dwyer Skipper 742626T USADD114  
Thomas Klin Navigator 670928Z USATK44 Group 1  
Timothy Kohl 23713R   Group 1  
Ken McLean Tactician 242960T USAKM39 Group 1  
Patrick Schmidt Boat Captain   Group 1  
BlueMoon (Farr 395)
Luke Puk    
Carry On (C&C 33-1)
Bob Cullen Helm   Group 1  
Christopher Fortunato Spinnaker trimmer   Group 1  
Dale Harman Navigator   Group 1  
Tom Marquet Floater   Group 1  
Brian Mohan Main Trimmer   Group 1  
Shane Oryniak Bow    
Thomas Oryniak Captain    
Celebration (II) (Tripp 37)
Sea Scout Ship 6    
Charlotte (Beneteau First 36.7)
kiryl bychkouski   Group 1  
Stuart Caplan Floater   Group 1  
Charles Helme Spinnaker trimmer   Group 1  
Aymeric Mallie Mast   Group 1  
Roy Moss Navigator    
Hiroshi Nakajima Floater   Group 1  
Mark Shannon Headsail Trimmer 752411X usams301 Group 1  
Richard West Skipper 275939F USARW108  
Christopher Dragon XI (Ker40+)
Andrew Weiss Skipper 352216l   Group 1  
Jonathan Asch Headsail Trimmer   Group 1  
Morgan Bennett Bow   Group 1  
Lawrence Cutler Watch Captain 671786z usalc39 Group 1  
Emmett Dickheiser Main Trimmer 702539V USAED37 Group 3  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1  
Gerard Girstl Bow USAGG34 Group 1  
Patrick Slattery Bow   Group 1  
Ben Wilkinson Rush Chairman USABW17 Group 1  
Chwa 2 (Beneteau First 35 CE)
Russell Jacobs Headsail Trimmer   Group 1  
Angus Page Co-Skipper   Group 1  
Charlotte Page Strategist   Group 1  
Craig Page Co-Skipper   Group 1  
Alex Salinas Albrecht Grinder   Group 1  
Zach Zagoory Strategist   Group 1  
Dauntless (J 112e)
John Brissette Watch Captain USAJB56   Group 1  
Arthur Hanlon 685332F    
Kelly Hanlon Bow   Group 1  
Kyle Hanlon Strategist   Group 1  
John LaBossiere Chef USAJL221 Group 1  
James McCracken Headsail Trimmer   Group 1  
Daydream (Beneteau First 36.7)
Jeremi Jablonski Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Gregory Madzio Skipper   Group 1  
Marek Mirota Helm   Group 1  
Pawel Swierczynski Pit   Group 1  
Desperado YCC (CTM 40)
Alec Gonzalez Pit   Group 1  
Ben Hunt Mid Bow   Group 1  
Matt Kepner Main Trimmer 784458F   Group 1  
Alexander Koziol Mid Mast 784457G   Group 1  
Ben Lilly Headsail Trimmer 740297U   Group 1  
Nick Nilsen Bow   Group 3  
Rocky Reagan Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Rogers Bow    
Richard Royce Navigator 199250B USARR76 Group 1  
Vadim Shablinsky Watch Captain   Group 3  
Leo Vasiliev    
Direwolf (IMX 45)
Ben Bussell Runners   Group 1  
Michael Callahan Grinder USAMC131 Group 1  
Doug Carlisle Bow 689809R USADC176 Group 1  
Bob Connell Pit Assist 293188E USARC10 Group 1  
Robert Day Pit   Group 1  
Bob German Mast   Group 1  
Ronan Gilmartin Other   Group 1  
Lawrence Hennessy Skipper 288594P   Group 1  
Justin Nolf Stunt Owner   Group 1  
Deborah Whitehead Owner 288594p usaDW165 Group 1  
Thomas Wilt Mast   Group 1  
Duet (Sun Fast 37)
Nicole Bearce Grinder 714635M   Group 1  
Mark Creedon Tactician 177777L USAMC214 Group 1  
Artem Kamyshin Floater   Group 1  
Andrian (Andy) Lubimov Captain   Group 1  
Robert Pogue Bow   Group 1  
Vitaliy Rozman Floater   Group 1  
Brita Marie Siepker Main Trimmer   Group 1  
Jeffrey Taylor Pit   Group 1  
Eagle (J 121)
Ryan Kinner Main Trimmer 255515R USARK89 Group 1  
Michael Levy Co-Skipper   Group 1  
Steven Levy Skipper 251603G USASL117  
Ernie Messer Navigator 166294E USAEM23 Group 1  
Michael Millard    
Dave Pavelko Other   Group 3  
Alex Pugliese Bow   Group 1  
Eagle (X-332)
Marek Antkowiak Pit   Group 1  
Ernie Bivona Skipper 294957H    
Andy Keller Main Trimmer    
Walter Laufenberg Bow    
Pinar Ozgu Floater   Group 1  
Iwona Wiszniewska Headsail Trimmer   Group 1  
Eclipse (Sabre 386)
Marc Berkowitz 243377y    
Joe Byrne    
Michael Byrne Watch Captain 672504J   Group 1  
Bob Davis Navigator   Group 1  
Peter Gut    
En passant (Beneteau First 36.7)
Jocelyn Anderson Headsail Trimmer   Group 1  
Jim Archer    
Nicholas Badal 766449v Usanb69 Group 1  
Stacey Barnes Floater USASB204 Group 1  
Michael Garretson Main Trimmer USAMG181 Group 1  
Orlaith Neylon Bow   Group 1  
Brenda Polion Floater   Group 1  
Expresso (Express 37)
Halsey Bullen Co-Skipper 317723V USAHB16 Group 1  
Kera Connolly Bowman 215415Q    
BLAINE DAVIS Spinnaker trimmer   Group 1  
Mark Duncan Watch Captain   Group 1  
Christian Kramer Headsail Trimmer    
Steve Longo Owner 215633Q USASL49 Group 1  
Horacio Marquez Helm   Group 1  
Isabelle Pieper Grinder    
Emery Wallace Main Trimmer 730084R   Group 1  
Fides (Hunter 340)
Pia Ducrot    
tom ducrot    
Fireball (J 111)
Benoit Ansart 312699E   Group 1  
Victor Ansart   Group 1  
Bill & Jackie Baxter Skipper 262424M   Group 1  
Jerry COLE 186268E    
Alex Curtiss   Group 3  
Max Hutter Other   Group 3  
Lutz Lange Pit GERLL11 Group 1  
Brendan O'Leary Bow   Group 1  
Five Star (Tartan 412)
Michael Graham Floater   Group 1  
Stefan Joens    
Steven Johnson Mast   Group 1  
Peter Vassilatos Pit   Group 1  
Edward Woolsey    
Lisa Woolsey 279722C    
Flying Lady (Swan 46 Mk 1)
Roderick Clingman In the way   Group 1  
Phillip Dickey Owner 139002L USAPD37 Group 1  
George Gosselin Navigator 320487V USAGG7 Group 1  
John Mastrandrea Other   Group 1  
Christopher Reichart In the way   Group 1  
Charles Reynolds Runners   Group 1  
Julia Reynolds Leeward Runner   Group 1  
Tom Reynolds Floater   Group 1  
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Alistair Duke Skipper 380760T GBRAD74 Group 1  
Itala Duke    
Thomas O'Connell Helm 325017N   Group 1  
Eric Stanley Rush Chairman USAES94 Group 1  
Scott Wetzel Pro Bowler   Group 1  
Chuck Wheelock Other   Group 1  
Froya (McCurdy & Rhodes CTM 46)
Frank Bohlen Navigator   Group 1  
Alan Burnett Spinnaker trimmer 307039V USAAB199 Group 1  
Chris Casiraghi Headsail Trimmer   Group 1  
Bill Gunther Watch Captain   Group 1  
Doug Logan Headsail Trimmer USADL114 Group 1  
Briggs Tobin 263961Y USABT48 Group 1  
Lane Tobin Other   Group 1  
Mason Wolters Floater   Group 1  
Vincent Wyborski Grinder    
Gadzooks (C&C38)
Geoffrey Beringer Captain 254613O USAGB95  
Matthew Homewood Co-Skipper   Group 1  
Gemini (Hanse 375)
James Coffman Skipper 324519S USAJC81 Group 1  
Brian Higgins Navigator   Group 1  
Chris Lindau Floater   Group 1  
Hannah Lovejoy In the way   Group 1  
Jon Mears Spinnaker trimmer 705545D   Group 1  
Zach Ominchinski Chef   Group 1  
Andrew Ricks 753580T   Group 1  
Peter Schenider Mid Bow   Group 1  
Trevor Uhl Watch Captain   Group 1  
Glim (C&C 40)
William Beery In the way 147171W USAWB36 Group 1  
John Fallon Tactician USAJF57 Group 1  
Peter Fallon Strategist   Group 1  
Ian King Pit Assist   Group 1  
William Klein 713955z    
william G. Klein    
Mike McLaughin Bow   Group 1  
Alex Sparkman Floater 665219J    
Eric Zeller Strategist 239565H USAEZ1 Group 1  
Growth Spurt (J 109)
Richard Born Rush Chairman USARB102 Group 1  
Bryan Costello Floater USABC129 Group 1  
John Greifzu, Jr. Owner 204531K USAJG192 Group 1  
John Hughes Bow   Group 1  
John McManus Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1  
In Theory (JPK 1080)
Peter Bauer In the way   Group 1  
Peter Fernberger Nav/Tac   Group 1  
Doug Lynn Watch Captain USADL014 Group 1  
Marion Maneker Other   Group 1  
Peter McWhinnie Skipper 651223O   Group 1  
Erin Sprague In the way 71095Q USAES113 Group 1  
Owen Zimmerman Bow USAOZ2 Group 1  
Iris (Sabre 426)
Lee Backus - SHYC    
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Benjamin Young Co-Skipper AUSBY2 Group 1  
Hamish Young Skipper 671041S AUSHY1  
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn    
Kekoa (Tartan 38)
Taylor Boynton Mast    
Peter Hoyt Headsail Trimmer   Group 1  
Steve Hutchins Co-Skipper   Group 1  
Kenny Meyers Bow    
Amy Vogt Grinder    
Luke Wakeman Helm 699943C    
Josh Ziac Main Trimmer    
Latitude (Mason 43)
Michael Bermann Headsail Trimmer USAMB205   Group 1  
Kerry Brody Pit USAKB63 Group 1  
Dwayne Coneeny Watch Captain   Group 1  
Brian Gillen 713049Q    
Lou melillo Watch Captain 250492T USALM43 Group 1  
Benjamin Sclarow    
Donna Syers ds179 Group 1  
Legacy V (Alden Ketch)
Betsy Bowman Helm   Group 1  
Chris Errichetti Floater 739996U   Group 1  
Anne Kolker Medic/Doctor 661498V   Group 1  
Scott Kraft Chef USASK102 Group 1  
Mike Linhares Bow 270344M   Group 1  
Chris Sinnett Navigator 658431e USACS274 Group 1  
Katharine Sinnett 714174P USAKS139  
Michael Wiseman 316682D    
Libertas (J 111)
Connor Breheny Mid Bow   Group 1  
Maggie Costikyan 753227Q   Group 1  
Ben Craine Main Trimmer   Group 1  
Paul Craine Watch Captain 406279F USABC128 Group 1  
John Donovan Chef 754407W USAJD238 Group 1  
William Donovan Bow USAWD54 Group 1  
Alex Jaber Other 770592F USAAJ39 Group 1  
Loblolly (J 35)
Michael Greene Stunt Owner 745811Y    
Michael Keefe Rush Chairman    
M.A.T. 1180 YCC (M.A.T. 1180)
Midshipman Braydon Butler Leeward Runner    
Midshipman Connor Cook Floater   Group 1  
Midshipman George DiFilippo Other   Group 1  
Midshipman Veronica Grabiak Pit   Group 1  
Midn. Neeko Helbich Helm    
Kenneth Luczynski Skipper    
Alex Mueller Main Trimmer USAAM178 Group 1  
Midshipman Kyle Nelson Bow    
Midshipman Lucas Pla Silsby Chef    
Midshipman Colton Ramsey Spinnaker trimmer   Group 1  
Madison (J 120)
Jon Johnston Bow 310917L   Group 1  
John Kimberly Main Trimmer 667118X   Group 1  
Bryce May Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Noniewicz Headsail Trimmer   Group 1  
Ken O'Donnell Watch Captain   Group 1  
Brian Spears 674996E USABS158  
Mary Ellen Totorello Headsail Trimmer 741916h   Group 1  
Magic (Santa Cruz 52)
Bronson Conlin Mid Mast USABC134 Group 1  
Cliff Crowley In the way USACC18 Group 1  
Phil Fishman Watch Captain USAPF37 Group 1  
Kyle Hanson Stunt Owner USAKH50 Group 1  
Doug Ingraham Cat 3 Cooler Jockey 742665Y USADI6 Group 1  
Kenneth Laudon Skipper 127269b USAKL34  
Mark Lupo Floater usaml173   Group 1  
Matthew Paige Headsail Trimmer USAMP87 Group 1  
Jess Richter Helm USAJR27 Group 1  
Tomas Vaiciunas Mid Bow LTUTV1 Group 1  
David Zedlovich Bow   Group 1  
Mistral (J 109)
Bryce Kopp Tactician   Group 1  
Hugh MacGillivray   Group 1  
Dan Nash Owner   Group 1  
Everett Nash Boat Captain   Group 1  
Tyler Nash Spinnaker trimmer   Group 1  
Bryan Stephan Floater   Group 1  
Sarah Stephan Leeward Runner   Group 1  
Morgan of Marietta (Wauquiez Centurion 42)
Mike Brennan Bow Usamb157 Group 1  
John Dennerlein Watch Captain 702011W USAJD191 Group 1  
Shawn Edmonds Mast   Group 1  
Colin Golder 235689i USACG10 Group 1  
Vincent Marger Bow    
Anne Popolizio Bow 729477U USAAP95 Group 1  
Lou Rugulo Navigator USALR43 Group 1  
Jeffrey Steuber Main Trimmer USAJS137 Group 1  
Nala (HH 66)
Erik Berzins Bow   Group 3  
rasmus Bregenhoj Boat Captain   Group 3  
John Gianukakis Other   Group 1  
Dave Gurney   Group 1  
jay Keeshan Headsail Trimmer   Group 1  
Collin Leon Bow   Group 3  
Christopher Malloy Headsail Trimmer USACM114 Group 1  
Patrick Mazan USAPM169 Group 1  
charles swanson    
bob towse Navigator   Group 1  
Jim Vos    
Nice Tri (Dragonfly)
Kevin Hawco Skipper    
Vlad Mironenko    
Ilia Zverev Navigator    
Oakcliff Farr 40 Black (Farr 40M)
George Angus Mast    
Sam Delasanta Headsail Trimmer 778012U   Group 1  
Andrew Drukker Floater 783149U   Group 1  
Mary Dust Pit 265919A   Group 1  
Grant Glover Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris Holman Helm 754974F   Group 1  
Tim Kent Main Trimmer 255115K USATK25 Group 3  
Whitney Kent Bow   Group 1  
Dan Nudelman Mid Bow   Group 1  
Dylan Saxman Main Trimmer   Group 1  
Jordan Stevenson Tactician   Group 1  
Oakcliff Farr 40 Blue (Farr 40)
Jennifer Aftanas Headsail Trimmer   Group 1  
Catherine Chimney Spinnaker trimmer USACC58  
Nathan Dunn Mid Bow   Group 1  
Ryan Gallant Staysail trimmer   Group 1  
Francis George Cat 3 Cooler Jockey 768791U    
Matt Grey Headsail Trimmer   Group 1  
Sam Hahn Mast 748600J   Group 1  
Ethan Johnson Navigator   Group 1  
Alex Lulewicz Stunt Owner   Group 1  
Evan Oulahen Bow   Group 1  
Lesley Taylor Tactician CANLT6 Group 1  
Oakcliff Farr 40 Red (Farr 40)
Jim Acquaviva Headsail Trimmer USAJA70 Group 1  
Roby Douglas Chef   Group 1  
Alex fraser Mast canaf27 Group 1  
Jack Gillham Navigator   Group 1  
Mitch Jackson Tactician NZLMJ48 Group 1  
Margaux Knee Floater   Group 1  
Chris Kuhar Floater USACK82 Group 1  
Jacob Saunders Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul Williams Pit   Group 1  
Bob Zazzera Main Trimmer USABZ2 Group 1  
Cullen Zelenka Helm 757001H USACZ16 Group 1  
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg Skipper 108149w    
Rachel Luxemburg Headsail Trimmer   Group 1  
Overproof Oakcliff (Open 30)
Oakcliff Sailing Ariel Nechemia Skipper   Group 1  
Max Brennan Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Gallagher Watch Captain   Group 1  
Sydney Monahan 711039T USASM173 Group 1  
Pegasus (Beneteau First 36.7)
Hartmut Ludwig 714996W    
Andy Oeftering    
Pegasus (Tartan 41)
Matt Cohen Rush Chairman   Group 1  
Pamela Ives Other   Group 1  
Carolyn Malloy Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
John Malloy Mast USAJM268 Group 1  
Ryan Malloy Watch Captain USARM68  
Tara malloy Pit   Group 1  
John Markey Mast   Group 1  
Dennis Rawls Other   Group 1  
Austin Royle 220462K   Group 1  
Phantom (XP44)
Burke Anvari Bow USABA46 Group 1  
Wes Bemus Watch Captain USAWB66 Group 1  
Jeff Feehan Navigator   Group 1  
Will Hundahl Mid Bow   Group 1  
Douglas Milar Headsail Trimmer 689755Z   Group 1  
Chris Oliver   Group 3  
Tim Sawyer Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Schoen 379826J    
Matthew Tym Other   Group 1  
Paul van Dyke Watch Captain   Group 3  
Kurt Weisenfluh Main Trimmer   Group 1  
Phantom (X-treme 32)
Eric Dowd    
nicholas hein Skipper   Group 1  
peter hein 711061Q    
cristian hinz Bow   Group 1  
John Mccarthy    
Aidan naughton In the way   Group 1  
Plausible (Freedom cat ketch)
Herb Dentremont 767824P CANHD7 Group 1  
Kasia Krauze    
Michael Leinweber    
Barbara Marcoz Helm   Group 1  
Roman Szarapow Main Trimmer    
Poppy (Olson 34)
Johan Blok    
Lionel Crear    
Jim Mackevich Rush Chairman 145172T   Group 1  
Bob Matthews   Group 1  
Ann Myer Watch Captain 286281D USAAA1 Group 1  
Kelly Robinson Skipper 146604O USAKR8  
Prospector (Mills 68)
Rose Balderson Grinder   Group 1  
Carina Becker Runners   Group 1  
Tim Keyworth Headsail Trimmer 247162X TKUSA33 Group 1  
Larry Landry Navigator 152698D   Group 1  
Matthew Landry Bow   Group 1  
Bruce Lawrence Bow 159557H USABL23 Group 1  
Stuart MacNeil Headsail Trimmer   Group 3  
Paul McDowell Helm USAPM135 Group 1  
Lucien Moore Mid Bow   Group 3  
Scott Mras Grinder    
James Quivey Grinder   Group 1  
Dr David Siwicki Other 715934G USADS110 Group 1  
Colette Storck Chef 284668G USACS269 Group 1  
Quinn Tobin Pit   Group 3  
Shelter Island Transatlantic Partners 778480R USATG5  
Dennis Willette Grinder   Group 1  
Andrew Wolf Runners   Group 1  
Pterodactyl (R/P 45 Custom)
Irina Beloborodova Spinnaker trimmer   Group 1  
Sean Grant Grinder    
walter maguire Main Trimmer   Group 1  
Lucas Marrero Main Trimmer   Group 1  
Rich Moody Floater   Group 1  
Hugh Piggin Floater   Group 3  
Anthony Villalobos Grinder   Group 1  
Scott Weisman Owner 151139L   Group 1  
Charles Welsh Bow   Group 1  
Bjorn Wisecup Chef   Group 1  
R JMS (C&C 35 MK III)
Rich Correll Main Trimmer 202664q    
Mike Filimon Mast   Group 1  
Edward Moylan Pit   Group 1  
David Randle Headsail Trimmer 148289J   Group 1  
Billy Spitz Bow USAWS125 Group 1  
Richard Spitzenberger Skipper    
Raptor (J 105)
Bill Bonzalak Mast    
Frank Conway Owner 218396I USAFC3 Group 1  
Thomas Conway Pro Bowler   Group 1  
James Leiz Offside trimmer   Group 1  
Jeff MacFarlane Watch Captain   Group 3  
Eric Roelofs Headsail Trimmer   Group 1  
Rascal (Dehler 38c)
Cindy Cornell Pit 777326Y   Group 1  
Maxwell Cumming Pro Bowler   Group 1  
Rory Cumming Skipper 763642Z GBRRC102 Group 1  
Quentin Leo Nav/Tac 765522W USAQL1 Group 1  
Kevin Marks Watch Captain   Group 1  
Tuck Northrop Bow   Group 1  
Ian Ray Watch Captain   Group 1  
Bill Walker Strategist   Group 1  
Ken Wisdom Helm 771833R   Group 1  
Resolute IV (IMX 40)
John D. Keogh Floater USAJK135 Group 1  
Terrence Arndt Skipper 158315T USATA9  
Evan Boyd Other   Group 1  
David Campbell Pit 2342190    
Marc Fleuette Headsail Trimmer 787221D   Group 1  
Mike Fleuette Headsail Trimmer   Group 1  
Devlin Keogh Bow 779717P USAJK205 Group 1  
Reid Secondo   Group 1  
Mike Staker Navigator   Group 1  
Geoff VAN GORKOM Tactician   Group 1  
Jonathan Whitney Watch Captain 184581A   Group 1  
Rhiannon III (J 109)
Cao Deambrosio & Chris Nicholls    
Rikki (R/P 42)
Bruce Chafee 140720D USABC24  
Ben Greenfield Navigator   Group 1  
Paul Grimes    
Daniel Kylander    
Steve Kylander Headsail Trimmer   Group 1  
Rob Kyle Headsail Trimmer 169926F   Group 1  
Christine Neville Floater 256164Y USACN18 Group 1  
Matthew Sullivan   Group 1  
Max Tringale Bow   Group 3  
Sebastien VallĂ©e Headsail Trimmer   Group 1  
Rocket Science (J 120)
Scott Bearse Nav/Tac 152587Z USASB37 Group 1  
Doug Conley Spinnaker trimmer   Group 1  
Joseph Healey Grinder   Group 1  
Bob McHugh Bow   Group 1  
Jeff Morrison Main Trimmer USAJM389 Group 1  
Rick Oricchio Owner    
Michael Puleo Grinder   Group 1  
Robert Stephan Rush Chairman 246444W USARS107 Group 1  
Roo (C&C 33-2)
Carolyn Gaffney Floater    
Julie Jones Skipper    
Ian Lentnek Mast   Group 1  
Sarah Starkweather Headsail Trimmer   Group 1  
Gary Tarnoff Skipper 652767C   Group 1  
Andrew Veitch Bow   Group 1  
Sapphire (J 35)
Tom Bruton Mid Mast   Group 1  
Jim Farrell Skipper 653196A USAJF85 Group 1  
Jeff Galdenzi Bow   Group 1  
PHILIP GAVEY Bow 728589Z USAPG66 Group 1  
Shereen Moubayed Spinnaker trimmer   Group 1  
Lisa Thornton Tactician   Group 1  
Adam Walker Grinder USASW140 Group 1  
Sawtooth (Thomas 35)
William Conron Nav/Tac 780356N USABC139  
Peter Dahill Mast    
Rick Helmig Headsail Trimmer    
Steven Knapp Nav/Tac   Group 1  
Peter Schmiedeck - SHYC Skipper 663013H    
Rob Sloan Mast    
John Stanton Watch Captain 727657D USAJS53 Group 1  
Shining Star (Farr 33)
Steve Hayes    
Spectre (J 145 )
Paul Dorsi Spinnaker trimmer   Group 1  
Gretchen Gara Bow   Group 1  
Mark Howard-Flanders Headsail Trimmer   Group 1  
Christopher Jagassar Mast   Group 1  
Kerry klingler Tactician   Group 3  
Brian Prinz Navigator   Group 1  
brian Prinz sr Captain   Group 1  
GLADWYN TAYLOR Headsail Trimmer   Group 1  
matt twickler Main Trimmer   Group 1  
SPIRIT (C&C 40-2)
Alessandro Carissimo Other    
Corrado Di Nicola Ciaranca Bow   Group 1  
Deborah Hertzog Main Trimmer   Group 1  
Marco Menazzi-Moretti Other    
John Michael Skipper    
Caterina Rota Other    
Summer Grace (J 122)
Gretchen Freye Floater   Group 1  
Thomas Jankovich Grinder   Group 1  
Hudson Kelley Floater USAHK30  
Kevin Kelley 700004M USAKK98  
Jens Mueffelmann Pit 793103P GERJM Group 1  
Tom Muefflemann    
Jonathan Singsen Rush Chairman   Group 1  
Oliver Wieser Grinder   Group 1  
Robert Wieser Co-Skipper   Group 1  
Summer Storm (Marten 49)
Andrew Berdon 395887Q usaab205  
Eric Irwin Pit   Group 1  
adam loory Main Trimmer   Group 3  
Chris Poole Alternate   Group 1  
Josh Reisberg Bow   Group 1  
Ross Romney Other   Group 1  
Alec Snyder Other USAAS215   Group 3  
Jeff Udell Navigator   Group 3  
Joseph Waits Bow   Group 3  
Alden Winder Bow   Group 1  
Tacktile (Sabre 42 CB)
Mark Laser Navigator 403003D USAML115 Group 1  
Charles Murphy Helm    
Brent Peiffer Bow    
Robert Smith Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Williams Helm 686460U USABW82 Group 1  
Jeffrey Wilson Boat Captain   Group 1  
Thin Man (J 92)
Todd Aven Grinder 654842K USATA4 Group 1  
Leigh Beer Staysail trimmer 389644k USALM49 Group 1  
Kasey Currier Stunt Owner    
Todd Diffee Pro Bowler   Group 1  
Lauren Nye Strategist    
Emily Trower-Young Headsail Trimmer   Group 1  
Three Little Birds (PT-11 Trimaran)
Kevin Baxley Owner 320798B    
Kevin Hewitt Headsail Trimmer   Group 1  
William Koffler Boat Captain   Group 3  
scott OCONNELL Headsail Trimmer   Group 1  
David Walworth Nav/Tac   Group 3  
Towhee (Cal 40)
Marc Doheny Watch Captain 407625X USAMD12 Group 1  
Paul Jennings Navigator 187417X USAPJ2 Group 1  
Robert Langstine Main Trimmer   Group 1  
Seth Olson Bow 353860X USASO15 Group 1  
Jim Parker Floater 785918c   Group 1  
Liz Sistare Floater   Group 1  
Edgar Smith Watch Captain 352922Q USAES120 Group 1  
Triton (Tartan 34-2)
Christopher Anto    
John Barone Floater    
Mike Mears Main Trimmer 768065R   Group 1  
Douglas Riahi Mast   Group 1  
Ewa Sidwa    
Mike Sullivan Skipper    
Trouble (Colgate 26)
Miguel Dominguez 271399D    
Miguel Dominguez II Bow    
Udacha (Tripp33)
Vladimir Koulik    
V&P (Pearson 30)
Terence Adamson Bow   Group 1  
Reagan Bonlie Pit   Group 1  
Marek Kurek    
Alexander Shterenberg Pit    
Valkyrie YCC (C&C 34R)
Elizabeth Davis Bow USAED61 Group 1  
RAYMOND DAVIS Watch Captain USARD142 Group 1  
Sarah Davis Mast USASD61 Group 1  
Annika Haakonsen Navigator USAAH126 Group 1  
Elsa Haakonsen Bow USAEH96 Group 1  
Erik & Annika Haakonsen Owner USAEH97  
Jessica Hall Spinnaker trimmer USAJH395 Group 1  
Halle Peterlin Main Trimmer USAHH40 Group 1  
Vamp (J 44)
Cole Barney Tactician USACB140 Group 1  
Michael Carducci Main Trimmer 226326R USAMC68 Group 1  
AJ Evans Watch Captain 255247w USAAE1 Group 1  
Katie Foley Runners 789605Z   Group 1  
Alec Horter Headsail Trimmer 338050V   Group 1  
Doug Lanthier Bow USADL16 Group 1  
Matt Marciano Mast USAMM280 Group 1  
Gary Martin Pit USAGM52 Group 1  
Randy Needham Navigator   Group 1  
Leonard Sitar Skipper 112566Q USALS50 Group 1  
Chris Strukus Headsail Trimmer USACS19 Group 1  
Varuna (J 111)
Tucker Ballou Rush Chairman   Group 1  
Kristen Berry Chef 293716u usakb4 Group 3  
Colby Jennings Watch Captain   Group 1  
Abhijeet Lele 304889H    
Brian Olson Navigator 743391U   Group 1  
Giles Ruck In the way 743798V   Group 1  
Jack Solway    
Tasso Torquato Headsail Trimmer   Group 1  
Warrior (Volvo 70 modified)
Dean Curtis Pit   Group 3  
Jesse Fielding Pit Usajf64 Group 3  
Ned Glenn Rush Chairman   Group 1  
Leland Hubble Mid Bow   Group 1  
Simon Hunter Pit   Group 3  
thomas loughborough Bow   Group 3  
Tristan Louwrens Other    
Jan Majer Navigator 351648V USAJM75 Group 3  
Anna Lee Mayo Other   Group 1  
Jeff McCooey Grinder   Group 1  
Ryan McKillen Other   Group 1  
Stephen Murray, Jr. Helm    
Tony Rey Other   Group 3  
Mike Schiro Grinder   Group 1  
Keiran Searle Main Trimmer   Group 3  
Harry West Headsail Trimmer   Group 1  
Witold (Mini 6.50)
Bartosz Bilinski    
Adam Kominek Co-Skipper    
Xpatriate (Xyacht XP44)
Fotis Boliakis    
Eric Deichmann In the way   Group 1  
Chris Dolan    
Chris Eichmann Navigator    
Tyler Eichmann Other USA60874   Group 1  
Peter Grueterich 357790k    
Richard Walker Bow 234479C USARW127 Group 1  
Chuck Zeigler Main Trimmer   Group 1  
Young American-324 (YCC) (J 105)
Young American 174802N USAPB9  
YYZ (Jeanneau 53)
Justin Bonar 2112    
Michael Galaty Other    
Scott Gertsen Headsail Trimmer 690685Z   Group 1  
Derek Joynt Bow   Group 1  
Andrew Lambert Chef   Group 1  
brian o'farrell Nav/Tac 241524J USABO3 Group 1  
Joseph N Spinella Pit USAJS351 Group 1  
warren willett Helm USAWW77 Group 1  
Zibure (Countour 34 Trimaran)
Francois Mazaud FRAFM17  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy