2013 Pineapple Cup - Montego Bay Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
AMHAS (Class 40)
MacKenzie Davis Skipper 274157X USAMD56 Group 1  
Brian Harris Navigator USABH37 Group 1  
Sara Hastreiter Other USASH97 Group 1  
Ken Luczynski Helmsman 281165s usakl16 Group 3  
Catapult (Ker 40)
michael coe Main Trimmer   Group 3  
geoffrey ewenson Tactician   Group 3  
dave gerber Headsail Trimmer   Group 3  
Marc Glimcher    
richard mason Helmsman   Group 3  
alan McGlashan Headsail Trimmer   Group 3  
ben quatromoni Mid Bowman USABQ1 Group 3  
grant spanhake Strategist 205467X   Group 3  
pete todd Bowman   Group 3  
Decision (HPR Carkeek 40)
Tyler Baeder Other USATB78 Group 1  
Tyler Black Bowman USATB54 Group 1  
Gijs Gunneman Other NEDGG1 Group 3  
Christopher "Lew" Lewis Navigator   Group 1  
Stephen Murray Skipper    
Mike Rehe Grinder    
David Shriner Main Trimmer 239934e usads60 Group 3  
Donnybrook (Andrews 80)
GUY AVELLON Grinder USAGA4 Group 1  
JOEL BAYS Mid Mast   Group 1  
CHIA CHANG Headsail Trimmer USACC119 Group 1  
BERT COLLINS Main Trimmer USABC2 Group 1  
JOHN DOGDE Runners 189793Q USAJD222 Group 1  
JAKE DOYLE Headsail Trimmer 287377K USAJD114 Group 1  
WILL KEYWORTH Tactician 158333R 158333R Group 3  
JOE LAUN Mast 372738Y USAJL166 Group 1  
FREDDY MILLS Grinder USAFM25 Group 3  
James Muldoon Skipper 144506L USAJM73  
ED PAGLEE Bowman USAEP13 Group 1  
John RYAN PARKER Grinder USAJP80 Group 1  
GREGORY PETRY Pitman   Group 1  
CRAIG PRINSKI Grinder 319074D USACP41 Group 1  
SEAN SIMMONS Mid Bowman USASS170 Group 1  
SHANE VOWELS Navigator   Group 3  
TALBOT WILSON Runners 148099J USATW Group 1  
Dragon (Class 40)
Michael Hennessy 318502Q USAMH76  
Chris Museler Helmsman USACM95 Group 1  
Stan Schreyer Other   Group 3  
Mark Washeim   Group 3  
Robert Windsor Other   Group 3  
Icefire (IRC 52)
Richard Bardwell Bowman USARB13 Group 3  
Chris Branning Navigator    
Taylor Canfield Other 245438W ISVTC2  
Charlie Enright Helmsman    
Jesse Fielding Pitman 285435X USAJF64  
Jan Majer Main Trimmer 351648V USAJM75  
Ralf Steitz USMMA Skipper 202615H USARS6  
Mark Towill Headsail Trimmer    
Chris Welch    
Lucky (TP 52)
Chris Burgess Mid Bowman NZLCB12 Group 1  
Bryon Ehrhart 213662R USABE5  
William Finlay Runners   Group 3  
Chris Lefferdink Other   Group 1  
Joel Livingstone    
Wilbur Martin Grinder    
Ian Moore GBRIM21  
Carl Raynes Other GBRCR27 Group 3  
David Swete Headsail Trimmer   Group 3  
Ian Vickers Headsail Trimmer 350370O USAIV1 Group 1  
Matthew Woodworth Bowman USAMW39 Group 3  
Rebecca (J 120)
Chris Doolittle Headsail Trimmer   Group 3  
Mark Foster Strategist 254531p USAMF6 Group 1  
Glenn Gault Tactician 698657T    
John Gault Other   Group 1  
Shay Ohrel Grinder   Group 1  
Dan Peckham Other Not known  
Paul Stroup    
Eric Swanfeldt Grinder   Group 1  
Renegade (Santa Cruz 52)
HENRY LITTLE    
HENRY LITTLE    
HENRY LITTLE    
Henry Little    
tom slade 233658x    
Shockwave (Mini Maxi)
Nick Bonner Main Trimmer Gbrnb11  
Richard Bouzaid Other   Group 3  
Jason Carr Pitman GBRJC147 Group 3  
Reggie Cole   Group 3  
Robbie Doyle    
Joe Fanelli Grinder USAJF121 Group 3  
Scott Gregory Pitman CANSG5 Group 1  
Peter Kingsbury Other   Group 3  
Sam Loughborough Bowman   Group 3  
Mark Mctigue    
Andy Meikeljohn    
Matt Mialik    
Liam Newman Other   Group 3  
George Sakellaris 686195U    
Guy Stanbridge GBRGS60  
Andrea Visintini Navigator ITAAV8 Group 3  
Cam Wills Runners   Group 3  

Main Menu

WRI Weather Routing Inc.    

Copyright © Interactive Creations 2000-2021