2019 Valeur-Jensen Stamford Denmark Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
After Midnight (CTM41)
Paul Jeka 116507N    
Alliance (C&C 27)
William Lewis    
Arion (Tartan 31)
Bill Vellante 277244Z    
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht    
Belles Filles (Beneteau First 375)
Joseph Healey 676367P    
Blue Fire (Summit 35)
Mark Parry 232766W    
Borderline (C&C 35 MK3)
Jonathan Asch/ Stephen Bishop    
Brilliant (Frers 33)
Arthur Kelley 144542P    
CARA MIA (Frers 41)
Joseph Kerner    
Cathexis (X382)
Bryan Schapperle    
CAYUGA (Laser Int 28)
Eric Letellier 197    
Charlotte (Beneteau First 36.7)
Stuart Caplan Strategist   Group 1  
Andrew Georges Other   Group 1  
Rob Hamilton Kelly Pit   Group 1  
Roy Moss Navigator    
Hiroshi Nakajima Floater   Group 1  
Oliver West Mid Bow    
Richard West Skipper 275939F USARW108  
Andrew Yarnall Bow   Group 1  
Chicken Wing (Ranger 33)
Mike Chapell 751401Q    
Christopher Dragon (KER 40 +)
Lawrence Cutler Headsail Trimmer 671786z usalc39 Group 1  
Linda and Andrew Weiss 352216l    
Crazy Train (Melges 24)
Patrick and Brigette Croke 301816K usapc38  
Duet (Sun Fast 37)
Andrian (Andy) Lubimov    
Easy Red (J 92)
John Cutting    
Emoticon (J 109)
Jonathan Rechtschaffer    
Evil Monkey-C (Soverel)
David Schmidt    
Exuberance (X-442)
Chris Eichmann    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek / Vincent Nanni    
Fireball (J 111)
Bill & Jackie Baxter 262424M    
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
FloIII (C&C 25)
James Goodridge    
Foolish Pleasure (Morgan 30 Centerboard)
John Ekberg 201275N    
Growth Spurt (J 109)
John Greifzu, Jr. 204531K USAJG192  
IBIS (Bristol 38.8)
Gordon B Whelpley JR 373766E    
In Theory (JPK 1080)
Peter McWhinnie    
Iris (Sabre 426)
Lee Backus - SHYC    
Janifferjil (Sabre 34)
Jane Bergere    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn    
Kekoa (Tartan 38)
Luke Wakeman 699943C    
Loki4 (Cal 33-2)
Richard Correll 202664qq    
Lucida (J 27)
Barry Purcell    
M Squared (J/120)
William Mack 774806Y    
Magic (Santa Cruz 52)
Kenneth Laudon 127269b USAKL34  
Marie (Tartan 372)
Paul Eliea 275659G USAPE7  
Matthew Joyce Grinder   Group 1  
Dan Rush Spinnaker trimmer   Group 1  
Brett Sandgren Main Trimmer   Group 1  
Stefan Witzenburg    
Miller's Crossing (Rodgers 26)
Christopher Miller 208003J USACM80  
Nala (hh66)
Jim Vos    
Navis Bona (J 27)
Christopher J. Hynes 152904K USACH116  
Neva (Beneteau First 235)
Alexander Henkin    
Old School (J 24)
Karen Martinez 785949N    
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
Palantir-5 (J 44)
June & Amanda Kendrick 285216S    
Pauls Hardware (Beneteau Oceanis)
PAUL ADELBERG    
PHOENIX (C) (C & C 34)
Robert Lussi 225404K    
Rascal (Ericson 39)
Salvatore Carillo Mast   Group 1  
Mary Graf Bowman 370946w    
Alan Kriegstein Main Trimmer    
Chris Long Grinder   Group 1  
John Lopez Grinder    
Barbara Neilsen Offside trimmer   Group 1  
Christopher Schneider 124596B USACS270  
Doug Weiner    
Rhiannon III (J 109)
Chris Nicholls / Cao Deambrosio 672787X    
Rikki (R/P 42)
William Beres Main Trimmer   Group 1  
Bruce Chafee Helm 140720D USABC24  
GARY GREENE Runners   Group 1  
Maddie Kyle Runners    
Rob Kyle Headsail Trimmer 169926F   Group 1  
S L Grinder   Group 1  
Christine Neville Bow   Group 1  
Peter Parsons Headsail Trimmer    
Matthew Sullivan Pit    
Roo (C&C 33-2)
Gary Tarnoff    
Rumba (J 133)
Ove Haxthausen 669538S    
Scapegoat (J 105)
James Reichel 185376D    
Shining Star (Farr 33)
Steve Hayes    
Shooting Star (J 105)
Robert Betensky 766463Z    
Silver Fox (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X    
Smokeshow (GP 26)
Paul Sevigny 177474F    
Soul Rebel (J-80)
Richard Rubel 189992R    
Soup Bone IV (Chrysler 27)
Lyndon Helmbolt 114    
Speedway Boogie (Colgate 26)
Chris Brady 229180B    
Starbuck (Swan 53)
Alex Urdea    
Strider (J 109)
Daniel Corcoran 651361V    
Sundari (Farr 400)
Barry Gold    
Sunshine Daydream (Beneteau First 36.7)
Chris Fesenmeyer 227600m    
Sweet Caroline (J 109)
Bailey Danseglio Bow    
Christopher Ercole USACE40  
Ava Mandeville Headsail Trimmer GBRAM135 Group 1  
Minna Scholl Main Trimmer 256360W USAMS229 Group 1  
Kerry Warner Pit Assist   Group 1  
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller 218252V USASF22  
Tribe (Gunboat)
Anna Abram Watch Captain   Group 1  
Spike Abram Bow   Group 1  
Greg Gigliotti Skipper   Group 1  
Kristine Gigliotti Owner   Group 1  
Peter Manion Watch Captain   Group 1  
Howard Seymour Navigator   Group 1  
Unplugged (Custom 28)
Chris and Marc Malloy USACM114  
Veronica (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Veronique (Beneteau First 345)
Bryan Coon Headsail Trimmer 699215y   Group 1  
James Martinolich Headsail Trimmer    
jim mulholland Nav/Tac    
Bert Rubin de Cervens 660510E    
Rich Wysoker Bow   Group 1  
Viking (Tayana 52)
Jeffrey Rankin    
Vixen (J92)
EJ Haskell    
Weatherly (C&C 35 Mk 1)
Neil Gallagher    
White Hawk (Beneteau Oceanis 41)
Roger Kleinert    
Conio Sessa    
Judy Sienkiewicz    
Don Steiner    
Marie Trant    
Michael Trant 655613H    
Wild Child (J111)
Peter Hansen    
Xpatriate (Xp44)
Fotis Boliakis    
Mark Curtis    
Cynthia Dow    
Peter Grueterich 357790k    
Alex Root Bow USAAR107   Group 1  
Paul van Dyke Other   Group 3  
Scott Wetzel Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Chuck Zeigler Main Trimmer   Group 1  
YYZ (Jeanneau 53)
Justin Bonar 2112    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021