2019 Storm Trysail Club Block Island Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Argo (Catalina 400)
Michael Belikov Helmsman   Group 1   Yes  
Igor Dobruskin Main Trimmer   Group 1   Yes  
Leo Gartsbeyn Mid Mast   Group 1   Yes  
Dmitry Gurko Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Boris Keselman Boat Captain 777385W USABK78   Yes  
Pavel Kotelevich Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Vlad Mironenko Bow USAVM17 Group 1   Yes  
Nastassia Sakavets Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Ariel (J 109)
Sam Gen Headsail Trimmer USASG22 Group 1   Yes  
Rhys Goff Floater USARG128 Group 1   Yes  
Henry Muench Pit USAHM14 Group 1   Yes  
Jeff Priest Bow USAJP234 Group 1   Yes  
Jonathan Thomson Main Trimmer GBRJT66 Group 1   Yes  
Jeffrey Warren 110682N     Yes  
Bellatrix (Salona 41)
Matthew Halperin Navigator 748562v USAMH167 Group 1   Yes  
Steve Halperin Watch Captain   Group 1   Yes  
Deric Hetzel Skipper 740069W     Yes  
Nicholas McGhee Alternate     Yes  
Eric Norquist Floater   Group 1   Yes  
Black Diamond YCC (J 111)
Midshipaman Noah Brunner Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Midshipman Andrew Fabiano Mid Bow   Group 1   Yes  
Midshipman Veronica Grabiak Pit   Group 1   Yes  
Kenneth Luczynski Captain   Group 3   Yes  
Midshipman Greg Matya Mast   Group 1   Yes  
Midshipman Alexander Mueller Main Trimmer USAAM178 Group 1   Yes  
Midshipman Kyle Nelson Bow   Group 1   Yes  
Midshipman Andrew Nolan Mast   Group 1   Yes  
Midshipman Andrew Perry Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Brisa (Jeanneau 409)
Kris Holgerson Headsail Trimmer     Yes  
David Messenger 742119V     Yes  
Rob Sloan Mast     Yes  
john stanton Headsail Trimmer 727657D USAJS53 Group 1   Yes  
Leo Valadares   Group 1   Yes  
Carina (McCurdy & Rhodes 48)
Nick Barta   Group 1   Yes  
Kyle Comerford Other   Group 1   Yes  
Richard du Moulin Watch Captain   Group 1   Yes  
Peter Fackler Other USAPF50 Group 1   Yes  
Gerard Girstl Bow USAGG34 Group 1   Yes  
Gardner Grant Navigator   Group 1   Yes  
Barrett Holby 5581467 USAWW64 Group 1   Yes  
John Marshall Watch Captain USAJM374 Group 1   Yes  
Edward Samuel Moulin Floater   Group 1   Yes  
Rives Potts Owner 207002G USARP16   Yes  
Bob Reichart Floater 660532O   Group 1   Yes  
Lee Reichart Chef 106432M USAHR5 Group 1   Yes  
Charlotte (Beneteau First 36.7)
Charles Helme Spinnaker trimmer 770024U   Group 1   Yes  
Roy Moss Navigator   Group 1   Yes  
Chris Upton Watch Captain   Group 3   Yes  
Richard West Skipper 275939F USARW108 Group 1   Yes  
Checkmate (Alden 44)
Rob Douglas Co-Skipper USARD84   Group 1   Yes  
Frank Flores Skipper 347548F     Yes  
Chicken Wing (Ranger 33)
Mike Chapell Owner 751401Q   Group 1   Yes  
Peter Cronin Bow   Group 1   Yes  
Tucker Gibbs 759161K   Group 1   Yes  
Megan GImple   Group 1   Yes  
Cullen Palicka Chef   Group 1   Yes  
Taylor Walker Watch Captain   Group 1   Yes  
Samuel Webster Mast   Group 1   Yes  
Christopher Dragon (Ker40+)
Andrew Weiss Skipper 352216l USAAW46 Group 1   Yes  
Jonathan Asch Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Morgan Bennett Bowman   Group 1   Yes  
Lawrence Cutler Watch Captain 671786z usalc39 Group 1   Yes  
Emmett Dickheiser Main Trimmer 702539V USAED37 Group 3   Yes  
Colin Fitzpatrick Main Trimmer USACF15 Group 1   Yes  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1   Yes  
Jason McShane Boat Captain USAJM67   Group 1   Yes  
Coast Guard - Glory (J 44)
Merrill Cline Floater   Group 1   Yes  
Nick Custer Captain   Group 1   Yes  
Toby Ferl Skipper   Group 1   Yes  
Jarred Gaudineer Bow   Group 1   Yes  
Stephen Hills Watch Captain   Group 1   Yes  
Liam Long Main Trimmer   Group 1   Yes  
Jesse McKnight Grinder   Group 1   Yes  
Richard O'Leary Navigator   Group 1   Yes  
Megan Wadleigh Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Crescent IV (J 121)
Christopher Branning Watch Captain USACB73 Group 3   Yes  
Thomas Chiginsky Navigator     Yes  
Peter Grasse Mast   Group 1   Yes  
Hiroki Hayashi Bow JPNHH8 Group 1   Yes  
Akimatsu Hirai Helm 710236T     Yes  
Masaki Kobayashi Main Trimmer JPNMK8 Group 3   Yes  
Fumihiro Machiyama Floater   Group 1   Yes  
Akira Ohtsubo Headsail Trimmer JPNAO3 Group 1   Yes  
Yusuke Taguchi Pit JPNYT19 Group 1   Yes  
Dauntless (J 112e)
John Brissette Helm USAJB56   Group 1   Yes  
Melanie Gedney Other 740429P   Group 1   Yes  
Arthur Hanlon 685332F   Group 1   Yes  
Michael Ince Headsail Trimmer     Yes  
Emma Janson Pit 735581P   Group 1   Yes  
Katrina Ronan 740892R     Yes  
Daydream (Beneteau First 36.7)
Gregory Madzio Skipper USAGM77   Yes  
Marek Mirota Co-Skipper   Group 1   Yes  
Desperado YCC (CTM 40)
Alec Gonzalez Pit   Group 1   Yes  
Ben Hunt Mid Bow   Group 1   Yes  
Matt Kepner Helm 784458F   Group 1   Yes  
Alexander Koziol Mid Mast 784457G   Group 1   Yes  
Ben Lilly Headsail Trimmer 740297U   Group 1   Yes  
Blake Loncharich Headsail Trimmer 784453A   Group 1   Yes  
Nick Nilsen Bow   Group 3   Yes  
Richard Royce Navigator 199250B USARR76 Group 1   Yes  
Vadim Shablinsky Watch Captain   Group 3   Yes  
John Temidis     Yes  
Leo Vasiliev   Group 3   Yes  
Direwolf (IMX 45)
Peter Aurigemma Chef 264298G USAPA19 Group 1   Yes  
Ben Bussell Runners USABR78   Group 1   Yes  
Michael Callahan Grinder USAMC131 Group 1   Yes  
Doug Carlisle Bow USADC176 Group 1   Yes  
Bob Connell Pit Assist 293188E USARC10 Group 1   Yes  
Robert Day Mast   Group 1   Yes  
Lawrence Hennessy Skipper 288594P   Group 1   Yes  
Lawrence Hennessy Bow 686369H USALH69 Group 1   Yes  
Justin Nolf Stunt Owner   Group 1   Yes  
Carter Robertson Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Jason Swan Stunt Owner   Group 1   Yes  
Duet (Sun Fast 37)
Mark Creedon Tactician 177777L USAMC214 Group 1   Yes  
Dmitry Kushnirsky Pit   Group 1   Yes  
Andrian (Andy) Lubimov Boat Captain   Group 1   Yes  
Eugene Mesky Floater   Group 1   Yes  
Robert Pogue Bow   Group 1   Yes  
Jeffrey Taylor Pit   Group 1   Yes  
Valeriy Zhupan Mast   Group 1   Yes  
Eagle (J 121)
Scott Adler Navigator   Group 1   Yes  
Cary James   Group 1   Yes  
Ryan Kinner Main Trimmer 255515R USARK89 Group 1   Yes  
Michael Levy Co-Skipper 379204X USAML131 Group 1   Yes  
Steven Levy Skipper 251603G 251603G   Yes  
Ben Millard Bow USABM57 Group 1   Yes  
Michael Millard Rush Chairman   Group 1   Yes  
DAVID PAVELKO Other   Group 3   Yes  
Alexander Pugliese Mid Bow   Group 1   Yes  
Eclipse (Sabre 386)
Marc Berkowitz 243377y     Yes  
Michael Byrne Rush Chairman 672504J   Group 1   Yes  
Elena (Alden)
Yonks David Other   Group 1   Yes  
Steven Gordon Captain 667149q     Yes  
Erika Gunnari Other   Group 1   Yes  
Riley kernan Other   Group 1   Yes  
Daniel McDonald Mast 695666A   Group 1   Yes  
Stephen Nosal Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Brian O'Farrell Navigator USABO3 51390 Group 1   Yes  
Ron Weiss Strategist 307816W   Group 1   Yes  
Escapade II (Morris Ocean Series)
Tom Bowler Skipper 390176W   Group 1   Yes  
Ed Cesare Navigator USAEC5 Group 1   Yes  
Bob Farley Bow USARF72 Group 1   Yes  
Ben Greif Bow   Group 1   Yes  
Robert Shook Floater   Group 1   Yes  
Fireball (J 111)
Benoit Ansart Other 312699E USAAB111 Group 1   Yes  
Bruce Barta Mast   Group 1   Yes  
Bill & Jackie Baxter 262424M     Yes  
John Dunne Mast   Group 1   Yes  
Maximilian Hutter Other   Group 3   Yes  
Kevin Kelley Alternate 700004M USAKK98 Group 1   Yes  
Brendan O'Leary Chef   Group 1   Yes  
Neily Williamson Floater   Group 3   Yes  
First Light (Class 40)
Maxwell Butlet Main Trimmer   Group 1   Yes  
Jeremy Herman Nav/Tac   Group 1   Yes  
Dennis Ziemba Skipper     Yes  
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Duane Barney Bow   Group 1   Yes  
Alistair Duke Skipper 380760T GBRAD74 Group 1   Yes  
Morgan Mowins Other   Group 1   Yes  
Scott Wetzel Stunt Owner   Group 1   Yes  
Froya (Custom 46)
Frank Bohlen Watch Captain   Group 3   Yes  
John Brooks Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Alan Burnett Spinnaker trimmer 307039V   Group 1   Yes  
Chris Casiraghi Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Warren Costikyan Other 124120D USAWC68 Group 1   Yes  
Brin Ford Navigator 104586X USABF4 Group 1   Yes  
Joy Ford Floater USAJF164 Group 1   Yes  
Bill Gunther Watch Captain   Group 1   Yes  
Briggs Tobin 263961Y USABT48 Group 1   Yes  
Growth Spurt (J 109)
Elizabeth Ervin Watch Captain USAEE33 Group 1   Yes  
John Greifzu, Jr. Owner 204531K USAJG192 Group 1   Yes  
Joe Quick Navigator 240093P USAJQ12 Group 1   Yes  
Ellen Quinn Watch Captain USAEQ4 Group 1   Yes  
Charles Rutherford Other   Group 1   Yes  
Jim Walsh Other 690059A   Group 1   Yes  
Helios (Sunfast 3600)
Adrian Little Skipper 319091E USAAL3   Yes  
Jon Ricci Co-Skipper   Group 1   Yes  
Hiro Maru (S&S Custom)
Archibald Adams Mast USAAA102 Group 1   Yes  
Chip Adams Watch Captain 169745G USABA11 Group 1   Yes  
Mark D'Arcy Navigator 788706Z USAMD118 Group 1   Yes  
Kristen Donelan Floater USAKD25 Group 1   Yes  
Bob Langstine Watch Captain USARL32 Group 1   Yes  
Jim Murphy Floater 247737C USAJM329 Group 1   Yes  
Thomas Murphy Grinder 747012M USATM107 Group 1   Yes  
Hiroshi Nakajima Skipper 165692E USAHN1 Group 1   Yes  
william wiese Floater USAWW11 Group 1   Yes  
In Theory (JPK 1080)
Peter Bauer Stunt Owner   Group 1   Yes  
Simon Karstoft Bow   Group 1   Yes  
Marion Maneker Chef   Group 1   Yes  
Peter McWhinnie Skipper 651223O   Group 1   Yes  
Matthew Schneider Bow 777189Y   Group 1   Yes  
Erin Sprague Grinder 71095Q USAES113 Group 1   Yes  
Matt Wittick Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Chuck Wheelock Bow USACW159 Group 1   Yes  
Benjamin Young AUSBY2   Yes  
Hamish Young Skipper 671041S AUSHY1 Group 1   Yes  
Lauren Young AUSLY1 Group 1   Yes  
Jonrob (Ericson 39)
Baker Potts Floater   Group 1   Yes  
Kaity Potts Strategist   Group 1   Yes  
Abby Preston   Group 1  
Colette Storck Chef 284668G USACS269   Yes  
Erik Storck Floater 396155D USAES28 Group 1   Yes  
Ian Storck Grinder   Group 1   Yes  
John Storck III Staysail trimmer 19998H USAJS118 Group 1   Yes  
John Storck, Jr Navigator 106873Z USAJS47 Group 1   Yes  
Libertas (J 111)
John Donovan 754407W USAJD238 Group 1   Yes  
William Donovan Stunt Owner   Group 1   Yes  
Greg Fisher Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Bryce Kopp Bow   Group 1   Yes  
Dan Nash   Group 1   Yes  
Tyler Nash   Group 1   Yes  
Bryan Stephan Bow   Group 1   Yes  
Sarah Stephan Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Lucy Georgina (Xp44)
Duncan Bacon Bow GBRDB112 Group 1   Yes  
Lucy Bacon Floater   Group 1   Yes  
Peter Bacon 730233V GBRPB95   Yes  
Travers Blossom Other   Group 1   Yes  
Matthew Gimple Pit 218667G USAMG162 Group 1   Yes  
Chris Houston Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Nathan Paquette Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Paul van Dyke Tactician USAPV6 Group 3   Yes  
Phillip Williamson Other   Group 3   Yes  
Magic (Santa Cruz 52)
Cliff Crowley Rush Chairman USACC18 Group 1   Yes  
Phil Fishman Watch Captain USAPF37 Group 1   Yes  
Noel Furniss Floater 650703Y USANF6 Group 1   Yes  
Doug Ingraham 742665Y USADI6 Group 1   Yes  
Kenneth Laudon 127269b USAKL34   Yes  
Stuart Longley Floater USASL111 Group 1   Yes  
Mark Lupo Floater usaml173   Group 1   Yes  
Jess Richter Watch Captain USAJR27 Group 1   Yes  
Mac Sykes Other Usm31 Group 1   Yes  
David Zedlovich Bow   Group 1   Yes  
Marauder (Class 40)
Rachel Bryer Floater   Group 1  
Marcus Cochran Skipper    
Marisa DeCollibus Floater   Group 1  
Dan Dytch Chef   Group 3  
Matador (J 133 built in France)
Luke Ackerman Watch Captain usala06 Group 1  
Donna Brown    
Hannah Jurkowicz Floater   Group 1  
Alexander Lavelle Bow   Group 1  
Geoff McCuskey Watch Captain 220057J USAGM30 Group 1  
Dale McIvor Nav/Tac 181092S USADM181 Group 1  
Michael McIvor    
William McIvor Bow 267581G USAWM81 Group 1  
James McJones Bow USAJJ100 Group 1  
Max (Pogo 10.5)
Moritz Hilf 652441E Germh8   Yes  
Alexander Stanton Navigator   Group 1   Yes  
Moonglade (Jeanneu SO 419)
Andrew Drukker Navigator 783149U   Group 1   Yes  
Tom Mayotte Tactician   Group 1   Yes  
Doug Moreland Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Todd Murphy Skipper 784028X     Yes  
Peter Vehslage Nav/Tac 320598Z   Group 1   Yes  
Moonshine (Columbia C32)
Adam Bliden Bow   Group 1  
Allen Fligor 316892H    
Alexander Paulich   Group 1  
Nicholas Prastos Pit   Group 1  
Shea Thorvaldsen    
Jon Vromen    
Next Boat (Morris 45)
taylor Brimberg    
Will Donelan    
Mark Ellman 121423d    
Deanna Polizzo    
Oakcliff Farr 40 Black (Farr 40M)
Kirby Bragg    
Roby Douglas Helm   Group 1  
Francis George Other 768791U    
Chris Holman Tactician 754974F   Group 3  
Chris Kuhar Floater USACK82 Group 1  
Hugh Layton Headsail Trimmer   Group 1  
Michael McCarty Mast   Group 1  
Dan Nudelman Bow   Group 1  
Harry Prager Navigator USAHP33  
Connor Sheridan Chef   Group 1  
Cali Wanco Pit   Group 1  
Oakcliff Farr 40 Blue (Farr 40)
Charlotte Bellerjeau Spinnaker trimmer   Group 1  
Ryan Gallant Headsail Trimmer   Group 1  
Sam Hahn Mast 748600J   Group 1  
Jules Jassef   Group 1  
Ethan Johnson Helm    
Veronica Lane Pit    
Alex Lulewicz Boat Captain   Group 1  
Ariel Nechemia Bow   Group 1  
Tom Nicholson Main Trimmer   Group 1  
Oakcliff Farr 40 Red (Farr 40)
Patrick Burks Navigator    
Herb D'Entremont Mast   Group 1  
Brian Gallagher Bow 769966T   Group 1  
Tim Kent Tactician   Group 3  
Hugh Layton Headsail Trimmer   Group 1  
Gerard O'Sullivan Pit 775146R    
Evan Oulahen Headsail Trimmer   Group 1  
Will Van Sant Floater   Group 1  
Justin Werner Helm    
Bob Zazzera Main Trimmer   Group 1  
Cullen Zelenka Nav/Tac   Group 1  
Pegasus (Beneteau First 36.7)
Hartmut Ludwig Skipper 714996W USAHL16   Yes  
Welf Ludwig Co-Skipper 732599Z USAWL35 Group 1   Yes  
Phantom (XP44)
Burke Anvari Bow   Group 1   Yes  
Wes Bemus Watch Captain USAWB66 Group 1   Yes  
HL DeVore Watch Captain   Group 1   Yes  
Jeff Feehan Navigator   Group 1   Yes  
Nate Gleason Mid Mast     Yes  
JOHN MAWE Main Trimmer 351656V   Group 1   Yes  
Douglas Milar Headsail Trimmer 689755Z   Group 1   Yes  
Chris Oliver   Group 3   Yes  
Chris Schoen Owner   Group 1   Yes  
Roland Schultz Spinnaker trimmer USARS69 Group 1   Yes  
Matthew Tym Other   Group 1   Yes  
Kurt Weisenfluh Main Trimmer 331096V USAKW8 Group 1   Yes  
Pterodactyl (R/P 45 Custom)
Irina Beloborodova Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Jason Black Staysail trimmer 775607W     Yes  
Myles Cornwell Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Brendan Dobroth Tactician   Group 1   Yes  
Sean Grant Grinder   Group 1   Yes  
Lucas Marrero Main Trimmer   Group 1   Yes  
Travis Meindl Other 789545V USATM170 Group 3   Yes  
Steve Minninger Chef usasm84 Group 1   Yes  
Hugh Piggin Floater   Group 3   Yes  
Corey Sabia Mid Bow     Yes  
Scott Weisman Helm 151139L   Group 1   Yes  
Bjorn Wisecup Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ragana (Cape Fear 38R)
Narunas Bukauskas Co-Skipper usnb23   Group 1   Yes  
Hannah Lovejoy Other   Group 1   Yes  
Terry McArdle Floater 766406K USATM139 Group 1   Yes  
Jon Mears Bow 905455d     Yes  
Marco Moretti Other     Yes  
Darius Peleda 37406B USADP49   Yes  
Laura Zygas Floater   Group 1   Yes  
Raptor (J 105)
Christopher Conway Helm   Group 1   Yes  
Frank Conway Owner 218396I USAFC3 Group 1   Yes  
Thomas Conway Main Trimmer   Group 1   Yes  
christian jeselson Chef     Yes  
Jeffrey MacFarlane Navigator   Group 1   Yes  
Eric Roelofs Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Rascal (Dehler 38c)
Cindy Cornell Headsail Trimmer 777326Y   Group 1   Yes  
Rory Cumming Skipper 763642Z GBRRC102 Group 1   Yes  
Robin Hogen Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Quentin Leo Nav/Tac 765522W USAQL1 Group 1   Yes  
Piers MacDonald Main Trimmer   Group 1   Yes  
Kevin Marks Watch Captain   Group 1   Yes  
Stephen Schwartz Headsail Trimmer 365380B   Group 1   Yes  
Resolute IV (IMX 40)
J D Keogh Floater USAJK135 Group 1   Yes  
Terrence Arndt Skipper 158315T USATA48 Group 1   Yes  
Marc Fleuette Headsail Trimmer 787221D   Group 1   Yes  
michel Fleuette Navigator   Group 1   Yes  
Will Kneisley   Group 1   Yes  
Tyler Miller Bow   Group 1   Yes  
Geoff VAN GORKOM Tactician   Group 1   Yes  
Jonathan Whitney Watch Captain 184581A   Group 1   Yes  
Salacia (J 120)
Paul Coristine   Group 1   Yes  
Tim Grimes Watch Captain   Group 1   Yes  
Edward Hayes Navigator 686701K USAEH103 Group 1   Yes  
Erin Kehew Runners   Group 1   Yes  
Mike Kehew Main Trimmer     Yes  
Jim Limoges Mast     Yes  
christopher mulvey 785921A USACM252 Group 1   Yes  
Mark Nannini 140502Z USAMN69   Yes  
Soulmates (Custom Goetz 40)
Todd Aven Main Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Bowne Watch Captain   Group 1   Yes  
Matt Flood Main Trimmer 103154J USAMF16 Group 1   Yes  
Adam Loory Skipper 118556A   Group 3   Yes  
Chris Reyling Bow   Group 1   Yes  
Spectre (J 125)
paul dorsi Spinnaker trimmer USAPD66 Group 1   Yes  
Andy Everson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Gretchen Gara Bow   Group 1   Yes  
Kerry klingler Tactician   Group 3   Yes  
Tim Mason Chef   Group 1   Yes  
Brian Prinz Captain 247202m   Group 1   Yes  
Brian Prinz Jr Navigator   Group 1   Yes  
gladwyn taylor Main Trimmer   Group 1   Yes  
Matt twickler Main Trimmer   Group 1   Yes  
Tacktile (Sabre 42 CB)
Mark Laser Tactician 403003D USAML115 Group 1   Yes  
Billy LeVasseur Bow USA56   Group 1   Yes  
Charles Murphy Helm     Yes  
Brent Peiffer Bow   Group 1   Yes  
Brian Williams Grinder 686460U USABW82 Group 1   Yes  
Jeffrey Wilson Boat Captain   Group 1   Yes  
Temptation-Oakcliff Collegiate (Ker 50)
Gregory Adams Mast   Group 3   Yes  
Miles Bailey Mid Bow   Group 1   Yes  
Hugh Dougherty Headsail Trimmer USAHD27 Group 1   Yes  
Tucker Edmundson Main Trimmer   Group 1   Yes  
Peter Forsberg 371142M   Group 1   Yes  
Matt Hersey Other     Yes  
Suzy Leech Navigator USASL3 Group 1   Yes  
Grant Mudge Floater   Group 1   Yes  
Bradley Neuberth Floater   Group 1   Yes  
Andrew O'Donnell Bow USAAO18 Group 1   Yes  
Sean O'Halloran Grinder 733336R USASO33 Group 3   Yes  
Brian Reilly Pit   Group 1   Yes  
William Rudkin Tactician   Group 1   Yes  
Arthur Santry Skipper     Yes  
threebeans (MP 39)
George Gosselin Navigator 320487V USAGG7 Group 1   Yes  
Lawrenzo McGee Bow USALM59 Group 1   Yes  
Chris Reichart Rush Chairman USACR21 Group 1   Yes  
Charlie Reynolds Pit Assist 410613G USACR15 Group 1   Yes  
Connor Rosow Stunt Owner USACR117 Group 1   Yes  
Treef Rosow Owner 197918E USACR38 Group 1   Yes  
Towhee (Cal 40)
Marc Doheny Tactician 407625X USAMD12 Group 1   Yes  
Robert Farnum Floater 243166T   Group 1   Yes  
Oliver Jennings Watch Captain USAOJ4 Group 1   Yes  
Paul Jennings Navigator 187417X USAPJ2 Group 1   Yes  
Seth Olson Bow 353860X USASO15 Group 1   Yes  
Jim Parker Floater 785918c   Group 1   Yes  
Liz Sistare Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Edgar Smith Watch Captain 352922Q USAES120 Group 1   Yes  
Valkyrie YCC (C&C 34R)
Elizabeth Davis Bow USAED61 Group 1   Yes  
Ray Davis USARD142  
RAYMOND DAVIS Watch Captain USARD142 Group 1   Yes  
Sarah Davis Main Trimmer USASD109 Group 1   Yes  
Annika Haakonsen Headsail Trimmer USAAH126 Group 1   Yes  
Elsa Haakonsen Bow USAEH96 Group 1   Yes  
Erik Haakonsen Owner USAEH97 Group 1   Yes  
Halle Peterlin Main Trimmer USAHH40 Group 1   Yes  
Megan Peterlin Headsail Trimmer USAMP186 Group 1   Yes  
Vamp (J 44)
Ryan Bailey Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Cole Barney Tactician USACB140 Group 1   Yes  
Michael Carducci Main Trimmer 226326R USAMC68 Group 1   Yes  
Alton J. Evans, Jr. Watch Captain 255247w USAAE1 Group 1   Yes  
John Fryer   Group 1   Yes  
Douglas Lanthier Bow USADL16 Group 1   Yes  
Matt Marciano Rush Chairman USAMM280 Group 1   Yes  
Gary Martin Pit USAGM52 Group 1   Yes  
Randy Needham Navigator   Group 1   Yes  
Leonard Sitar 112566Q USALS50   Yes  
Chris Strukus Headsail Trimmer USACS19 Group 3   Yes  
Varuna (J 111)
Brian Higgins Helm USABH78   Group 1  
Colby Jennings Watch Captain   Group 1   Yes  
Abhijeet Lele 304889H     Yes  
Alex Lele Floater   Group 1   Yes  
Chris Lindau Navigator   Group 1   Yes  
Zach Omichinski Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Irene Peluso Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Giles Ruck Other 743798v   Group 1   Yes  
Dwayne Xenelis Mast   Group 1   Yes  
Wild Goose II (Jeanneau Sun Odyssey 40)
Claire Walsh Co-Skipper 394305R     Yes  
Dan Walsh 294812T USADW53   Yes  
Yonder YCC (J 88)
William Brewer Other   Group 1   Yes  
Midshipman George DiFilippo Main Trimmer   Group 1   Yes  
Midshipman John Donovan Pit   Group 1   Yes  
Mishipman Spencer Hamilton Pit Assist   Group 1   Yes  
Midshipman Jonathan Lee Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Midshipman Colton Ramsey Skipper   Group 1   Yes  
Young American-324 (YOC) (J 105)
Young American 174802N USAPB9   Yes  
Joe Cooper Captain   Group 3   Yes  
Meredith Harrington Floater   Group 1   Yes  
Annika Kaelin Other 789010x USAAK118 Group 1   Yes  
Katherine Mattikow Other   Group 1   Yes  
John McCarthy Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Will McKeige Watch Captain   Group 1   Yes  
Madelyn Ploch Tactician 347714X USAMP149 Group 1   Yes  
Chris Straub Other 776149N   Group 1   Yes  
YYZ (Jeanneau 53)
Justin Bonar 2112     Yes  
Michael Galaty Other     Yes  
Daniel Galyon Watch Captain 319200N   Group 1   Yes  
Scott Gertsen Headsail Trimmer 690685Z   Group 1   Yes  
Derek Joynt Bow   Group 1   Yes  
Debbie Kniffin Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Andrew Lambert Chef   Group 1   Yes  
Michael Raynor Bow USAMR149 Group 1   Yes  
Joseph N Spinella Pit USAJS351 Group 1   Yes  
warren willett USAWW77 Group 1   Yes  
Zibure (Countour 34 Trimaran)
Francois Mazaud Skipper FRAFM17 Group 1   Yes  
ian ray Co-Skipper 735898X GBRIR16 Group 1   Yes  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020