2019 NYYC Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
. (J22)
SCOTT PAKENHAM    
205 (IC37)
Peter Cummiskey    
Allegations of Gross Misconduct (VX One)
Hayden Bennett Skipper   Group 1  
Nick Woviotis 671286T    
APPARITION37 (IC37)
Ken Colburn 102026c    
Aquila (Herreshoff S Class)
Geoffrey Davis    
Arethusa (IC37)
Phil Lotz 149256c    
Aya-Sophia (Hunter Marlow)
Betty McIntyre In the way   Group 1  
Denise RoughanGrady Tactician   Group 1  
Donna Sherman    
Ken Yeager Skipper    
Blackwing (Stuart Knockabout)
Eric Hall    
Blazer (IC37 )
Chris Brito    
Marina Cano Sostre Offside trimmer   Group 1  
Ted Chwalk    
Christopher Culver 376544C USACC66  
Dale Harper    
Pete Levesque Tactician USAPL18 Group 1  
Ryan Mullins   Group 1  
Bianca Rom Runners   Group 1  
Alex Ross    
Blue Lobster (VX One)
Curtis Adam   Group 1  
Ian Maccini 699912X USAIM15 Group 1  
Molly Sylvia 666619u   Group 1  
Blue2 (VX One)
Bob Maccini 699911Z    
Kristen Maccini    
Cadence (Sabre 38 Mk2)
Adam Turinas    
Chesapeake (IC37)
Will Crump Tony Parker    
Corinthian Spirit II (IC37)
Ganson Evans 717805A USAJE66  
Cruzan Rhode (VX One)
Joseph Ferra Skipper   Group 1  
Nick Woviotis Helm   Group 1  
Ctrl Alt Del (IC37)
Ben duPont 656203Z    
Cygnette (Swan 441)
William Mayer 123519M    
Das Blau Max (IC37)
Amina Brown    
Mark Gargula   Group 1  
Malcolm Gefter Main Trimmer   Group 1  
Kathy Kirk    
Cory Sertl    
Katja Sertl    
Mark Sertl    
Nick Sertl    
Morgan Simmonds    
Defiance (Swan 56)
Carsten Petersen DENCP1  
Denali (IRC 52)
Peter Carlton Headsail Trimmer   Group 1  
John Caunter Pit   Group 1  
Stephen Cruse Grinder   Group 1  
Michael D'Amelio Helm 659919W    
Kevin FRASER Runners   Group 1  
Teddy Haaland Other   Group 3  
Frank Hennigan Grinder   Group 1  
Charles Herlihy Headsail Trimmer   Group 1  
Hugh Huleatt Jr Mast   Group 1  
William Jenkins Main Trimmer   Group 3  
John McCallion Grinder    
Luke Merchant Mid Bow    
Glenn Walker Navigator    
William Walker Nav/Tac   Group 1  
Divided Sky (Summit 35)
Vincent & Kristina McAteer 254135P    
Double Jointed (IC37)
Shawn Burke Spinnaker trimmer   Group 1  
Steve Burke Main Trimmer   Group 1  
Andy Fisher Co-Skipper   Group 1  
Melissa Fisher Runners MF57 Group 1  
Steve Liebel Tactician   Group 1  
Whit Rugg Headsail Trimmer   Group 1  
Coleen Walsh Pit   Group 1  
Jennifer Wulff Bow   Group 1  
Ray Wulff Wulff Co-Skipper   Group 1  
En passant (Beneteau First 36.7)
Jim Archer    
Enterprise (12 Metre)
David Calverley Grinder    
Clayton Deutsch 278662H    
Nancy Deutsch Navigator 709488M    
Joe Fanelli Grinder    
Jesse Fielding Headsail Trimmer    
Ian Gordan Main Trimmer    
Jamie Hilton Tactician   Group 1  
Christopher Kam Grinder   Group 3  
Suzy Leech Strategist 179461E USASL3 Group 1  
Jeffrey McCooey Grinder   Group 1  
John Moran Headsail Trimmer   Group 3  
Ben Quatromoni    
Ralf Steitz    
Scott Vogel Bow   Group 3  
Entropy (Tripp 41)
Paul Hamilton 242525M USAPH10  
Epiphany (e33)
Nick Bowen 710976R    
Fearless Girl (TF10)
Maia Agerup Spinnaker trimmer    
Peter Alarie    
Kyle Martin Other   Group 3  
Ron O'Hanley    
Stan Schreyer    
Firefly (Herreshoff S Class)
Mark Ardente Mid Mast 200775Q USAMA39 Group 1  
Seth Salzmann    
Alan Silken 666622L    
Cory Silken Co-Skipper   Group 1  
Flash Rider (VXOne)
Anthony Norris 749602M    
FOXTROT (X 482)
Nicholas Brown 110131    
Good news (J30)
John Cavanagh    
Hawk (Evelyn 32-2)
Richard Barker    
IC37 (IC37)
Jay Schachne 205155Q    
IC-37: 019 (IC37)
William Baldwin 272805O    
Impetuous V (IC37)
Casey Brown Bow USACB165 Group 3  
Chafee Emory Headsail Trimmer   Group 1  
Charles Goodrich Tactician 651043Q USACG28  
Todd McGuire Main Trimmer    
Andrew Nawn Offside trimmer   Group 1  
Merry O'Donnell Floater   Group 1  
Paul Zabetakis Helm    
Eric Zeller Pit 239565H USAEZ1  
Incognito (J 121)
Joe Brito Owner   Group 1  
Michael Brito Navigator   Group 1  
Interlodge VI (BOTIN 44)
Austin and Gwen Fragomen    
Irie 2 (Kerr 55)
Brian Cunha Owner 179170c   Group 1  
Stuart Hebb Helm 163807P   Group 1  
Thomas Henneberry Grinder USATH94 Group 1  
Dickey Hyde Main Trimmer 110607C USARH28 Group 1  
Brad Kimball Grinder   Group 1  
Ron LeComte Navigator   Group 1  
Jon Lynch Mast   Group 1  
Kevin Magee Pit   Group 1  
Paul McMahon Mast   Group 1  
Becky Pineo Headsail Trimmer   Group 1  
Jo Riley Bow   Group 1  
mark riley Co-Skipper   Group 1  
Bekki Schenker Strategist   Group 1  
Renee Wightman Pit Assist usarw126  
Lady Luck (Herreshoff S Class)
Erik Lavers    
Ian Lawson Main Trimmer   Group 1  
Tobias Rein Bow    
Nicholas Sollecito    
Peter Sterrett Bow   Group 1  
Lorelei (Hanse 348)
David Johnson 220918L    
Mainsheet (Pearson P31-2)
Bill Plunkett 252764W    
Members Only (IC37)
Senet Bischoff    
Jay Cross    
Sophia Hacket Runners   Group 1  
Linda Lindquist-Bishop    
Daniel Litchfield Main Trimmer 228415T USADL19 Group 1  
Chris Museler Bow USACM95 Group 1  
Joan Porter Spinnaker trimmer Usajt8 Group 1  
Erik Shampain Boat Captain   Group 3  
Cross/Kinney/ Swett    
Midnight Blue (IC37)
Alexis Michas    
Midtown Racing (M32)
Laurence Phillips    
Mischief (Seguin 40)
Nate Williams 211089S    
Mischief (Herreshoff S Class)
Walter Bopp    
MoonDog (C&C 115)
Brian Abbott Skipper 392823U USABA49 Group 1  
James Arrighi Co-Skipper 381954Z USAJA104 Group 1  
Bill Barker Mast   Group 1  
John Dooley Spinnaker trimmer    
Aaron Pacheco Headsail Trimmer   Group 1  
Moonglade (Jeanneu SO 419)
Nicole Bauthier Mast   Group 1  
John Demirs Navigator   Group 1  
Caner Dinlenc Tactician   Group 1  
Steven DIONNE Headsail Trimmer    
Kerry Dunn Bow   Group 1  
Steve Fisher Spinnaker trimmer    
Stu Longley Pit   Group 1  
Todd Murphy 784028X    
My Girl (X-Yachts xp50)
Donald Steiner 779124N    
Nyabinghi (C&C 30)
Gibson Arias Pit 652794N USAGA24 Group 1  
John Colburn Bow   Group 3  
Garrett Connelly Main Trimmer   Group 1  
Will Connely Mast   Group 1  
Jonathan Hammond Headsail Trimmer 697891T USAJH250 Group 3  
Peter McClennen Helm   Group 1  
Rebecca Read Runners    
Randall Shore Tactician   Group 3  
Odyssey (S&S 48)
ken Beck Mast    
David Brodsky Co-Skipper   Group 1  
Bob Goff Other   Group 1  
Steves McAleer Grinder    
Colin McCabe Bow   Group 1  
Kyle Nadeau    
Michael Nadeau Main Trimmer    
Alfred Van Liew Co-Skipper 107215L usaav24  
Osprey (Herreshoff S Class)
Michael McCaffrey    
Pegasus (Sabre)
Matthew Connors Grinder    
Prescott Cronin In the way   Group 1  
David Materne Spinnaker trimmer   Group 1  
John McCarthy    
Inna Noble    
John Ryan    
Elizabeth Walker    
Scott Walker 228582F    
Qubit (IC37)
Chris Lewis 255258z GBRCL44  
Reef Points (Westerly Marine 60)
Gurdon Wattles    
Relentless (First 36.7)
Robert Laska 52602    
Robert Laska 52602    
Rima37 (IC37)
John Brim 198990O    
RUSH (IC37)
Thomas Stark Ben Wagner USATS11    
Samba (Quest 30)
Bob Kinsman Other   Group 1  
Tristan Mouligne Skipper   Group 1  
Shona (Herreshoff S Class)
Robert Hutchinson    
Siren (RP 56)
William Hubbard 214311F USAWH4  
SKIFF SAILING FOUNDATION (M 32)
Skiff Sailing Foundation    
Spirit (J 92S)
EC Helme    
Squaw (Herreshoff S Class)
Angus Davis 399977X USAAD22  
John Jay Mouligne    
Surprise (Herreshoff S Class)
Fred Roy    
TBD (J22)
Caroline Williams    
TBD (J22)
JR Williams    
Team Duxbury (J22)
Robin Chandler Floater   Group 1  
Chelsie Olney Helm   Group 1  
Addy White Floater   Group 1  
Jessica Williams    
Team Newport (J22)
tom Maynard    
Temptation-Oakcliff Collegiate (Ker 50)
Hugh Dougherty Headsail Trimmer USAHD27 Group 1  
Peter Forsberg Floater   Group 1  
Sean O'Halloran Nav/Tac 733336R USASO33 Group 3  
Brian Reilly Skipper   Group 1  
Alex Rudkin Nav/Tac 042474U USAAR58 Group 1  
William Rudkin Helm   Group 1  
Arthur Santry    
Scott Tompkins   Group 1  
The Cat Came Back (Swan 42)
Holly Ashton Pit   Group 1  
Morgan Baird Main Trimmer   Group 1  
Nick Campagna Mast   Group 1  
Michael Campbell Tactician 141036G USAMC53 Group 1  
Lauren Cotta Mid Bow 323163Q   Group 1  
Jay Everson Pit   Group 1  
Skip Mattos Helm   Group 3  
Heath Moldveen Floater USAHM38 Group 1  
Lincoln Mossop Owner 104745Q    
Brandon Somers Headsail Trimmer USABS142 Group 1  
Kay Wang Headsail Trimmer   Group 1  
Kate Wilson Bow 352496D Usakw29 Group 1  
Tramontana (Swan 56)
Peter Allstrom Other   Group 1  
Scott Allstrom    
JB Braun    
Kelley Braun    
Tucker Braun    
Heidi Herlihy    
Dan McCarthy    
Beverly Noyes Other   Group 1  
Jamie Noyes    
Jean-Claude Schubel Mast   Group 1  
Heidi Herlihy Todd Barbera    
Betsy White    
Joel White    
Ron Wiswell   Group 1  
VELA (Herreshoff S Class)
Joshua Bordner    
Tim Palmer Pit   Group 1  
Christian Teichmann GERCT6  
Vigilant (IC37)
John Hele 126702L    
White Rhino (Swan 56)
Jeffery Cooke Grinder   Group 1  
Chase Crawford Bow   Group 1  
Tim Dawson    
John Gilmetti Pit   Group 1  
Ben McAndrew   Group 1  
Robert McDonagh Floater   Group 3  
Matthew Mullan Tactician   Group 3  
Aidan Naughton Offside trimmer   Group 1  
Lisa Stuart Pit USALS61 Group 1  
Todd Stuart    
Neily Williamson Headsail Trimmer AUSNW4 Group 3  
Yonder (IC37)
douglas newhouse    
Zephyros (Melges 24)
Jimmy Gieseke Tactician   Group 1  
Timothy Grimes Skipper   Group 1  
Jeremiah Lowe Chef   Group 1  
James Whalen Headsail Trimmer   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021