2019 Columbia Y.C. Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
393 (DF65)
Stephen Krasowski    
A Wing and A Prayer (Phantom Boat )
lynne Crowley    
Allegro (Alden schooner)
Matt Howard    
Andale (T 10)
Richard Baumann 671177y    
Archimedes III (C&C 115)
Joe Hummel 231111Z    
At Last (Catalina 36)
Richard Gaston    
Black Magic (First 10R)
Matt Dages Powder Monkey    
Rick Simek Rum Dummy    
Blizzard (T-10)
Warren Udelson    
Bluehho (DF65)
Daniel Burns 266763E    
Cigare Volant jr. (31)
Bill Easom    
Cookie Monster (Nautor Swan 40)
Peter Goldman 123270M USAPG61  
De-Da's Toy (Cal 31)
Ted Graves 222607J    
Chad King Floater   Group 1  
DF 65 (DF65)
Lee Edwards 348626C    
Dire Wolf (1d35 Turbo)
Jeffrey (Dewey) Janicek    
Dire Wolf (Dragon Force 65)
jeff janicek    
Doghouse IV (Cat 36)
Myrna Stein    
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith & Ross McLean 729032V USAJM386  
Esther (Catalina 30TR)
David Sturdy    
Flerken (Blue Jacket)
Michele Carney Helm   Group 1  
Ann Cook    
Brandi Hovizi Headsail Trimmer    
Kathy Hurst    
Jill Lambert Floater    
Pete McLiverty    
Floating Argument (DragonForce)
Justin Kalb 759901S USAJK192 Group 1  
Flying Pig (J 105)
Mike Sheppard 239168G    
Flying Spaghetti monster (J 35)
Cynthia McDonald Pit   Group 1  
Dom Merritt 767836Z USADM270 Group 1  
Lucas Powell- deppeler    
Amanda Torgerson Navigator   Group 1  
Mitchell Weisman    
Ethan Wheeler Pit   Group 1  
FOG (Beneteau First 36.7)
Andrew Dillenberg    
Paul Foszcz    
Lori Henderson USALH29  
Jessica Marcus    
Tim Olson    
Greg Rasmussen    
Lance Steffey    
Kris Zeigler 283143Q    
FUBAR (Dragon Force 65)
David Emery    
Full Tilt (J 109)
Peter Priede 371954y    
Gangbusters (J 105)
Mark Gannon 130159L    
Global Nomads (J105)
Michael Hettel 223103C    
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker 717093B    
Brad Horn    
Gretchen Horn Headsail Trimmer   Group 1  
Alan McCarter Headsail Trimmer   Group 1  
Thomas McCarter Tactician   Group 1  
Svenja Schroeder    
Micaela Stump    
Harizon (Dufour Arpege)
Edward Harrison 16203    
Heartbreaker (1D35)
Eric Oesterle 187614W    
Intention (Catalina Tall Rig)
Bob Garrett    
Iset (Catalina 30 Tall rig)
Robert Moretti    
Jahazi (J 120)
Frank Giampoli 253406I    
Kahuna (S2 9.1)
Rich Anderson Pit   Group 1  
James Faulkner Tactician 731443U   Group 1  
John Hurley    
Megan Marquardt    
Arlyn Papierski    
Nicole Scardigno Cat 3 Cooler Jockey 780174R USANS70 Group 1  
Steve Spanski    
Mike Stoch    
Loren Thompson    
Amanda Tice    
Neville White Bow    
Karizmaddie (Catalina 320)
patrick reynolds 234905P    
KUTTY’S ARK (PEARSON 36)
George Morrissey    
la otra vida (etap 32S From Belgium)
John federbusch 52161    
Lucy (Melges 32)
Jeremy Alexis 181824O    
Lydia (Catalina 30 TM BS)
Tom Duggan    
Maggie Marie (Pearson Alberg 35)
Marlon Harvey 759184X    
MASKWA (C&C 115)
Donald Waller    
Measure For Measure (Morgan 36 N/M)
Brian Tobin 151431i    
Mirage (Beneteam first 42)
John Boyle    
Scott Eifert    
Mise en Place (Beneteau 381)
Paul Thompson 406297H    
MsDirected (DF65)
Bart Heimlich    
Nemo (Seascape 27)
Michael Tuman    
Obsession (Endeavour 42'cc)
Meta Dawson Boat Captain    
Raph Dawson    
Zoe Loeppert Mast    
Anthony Marten    
Matt Melrose    
Matthew Nurre 744016Q    
Stephanie Nurre Pit   Group 1  
PATRICK WALL In the way   Group 1  
Off Duty (Sabre 38 Mk I)
Stu Friedman 713389B    
Ohana (Dehler 34c)
Robert Smetters 730820P    
OUTLIER (DF65)
Liz Emery 687466S    
Paradigm Shift (C&C 115)
Dave Dickerson 174808T    
Ratty (T-10)
David Brezina 224629T    
Demian Krentz    
Gary Kuzminski Pit   Group 1  
Brooke Loucks    
Brandon Love    
Ausrine Schneider Headsail Trimmer LTUAS2 Group 1  
Remotey McBoatface (DF65)
Peter Nielsen    
Renegade (dragon force)
LARRY KWIAT    
Retention (LS 10)
Mark Croll 295680F    
Sail Monkey (Beneteau 36.7)
Gary Kochanek 208821T USAGK31  
Salsa (J 130)
Jim Gignac 225169Y    
Skye (Nelson Marek 46)
Jeff & Jane Hoswell 226157W    
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Jarrett Altmin 672083W USAJA55  
SPINXS JINX (Catilina MK2)
Robell McMiller    
StorminNorman (DF65)
Jonathan Van Norman    
Striking (J 105)
Vanessa Gates 704770V USAVG8  
Tempest (Frers 30)
Hank Kalmus 651625U    
TI TAE (Catalina)
Craig Horton    
Tide The Knot (Jeanneau Sunfast 35)
Robert Metzen 266760B    
Touring Machine (Catalina 275 Sport)
Todd Gayley 790795R    
Vivace' (Merit 25)
Charlie Mueller 719648W    
Whisper (Express 34)
Thomas Barnes 206486C    
White Claw Diplomacy (DF 65)
Scott Eisenhardt    
Why Knot (Dufour 455)
Tim Benolken    
Wild Thing (DF65)
Aimee Strittmatter    
Wired (Beneteau 40.7)
Travis Wilhite    
Xuberance (XP44)
Jeff Barton 346160V    
Y-Not (J 105)
Gerhard Zinserling 6615591    
Zella (C&C 35-3)
Laura Wolbrink Owner 761052Q   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021