2019 J 109 Fleet 10 Fall Classic
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Big Boat (J 109)
Seth Barrows Main Trimmer usasb136 Group 1  
Fernando Gonzalez Mast USAFG12 Group 1  
Kyle McArdle 311130C USAKM93 Group 1  
Sara Nightingale Medic/Doctor USASN25 Group 1  
Jean Marc Papin Headsail Trimmer FRAJP50 Group 1  
James Rogers Main Trimmer USAJR174 Group 1  
William Rogers 219502Q USAWR45 Group 1  
Richard Skeen Chef USARS198 Group 1  
Max Vinocur Grinder USAMV57 Group 1  
Emoticon (J 109)
Matt Breef Mast 688534F USAMB125 Group 1  
Tom Castiglione Main Trimmer USATC Group 3  
Jackson Chabot Bow USAJC316 Group 1  
Lindsay Doyle Offside trimmer USALD41 Group 1  
Patrick James Headsail Trimmer USAPJ35 Group 1  
James Knight Spinnaker trimmer GBRJK19 Group 1  
Jamie Morris Pit USAJM170 Group 1  
Jonathan Rechtschaffer USAJR85 Group 1  
Growth Spurt (J 109)
Wesley Bemus Rush Chairman USAWB66 Group 1  
Francesco Beraldi Mast ITAFB183 Group 1  
John Gianukakis Cat 3 Cooler Jockey USAJG275 Group 1  
Daniel Goldman Bow USADG76 Group 1  
John Greifzu, Jr. 204531K USAJG192 Group 1  
John Malloy Grinder USAJM268 Group 1  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1  
Incendiary (J 109)
William Beery USAWB36 Group 1  
Rob Cohen Chef 339088L USARC154 Group 1  
Terri Drew Pit USATD100 Group 1  
Ted Hedrickson USATH124 Group 1  
Micheal McLaughlin Bow USAMM333 Group 1  
Jon Mears USAJM513 Group 1  
Rodrigo Meireles Tactician BRARM56 Group 3  
Zach Omichinski USAZO2 Group 1  
Trevor Roach 378232Z USATR73 Group 1  
Richard Shattuck USARS246 Group 1  
Joyride (J 109)
Kirk Carr Spinnaker trimmer   Group 1  
Nicole Fadner In the way   Group 1  
Greg Imbruce Skipper 364090Y   Group 1  
RICHARD IMBRUCE Co-Skipper 52418   Group 1  
Matt Jaykus Headsail Trimmer   Group 1  
Bill Krasnor Headsail Trimmer   Group 1  
Jeff Levins Spinnaker trimmer   Group 1  
Chris O'Farrell Bow   Group 1  
Charles Therriault Pit 669513S USACT7 Group 1  
Rhiannon III (J 109)
Cao Deambrosio URUCD1    
Strider (J 109)
Scott Brusa Mid Mast    
Daniel Corcoran Helm 651361V USADC181  
Christopher DeMarco Grinder USACD130 Group 1  
Alex DeWitt Pit   Group 1  
Eric Francois Tactician 315479e    
Gail Hamilton Mid Mast usagh83 Group 1  
Peter Judge Mid Mast    
Kimberly McIntyre Bow USAKM152 Group 1  
Glenn Reed Bow 687157y    
TBD (J 109)
Lisa Fischoff Pit   Group 1  
Mike Gershenson Spinnaker trimmer USAMG130   Group 1  
Kevin LeCompte Bow 304290U USAKL43 Group 1  
George ODowd Floater   Group 1  
Julia ODowd Helm 350974Y USAJO21 Group 1  
John Thomas Mast USAJT173 Group 1  
Paul vanDyke Main Trimmer   Group 3  
Zig Zag (J 109)
John Dennerlein Pit 702011W USAJD191 Group 1  
Frank Gain Headsail Trimmer   Group 1  
Bengt Johansson Other 222604G USABJ39 Group 1  
Bengt & Marie Johansson 222604G USAMj72 Group 1  
Victor Johansson Usavj5 Group 1  
Matthew Lepisto Mast 702551W FINML24 Group 1  
Vincent Marger Bow   Group 1  
Matthew Valade Headsail Trimmer USAMV46 Group 1  

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy