2018/2019 J 70 Winter Series 2
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
322 (J 70)
Mike Booker    
Zakhor Dikhtyor    
Anastasio Kilsnichenko    
Rod Luka    
Afterberner (J 70)
Isabel Dziuba Headsail Trimmer   Group 1  
Brian Williams 268796R usabw115  
Jeff Williams    
Michael Williams Mast   Group 1  
B Squared (J 70)
Bryan Cameron 237068B USABC27  
Ian Coleman    
Scott Nixon    
Travis Odenbach    
Black River Racing (J 70)
Tim Healy    
Jay Lutz Tactician   Group 3  
Jody Lutz Floater   Group 1  
Douglas Strebel 243432M USADS101  
Building A (J 70)
Josh Goldman 233104E    
Jarrett Lynn Headsail Trimmer   Group 1  
Cate Muller Bow   Group 1  
Allan Terhune USAAT13   Group 3  
Button Fly (J 70)
Shawn Burke USASB45  
Steve Burke USASB38  
Andrew Fisher 298175j USAAF4  
Melissa Fisher USAMF57  
Carlos (J 70)
Emory;Williams J70    
Josh Putnam    
Michael Sudofsky    
Nate Vilardebo Headsail Trimmer   Group 1  
Catapult (J 70)
Victor Diaz de Leon    
Wendy Reuss    
Joel ronning    
Chris Stocke    
Patrick Wilson    
Chinook (J 70)
Carrie Austin Spinnaker trimmer USACA27 Group 1  
Ed Austin Helm 234894F usaea30 Group 1  
Larry Morris Headsail Trimmer USALM108 Group 1  
Jean Marc Papin Tactician FRAJP50 Group 1  
Columbia (J 70)
Robby Bisi   Group 3  
Bobby Lacker   Group 1  
Nelson Mills    
Ian Moriarty Headsail Trimmer USAIM13 Group 3  
D2 Racing (J 70)
Jim Clouser Tactician USAJC273 Group 1  
Dan Gross Helm 686756V USADG55 Group 1  
Danette Szakaly Spinnaker trimmer 686755W USADS103  
DangerMouse (J 70)
Taz Coffey 688042v usatc96  
Liz Dubovik Tactician usaed33 Group 1  
Becca Hofmeister 651541t usarh185 Group 1  
Shannon Lockwood Headsail Trimmer 272299e USASL112 Group 1  
Dark Horse (J 70)
Greiner Hobbs 652142E USAGH56  
Down the Line (J 70)
J World Annapolis 188831B    
E.L.E. (J 70)
Matt Braun 700966W USAMB162  
Empeiria (J 70)
Ian Barrows Spinnaker trimmer   Group 3  
John Heaton Helm USAJH119   Group 1  
Zach Mason Headsail Trimmer    
Joseph Morris Tactician USAJM131  
Helium (J 70)
Brian Beaudet Spinnaker trimmer USABB171 Group 1  
Jonathan Dewindt Headsail Trimmer USAJD266 Group 1  
Mark Allen / Mike Welch Helm 242239P USAMA86 Group 1  
Jim Thompson Chef 783694P USAJT101 Group 1  
Hot Ticket (J 70)
Michael Kirkman Mid Bow USAMK118 Group 1  
Mike Kirkman Helm 121035D USAMK117 Group 1  
Andrew Lockhart Stunt Owner USAAL49 Group 1  
Robert Ramirez Bow USARR117 Group 1  
Key Player (J70)
Chris Keller Medic/Doctor 398684R USACK67 Group 1  
Eddie Keller 681937T USAEK36 Group 1  
Bill Lynn 183557Y USAWL4 Group 1  
Petey Lynn 338416X USAPL45 Group 1  
Loki (J 70)
Lars Hansen 194440R USALH4 Group 1  
Matthew Thompson 298289Q USAMT29 Group 1  
Matthew Zupon Main Trimmer 308429Z USAMZ30 Group 1  
Michael Zupon 308430S USAMZ22 Group 1  
Mancha Negra (j70)
pedro camargo   Group 1  
Peter Siemsen Helm   Group 1  
McFly (J 70)
Colton Gerber Rush Chairman USACG116 Group 1  
John McNeil    
Kevin Meier Chef   Group 3  
Sean O'Brien 1157 USASO45  
Mojito (J 70)
Forbes Durdin 261648u USAFD1  
Aaron Evans Bow USAAE20 Group 1  
Kelly Gray USAKG51 Group 1  
Timmy Withall Tactician austw34 Group 1  
Mr. Pitiful (J 70)
Kevin Downey 1250524D usakd44  
New Wave (J 70)
John Goller    
Steve Leibel    
Coleen Walsh    
Will Welles    
Nitemare (J 70)
Holly Collins Bow USAHF18   Group 1  
Amy Neill 670600w Usaan12 Group 1  
John Stanley Spinnaker trimmer 157541V USAJS30 Group 1  
Tyler Woodworth Main Trimmer Usatw67 Group 1  
Norboy (J 70)
Martin Kullman Tactician    
Collin Leon Headsail Trimmer   Group 3  
Laura Sigmond Owner 287791M USALS94  
Leif Sigmond Helm 200260E USALS46 Group 1  
Pazzi (J 70)
Ryan Dempsey USARD54  
Dylan Gorman Pit USADG128 Group 1  
Mark Gorman 265289H USAMG136  
Doug Stryker Runners USADS249  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Sean Nunes Main Trimmer Irlsn1 Group 1  
Jonathan Pollak Spinnaker trimmer 686064S USAJP188 Group 1  
Piranha (J 70)
Scott Brue Headsail Trimmer USASB160 Group 1  
Dave Dennison 162680U usadd134  
Nick Fider Mast USANF21 Group 1  
Kevin Kenny Bow 169179K USAKK89 Group 1  
Planet Claire (J 70)
Kristen Berry Headsail Trimmer 293716u USAkb3 Group 3  
Mike Coe Offside trimmer   Group 3  
John & Marisa Koten    
Polar (J-70)
Geoff Becker    
Doug Clark    
Jesse McKnight    
Ray Wulff    
Pony (J70)
Bill Draheim    
Rasta Racing (J70)
Charlie Hurd usach101 Group 1  
Hal Roberts Bow USAHR30 Group 1  
Jeff Solum USAJS413  
John Wicks Co-Skipper USAJW259 Group 1  
Reset (J 70)
Chris Barrett Main Trimmer USACB244 Group 1  
Peter Barrett 755997N    
Andy Bixby    
Mike Marshall    
Rip Rullah (J70)
Matt Clark USAMC139 Group 1  
Patrick Hitchins USAPH103 Group 1  
Michael Whitford Watch Captain USAMW22 Group 1  
Bob Willis USARW41 Group 1  
Savasana (J 70)
Thomas Barrows    
Mackenzie Bryan    
Brian Keane 198186K USABK22  
Ron Weed Bow   Group 3  
Selkie (J 70)
Vivien Allan Bow 721216D GBRVA4 Group 1  
Stuart Johnstone Chef USASJ6 Group 1  
Brittney Manning Headsail Trimmer 685037P USABM172 Group 1  
Jack Wallace 741720Y USAJW224 Group 1  
Semi Charmed (J 70)
Marlene Plumley Bow 780351T USAMP183 Group 1  
Trevor Roach USATR73  
Mark Shannon Mast 752411X USAMS301 Group 1  
Richard Shattuck USARS246 Group 1  
Simply Irresistible (J 70)
Blake Billman Bow   Group 1  
Ed Furry Headsail Trimmer   Group 3  
Glenn Gault    
Jeff Madrigali Tactician    
Sold (J70)
George Braddon    
Spoony Tactics (J 70)
Todd Fedyszyn    
SPYC Junior Team (J 70)
Emily Allen Bow 709363D USAEA38 Group 1  
Cameron Delgado Headsail Trimmer   Group 1  
Heidi Hicks Mid Bow USAHH38 Group 1  
Heather Kerns Skipper 694681Y USAHK24  
Emma Shakespeare Main Trimmer USAES117 Group 1  
Surrender to the Flow (J 70)
Rob Gorman 103467R USARG74  
T2 (J 70)
Hanson Bratton Skipper USAHB35 Group 1  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer USASC45 Group 3  
Nathan Hollerbach Tactician USANH4 Group 1  
Alex Hume Bow USAAH52  
Tea Dance Snake (J 70)
Matt Alisch Other USAMA18 Group 1   Yes  
Ashley Love Watch Captain USAML48 Group 1   Yes  
Jenner / McNamara 687255P USATJ26 Group 1   Yes  
Mike McNamara Tactician 672153y usamm270 Group 1   Yes  
Truckin' (J 70)
Alex Meleney 234596E USAAM139  
Ben Mohney Spinnaker trimmer USABM146 Group 3  
Paul Perry Bow USAPP34 Group 1  
Carl Segen Main Trimmer USACS104 Group 1  
USA 1371 (J/70)
Terry Foster Nav/Tac    
Jeanine Jarnes Bow    
David Onan III Helm   Group 1  
Chester Whitley Mast    
USA 167 (j70)
James Prendergast 245162t    
USA 241 (J 70)
Blake Caskey Headsail Trimmer usabc120 Group 1  
Kevin Orff Floater usako22 Group 1  
Al Poindexter 179033w usaap84 Group 1  
Virginia Vance Main Trimmer USAVV7 Group 1  
USA 42 (J 70)
Trevor Koewer USATK77 Group 1  
John Maschal USAJM450 Group 1  
Kevin McGlynn Headsail Trimmer 338294J USAKM153 Group 1  
Richard Wagner 173418P USARW153  
USA 52 (j 70)
Charlie Schroeder 289465L    
Victory (J70)
Buddy Cribb 243401 USAVC9 Group 1   Yes  
Scott Ewing USASE46   Yes  
Michael Sanandajian Bow USAMS302 Group 1   Yes  
Bogan Whitehead USAjw241   Yes  
Vital Signs (J 70)
Jeff Adams Other   Group 1  
don glover Headsail Trimmer   Group 1  
Craig Gooch Headsail Trimmer    
John Morreale Other USAJM434  
Wild Card (J 70)
Kevin Morgan Helm 141210Y USAKM81  
Zach Runci Tactician USAZR4 Group 3  
Michael Sheehan    
Amanda Ward Other USAAW111 Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022