2018/2019 J 70 Winter Series 1
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
52 (j 70)
Charlie Schroeder 289465L    
Afterberner (J 70)
Brian Williams 268796R usabw115  
B Squared (J 70)
Danny Lawless Chef   Group 3  
Phil Peterson Main Trimmer   Group 1  
Preston Senior Bow 711708p   Group 1  
Black River Racing (J 70)
Amy Brock Mid Bow 243432M   Group 1  
Jay Lutz Tactician 154415m   Group 3  
Jody Lutz Helm   Group 1  
Douglas Strebel 243432M USADS101  
Building A (J 70)
Josh Goldman 233104E    
Button Fly (J 70)
Andrew Fisher 298175j USAAF4  
Carlos (J 70)
Emory;Williams J70    
Josh Putnam    
Michael Sudofsky    
Nate Vilardebo Headsail Trimmer   Group 1  
Chinook (J 70)
Carrie Austin Spinnaker trimmer USACA27 Group 1  
Edward Austin Skipper 234894F usaea30 Group 1  
Anne Dangy Other FRAAD78 Group 1  
Mathieu de Premorel Tactician FRAMD98 Group 1  
Columbia (J 70)
Nelson Mills    
DangerMouse (J 70)
Taz Coffey 688042v usatc96  
Liz Dubovik Tactician usaed33 Group 1  
Shannon Lockwood Rush Chairman 272299e USASL112 Group 1  
Cassie Todd Other USACT81 Group 1  
Dark Horse (J 70)
Greiner Hobbs 652142E USAGH56  
Down the Line (J 70)
J World Annapolis 188831B    
E.L.E. (J 70)
Matt Braun 700966W USAMB162  
Helium (J 70)
Mark Allen 242239P USAMA86  
Brian Beaudet Spinnaker trimmer USABB171 Group 1  
Jonathan Dewindt Headsail Trimmer USAJD266 Group 1  
Mike Welch Tactician USAMW29 Group 1  
Hot Mess (J 70)
Terra Berlenski USATB114 Group 1  
Rob Britts Owner usarb88 Group 1  
Anna Gibbs Mid Bow USAAG120 Group 1  
Ben Givens Tactician USABG2 Group 1  
Dawn Menegazzi Medic/Doctor USADM176 Group 1  
Hot Ticket (J 70)
Michael Kirkman USAMK118 Group 1  
Mike Kirkman Helm 121035D USAMK117 Group 1  
Andrew Lockhart Rush Chairman USAAL49 Group 1  
Robert Ramirez Bow USARR117 Group 1  
Loki (J 70)
Michael Zupon 308430S    
McFly (J 70)
Colton Gerber Rush Chairman USACG116 Group 1  
John McNeil Spinnaker trimmer   Group 1  
Kevin Meier Chef   Group 3  
Sean O'Brien 1157 USASO45  
Mojito (J 70)
Aaron Evans Bow USAAE20 Group 1  
Kelly Gray Owner usakg51 Group 1  
Timmy Withall AUSTW34 Group 1  
Mr. Pitiful (J 70)
Kevin Downey 1250524D usakd44  
New Wave (J 70)
Steve Liebel Tactician USASL36 Group 1  
Judah Rubin Chef USAJR024   Group 1  
Coleen Walsh Bow   Group 1  
Will Welles   Group 3  
Nitemare (J 70)
Amy Neill    
Norboy (J 70)
Martin Kullman Tactician    
Collin Leon Headsail Trimmer   Group 3  
Laura Sigmond Bow 287791M USALS94  
Leif Sigmond Helm 200260E USALS46 Group 1  
Pazzi (J 70)
Dylan Gorman USADG128  
Mark Gorman 265289H USAMG136  
Dan Jolda USADJ36 Group 1  
Graham Philpot USAGP47  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Sean Nunes Mid Bow Irlsn1 Group 1  
Jonathan Pollak 686064S USAJP188 Group 1  
Piranha (J 70)
Dave Dennison Skipper 162680U usadd134 Group 1  
Kevin Kenny Bow 169179K USAKK89 Group 1  
jon monson Headsail Trimmer 710712R USAJM122 Group 1  
thorn turner Tactician USATT47 Group 1  
Polar (J 70)
Geoff Becker Strategist 177204p Usagb25 Group 3  
Doug Clark    
Tim Healy    
Ron Weed    
Pony (J 70)
Bill Draheim    
Rasta Racing (J 70)
Sean Hendrickson 7164275    
Reset (J 70)
Peter Barrett 755997N    
Rip Rullah (J 70)
Matthew Clark USAMC139 Group 1  
Dustin Dallas Domer USADD104 Group 1  
Michael Whitford Runners USAMW22 Group 1  
Bob Willis USARW41 Group 1  
Russian Bogatyrs (J 70)
Michael Booker    
Besputin Konstantin Main Trimmer   Group 1  
Igor Rytov    
Anton Sergeev Floater Rusas27 Group 1  
Selkie (J 70)
Vivien Allan Bow 721216D GBRVA4 Group 1  
Stuart Johnstone Chef USASJ6 Group 1  
Brittney Manning Headsail Trimmer 685037P USABM172 Group 1  
Jack Wallace 741720Y USAJW224 Group 1  
Semi Charmed (J 70)
Marlene Plumley Bow 780351T USAMP183 Group 1  
Trevor Roach USATR73  
Mark Shannon Mast 752411X USAMS301 Group 1  
Richard Shattuck USARS246 Group 1  
Sold (J 70)
George Braddon    
Surrender to the Flow (J 70)
Rob Gorman 103467R USARG74 Group 1  
Robert Harf Helm USARH67 Group 1  
T2 (J 70)
Hanson Bratton Skipper    
Austin Colpaert Bow 3379940 USAAC75 Group 1  
Nathan Hollerbach Tactician    
Alex Hume Other   Group 1  
Tea Dance Snake (J 70)
Matt Alisch USAMA18 Group 1  
Peter Bowe Helm 293717V USABB195 Group 1  
Todd Jenner Headsail Trimmer 687255P USATJ26 Group 1  
Michael McNamara Tactician usamm270 Group 1  
Truckin' (J 70)
Alex Meleney 234596E USAAM139  
Benjamin Mohney Main Trimmer USABM146 Group 3  
Paul Perry Bow USAPP34 Group 1  
Aslan Sweeney Headsail Trimmer   Group 1  
USA 167 (J 70)
James Prendergast 245162t    
USA 241 (J 70)
Blake Caskey Headsail Trimmer usabc120 Group 1  
Al Poindexter 179033w usaap84 Group 1  
Eric Simonson Chef 711857x USAES78 Group 1  
Virginia Vance Main Trimmer USAVV7 Group 1  
USA 42 (J 70)
Chris Fretz Usacf98 Group 1  
Maureen Koerwer Spinnaker trimmer USAMK147 Group 1  
Kevin McGlynn Headsail Trimmer 338294J USAKM153 Group 1  
Richard Wagner 173418P USARW153  
Victory (J 70)
Buddy Cribb 243401    
Scott Ewing Headsail Trimmer USASE46 Group 1  
Christian Koules Bow   Group 1  
Bogan Whitehead Tactician   Group 1  
Vital Signs (J 70)
Jeff Adams    
Robert Ginnebaugh Mid Bow 278456H   Group 1  
Craig Gooch Headsail Trimmer    
John Morreale USAJM434  
Wild Card (J 70)
Kevin Morgan 141210Y USAKM81  
Zebraic (J 70)
Jeanine Jarnes Headsail Trimmer    
Chester Whitley Helm    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020