2011 41st Manuel Fagundes Seaweed Soup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
270 (Weta 4.4)
Ken Johnson     Yes  
578 (Weta 4.4)
Quintin Boe    
Abordage (Melges 24)
Erwan le Gall    
Akyla (Hobie 33)
Zhenya Kirueshkin-Stepanoff    
Alpha Puppy (1D35)
Alex Farell 657163P MEXAF1  
Astra (Farr 40)
Mary Coleman    
Ay Caliente! (Beneteau 36.7)
Aaron Kennedy    
B-Line (1D35)
Jim Hoey    
Breakout (Santana 35)
Steven Hixson    
California Condor (Class 40)
Hill Blackett III    
Centomiglia (FT10)
Fabio Maino    
Chinook (J105)
Jim Duffy    
Dark and Stormy (1D35)
jonathan hunt    
Deception (Santa Cruz)
William Helvestine    
Duplo (Weta 4.4)
Christophe Allie    
Eight Ball (Farr 30)
Scott Easom    
Ellie Mae (Baltic)
David Anderman    
Elsie (Folkboat)
michael goebel USAMG110  
EMMA (Folkboat)
George Cathey    
Exy (Express 37)
Chris Sears    
Fifty/Fifty (Knarr)
Brent Crawford    
Folkdance (Folkboat)
Werner Stein    
Frihed (Folkboat)
Bill Madison    
Gossip (Knarr)
Mark Malcoun    
HARP (Catalina)
Mike Mannix    
Hawkeye (IMX-38)
Frank Morrow    
Hecate (IOD)
Gregory Meagher    
High 5 (Farr 40 IMS Custom)
Joseph Andresen    
Inspired Environments (Beneteau First 40.7)
Timothy Ballard    
Invisible Hand (J/111)
Frank Slootman    
JAM JAM (Yankee 30)
Neal Ruxton    
Javelin (J/111)
Patrick Nolan    
Kraken (Knarr)
Risley Sams    
La Paloma (IOD)
James Hennefer    
Lilith (Wyliecat 39)
Tim Knowles    
MADMEN (J-111)
Dorian McKelvy    
Mojo (Ranger 33)
paul weismann    
Mon Desir (Jeanneau Sun Fast 35)
Jerry Nassoiy    
Moonshine (J 105)
david mace 369588T USADM139  
Nordic Star (Folkboat)
Richard Keldsen    
Ohana (Beneteau 45f5)
Dean (Steve) Hocking    
Pegasus (Knarr)
Peter Noonan    
pHat Jack (Express 37)
Bob Lugliani    
Q (Schumacher 40)
Glenn Isaacson    
Quiver (N/M 36 Mod)
Jeff McCord    
RACER X (Farr 36)
Gary Redelberger 242499D    
RAGTIME (J90 MOD)
Tyler Baeder Bowman   Group 1  
Cack Ferrell Pitman   Group 1  
Trig Liljestrand Skipper   Group 1  
Will Mitchell Navigator   Group 1  
Orlando Montalvan Tactician 296946I USAOM2 Group 1  
Barbara Sherfey Headsail Trimmer    
Doug Wilhelm Main Trimmer USADW84 Group 1  
Razzberries (Olson34)
Bruce Nesbit    
Recidivist (Schumacher 39)
Jesse Cartee    
Redsky (Olson)
Brian Boschma    
Relentless (Sydney 32)
Arnold Zippel    
Rum Tum Tugger (Beneteau 10R)
bob campbell    
S'agapo (Spirit-46)
Beau Vrolyk USABV13  
Sapphire (Synergy 1000)
David Rasmussen    
Sea Stig (Santa Cruz 40)
shawn price    
Seikaiha (Weta 4.4)
G. Marc Simmel    
Spirit of Elvis (Santana 35)
Martin Cunningham    
Stark Terror (IOD)
ashley lyon    
Stella (Folkboat)
Andreas Schwerte    
Summer Moon (Synergy 1000)
Joshua Grass    
Symmetry (J-109)
Howard Turner    
Thea (Folkboat)
Chris Herrmann    
Tiburon (Santa Cruz 37)
Stephen Stroub    
TNT (Custom Tripp 43)
Brad Copper 408117U    
Top Cat (Nonsuch 30)
SAL BALISTRERI    
Topzy Turvy (J/111)
Warren Konkel    
Vin Santo (Moorings 38 SD)
Modern Sailing School and Club Mollie Hagar    
Wicked (Farr 36)
Richard Courcier    
Wild 1 (Flying Tiger 10M)
John Lymberg    
WINDANSEA (Folkboat)
David Wilson    
Windrose (C&C 25 OB)
Nathan Beckord Bowman    
Brian Donovan Main Trimmer    
Holloway Jason Helmsman USAJH238 Group 1  
Lorraine Weiss Headsail Trimmer    
Xarifa (IOD)
Paul Manning    
Youngster (IOD)
Ron Young    
Yucca (8 Meter)
hank easom    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020