|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Anticipation (Beneteau First 38) |
|
Michael Phelan |
|
197605W |
|
|
|
|
Bandana (Oyster 48) |
|
David Wallace |
|
|
|
|
|
|
Carinthia (J 120) |
|
Frank Kern |
|
156055u |
|
|
|
|
Denali (KER 55) |
|
Michael D'Amelio |
|
|
|
|
|
|
Flight Simulator (Corsair 28R) |
|
Tom Reese |
|
|
|
|
|
|
Garuda III (Johnstone) |
|
Jeff Dever |
Strategist |
|
|
|
|
|
Andy Flack |
|
|
|
|
|
|
Tim Slater |
Navigator |
|
|
|
|
|
Hot Ticket (J 120) |
|
Robert Kirkman |
|
184594F |
USAMK117 |
|
|
|
Interlodge (IRC 52) |
|
Austin and Gwen Fragomen |
|
|
|
|
|
|
Loki (J 105) |
|
David Bond |
Skipper |
663229S |
|
|
|
|
Philip Fleming |
Bowman |
|
USAPF31 |
Group 1 |
|
|
Chad Goodwin |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Bobby Hillier |
Other |
713100W |
USARH36 |
Group 3 |
|
|
Anson Mulder |
|
|
USAAM52 |
Group 3 |
|
|
Stuart Starkey |
Headsail Trimmer |
|
USASS114 |
Group 1 |
|
|
Evan Tolan |
Mast |
|
USAET23 |
|
|
|
Los Gatos (Hunter 376) |
|
Andy Buys |
|
|
|
|
|
|
Dennis Dunkelburger |
|
|
|
|
|
|
Don Kesler |
|
|
|
|
|
|
Rich klein |
|
|
|
|
|
|
Brian McCarthy |
|
|
|
|
|
|
David Snyder |
|
190926Q |
|
|
|
|
Mystiko (Beneteau Oc-400) |
|
Luis Santillan |
Grinder |
|
|
|
|
|
Mark Satterfield |
|
|
|
|
|
|
Joe Saturno |
Bowman |
|
|
|
|
|
Jeffrey Schwartz |
Skipper |
|
|
|
|
|
Helio Vogel |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Peter Wendschuh |
Pitman |
|
|
|
|
|
PowerPlay (IRC 52) |
|
Peter Cunningham |
|
|
|
|
|
|
Privateer (Cookson 50) |
|
Ron O'Hanley |
|
|
|
|
|
|
Ragtime (Tartan 3500) |
|
Dave Bogia |
|
|
|
|
|
|
Robert Gebbia |
Skipper |
164047R |
|
|
|
|
Carl Landau |
|
|
|
|
|
|
Sam Miller |
|
|
|
|
|
|
Bob Nevins |
|
|
|
|
|
|
Glen Richter |
|
|
|
|
|
|
Gordon Rowse |
|
|
|
|
|
|
Rhumbline (Hobie) |
|
Andrew Britton |
Skipper |
|
|
|
|
|
Chuck Cairnes |
Strategist |
|
|
|
|
|
Justin Stanford |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Cody Stansky |
Tactician |
|
|
|
|
|
Rim Shot (Beneteau First 36.7) |
|
Russell Dunn |
|
|
|
|
|
|
Dave Hoffman |
|
|
|
|
|
|
Russ Horn |
|
|
|
|
|
|
Andres Martinez |
|
|
|
|
|
|
W Mason |
|
|
|
|
|
|
Zach Mason |
|
|
|
|
|
|
Spence Simms |
|
|
|
|
|
|
Brad Tamm |
|
|
|
|
|
|
Ringle (C&C 99) |
|
Matt Fifield |
|
|
|
|
|
|
Santarella (Doug Peterson) |
|
James P. Scalise |
|
174155T |
|
|
|
|
Sempre Amantes (Hunter Passage 42) |
|
COLIN WHITTAKER |
|
|
|
|
|
|
TeamOrigin 1851 / Team Bella Mente (TP 52) |
|
Hap Fauth |
|
|
|
|
|
|
THIRD TRI (Corsair Sprint 750) |
|
Brian Broad |
Skipper |
|
|
|
|
|
Ken Scott |
|
|
|
|
|
|
Unicorn (Creekmore/Croff 36) |
|
Michael Peteler |
|
186433V |
|
|
|
|
White Gold (J 44) |
|
James D. Bishop |
|
114950Q |
usajb2 |
|
|
|