2018 Vineyard Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
806 (Pogo 2 Mini)
Tony Leigh 711625J     Yes  
Tig Smith usaES10 Group 1   Yes  
Abilyn (J/120)
Sam Cox Co-Skipper USASC32 Group 1   Yes  
Will Cox Co-Skipper   Group 1   Yes  
Sara and Josh Reisberg 714576P USAJR117   Yes  
Arthur James Washington Co-Skipper   Group 1  
Albóndigas (J 88)
David Furst Headsail Trimmer USADF94 Group 1   Yes  
Matt Janssen     Yes  
JUSTIN SCAGNELLI Helm USAJS235   Yes  
Jon Vromen     Yes  
Simon Wills Bow   Group 1   Yes  
Apollo (J 121)
Denise Bienvenu Co-Skipper 377182G CANDB3 Group 3   Yes  
Kerry Klingler Strategist     Yes  
Mike Levy Bow   Group 1   Yes  
Steven Levy 251603G   Group 1   Yes  
Donald Nicholson Owner 331244L USADN16   Yes  
Connor Rosow Floater   Group 1   Yes  
David Rosow Navigator   Group 1   Yes  
Paul White Main Trimmer CANPW16 Group 1   Yes  
Argo (MOD 70)
Westy Barlow 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Jason Carroll Skipper 246511O USAJC117   Yes  
Jim Condon 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Chad Corning 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Thierry Fouchier 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Sidney Gavinget 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Scott Norris 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Anderson Reggio Navigator 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Alister Richardson 246511O USAJC117 Group 3   Yes  
Argo (Catalina 400)
Michael Belikov Helmsman   Group 1   Yes  
Igor Dobruskin Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Boris Dolgin     Yes  
Leo Gartsbeyn Pit   Group 1   Yes  
Boris Keselman 777385W USABK78   Yes  
Pavel Kotelevich Headsail Trimmer     Yes  
Vlad Mironenko Headsail Trimmer     Yes  
Anastasiya Sakavets Spinnaker trimmer     Yes  
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht     Yes  
Paul Bacchiocchi Main Trimmer USAPB76 Group 1   Yes  
Kevin Bachner Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Matt Breef Bow   Group 1   Yes  
Arthur Buhr Tactician   Group 1   Yes  
Eddie Einhaus Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
cColin Fitzpatrick Navigator     Yes  
Emily Trower-Young Mid Bow   Group 1   Yes  
Paul Wefer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Avanti (Hanse)
John D'Angelo Strategist   Group 1   Yes  
Jeremi Jablonski     Yes  
Marek Mirota Helm   Group 1   Yes  
Sebastian Oliver Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Big E.Z. (J 105)
Nicholas Badal     Yes  
Eric Bicknese 684425X     Yes  
Blaine Davis Floater   Group 1   Yes  
Christopher Lawrence     Yes  
Black Mallard (Cardinal 46)
Tracy McRoberts 337515W     Yes  
Jerome Rush     Yes  
Carry On (C&C 33-1)
Michael Donahue Navigator   Group 1   Yes  
Christopher Fortunato Other   Group 1   Yes  
Greg Gaydos Headsail Trimmer 699000Q USAGG64 Group 1   Yes  
Peter Kaylor Grinder    
Brian Mohan Other     Yes  
Shane Oryniak Other     Yes  
Thomas Oryniak Skipper 704579R USATO48 Group 1   Yes  
Charlie V (J 44)
Kevin Cahoon Skipper   Group 3   Yes  
Mike Chapell Other 751401Q   Group 1   Yes  
Miller Condrack     Yes  
Jeffery Ellington Tactician   Group 1   Yes  
Gregory Ferguson     Yes  
Paul Monks   Group 1   Yes  
Kyle Morrissey Grinder   Group 1   Yes  
Peter Mosconi   Group 1   Yes  
Cullen Palicka     Yes  
John Pearson     Yes  
James Talay     Yes  
Dan Watkins     Yes  
Charlotte (Beneteau First 36.7)
Victor Ansart     Yes  
Charles Helme Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Christian Kramer     Yes  
Brendan Larrabee Bow     Yes  
Roy Moss Main Trimmer     Yes  
David Neely Headsail Trimmer     Yes  
Mark Shannon Headsail Trimmer 752411X usams301 Group 1   Yes  
Oliver West Mast     Yes  
Richard West Skipper 275939F USARW108   Yes  
Christopher Dragon (Ker40+)
Andrew Weiss Skipper 352216l   Group 1   Yes  
Justin Bauer Bow USAJB152 Group 1   Yes  
Lawrence Cutler Headsail Trimmer 671786z usalc39 Group 1   Yes  
Larry Fox Navigator 163764X USALF7 Group 1   Yes  
Gerard Girstl Bow USAGG34 Group 1   Yes  
Andrew Kaplan Main Trimmer USAAK76 Group 1   Yes  
Byron LaMotte III Tactician USABL18 Group 1   Yes  
Jason McShane Boat Captain USAJM67   Group 1   Yes  
Chris Weiss Bow USACW44 Group 1   Yes  
Chwa 2 (Beneteau First 35 CE)
Angus Page Co-Skipper   Group 1  
Charlotte Page Navigator   Group 1  
Craig Page 289630C    
Jerry Tullo    
TJ Tullo    
Zach Zagoory Strategist    
Concordia (Ericson 381)
Johan Bengtsson Skipper 676822Z   Group 1   Yes  
Karin Bengtsson Other 676823N   Group 1   Yes  
Marilou Griswold Alternate   Group 1   Yes  
Synthia Petroka Floater   Group 1   Yes  
Dauntless (J 112e)
Arthur Hanlon 685332f     Yes  
Kelly Hanlon Nav/Tac 667301b     Yes  
Desperado YCC (Custom 40)
Nick Barron Offside trimmer   Group 1   Yes  
Alec Gonzalez Pit   Group 1   Yes  
Benjamin Hunt Helm   Group 1   Yes  
James Kelly Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Alexander Koziol Offside trimmer   Group 1   Yes  
Blake Loncharich Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
NICK NILSEN Bow   Group 3   Yes  
Rocky Regan Bow   Group 1   Yes  
Richard Royce Navigator     Yes  
Vadim Shablinskiy Watch Captain   Group 3   Yes  
Leo Vasiliev Boat Captain 653152H USLV9 Group 3   Yes  
Direwolf (IMX 45)
Peter Aurigemma Chef 264298G USAPA19 Group 1   Yes  
Wes Bemus Runners USAWB66 Group 1   Yes  
Ben Bussell Runners   Group 1   Yes  
Michael Callahan Staysail trimmer USAMC131 Group 1   Yes  
Bob Connell Pit Assist 293188E USARC10 Group 1   Yes  
Lawrence Hennessy Helm 288594P   Group 1   Yes  
Justin Nolf Stunt Owner   Group 1   Yes  
Carter Robertson Rush Chairman   Group 1   Yes  
Timothy Ryan Mid Mast   Group 1   Yes  
deborah whitehead Owner 288594p usaDW165   Yes  
Duet (Sun Fast 37)
Nicole Bearce Grinder   Group 1   Yes  
Mark Creedon Tactician 177777L USAMC214 Group 1   Yes  
Tom Ferris Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Steven Kornspun Navigator   Group 1   Yes  
Dmitry Kushnirsky Co-Skipper   Group 1   Yes  
Andrian (Andy) Lubimov Skipper   Group 1   Yes  
Vlad Lubimov Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Robert Pogue Bow   Group 1   Yes  
Jeffrey Taylor Main Trimmer USAJT33   Group 1   Yes  
Eagle (X-332)
Marek Antkowiak Pit     Yes  
Ernie Bivona Owner 294957H     Yes  
Andreas Keller Main Trimmer USAAK102   Group 1   Yes  
Walter Laufenberg Bow     Yes  
Iwona Wiszniewska Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Tim Yuriev Headsail Trimmer     Yes  
Eclipse (Sabre 386)
Marc Berkowitz 243377y     Yes  
Joe Byrne     Yes  
Michael Byrne Rush Chairman   Group 1   Yes  
Bob Davis Navigator   Group 1   Yes  
Natalie Davis Tactician   Group 1   Yes  
Peter Gut Bow   Group 1   Yes  
Expresso (Express 37)
Brendan Bracken Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Halsey Bullen Owner 317723V USAHB16 Group 1   Yes  
Kera Connolly Bowman 215415Q     Yes  
Ben Crane Main Trimmer   Group 1   Yes  
John Durkin 366236Y   Group 1   Yes  
Frederick Heerde Navigator 103817L   Group 1   Yes  
Steve Longo Owner 215633Q USASL49   Yes  
John Myers Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Eloise Pieper Pit   Group 1   Yes  
Jack Wallace Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Exuberance (X-442)
CHRISTOPHER EICHMANN     Yes  
Chuck Zeigler Co-Skipper   Group 1   Yes  
Fireball (J 111)
Benoit Ansart 312699E USAAB111 Group 1   Yes  
Bill & Jackie Baxter 262424M     Yes  
Jerry COLE Navigator 186268E     Yes  
Josh Hopkins Floater   Group 1   Yes  
Alex Hutter Mid Bow   Group 1   Yes  
Lutz Lange     Yes  
Patrick OConnor Staysail trimmer Usapo13 Group 3   Yes  
Neily Williamson Offside trimmer   Group 3   Yes  
Freyja (Alden Challenger yawl)
Maria Giles Pit Assist   Group 1   Yes  
McKinney Glass Floater   Group 1   Yes  
Eva Hayes Tactician   Group 1   Yes  
Joe Hayes Skipper     Yes  
Sean Marrinan Watch Captain     Yes  
Kendall Miller Bow   Group 1   Yes  
Froya (Custom 46)
Frank Bohlen Watch Captain 111682P USAWB15 Group 1   Yes  
Al Burnett 307039V USAAB199 Group 1   Yes  
Warren Costikyan 124120D USAWC68 Group 1   Yes  
Brin Ford Navigator USABF4 Group 1   Yes  
Joy Ford Pit USAJF164 Group 1   Yes  
William Gunther Skipper 179306W USAWG9 Group 1   Yes  
Tyson Streeter Mast USATS180 Group 1   Yes  
Briggs Tobin Co-Skipper 263961Y USABT48 Group 1   Yes  
Gadzooks (C&C38)
John Brissette Helm   Group 1   Yes  
matthew Homewood Skipper   Group 1   Yes  
Gemini (Hanse 375)
John Cavoores Jr Bow   Group 1   Yes  
James Coffman Skipper 324519S USAJC81 Group 1   Yes  
Brian Higgins   Group 1   Yes  
Colby Jennings Bow   Group 1   Yes  
Denise Latour Main Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Lindau Nav/Tac   Group 1   Yes  
Zach Omichinski Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Deanna Polizzo Floater USADE37   Group 1  
Trevor Uhl Watch Captain   Group 1   Yes  
Glim (C&C 40)
William Beery Stunt Owner 147171W USAWB36 Group 1   Yes  
John Fallon Tactician USAJF57 Group 1   Yes  
Peter Fallon     Yes  
Ian King Chef AUSIK2 Group 1   Yes  
William Klein 713955z     Yes  
William G. Klein Mid Bow 713955z Usawk33 Group 1   Yes  
Mike McLaughin Bow   Group 1   Yes  
Eric Zeller Headsail Trimmer 239565H USAEZ1 Group 1   Yes  
Growth Spurt (J 109)
Richard Born Rush Chairman   Group 1   Yes  
Elizabeth Ervin Pit USAEE33 Group 1   Yes  
John Greifzu, Jr. Owner 204531K USAJG192   Yes  
John Hughes Bow   Group 1   Yes  
Malcolm Kriegel Spinnaker trimmer 728677U USAMK129 Group 1   Yes  
Michelle Miltenberger     Yes  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1   Yes  
Jim Walsh 690059A   Group 1   Yes  
Guardian J (J 109)
Sherb Cameron Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Robert Douglas Watch Captain USARD84 Group 1   Yes  
Doc Dwyer Co-Skipper   Group 1   Yes  
Donald Dwyer Skipper     Yes  
Chris Hancock Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Thomas Klin Main Trimmer 670928Z USATK44 Group 1   Yes  
Patrick Schmidt Helm   Group 1   Yes  
Hiro Maru (S&S Custom)
Archie Adams Mast   Group 1   Yes  
Stuart Caplan     Yes  
Kristen Donelan Floater USAKD25 Group 1   Yes  
Joe Fontanella Navigator USAJF67 Group 1   Yes  
Bob Langstime Bow   Group 1   Yes  
Kathleen Monro USAARM31   Group 1   Yes  
James Murphy Grinder   Group 1   Yes  
Thomas Murphy Floater   Group 1   Yes  
Hiroshi Nakajima Owner 165692E USAHN1 Group 1   Yes  
William Wiese Floater USAWW11 Group 1   Yes  
Indigo (C&C 35 MK-3)
Ali Flint Navigator 155454V USAAF62 Group 1   Yes  
Gordon Sell Main Trimmer   Group 1   Yes  
Mark Soldati Bow   Group 1   Yes  
John Thomas Mid Mast 670374X USAJT134 Group 1   Yes  
Douglas Wasama Skipper 699479B     Yes  
Infidel (Dragonfly 32)
Michael Colucci Main Trimmer 393519x     Yes  
Daniel Galyon Owner 319200N     Yes  
James Sherrick Bow   Group 1   Yes  
Joseph Walsh Pit Assist     Yes  
Invincible-CC (Navy 44 MK1)
Evan Crowell Main Trimmer     Yes  
Phillip Cutsinger Headsail Trimmer     Yes  
Micah DeMontgomery Mast     Yes  
Michael Einhellig Pit Assist     Yes  
Lee Harrell Captain 281652s   Group 1   Yes  
Matthew Lugo Grinder     Yes  
Benjamin Parrish Headsail Trimmer     Yes  
Alex Ramos Helm     Yes  
Patrick Sculley Watch Captain   Group 1   Yes  
Seanegan Sculley Watch Captain   Group 1   Yes  
Evan Terkanian Grinder     Yes  
Bogue Waller Bow     Yes  
Simone Wooley Navigator   Group 1   Yes  
Iris (Sabre 426)
Lee Backus Owner   Group 1   Yes  
Courtney Baker Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Rhonda Baker     Yes  
Joan Levinson Runners   Group 1   Yes  
Peter Levinson     Yes  
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Benjamin Young Watch Captain AUSBY2 Group 1   Yes  
Hamish Young 671041S AUSHY1   Yes  
Joyride (J 109)
Kirk Carr Co-Skipper     Yes  
Greg Imbruce 364090Y     Yes  
Kekoa (Tartan 38)
Allan Anderson Mid Mast     Yes  
Taylor Boynton Mast     Yes  
Steve Hutchins Co-Skipper   Group 1   Yes  
Amy Vogt Grinder     Yes  
Luke Wakeman Helm 699943C     Yes  
Sage Woodward Bow     Yes  
Josh Ziac Main Trimmer     Yes  
Kenai (J 44)
Guillermo Alonso   Group 1   Yes  
James Berry     Yes  
Oliver Boughton Other   Group 1   Yes  
Emmett Dickheiser Spinnaker trimmer 702539V USAED37 Group 3   Yes  
Alex Freas Other   Group 1  
David Hinrichsen Navigator   Group 1   Yes  
Chris Lewis     Yes  
Karen Lewis Mid Mast   Group 1   Yes  
Ryan Zupon Rush Chairman USARZ5 Group 1   Yes  
Loblolly (J 35)
Ned Brigham Other   Group 1   Yes  
Adam Freedman     Yes  
Michael Greene 745811Y     Yes  
Michael Keefe     Yes  
Luca Tosatto     Yes  
Lora Ann (Express 37)
Richard du Moulin 113194     Yes  
Chris Reyling Watch Captain   Group 1   Yes  
Magic (Santa Cruz 52)
Thomas Brennan Pit GBRTB53 Group 1   Yes  
Bronson Conlin Mid Mast USABC134 Group 1   Yes  
Cliff Crowley Rush Chairman USACC18 Group 1   Yes  
Paul Denslow Pit GBRD41 Group 1   Yes  
Phil Fishman Watch Captain USAPF37 Group 1   Yes  
Kyle Hanson Stunt Owner USAKH50 Group 1   Yes  
Kenneth Laudon Skipper 127269b USAKL34 Group 1   Yes  
Mark Lupo Floater usaml173   Group 1   Yes  
Matthew Paige Headsail Trimmer USAMP87 Group 1   Yes  
Alex Razzook Mast USAAR108 USAAR108 Group 1   Yes  
Jess Richter Helm USAJR27 Group 1   Yes  
David Zedlovich USADZ13   Group 1   Yes  
Max (Pogo 10.5)
Moritz Hilf 652441E Germh8   Yes  
Alexander Stanton Navigator 354612P   Group 1   Yes  
Merrythought (German Frers 62)
Karol Chudy     Yes  
Marek Chudy Owner   Group 1   Yes  
Tadeusz Dach     Yes  
Janusz Golebiewski Other   Group 1   Yes  
Aga Jakubowska Other   Group 1   Yes  
Rafal Koc     Yes  
Izabella Milewska Alternate   Group 1   Yes  
Marta Monko     Yes  
Matthew Mrozinski   Group 1   Yes  
Waldemar Sulkowski Skipper 62     Yes  
Joanna Zawadzki     Yes  
Krzysztof Zawadzki     Yes  
Mini 829 (Mini 650)
Alex Khandros Skipper 744981V USAAK91   Yes  
Gaurav Pikale Co-Skipper     Yes  
Mistral (J 109)
Sarah Hamm Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Bryce Kopp Tactician     Yes  
Tory Lynch Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
George McGowan Headsail Trimmer USAGM79 Group 1   Yes  
Dan Nash Owner     Yes  
Everett Nash Mid Bow     Yes  
Tyler Nash Bow     Yes  
Bryan Stephan Chef   Group 1   Yes  
Nala (HH 66)
Cam Appleton Tactician   Group 3   Yes  
Erik Berzins Bow CANEB5 Group 3   Yes  
Rasmus Bregenhoj Boat Captain   Group 3   Yes  
Charles Goodrich     Yes  
Jay Keeshan Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Malloy     Yes  
Alan McGlashan Main Trimmer   Group 3   Yes  
Chuck Swanson     Yes  
Jim Vos     Yes  
Sam Vos     Yes  
Nevermore (J 88)
O'Leary Brendan Chef   Group 1  
Kevin Erensen   Group 1   Yes  
Drew Hall Co-Skipper 393187F USADH190 Group 1   Yes  
Ken Hall Co-Skipper 393187F USAKH99 Group 1   Yes  
Elliott Morrill     Yes  
Michael Zelenz USAMZ23 Group 1   Yes  
Next Boat (Morris 45)
Will Donelan Watch Captain   Group 1   Yes  
Mark Ellman 121423D USAME8   Yes  
Nice Tri (Dragonfly)
Kevin Hawco Skipper   Group 1   Yes  
Alex Natanzon Helm     Yes  
ILIA ZVEREV Navigator   Group 1   Yes  
Oakcliff Black (Farr 40M)
Marc Bouchet Nav/Tac   Group 1   Yes  
Allison Dees Mast   Group 1   Yes  
Roby (William) Douglas Helm none CANWD4 Group 1   Yes  
Ben Grantmyre Tactician   Group 1   Yes  
Chris Holman Owner 754974F   Group 1   Yes  
Daniel Keating Other   Group 1   Yes  
Tim Kent Strategist 255115K USATK25 Group 3   Yes  
Evan Oulahen Bow   Group 1   Yes  
David Ross Floater 748556T   Group 1   Yes  
Will Van Sant Main Trimmer   Group 1   Yes  
Cullen Zelenka Mid Bow 757001H USACZ16 Group 1   Yes  
Oakcliff Farr 40-Red - CC (Farr 40)
Max Brennan Bow   Group 1   Yes  
Bailey Danseglio Mid Bow     Yes  
Nathan Dunn Mast     Yes  
Brian Gallagher Headsail Trimmer 769966T   Group 1   Yes  
Ryan Gallant Main Trimmer CANRG24 Group 1   Yes  
Jacob Kowalski Pit   Group 1   Yes  
Colin McDowell Main Trimmer     Yes  
Sean O'Halloran Nav/Tac 733336R USASO33 Group 3   Yes  
Harry Prager Spinnaker trimmer USAHP33   Yes  
Dawn Riley Owner   Group 3   Yes  
Oakcliff Racing Class 40 (Class 40)
Ethan Johnson Owner   Group 1   Yes  
Alex Lulewicz Skipper   Group 1   Yes  
Brian Reilly Co-Skipper   Group 1   Yes  
Bob Zazzera Main Trimmer USABZ2 Group 1   Yes  
On The Mark II (Hunter 35.5)
Jon Carriel Floater   Group 1   Yes  
Marc Luxemburg Skipper 108149w     Yes  
Gregg Manjoram     Yes  
Kevan Olesen Helm 392258Z   Group 1   Yes  
Nancy Parmalee Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
liz rubin Headsail Trimmer     Yes  
Pegasus (Beneteau First 36.7)
Hartmut Ludwig 714996W     Yes  
Welf Ludwig 732599Z   Group 1   Yes  
Pegasus (Tartan 41)
Matt Cohen Other   Group 1   Yes  
Barry Gold Rush Chairman 317880F USABG19 Group 1   Yes  
Pamela Ives Floater   Group 1   Yes  
John Malloy   Group 1   Yes  
John Markey Mast   Group 1   Yes  
Linda Moran   Group 1   Yes  
Austin Royle 220462K   Group 1   Yes  
Ruth Serino   Group 1   Yes  
Brendan Shattuck Other   Group 1   Yes  
Phantom (X-treme 32)
Matt Baldwin     Yes  
John Fryer   Group 1   Yes  
Benjamin Hein   Group 1   Yes  
Jonathan hein    
peter hein 711061Q   Group 1   Yes  
scott hurst Other 768524W USASH101 Group 1  
Stuart Longley USASL111 Group 1   Yes  
Phantom YCC (Tripp 40)
Midshipman Nick Becker Main Trimmer     Yes  
Midshipman John Donovan Pit   Group 1  
Midshipman Easton Hazim Chef     Yes  
Midshipman Neeko Helbich Mast     Yes  
Midshipman Chance Keegan Pit Assist   Group 1  
Kenneth Luczynski Skipper     Yes  
Midshipman Patrick Lyell Bow     Yes  
Midshipman Alexander Mueller Mid Bow USAAM178 Group 1   Yes  
Midshipman Jordan Pless Grinder    
Poppy (Olson 34)
Maynard Brook Bow   Group 1   Yes  
John Dennerlein Floater 702011W USAJD191 Group 1   Yes  
Shawn Edmonds Other   Group 1   Yes  
Ann Myer Watch Captain 286281D USAAA1 Group 1   Yes  
Kelly Robinson Owner 146604O USAKR8 Group 1   Yes  
Jonah Schneiderman Other   Group 1   Yes  
Privateer (Cookson 50)
Scotty Innes-Jones Main Trimmer   Group 3   Yes  
Ben Bardwell Bow   Group 3   Yes  
Ed Cesare Navigator 137502M USAEC5 Group 1   Yes  
Tim Dawson Tactician   Group 3   Yes  
Charlie Enright Runners   Group 3   Yes  
Nate Frizzell   Group 1   Yes  
Karl Funk Mid Bow   Group 3   Yes  
Megan Hunter Floater   Group 3   Yes  
Kyle Martin Pit Uskm19 Group 3   Yes  
Ron O'Hanley     Yes  
Mark Van Note Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Pterodactyl (R/P 45 Custom)
Jason Black Staysail trimmer 775607W    
Jason Black Staysail trimmer 775607W     Yes  
Tim Dexter Dexter Mid Bow   Group 1   Yes  
Sean Grant Grinder     Yes  
Walter Maguire Main Trimmer   Group 1   Yes  
Lucas Marrero Main Trimmer   Group 1   Yes  
Steve Minninger Navigator usasm84 Group 1   Yes  
Hugh Piggin Floater   Group 3   Yes  
Stan Scheyer Tactician     Yes  
Scott Weisman Skipper 151139L     Yes  
Bjorn Wisecup Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
R JMS (C&C 35 MK III)
Rich Correll Main Trimmer     Yes  
Ed Dicken Bow USAED16 Group 1   Yes  
Mike Filimon Mast     Yes  
Edward Moylan     Yes  
David Randle Watch Captain 148289J   Group 1   Yes  
Richard Spitzenberger Skipper     Yes  
Rágana (Cape Fear 38R)
Narunas Bukauskas     Yes  
Daniel Gladstone Floater     Yes  
Charles Hurd     Yes  
Terrence McArdle 766406K USATM139 Group 1   Yes  
Darius Peleda 37406B USADP49   Yes  
Laura Zygas 768690Z USALZ8   Yes  
Raptor (J 105)
Christopher Conway Helm   Group 1   Yes  
Frank Conway Owner 218396I USAFC3 Group 1   Yes  
Thomas Conway Navigator   Group 1   Yes  
Christian Jeselson Chef     Yes  
Jeff MacFarlane Watch Captain   Group 3   Yes  
Jonathan Rechtschaffer Headsail Trimmer 225315M USAJR85 Group 1   Yes  
Eric Roelofs Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Renegade YCC (Soverel 33)
Midshipman Tristan Boro Bow   Group 1   Yes  
Midshipman Noah Brunner Mast   Group 1   Yes  
Midshipman Danielle Christmas Navigator   Group 1   Yes  
Midshipman Thomas Leffingwell Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Midshipman Andrew Perry Mast   Group 1   Yes  
Midshipman Thomas Semon Pit   Group 1   Yes  
Midshipman Tom Simon Skipper   Group 1   Yes  
Midshipman Andrew Vincioni Offside trimmer   Group 1   Yes  
Rhiannon III (J 109)
Cao Deambrosio     Yes  
Nick Deambrosio     Yes  
Chris Nicholls     Yes  
Harry Nicholls     Yes  
Tom Sanford     Yes  
Curt Schibli     Yes  
Rocinante (Little Harbor 46)
Caitlin Cummings Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Alex Haim Floater   Group 1   Yes  
Evan Kinkel Floater   Group 1   Yes  
Ellen Quinn Rush Chairman 208804S USAEQ4 Group 1   Yes  
Ronald Weiss Owner 307816W   Group 1   Yes  
David Yonks Main Trimmer   Group 1   Yes  
Sawtooth (Thomas 35)
Bill Conron Pit 780356N   Group 1   Yes  
Steven Knapp Nav/Tac   Group 1   Yes  
gurhan ozen Headsail Trimmer TURGO4 Group 1   Yes  
Peter Schmiedeck Skipper   Group 1   Yes  
Rob Sloan Mast   Group 1   Yes  
John Stanton Headsail Trimmer 727657D USAJS53 Group 1   Yes  
Jim Thrasher Bow   Group 1   Yes  
John Valteris Nav/Tac 769075W USAJV69 Group 1   Yes  
Shining Star (Farr 33)
Carl Fryer Nav/Tac     Yes  
Kathy Gesualdi Pit Assist   Group 1  
Michele Hayes Owner     Yes  
Steve Hayes Owner   Group 1   Yes  
dana noonan    
Marc Pomije Headsail Trimmer     Yes  
SKYE (Mills 41)
Michael Bistany Owner 307110j 6665191 Group 1   Yes  
Colleen Durkin Navigator   Group 1   Yes  
Joe Gelsimino Chef   Group 1   Yes  
Manny Hontoria Navigator   Group 1   Yes  
Tor Johnson     Yes  
Dwight Lecomte Main Trimmer   Group 1   Yes  
Vicky Jo Neiner Headsail Trimmer 107950V USAVN Group 1   Yes  
Patrick Stuzenski Mast   Group 1   Yes  
John Sweeney Nav/Tac 687854G ISVJS2 Group 1   Yes  
Colin Waldron Mast   Group 1   Yes  
Sonrisa (XP44)
Herve-Pierre Beauchesne Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ramon Caceres Pit   Group 1   Yes  
Marcus Cholerton-Brown Skipper 732580Y GBRMC96 Group 3   Yes  
Keily Gleason Spinnaker trimmer 708461N   Group 1   Yes  
Roy Hubbard Mast   Group 1   Yes  
Thomas Janick Mast   Group 1   Yes  
William Leschaeve     Yes  
Zach Mason   Group 3   Yes  
Anson Mulder Main Trimmer   Group 3   Yes  
Bruce Perkins   Group 1   Yes  
Antonio Ramos Bow 704709U USAAM166 Group 1   Yes  
Vadim Vorobyov Navigator USAVV6 Group 3   Yes  
SPOOKIE (TP52)
Steve & Heidi Benjamin 101374L USASB   Yes  
Noel Drennan Main Trimmer AUSND9   Yes  
Jesse Fielding Rush Chairman 285435X USAJF64 Group 3   Yes  
Johnny Goldsberry Headsail Trimmer USAJG91 Group 3   Yes  
Sam Hallowell Grinder   Group 1   Yes  
Chris Kam Runners   Group 3   Yes  
Robbie Kane Bow   Group 3   Yes  
Ben Lamb     Yes  
Spencer Ogden Navigator USASO2 Group 1   Yes  
Ben Quatromoni Pit   Group 3   Yes  
Chris Williams Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Jeremy Wilmot Tactician AUSJW27 Group 3   Yes  
Summer Storm (Marten 49)
Andrew Berdon 395887Q     Yes  
Matthew Berdon Mid Mast   Group 1   Yes  
Chelsea Carlson Navigator   Group 3   Yes  
Ben Cormack Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
jake faiella Mast     Yes  
Eric Irwin   Group 1   Yes  
Adam Loory Main Trimmer   Group 3   Yes  
Jack Orr 222591U USAJO38 Group 3   Yes  
Walker Potts     Yes  
Alec Snyder Other USAAS215   Group 3   Yes  
Alden Winder Bow   Group 1   Yes  
SUR (Beneteau First 47.7)
Eduardo Berenblum 304454s   Group 1   Yes  
Mark Berenblum Nav/Tac   Group 1   Yes  
David Kingsbury Stunt Owner   Group 1   Yes  
Mike Kingsbury   Group 1   Yes  
David Kruse Floater   Group 1   Yes  
Michael MacNeil Other     Yes  
Katie Moraglia   Group 1   Yes  
Keith Werner Floater   Group 1   Yes  
Suspect (J 92)
Brian Doyle Mast   Group 1   Yes  
Matt Johnson Strategist   Group 1   Yes  
Mike Lebov 148638 USAML23   Yes  
Dylan Mark Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Andy Schwartzkopff Chef     Yes  
Synergy (J 105)
Lionel Crear   Group 1   Yes  
David Lewis Co-Skipper 685231W USADL71 Group 1   Yes  
Kimberley McIntyre     Yes  
Henrik Pedersen 256123P     Yes  
Tacktile (Sabre 42 CB)
Mark Laser Medic/Doctor 403003D USAML115 Group 1   Yes  
Charles Murphy Helm     Yes  
Bent Peiffer Bow   Group 1   Yes  
Robert Smith Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Brian Williams Bow 686460U USABW82 Group 1   Yes  
Jeffrey Wilson Skipper     Yes  
Tartaruga (Jeanneau 409)
Peter Boyd     Yes  
Chris Kenny     Yes  
Mark Lohmann     Yes  
David Messenger Skipper     Yes  
Paul Serra     Yes  
Tenebrae (J/124)
Catherine and Carney     Yes  
David Ingraham     Yes  
William Ingraham     Yes  
Jed Lee Tactician   Group 3   Yes  
Frank Loughran Bow   Group 1   Yes  
Henry Millette Navigator   Group 1   Yes  
Alexander Nowicki     Yes  
Michael Puleo     Yes  
Thin Man (J 92)
Todd Aven Pit Assist 654842K USATA4   Yes  
Leigh Beer Headsail Trimmer 389644k USALM49 Group 1   Yes  
Kasey Currier Stunt Owner     Yes  
Todd Diffee Other   Group 1   Yes  
Tom Ericsson Chef     Yes  
Barbara Karpinska Staysail trimmer     Yes  
Lauren Nye Strategist     Yes  
Towhee (Cal 40)
Marc Doheny Watch Captain 407625X   Group 1   Yes  
Jen Dziura Mast   Group 1   Yes  
Robert Farnum Floater 243166T   Group 1   Yes  
Paul Jennings Navigator 187417X USAPJ2 Group 1   Yes  
Jim Parker Floater   Group 1   Yes  
Liz Sistare Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Edgar Smith Watch Captain 352922Q USAES120 Group 1   Yes  
Triton (Tartan 342)
John Barone Floater     Yes  
Mike Mears Main Trimmer 768065R   Group 1   Yes  
Thomas Schneider Main Trimmer     Yes  
Thomas Schneider Main Trimmer     Yes  
Thomas Schneider Main Trimmer     Yes  
Trouble (Colgate 26)
Miguel Dominguez 271399D     Yes  
Miguel Dominguez II Co-Skipper     Yes  
Udacha (Tripp 33)
Aliksandr Hinzburth Helm   Group 3   Yes  
Vladimir Koulik Skipper 380356T USAVK4   Yes  
Boris Lyubchik Navigator     Yes  
Dmitriy Maslov Helm     Yes  
Nikolai Zimovets Mid Bow RUSNZ1 Group 1   Yes  
V&P (Pearson 30)
Terence Adamson Bow   Group 1   Yes  
Reagan Bonlie Grinder     Yes  
Marek Kurek Skipper     Yes  
radoslaw kurek Co-Skipper     Yes  
Christina Loginova Other     Yes  
Daniel McAuliffe Grinder     Yes  
Alex Shterenberg Pit     Yes  
Vamp (J 44)
Michael Carducci Main Trimmer 226326R USAMC68 Group 1   Yes  
Mark DiSanti Floater   Group 1   Yes  
Morgan Gochberg 719059T   Group 1   Yes  
LYN KIBLER Navigator   Group 1   Yes  
Doug Lanthier Bow USADL16 Group 1   Yes  
Matt Marciano Rush Chairman USAMM280 Group 1   Yes  
Gary Martin Pit USAGM52 Group 1   Yes  
Randy Needham   Group 1   Yes  
Leonard Sitar 112566Q USALS50   Yes  
Chris Strukus Headsail Trimmer USACS19 Group 1   Yes  
Varuna (J 111)
Ashton Ballou Main Trimmer   Group 1   Yes  
Tucker Ballou     Yes  
Ann Hughes   Group 1   Yes  
Abhijeet Lele Skipper   Group 1   Yes  
Alex Lele     Yes  
Brian Olson     Yes  
David Tampellini Floater 665039H     Yes  
Tasso Torquato Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Warrior (Volvo 70 modified)
Christopher Branning Navigator   Group 3   Yes  
Ryan Breymaier Watch Captain   Group 3   Yes  
Guy Brierre Grinder   Group 1   Yes  
Robert Emery Grinder CANRE1 Group 1   Yes  
Gijs Gunneman Headsail Trimmer     Yes  
Paul Larkin Grinder   Group 3   Yes  
Tommy Loughborough Bow   Group 3   Yes  
Jan Majer Watch Captain 351648V USAJM75 Group 3   Yes  
Anna Lee Mayo Other   Group 1   Yes  
Charlie McHugh Mid Bow     Yes  
Andrew McTavish Grinder CANAM Group 1   Yes  
Willets Meyer Grinder   Group 1   Yes  
Stephen Murray, Jr. Helm     Yes  
Malcolm Parker Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Griffin Spinney Floater   Group 1   Yes  
scott tompkins Pit     Yes  
Warrior Won (Xp44)
Paul van Dyke Staysail trimmer usapv6 Group 3   Yes  
Peter Bauer Stunt Owner   Group 1   Yes  
Peter Carpenter Main Trimmer USAPC35 Group 1   Yes  
Eliza Crocker Pit   Group 1   Yes  
Andres de Lasa Medic/Doctor USAAD96 Group 1   Yes  
Barrett Holby Floater USAWW64 Group 1   Yes  
Carter Holliday Runners 200380J USACH13 Group 1   Yes  
Elizabeth Hale Rodriguez Bow   Group 1   Yes  
Christopher Sheehan Skipper 734053Z USACS259 Group 1   Yes  
Christopher Simon Other   Group 1   Yes  
Patrick Slattery Other   Group 1   Yes  
Matthew Tym Navigator   Group 1   Yes  
Witold (Mini 6.50)
Bartosz Bilinski     Yes  
Bastian Poix Co-Skipper   Group 1   Yes  
Young American - Gambler CC (R/P 63)
Nick Barta Other   Group 1   Yes  
Carina Becker     Yes  
Key Becker Bow   Group 1   Yes  
William Comerford 373200H USAWC92 Group 1   Yes  
Brooks Daley     Yes  
Sara Hastreiter Watch Captain   Group 3   Yes  
Thomas Hickey Stunt Owner USATH93 Group 1   Yes  
William Hundahl     Yes  
Julia Lines Rush Chairman   Group 1   Yes  
Reed Lorimer Chef   Group 1   Yes  
Fraser Mackechnie     Yes  
Will McKeige Watch Captain   Group 1   Yes  
Madelyn Ploch Other 347714X USAMP149 Group 1   Yes  
Mark Ploch Floater   Group 3   Yes  
Graham Post     Yes  
Young American Sailing Academy 174802N USAPB9   Yes  
Franny Schulte   Group 1   Yes  
Young American (YCC & CC) (J 105)
Young American Sailing Academy YCC 174802N USAPB9   Yes  
Malcolm Blackwell     Yes  
Joe Cooper Skipper   Group 3   Yes  
Margaret Leary Bow   Group 1   Yes  
caitlin Owles Helm   Group 1   Yes  
Parker Russell     Yes  
Alexa Shea     Yes  
Elliot Taft Main Trimmer   Group 1   Yes  
Constantyn van der Voort     Yes  
Elizabeth van der Voort     Yes  
YYZ (Jeanneau 53)
Justin Bonar 2112     Yes  
Michael Galaty Other     Yes  
Scott Gertsen Headsail Trimmer 690685Z   Group 1   Yes  
chris kniffin     Yes  
Andrew Lambert Chef   Group 1   Yes  
brian o'farrell Nav/Tac 241524J USABO3 Group 1   Yes  
Joseph N Spinella Pit USAJS351 Group 1   Yes  
warren willett     Yes  
Zibure (Countour 34 Trimaran)
Francois Mazaud Skipper FRAFM17   Yes  
ian ray 735898X GBRIR16 Group 1   Yes  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020