2018 American Yacht Club Fall Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht    
Barleycorn (Swan 42)
Brendan Brownyard    
Blazer (Swan 42)
Christopher Culver 376544C USACC66  
Boat 63 (J 105)
Steve Masur 705518R    
Bounty (Swan 66)
Gibb Kane 110903B USATK19  
Breakaway (J 44)
Thomas Blackwell    
Charlie V (J 44)
SUNY Maritime Sailing Team    
Chieftain (Frers 45 W)
Robert Chuda 181069T    
Christopher Dragon (Ker40+)
Andrew Weiss 352216l    
Cleo (J 109)
Ray Pepi 666909R USARP95  
Cool Breeze (Mills 43 Custom)
John Cooper 262659Z    
John Crutcher Stunt Owner   Group 1  
Ed Einhaus Floater   Group 1  
Daniel Goldman Bow   Group 1  
Brandon Henne Headsail Trimmer   Group 1  
David Hyer Helm USADH94 Group 1  
Ken Klienfelter Pit Assist   Group 1  
Billy Liberty Tactician 178837G USABL10 Group 3  
Dan Liberty Mast   Group 1  
Ed Liberty Helmsman   Group 1  
Thomas Manco Boat Captain   Group 3  
Andrew Pappas Pit   Group 1  
Anthony Pearce Medic/Doctor   Group 3  
Matthew Price Offside trimmer   Group 1  
andrew waine Main Trimmer   Group 1  
Alex Whipple Spinnaker trimmer   Group 1  
Chip Whipple Main Trimmer   Group 1  
Echo (J 105)
Craig Appleman    
Chris Gefaell Mid Bow    
Greth Lester    
Eclipse (J 105)
Damian Emery 197768M USADE20  
Freedom (J 109)
Gabe Asaftei Headsail Trimmer   Group 1  
Joe Carney Main Trimmer   Group 1  
Bo Eaves Tactician USABE34 Group 1  
Cullen Zelenka Bow 757001H USACZ16 Group 1  
Good Trade (J 105)
Bruce Stone / Nicole Breault 260545o USABS49  
Gray Matter (J 105)
John & Marisa Koten    
Growth Spurt (J 109)
Richard Born Main Trimmer   Group 1  
John Greifzu, Jr. Owner 204531K USAJG192  
John Hughes Bow    
Jay Keeshan Mast   Group 1  
Malcolm Kriegel Headsail Trimmer 728677U USAMK129 Group 1  
Katherine Longsworth Pit   Group 1  
Christopher Mangieri Headsail Trimmer USACM131 Group 1  
Michelle Miltenberger Mast USAMM201 Group 1  
Jack Orr Headsail Trimmer 222591u USAJO38 Group 3  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1  
Ellen Quinn Pit    
Hamburg (J 109)
Jacob Brechan Bow 773286T NORJB15 Group 1  
Doug Cummings Main Trimmer 294803S USADC152 Group 1  
Albrecht Goethe 281235N USAAG54  
Andrew Houghton Spinnaker trimmer GBRAH96 Group 1  
Tal Ozeri Mast USATO31 Group 1  
Chris Strukus Spinnaker trimmer USACS19 Group 1  
Steve Willits Tactician 178379L USASW133 Group 1  
Hiro Maru (S&S Custom)
Hiroshi Nakajima 165692E USAHN1  
Hoonigan (J 105)
Ben Hunt    
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Hamish Young 671041S AUSHY1  
Jules (Baltic 52)
Thomas Dunn    
Leading Edge (J 109)
Robert Brann Headsail Trimmer Usarb27 121551i Group 1  
Christopher Dees Navigator 651407Q USACD53 Group 1  
Paul Eley Pit   Group 1  
Tom Johnson Mast   Group 1  
Terry Meeh Mid Mast USATM162 Group 1  
tom Meeh Tactician 167946f   Group 3  
Diana Sutton Bow 732064V USAWS120 Group 1  
Tom Sutton Helm 122697Z USAWS164 Group 1  
Leon (JPK 1080)
Peter McWhinnie    
Let it Rip (J/70)
Marshall Saffer    
Loki (J 109)
David Rosow    
M.A.T. 1180 (M.A.T 1180)
Kenneth Luczynski    
Mad blue (J 105)
Jack Childs Bow USAJC303  
Kerry Clark   Group 1  
William White Pit   Group 1  
William White Pit   Group 1  
Mad Dogs & Englishmen (J 109)
Adrian Begley 308915Y USAAB55  
Magic (Santa Cruz 52)
Kenneth Laudon 127269b USAKL34  
Morning Glory (J 109)
Chris Crockett Bow 260873V USACC47 Group 1  
Jeremy Macan Main Trimmer 360744r USALM45 Group 1  
Carl Olsson Skipper 115941R USACO38  
Suzanne O'Sullivan Pit 741230W USASO43 Group 1  
Thomas Pluchino Mast USATP82 Group 1  
Owen Zimmermann Main Trimmer USAOZ2 Group 1  
Nordlys (J 109)
Robert Schwartz 390987H    
Oh Jee !! (J 88)
Nicolas Delcourt    
Partnership3 (J 109)
David Tortorello 397589T    
Phantom YCC (Tripp 40)
Midshipman Cooper Siepert    
Privateer (J 105)
Richard du Moulin 113194    
Quintessence (Swan 42)
Roger Widmann 118695I USARW19  
Redemption (Farr 395)
David goldstone 39538    
Renegade YCC (Soverel 33)
Midshipman Tom Simon    
Reviver (J 112e)
Scott Devine    
SeaWolf (J 109)
Ken ODonnell    
Shake 'n Bake (J 70)
W Andrew Shea 119171x usaws39  
Skipperdee (J 105)
David Greenhouse 263329s    
SKYE (Mills 41)
Michael Bistany 307110J    
Steve Bordes Main Trimmer    
Tom Cassidy    
Colleen Durkin Navigator   Group 1  
Tor Johnson   Group 1  
Patrick Stuzenski Mast   Group 1  
John Sweeney Headsail Trimmer 687854G ISVJS2 Group 1  
Vadim Vorobyov USAVV6 Group 3  
Joe Waldron    
Soca (Melges 32)
TBA TBA    
Soulmates (Custom Goetz 40)
Adam Loory 118556A    
Strange Brew (J 105)
Randy Bourne    
Stratos (J 70)
Marcus Wunderlich 652123T USAMW80  
Surfer Girl (J 88)
Keith Rehder    
Ticket to ride (Swan 45)
Edward Whitmore    
Trifecta (J 105)
Lisa Hemmert   Group 1  
Bruce Nash Main Trimmer   Group 1  
Christopher Price Rush Chairman 324147S   Group 1  
Dave Price Co-Skipper 324143O USAD Group 1  
Joe Scarpulla Co-Skipper    
Brian Simkins Spinnaker trimmer   Group 1  
Truckin' (J 70)
Alex Meleney 234596E USAAM139  
Vamos!! (J 70)
Pepe Bettini Tactician   Group 3  
Connor Mraz Helm    
Pilar Tavella Headsail Trimmer ARGPT2 Group 1  
Volante (J 105)
Paul Iacono Joseph Murphy    
Yonder (J 88)
Douglas Newhouse 733262Z USADN58  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021