2018 NYYC Leukemia Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Alana (6mR)
Thomas Rodes    
Apparition (Swan 42)
Ken Colburn 102026c usakc4  
Arethusa (IC37)
Phil Lotz 149256c    
Aurora (Reichel Pugh 66)
Gus Carlson 256010J    
Blazer (Swan 42)
Christopher Culver 376544C USACC66  
Blue Devil (C&C 110)
chris boutilier Pit   Group 1  
Stephanie Boutilier Floater   Group 1  
Dan Campbell Main Trimmer   Group 1  
Bob McLaughlin 168409X    
Blue Lobster (VX One)
Curtis Adam    
Ian Maccini 699912X USAIM15  
Molly Sylvia 666619u   Group 1  
Blue2 (VX One)
Hayden Bennett    
Bob Maccini Skipper 699911Z    
Caneel (C&C 41)
Chip Hawkins 203021B    
Chip Hawkins 203021B    
Susan Hawkins Bow   Group 1  
Jim Hutzler Pit    
John Ratcliffe    
Chris Robertson   Group 1  
Jay Schryver    
Conanicut Yacht Club 1 (J 22)
Aili Moffet Helm   Group 1  
David Moffet    
Alexander Runci Pit   Group 1  
Conanicut Yacht Club    
Conanicut Yacht Club 2 (J 22)
Rachel Bryer Skipper   Group 1  
Fiona Christie Spinnaker trimmer   Group 1  
Lee Dumaliang Bow   Group 1  
Walmen Dumaliang    
Conanicut Yacht Club    
Divided Sky (Summit 35)
Vincent & Kristina McAteer 254135P    
Dragon (VX One)
Adam Ceely Tactician 389389U   Group 1  
Nick Woviotis 671286T    
Entropy (Tripp 41)
Patricia Young 289869T USAPY1  
Epiphany (e33)
Nick Bowen 710976R    
Sarah Morin    
Jim Padbury Main Trimmer   Group 1  
Eric Spicer    
Larri tonelli parker Spinnaker trimmer   Group 1  
FJ (VX One)
Sandra Askew 754490T usasa57  
Fortune (Schooner)
John Taft / Tom Glassie 662464R    
Gladiator (TP52)
Tony Langley    
Good news (J30)
John Cavanagh    
Michael Kennedy Mid Mast   Group 1  
Alex Williams    
Chet Williams    
Hawk (Evelyn32-2)
Richard Barker    
Impetuous (Swan 42)
Paul Zabetakis 147328V USAPZ1  
Incognito (J121)
Joeseph Brito    
Britt Colombo    
Evan Granoff    
Bob Murray    
Joe Murray    
John Post    
Phil Toth    
Irie 2 (Kerr 55)
Brian Cunha 179170C USABC106  
Trevor Harney Bow USATH84 Group 3  
STUART HEBB Helm 163807P   Group 1  
Thomas Henneberry Grinder USATH94 Group 1  
Brad Kimball Grinder   Group 1  
Deanna Kozlova Other   Group 1  
Ron LeComte Other   Group 1  
Jon Lynch Mast   Group 1  
Kevin Magee Pit USAKM109 Group 1  
Danny Nystrom Rush Chairman   Group 1  
Becky Pineo Headsail Trimmer   Group 1  
Bekki Schenker Strategist   Group 1  
Renee Wightman Pit Assist usarw126 Group 1  
Just A Friend (C&C 30)
Peter Alarie Tactician 140792T usapa30 Group 3  
Max Bulger 335580A   Group 1  
Alex Clegg Headsail Trimmer   Group 3  
Clayton Deutsch 278662H USACD15  
Jesse Fielding Rush Chairman   Group 3  
Martha Fortin Runners 251296X USAMP118 Group 1  
Ben Fusco Stunt Owner IRLBF15 Group 1  
Cian Guilfoyle Staysail trimmer IRLCG31 Group 1  
Lucky (J 70)
George Knowles Bow Usagk53 Group 1  
Christopher Murray 176152U Usacm164  
Peter Stalkus Headsail Trimmer   Group 1  
Steven StOnge Spinnaker trimmer   Group 1  
Mainsheet (Pearson P31-2)
Bill Plunkett 252764W    
Marquise II (J 109)
Rob Acquaro Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Boivin Main Trimmer   Group 1  
Marybeth Boivin Spinnaker trimmer   Group 1  
stephanie french Mast   Group 1  
Taber French USATF15 Group 1  
Samuel Goldblatt 755207N    
Zach Warner Bow   Group 1  
Mighty Puffin (J 29 MH)
Steve Thurston 138550W    
Mischief (Lyman-Morse 40)
David Schwartz 209134T    
Moon Dog (C&C 115)
Brian Abbott/ James Arrighi 392823U    
My Girl (X-Yachts xp50)
Matthew Beer Tactician    
Andrew Bilden Main Trimmer   Group 1  
Michael Blitzer Headsail Trimmer    
Paul Fleming Helm    
Donald Steiner Owner 779124N    
Meg Steiner Headsail Trimmer    
Odyssey (S&S 48)
Alfred Van Liew / David Brodsky 107215L    
Osprey (S)
Anne France Chef    
Gary France Pit Assist    
Michael Geraghty Tactician    
Michael McCaffrey    
Pegasus (Sabre)
Inna Noble    
Scott Walker 228582F    
Reef Points (Westerly Marine 60)
Gurdon Wattles    
Relentless (First 36.7)
Robert Laska 52602    
Sail Newport J22 (J 22)
Peter Dixon Headsail Trimmer   Group 1  
Tom Maynard USATM149  
Deborah Penn Headsail Trimmer   Group 1  
Satori (C&C 33)
David Isherwood    
Settler (NEB Tripp 43)
Thomas Rich 159964K    
Seva (Lake One Design)
Andrew Tyska    
Spirit (J 92S)
EC Helme    
Tarahumara (J 122)
Will Bomar Staysail trimmer   Group 1  
Amina Brown Other 380856Y   Group 1  
Thomas Galster Other   Group 1  
Jack Gregg 200358L USAJG60  
Andrew Labbe Pit   Group 1  
Ben McAndrew Grinder   Group 1  
aidan Naughton Mast   Group 1  
Chick Pyle Rush Chairman   Group 1  
TBD (J22)
Robin Chandler Floater   Group 1  
John Schnauck    
Addy White Floater   Group 1  
Jessica Williams Main Trimmer   Group 1  
TBD (J22)
Justin & Mitchell Callahan Co-Skipper 695192T USAJC313 Group 1  
TBD (J 22)
Doug Burns    
Peter Burns    
TBD (J22)
Caroline Williams    
Temptation-Oakcliff (Collegiate) (Ker 50)
Arthur Santry    
Temptress (Taylor 41)
Dan Faria Nav/Tac 121608G USADF8 Group 1  
John Gowell 323809R USAJG172  
Bob Hunte Pit 333706O    
Todd Johnston Other   Group 3  
Brian Kiley Headsail Trimmer   Group 1  
Alexander Brock Kraebel Bow   Group 1  
Joe McGettigan Chef 411161L USAJM183 Group 1  
James Phyfe Other   Group 1  
Max Taylor Main Trimmer   Group 1  
Charlie Willauer Mast   Group 1  
The Cat Came Back (Swan 42)
Lincoln Mossop 104745Q    
Top Cat (Alerion Express 38 Yawl)
Jim Lengel 655235L    
Weatherly (12 Metre)
Jay Schachne    
White Rhino 2 (Carkeek 47)
Jack Bailey    
Polly Jarman Headsail Trimmer   Group 3  
Robert McDonagh Floater   Group 3  
Matthew Mullan Tactician    
Wes Pelland Alternate   Group 1  
Chris Ringdahl Runners GBRCR49 Group 3  
Brendan Scanlon Pit USABS62 Group 3  
Lisa Stuart Pit USALS61 Group 1  
Todd Stuart    
Joseph Waits Bow   Group 1  
Neily Williamson Headsail Trimmer AUSNW4 Group 1  
Zephyros (Melges 24)
Gregory Aquino Other   Group 1  
Timothy Grimes Helm    
Jeremiah Lowe Mid Mast   Group 1  
Caroline McNamara Headsail Trimmer   Group 1  
Miles Rutter    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021