2018 NYYC One-Design Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
1094 (Etchells)
Dawson & Ben Hodgson    
3 Ball JT (J 70)
Jack Franco 111292N USAJF139  
Bill Hardesty Main Trimmer   Group 3  
Rob Lindley Bow    
Allan Terhune Headsail Trimmer Usaat13 Group 3  
America Jane 11 (Etchells)
Scott Kaufman 119671C USSK71  
American Baby (Etchells)
George Francisco 198460D    
Bad Brothers & a very bad sister (J 70)
Martin Abade Skipper ARGMA5 Group 1  
gabrielle Rizika    
Jake Rizika Headsail Trimmer   Group 1  
Robert Rizika    
Bazinga! (J 70)
Daniel Goldberg 656601H USADG122  
Tomas Hornos Headsail Trimmer   Group 3  
Jens Miller Spinnaker trimmer USAJM380 Group 1  
Nicholas Turney   Group 3  
BlacK (J 70)
Umihiko Arakawa Tactician   Group 3  
Norio Igei Pit JPNNI3 Group 3  
Hiroo Kodama Owner   Group 1  
Masakuni Miyazaki Headsail Trimmer   Group 1  
Black River Racing (J 70)
Blake Caskey Bow USABC120   Group 1  
Jay Lutz Tactician 154415m   Group 3  
Jody Lutz Helm USAjl27 16704A Group 1  
Douglas Strebel 243432M USADS101  
Blackadder II (Etchells)
Andrew Cumming 718485Z    
William Felder Spinnaker trimmer   Group 3  
Brian Kamilar Tactician    
Nikki Medley Bow    
Catapult (J 70)
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Clean Execution (Etchells)
Peter Coleman    
Steve Csenge Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Gavin 363484C USAMG1234  
Crazy Train (Melges 24)
Jake Bartlein Tactician 682643K   Group 1  
Brigette Croke Helm    
Patrick Croke Spinnaker trimmer 301816K usapc38  
Andrew Kingston Bow USAMG121 Group 1  
Tim Minogue Headsail Trimmer   Group 1  
Dark Energy (Melges 24)
Laura Grondin 700622P USALG43  
Eolo (J/70)
Manuel Cadarso   Group 1  
Esmeralda (J 70)
Satoshi Kume Main Trimmer JPNSK7 Group 1  
Takahiro Mishima Bow JPNMT13 Group 1  
Hiromoto Tsuji Headsail Trimmer JPNTH11 Group 1  
Makoto Uematsu Helm JPNMU1 Group 1  
Firewater (Melges 24)
Randy Draftz   Group 3  
George Haynie 183785E USAGH26  
Gail Heausler Tactician 285939G usagh75 Group 1  
James Takacs Bow 707743E usajt164 Group 1  
Glide (J 70)
Elizabeth Dudley    
Brad Gibbs    
Stephen MacGillivray    
Emily Maxwell Chef USAEM93 Group 1  
Goombay Smash (Etchells)
William Douglass    
Noel Drennan Headsail Trimmer AUSND9  
Chris Larson    
HOSS (J 70)
Glenn Darden Helm 111712C    
Moose McClintock Other   Group 3  
Carl Merrill    
Charlie Smythe    
Hydra (J 70)
Martin Kullman    
steve liebel Tactician    
Judah Rubin Chef USAJR24 Group 1  
Coleen Walsh Bow USACT11 Group 1  
It's SLED (J 70)
Hideyuki Miyagawa    
J Rhino (J 70)
Polly Jarman    
Owen Miller Tactician   Group 1  
White Rhino Racing Team    
Neily Williamson Helm   Group 3  
Joint Custody (J 70)
Mike Komar USAMK75 Group 1  
Fletcher Sims   Group 1  
Addy White Other   Group 1  
Jennifer Wulff   Group 1  
Ray Wulff   Group 1  
KGB (Etchells)
Senet Bischoff 195539B    
John Edenbach   Group 1  
Greg Stevens Rush Chairman   Group 1  
Leda (Melges 24)
Chris & Vicki Field 347538D USAJF36  
Lifted (J 70)
Mikee Anderson-Mitterling Tactician USAMA2 Group 1  
Jim Cunningham 692334Z USAJC225  
Dave Hochart Bow USADH46 Group 1  
Jon Ziskind Spinnaker trimmer USAJZ21 Group 1  
Lucky (J 70)
George Knowles Bow Usagk53 Group 1  
Kenneth Madeiro Floater   Group 1  
Christopher Murray 176152U Usacm164  
Peter Stalkus Headsail Trimmer usaps79 Group 1  
Mahalo (Etchells)
Charles Kenahan 110792Q USACK65  
Muse (J 70)
Nick Baird    
Joe Bardenheier Main Trimmer USAJB185 Group 1  
Heather Gregg / Joe Bardenheier 155981D USAHG16  
Duncan Williford Medic/Doctor    
Natsuko (J 70)
Yasutaka Funazawa JPNYF1 Group 1  
Yoshihiko Hattori JPNYH15 Group 1  
Kohei Ichikawa JPNKI26 Group 1  
Einosuke Morita JPNEM2 Group 1  
Opportunity (Melges 24)
Zach Champney 676348H    
Polar (J 70)
Geoff Becker    
Doug Clark    
Collin Kirby    
Jake Scott    
Powerplay (J 70)
Richard Clarke Tactician   Group 3  
Peter Cunningham    
Mark Ivey Main Trimmer   Group 3  
Ben Mercer Bow   Group 3  
Rattlesnake (Melges 24)
Carter and Clark Robertson 710932R    
Reggae Shark Racing (J 70)
Edward Lebens    
Rimette (J 70)
John Brim 198990O    
Taylor Canfield Tactician   Group 3  
Scott Ewing Bow USASE46 Group 1  
Collin Leon Headsail Trimmer USACL26 Group 3  
Ripcord (Melges 24)
Paul Bergendahl 220469R    
Rosebud (J 70)
Garth Ellingham   Group 3  
Hayden Goodrick   Group 3  
Chris Main Tactician   Group 3  
Pamela Rose Helm 736789t USAPR62 Group 1  
Selkie (J 70)
Vivien Allan Bow 721216D GBRVA4 Group 1  
Hunter Johnstone Other   Group 1  
Julia Johnstone Mid Bow   Group 1  
Sophie Kerr   Group 1  
Jack Wallace 741720Y USAJW224 Group 1  
Semi Charmed (J 70)
Carolyn Blackmar Bow 718515S USACB191 Group 1  
Robert McElwain Pit USABM77 Group 1  
Trevor Roach USATR73  
Richard Shattuck USARS246 Group 1  
Shaka (Melges 24)
KC Shannon USAKS114  
Simply Irresistible (J 70)
Blake Billman Bow USABB62 Group 1  
Ed Furry Headsail Trimmer   Group 3  
Glenn Gault    
Stuart Johnstone Tactician USASJ6 Group 1  
SLED (J 70)
Adam Beashel    
TAKASHI OKURA    
Tetsuya Sasaki    
Tatsuya Wakinaga    
Slingshot (Melges 24)
Wes Whitmyer Jr 171032F usaww1  
Sparkle (J 70)
Joan Porter Headsail Trimmer Usajt8 Group 1  
Melissa Purdy Main Trimmer   Group 1  
cory sertl Chef USACS3 Group 1  
Jody Swanson Chef   Group 1  
hannah swett   Group 1  
Spring (J 70)
Dave Franzel 178514W    
Stampede (J 70)
bruno Pasquinelli    
Stratos (J 70)
Melih Bagdatli Spinnaker trimmer TURMB13 Group 1  
Nathan Barnett Headsail Trimmer USANB35 Group 1  
William St.Pierre USAWS107 Group 1  
Marcus Wunderlich 652123T USAMW80  
Strong II (Etchells)
Sean Cornell    
Surge (J/70)
Ryan McKillen Helm    
Surprise (Melges 24)
Dan Berezin CANDB37  
Alex Kapustin Spinnaker trimmer   Group 1  
Stanislav Krasnov Mast RUSSK37 Group 1  
Alex Praskurnin Mast CANAP18 Group 1  
Alex Yurih Chef isray5 Group 1  
Team Vineyard Vines (J 70)
John & Molly Baxter    
Jake Ladow Headsail Trimmer    
Ben Lamb    
Terrapin (Etchells)
Stephen Benjamin 101374L USASB  
Terreaway (J 70)
Alex Curtiss Tactician   Group 3  
Max Hutcheson Bow   Group 1  
Terre Layton Helm 231840L USATL10 Group 1  
Patrick Powell Spinnaker trimmer USASP92 Group 1  
The SLED (J 70)
Eiichiro Hamazaki    
Two Feathers (J 70)
Mark Masur    
US Youth Team (Etchells)
Connor Needham    
USA 2 (J 70)
Paul Abdullah Staysail trimmer   Group 3  
Marcus Eagan Other   Group 1  
Timothy Healy    
Alden Reid USAAR40 Group 1  
Wardance (Melges 24)
Peter Bergendahl 115349T usapb64  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020