2018 Bayview North Channel Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
AF1 (Melges 24)
Rob Bunn Watch Captain    
Bora Gulari 669671W usabg  
Todd Jones Navigator    
Mallory O'Niel Medic/Doctor    
Phillip O'Niel Rush Chairman    
Mike Rehe Stunt Owner    
AirForce (Express 27)
Spencer Channell Runners   Group 1  
perrin fortune 729920M    
rob george Navigator   Group 1  
ARR-S-CAPE (T-30)
Paul Bassett Chef    
Davie Feldpausch Mid Bow    
Maria Feldpausch Main Trimmer    
Peter Malendowski    
Mark Nardone Floater    
Black Dog (Cal 25)
Dave Clifton    
Tom Kopp    
C.J. Ruffing    
Clifton, Kopp Ruffing 233356S USACR48  
Centurion (J-29)
Michael Gualdoni 244177Y    
Shay Gualdoni Spinnaker trimmer 771840x   Group 1  
Teddy Prokop    
Jim Rossow    
Chickenhawk (Cal 25)
Mark Pinney    
Defiant (Morgan 27)
Pete Fitzpatrick    
Escape (Catalina 27)
Brian Fife Chef USABF52 Group 1  
Brian Ross Headsail Trimmer   Group 1  
Kayla Schulte Spinnaker trimmer   Group 1  
Vern Wright Spinnaker trimmer   Group 1  
Alex Zimmerman Helm   Group 1  
Bret Zimmerman Strategist USABZ6 Group 1  
Evolution (Express 27)
Kara Askwig Medic/Doctor 766694R    
Dan Nikesch Stunt Owner    
Eric Nikesch Owner    
Peter Pfaff Watch Captain   Group 1  
Firing Line (Etchells )
Glenn Burton    
Jon Easley    
Greg Stewart Helm   Group 3  
Flying Buffalo (Declercq 36)
Charles Bayer Staysail trimmer   Group 1  
Al Declercq Owner   Group 3  
Matthew Declercq Navigator 300909K   Group 1  
Peter Griffin Runners   Group 1  
Bradford Kimmel Medic/Doctor   Group 1  
Chuck Stormes Grinder   Group 1  
Forty Two (Cal 25)
Curtis Rozelle    
Glory (Nonsuch 30)
Hans Brieden Mid Bow   Group 1  
Greg Hummel    
Robert Wood USARW136  
Hoodlum (Melges 32)
Paul Hulsey 101876s    
Hummer (Cal 25)
Kent Colpaert 236826X USKC22  
Jamjam (Morgan 27)
James Morphew    
Joma (Nonsuch 30)
Peter Guthat    
Lorax (Express 27)
Dave Beard Helm 751600T USADB17 Group 1  
Scott Farago Headsail Trimmer    
Martin FInkelmeier    
matthew peacock Chef    
Ryan Soice Other   Group 1  
Missionary Work (Cal 25)
Madison Eger Owner    
Kevin Ginnebaugh Pit Assist    
Brady Savage Navigator    
Scott Stevenson Pit    
Charles Trost Runners   Group 1  
Never Alone (Cal 25)
Robbie Cardoze    
Ross Nuechterlein    
Hunter Ratliff    
Alex Simon    
Scott Wagner    
Pacu (Ranger 22)
Raphael Chirolla    
Pagan Practice (Cal 25)
Erik Ryan / Adam Hollerbach    
Nathan Hollerbach    
Nick Marcolini Chef   Group 1  
Brad Terpstra    
Patriot (Cal 25)
Minh Ha Chef USAMH158 Group 1  
Andy McAllister    
John / Tracy McAllister 274584E    
Nick McAllister    
Price of Pearls (C&C 24)
Michael Bevins Spinnaker trimmer   Group 1  
Michael Brecka Mid Bow   Group 1  
John Gooch Nav/Tac    
Gordon Magee Helm    
Brenda Morgan Main Trimmer   Group 1  
Quadrophenia (Catalina 27)
Rob Canis Stunt Owner   Group 1  
Dave Feldpausch Main Trimmer    
James Feldpausch    
John Feldpausch    
Matt Smith Staysail trimmer   Group 1  
Riptide (Express 27)
John Walton    
Ruby My Dear (Express 27)
Franklin Poupore    
Second Wind (Cal 25)
John Beckius Bow   Group 1  
Don Healy 654041Q    
Ryan Healy Other   Group 1  
Gary Nichols Main Trimmer    
Nick Trost Tactician    
Sehnsuchtsbang (Cal 25)
Nicholas (wicked witch of the west) Blitz    
Todd Crandall Headsail Trimmer    
David Quinn Tactician   Group 1  
Christopher Van Antwerp    
Grant Veach    
Solo Cup (S2 7.9)
Jim Abbott Headsail Trimmer    
Ron Filarski    
Brian Smith Co-Skipper 236012J USABS150 Group 1  
Delaney Tepel Pit   Group 1  
Steve Tepel Co-Skipper 166052S   Group 1  
the Good Guys (Cal 25)
Peter Wenzler 194571Z USAPW34  
Tribute (Nonsuch Ultra)
eric basta    
Ethan King    
Jared King    
chris wenzler Watch Captain   Group 1  
Matthew Wenzler    
Trouble Maker (S2 7.9)
Jim Lieder Boat Captain    
Sue Lieder Headsail Trimmer    
Mike Mahar Headsail Trimmer    
Mark Pytell Bow 358834f    
Jim Rusnack Tactician   Group 1  
Trump Train (J 70)
Michael Hoey    
Voodoo (Melges 24)
Greg Semack Usags88  
White Girl Wasted (49er)
Alex Hume    
Whitefang (Cal 25)
Dan DaMaren Mast   Group 1  
John Harper Skipper 103981U   Group 1  
paul maurer Nav/Tac   Group 1  
ron tyjenski    
Rudy Wedenoja    

Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy