|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
638 (Etchells) |
|
Ryan Farrell |
|
|
|
|
|
|
AirForce (Express 27) |
|
Spencer Channell |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Caitlin Fortune |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Perrin Fortune |
Skipper |
|
|
|
|
|
Arctos (Andrews 70 ULDB) |
|
Lynn Kotwicki |
|
|
|
|
|
|
BDS (Melges 24) |
|
Michael Gualdoni |
|
244177Y |
|
|
|
|
Black Dog (Cal 25) |
|
C.J. Ruffing |
|
233356S |
USACR48 |
|
|
|
Blew By You (Cal 25) |
|
Suzanne and Bob Scoville |
|
|
|
|
|
|
Blitz (Peterson 43) |
|
Larry Soutar |
|
|
|
|
|
|
Blue Cloud (Cal 25) |
|
David Williams |
|
275515T |
|
|
|
|
Chantey (Beneteau First 36.7) |
|
Jim Baubie |
|
664816F |
USAJB258 |
|
|
|
Chickenhawk (Cal 25) |
|
Mark Pinney |
|
|
|
|
|
|
Chico 2 (1D35) |
|
Jim Weyand |
|
|
|
|
|
|
Coconut Telegraph (J 33) |
|
Dan Pavlat |
|
767592U |
|
|
|
|
Comfortably Numb (Beneteau First 42 TMSD) |
|
Mark Miller |
|
|
|
|
|
|
Courtesan (Farr 49) |
|
Brad Kimmel |
|
108088C |
USABK72 |
|
|
|
Das Boot (Express 27) |
|
Harald Kolter |
|
179517B |
|
|
|
|
Defiant (Morgan 27) |
|
Pete Fitzpatrick |
|
|
|
|
|
|
Details (Cal 25) |
|
Lance Smotherman |
|
207737Y |
|
|
|
|
Dynamis (SC 70) |
|
Brien Baker |
|
756948W |
USABB147 |
|
|
|
Evolution (Santa Cruz 70) |
|
Chris Saxton |
|
|
|
|
|
|
Fast Tango (North American 40) |
|
Tim Prophit |
|
171930m |
USATP25 |
|
|
|
Firing Line (Etchells ) |
|
Bruce Burton |
|
124237N |
|
|
|
|
Genesis (Islander 40) |
|
Paul Lee |
|
213655S |
|
|
|
|
Hercules Mulligan (Cal 25) |
|
Hans Brieden |
|
653244C |
|
|
|
|
Hercules Mulligan (Cal 25) |
|
Sandra Svoboda |
|
|
|
|
|
|
Hummer (Cal 25) |
|
Kent Colpaert |
|
236826X |
USKC22 |
|
|
|
iMust (Sporer 28) |
|
Nick Kihn |
|
|
|
|
|
|
Jamjam (Morgan 27) |
|
James Morphew |
|
|
|
|
|
|
Jerome (J 70) |
|
Ward Detwiler |
|
|
|
|
|
|
Kopp-Out (J 80) |
|
Thomas and Jennifer Kopp |
|
|
|
|
|
|
Manitou (Beneteau First 36.7) |
|
John C. Burke |
|
246643X |
USAJB225 |
|
|
|
My Big (Johnson 18) |
|
Katie Doherty |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Michael Valuck |
Skipper |
|
|
|
|
|
No More Mr. Nice Guy (C&C 25 MK I) |
|
John Pappas |
|
|
|
|
|
|
Norebase (T-10) |
|
Linda & Ralph Richards |
|
205724P |
|
|
|
|
Notso EZ Money (Dehler 44 SQ) |
|
Michael Medwid |
|
|
|
|
|
|
Orphan Annie (Pearson 26) |
|
David Beard |
|
751600T |
USADB17 |
|
|
|
Patriot (Beneteau First 36.7) |
|
Ken Sharpe |
|
370902K |
USAKS69 |
|
|
|
Pendragon (Contessa 43) |
|
John Trost / Greg Thomas |
|
322146N |
|
|
|
|
Phantom (J 105) |
|
Cynthia & Jim Best |
|
175643W |
|
|
|
|
Pop'Aye (X-Yacht 412) |
|
Michael Popenas |
|
|
|
|
|
|
Regardless (C&C 35 Mk I) |
|
Jon Berg |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Mike Delano |
|
|
|
|
|
|
Peter Dodenhoff |
Mid Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Michael Dosch |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Chris Ferriole |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
D Padilla |
|
|
|
|
|
|
E. Reese |
Main Trimmer |
246831V |
|
|
|
|
Sea Plane (Ultimate 20) |
|
Ryan Seago |
|
|
|
|
|
|
Sehnsuchtsbang (Cal 25) |
|
Christopher Van Antwerp |
|
|
|
|
|
|
Shamrock (C&C 35 MKI) |
|
Erik Gutermuth |
|
|
|
|
|
|
Sheesh (Ultimate 20) |
|
Alex Piku |
|
|
|
|
|
|
Slippery Biscuits (Ultimate 20) |
|
Tyler Vens |
|
|
|
|
|
|
Spatizl (S2 8.6) |
|
richard rosenhaus |
|
763015D |
|
|
|
|
Stargazer (Beneteau First 38s5) |
|
Marc Rosenthal |
|
333162q |
USAMR134 |
|
|
|
the Good Guys (Cal 25) |
|
Peter Wenzler |
|
194571Z |
USAPW34 |
|
|
|
Thor (Cal 25) |
|
Keith Ziegler |
|
21755ou |
usakz4 |
|
|
|
Tiempo (C&C Redline 41) |
|
Hans Brieden |
|
|
|
|
|
|
Velero VII (NA 40) |
|
J. Sammy Barbour |
|
380168T |
|
|
|
|
Wicked (Cal 25) |
|
Karl Kuspa / Bill Zemmin |
|
|
|
|
|
|
Wind Toy IV (Morgan 42) |
|
Rob Bunn |
|
335664B |
|
|
|
|
Witchy Woman (Ultimate 20) |
|
Greg LaPorte |
|
|
|
|
|
|