69th Down the Bay Race for the Virginia Cruising Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Afterthought (J 109)
Jesse Booth Mast   Group 1  
Chris Davis Headsail Trimmer    
Karen Hummel Headsail Trimmer 176159B   Group 1  
David McConaughy Main Trimmer USADM193 Group 1  
Kati Rubis Pit   Group 1  
Andrew Spencer Headsail Trimmer   Group 1  
David Taylor    
Craig Wright 372086z    
Allegiant (J/42)
Albert Bossar 754225P    
Barcanova (Jeanneau Sun Fast 3200)
Stephen Gay    
Callinectes (Cal 3-30)
Benjamin Cuker 222683V    
CENTURION (Sabre 426)
James Winton 294668H    
Crocodile (Beneteau First 50)
Scott Ward 686840Y USASW92  
Diablo (Andrews 28)
Greg Cutter Skipper 209621T    
Dave Godwin Co-Skipper   Group 1  
Easting Down (B40)
Paul Brier    
Entourage (Corsair F-27F)
Ben Carver    
Flash Mob (Duncanson PS8)
Jaime Espinosa    
Elias Rodriguez    
Donald Stewart Bow   Group 1  
Thomas Sunderland Skipper 230248L   Group 1  
Wes Sunderland Stunt Owner    
William Ward Owner    
flipper (G 32)
John Wayshner    
Jane Says (J 124)
Robert Dunigan, Jr.    
Jeroboam (Farr 400)
Michael Beasley Chef NZLMB20   Group 3  
Terry Bohner Grinder   Group 1  
John Dodge Main Trimmer    
Nicholas Finucan Bow 660088J USANF19 Group 1  
Laurent Givry Stunt Owner 740109N USALL49  
Ted Haaland    
Trevor Harney Pit   Group 3  
Robert McAfee Headsail Trimmer   Group 1  
Luna Blu (Bristol 39 Yawl)
Nate Coley Headsail Trimmer    
George Elliott    
Alan Horowitz Nav/Tac    
Keith Midgette Owner 760508Y USAWM113 Group 1  
Joe Rose Main Trimmer    
Guy Sorensen Tactician   Group 1  
Nanuq (Sabre 426)
Bob Fleck Main Trimmer 212906K USARF26 Group 1  
Jerry Latell Headsail Trimmer 393555b Usajl87 Group 3  
Sloan Burns Navigator 769167U USASB182 Group 1  
Michael Dion Mast   Group 1  
Glenn Doncaster Skipper 686048W USAGD50  
Sue Kessler Spinnaker trimmer   Group 1  
Matt Newborn Tactician 688264V USAMN44  
Austin Powers Bow USAAP85 Group 1  
Paul Wash Rush Chairman    
Odyssey (Jeanneau 409)
William Katz Chef   Group 1  
Chloe Rotenberg Co-Skipper    
Marc Rotenberg Skipper 714361A    
Rondi Walker    
OrgaZmatron (Corsair F-31R)
Josh Colwell 77812P    
Pegasus (Farr 37)
james eden    
robert howell 675003p    
stephen howell    
william howell    
Pisces (J 28)
Cathy Boe Headsail Trimmer   Group 1  
Jason Boivin Main Trimmer   Group 1  
Jim Groves    
Tracy McIntyre Headsail Trimmer   Group 1  
John Wandling 253317N    
Rival (Carkeek 40)
Bob Cantwell 709943Y USARC123  
Rosalita ( J 109)
Rick Hanson 234199D    
Schematic (J 42)
Robert Fox 225142N USABF16  
Schiehallion (Beneteau 30)
Brad Miller 335894J    
Seeker (Ericson 34t)
Alan Johnson 743481R    
Sitella (XP44)
Ian Hill 749772Z    
Slush Fund (J 111)
Jim Connelly 739592Q    
SLY (XP44)
Robert Fox 225142N USABF16  
Solstice (J 40)
Jim Bordeaux 742648Q    
Sonrisa (XP44)
Herve-Pierre Beauchesne Headsail Trimmer   Group 1  
Ramon Caceres Pit 765876U USARC155 Group 1  
Marcus Cholerton-Brown Skipper 732580Y GBRMC96 Group 3  
Kerry Dunn Pit   Group 1  
Phil Fleming Mid Bow   Group 1  
Thomas Janick    
William Leschaeve    
Zach Mason   Group 3  
Anson Mulder Main Trimmer   Group 3  
Antonio Ramos Bow 704709U USAAM166 Group 1  
Jan-Willem Van Den Dorpel Main Trimmer   Group 1  
Vadim Vorobyov Navigator USAVV6 Group 3  
Triple threat (Corsair 43)
Timothy Lyons    
zoomee (express 34)
jim holley    
Steve Holley Navigator   Group 1  

Main Menu

WRI    

Copyright © Interactive Creations 2000-2020