|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
(Ideal 18) |
|
Bob Boehringer |
|
|
|
|
|
|
#4 (Ideal 18) |
|
Thomas Clark |
|
|
|
|
|
|
AIR EXPRESS (San Juan 30) |
|
Chris Fesenmeyer |
|
227600m |
|
|
|
|
Amy Beth II (J 32) |
|
Dana OBrien |
|
672184G |
|
|
|
|
Bellerophon (Farr 40 OD) |
|
Rick & Skip Sinclair |
|
|
|
|
|
|
black & blue (soverel) |
|
david schmidt |
|
|
|
|
|
|
Blue Mouse (J 35) |
|
Mark Parry / Lawrence McGrath |
|
232766W |
|
|
|
|
Brilliant (Frers 33) |
|
Arthur Kelley |
|
144542P |
|
|
|
|
Carolina Pearl (Beneteau First 285) |
|
Carl Wist |
|
408369I |
|
|
|
|
CARPE DIEM (Beneteau First 235) |
|
Blazej Cichy |
|
693222U |
USABC74 |
|
|
|
Carrera (Ideal 18) |
|
Victor Chetcuti |
Tactician |
|
|
|
|
|
Robert Raczkowski |
|
|
|
|
|
|
Chasseur (Sabre 38) |
|
Sandy McLane |
|
|
|
|
|
|
Cinderella (Brenta 38) |
|
Ernesto Baricelli |
Mast |
|
|
|
|
|
Charles Lamberta |
Helmsman |
|
|
|
|
|
brian van |
Bowman |
|
|
|
|
|
Distant Drummer (C&C 25) |
|
Gene Fignar |
|
|
|
|
|
|
Fantasy Girl (X-332) |
|
Wendy Walasek |
|
|
|
|
|
|
Fin II (Olson 30) |
|
Thomas O'Connell |
|
|
|
|
|
|
Finn Ratoon (Allied 30 30) |
|
Robert Coulson |
|
102214a |
|
|
|
|
Fireball (C&C 40) |
|
Bill and Jackie Baxter |
|
262424M |
|
|
|
|
First Tracks (Beneteau 25) |
|
Neil Siegel |
|
148496K |
|
|
|
|
Flo II (C&C 25) |
|
Jim Goodridge |
|
|
|
|
|
|
Gadzooks (C&C38) |
|
Geoffrey Beringer |
|
254613O |
USAGB95 |
|
|
|
Gringo (Pearson 37) |
|
Michael McGuire |
|
372672Z |
|
|
|
|
Gyspsy Heart (Corsair) |
|
PAT HARRIS |
|
|
|
|
|
|
Hawkeye (C&C 34) |
|
Michael Burke |
|
660368J |
|
|
|
|
Hiro Maru (Swan Classic) |
|
Hiroshi Nakajima |
|
165692E |
USAHN1 |
|
|
|
Homicidal Psycho Jungle Cat (Melges 24) |
|
Andrew Okun |
|
|
|
|
|
|
Haley Okun |
|
|
|
|
|
|
Hound Dog (J-92) |
|
Christian Uecker |
|
375214R |
|
|
|
|
Ideal 18 (Ideal 18) |
|
Dave Gurney |
|
|
|
|
|
|
INNISFREE (Contessa 35) |
|
Don Wyllie |
|
352504K |
|
|
|
|
Iris (Sabre 426) |
|
Lee Backus |
|
|
|
|
|
|
Jamala III (S2 9.1) |
|
Hamish Young |
|
671041S |
AUSHY1 |
|
|
|
JANIFFERJIL (sloop) |
|
Jane Bergere |
|
|
|
|
|
|
Joyride (J 109) |
|
Greg Imbruce |
|
364090Y |
|
|
|
|
Kekoa (Tartan 38) |
|
Luke Wakeman |
|
699943C |
|
|
|
|
Letting Go (Baltic 37) |
|
Arthur Rich |
|
147926Z |
|
|
|
|
Loki 3 (S2-9.1) |
|
Richard Correll |
|
|
|
|
|
|
Mariah (C&C35 Mark I) |
|
John Stomber |
|
274767F |
|
|
|
|
Messing About (cs27) |
|
Richard DeBenedetto |
|
311779z |
|
|
|
|
Milk and Honey III (trimaran) |
|
Michael Divon |
|
|
|
|
|
|
Mischief (Soverel 33) |
|
Tom Griffin |
|
|
|
|
|
|
Mojo (X-Yacht 362S) |
|
Gordon Yeager |
|
|
|
|
|
|
Montague (Ideal 18) |
|
Cynny Smith |
|
|
|
|
|
|
M-squared (J 120) |
|
Charlie/Bill Mack |
|
351538R |
|
|
|
|
Navis Bona (J 27) |
|
Christopher Hynes |
|
152904K |
USACH116 |
|
|
|
Nee Leev (C&C 99) |
|
Chris Lorenzen |
|
320791u |
|
|
|
|
No Escape (J120) |
|
John Barry |
|
|
|
|
|
|
OGYC (Ideal 18) |
|
Thomas Hagan |
|
|
|
|
|
|
OGYC 4 (Ideal) |
|
Chris Tella |
|
|
|
|
|
|
Orion (Hinckley 38) |
|
Damir Plisic |
|
689204Q |
|
|
|
|
Douglas Plisic |
|
|
|
|
|
|
Joseph Plisic |
|
|
|
|
|
|
Patience (Tripp 33) |
|
Richard Royce |
|
|
|
|
|
|
Pauls Hardware (Beneteau 40) |
|
Paul Adelberg |
|
|
|
|
|
|
Phoenix (C&C 34) |
|
Robert Lussi |
|
|
|
|
|
|
Pied Piper (Tripp 36) |
|
Bob Storck |
|
|
|
|
|
|
Pierce (Ideal 18) |
|
Michele Brendel |
|
|
|
|
|
|
PL3 (C Class cat) |
|
Kevin Simmons |
|
|
|
|
|
|
Quinjara (J 105) |
|
Bryan Murphy |
|
|
|
|
|
|
Ranger's Charlie (X-Yacht) |
|
Irene/Martin Wolfson |
|
202665R |
|
|
|
|
Rascal (Ericson) |
|
Christopher Schneider |
|
|
|
|
|
|
Raven (Farr 30) |
|
Gino Bottino |
|
180696A |
|
|
|
|
Red Dog (Kalik 40) |
|
Mike Brown |
|
|
|
|
|
|
Rhiannon III (J 109) |
|
Cao Deambrosio |
|
|
|
|
|
|
Romeo (Ideal 18) |
|
Michael Millard |
|
|
|
|
|
|
Serendipity (Catalina 30 Tall) |
|
Paul Admundson |
|
|
|
|
|
|
Robert Betensky |
|
|
|
|
|
|
Bill Koines |
|
|
|
|
|
|
Mike Niceberg |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Percesepe |
|
|
|
|
|
|
Silver Fox (J 24) |
|
Jasjeet Sood |
|
325874E |
|
|
|
|
Snappy (Tartan 33) |
|
Ove Haxthausen |
|
|
|
|
|
|
Soulmate (J 120) |
|
Joseph Healey |
|
|
|
|
|
|
Sound Wave (J 37) |
|
Jonathan Flamm |
|
|
|
|
|
|
Soupbone 111 (Morgan) |
|
Tom Friend |
|
|
|
|
|
|
SYC (Ideal 18) |
|
Connor Hansen |
|
|
|
|
|
|
SYC (ideal 18) |
|
eamonn store |
|
|
|
|
|
|
syc 7 (ideal 18) |
|
matt dumas |
|
|
|
|
|
|
John Gianukakis |
|
|
|
|
|
|
Tacita (Fastnet 45) |
|
Kerry leClue |
|
66366U |
|
|
|
|
Talisman (Farr 395) |
|
John Bailey |
|
|
USAJB219 |
|
|
|
Tecumseh (C&C 36) |
|
Donald Rotzien |
|
|
|
|
|
|
Tenacity (Beneteau First 44.7) |
|
Samuel Fuller |
|
|
|
|
|
|
tomfoolery ll (J36) |
|
lynne ward |
|
757435U |
|
|
|
|
truant (J 42) |
|
Dick Sanford |
|
|
|
|
|
|
Veronica (Islander Bahama 30) |
|
Ed Tella |
|
655817D |
|
|
|
|
Viriatus (Beneteau First 305) |
|
Steve Lukens |
|
|
|
|
|
|
Vitesse (J 35) |
|
William Krasnor |
|
|
|
|
|
|
Wave Dancer (Olson 30) |
|
Benoit Ansart |
|
312699E |
USAAB111 |
|
|
|
Windswept (Cal 33-2) |
|
Rick Crossman |
|
|
|
|
|
|
Wishful (Hobie Tiger) |
|
James Romans |
|
|
|
|
|
|