2018 Cedar Point One Design Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
00 (Thistle)
Enzo Prozzillo     Yes  
Paul Prozzillo 371994G     Yes  
2528 (Thistle)
Charles Yingling    
3762 (Thistle)
Ed Adams 111328G     Yes  
Meredith Adams     Yes  
Neal Fowler Spinnaker trimmer 125746V   Group 1   Yes  
3825 (Thistle)
Rob Simonfy 746304N     Yes  
3860 (Thistle)
Doug Kitchin    
4040 (Thistle)
Lloyd Kitchin 307187E    
A139 (Atlantic)
Chris Wittstock Skipper    
ADD (Thistle)
Brent Barbehenn 116899K    
Albóndigas (J 88)
Al Minella Helm 276055Y USAAM170  
Tim Orwin Headsail Trimmer   Group 1  
Josh Owen Mast   Group 1  
Timothy Price Bow 668798N USATP45 Group 1  
John Scagnelli Pit   Group 1  
Justin Scagnelli Stunt Owner   Group 1  
Robert Tanner Main Trimmer USART25 Group 1  
Alma (Thistle)
Andrew Green     Yes  
Carol Wilson     Yes  
Willam Wilson 138551x     Yes  
aphrodite (atlantic)
eli hazan    
Arete (J 105)
John Fryer Spinnaker trimmer    
Ed Glackin Pit    
Duncan Hennes Co-Skipper   Group 1  
Libby Jelliffe Bow   Group 1  
Za Jelliffe Co-Skipper USACJ33  
Karl Mittermayr Other USAKM154 Group 1  
Ariel (J 109)
Sam Gen Headsail Trimmer USASG22 Group 1  
Ed Lalanne Tactician   Group 1  
Henry Muench Pit USAHM14 Group 1  
Jeff Priest Bow USAJP234 Group 1  
Kendall Spaght Grinder   Group 1  
Jonathan Thomson Main Trimmer GBRJT66 Group 1  
diane warren Pit   Group 1  
Jeffrey Warren Owner 110682N    
AYC Youth Team - let it rip (J 70)
Burke Anvari Medic/Doctor   Group 1  
Sophie Brett Headsail Trimmer 770375T   Group 1  
Felix Nusbaum Spinnaker trimmer   Group 1  
caitlin owles Main Trimmer 741921N   Group 1  
Maddy Saffer Skipper 758626R   Group 1  
b squared (J 70)
Bryan Cameron Staysail trimmer USABC27 Group 1  
Daniel Cameron Tactician USADC28 Group 1  
Brian Elliott Helm USABE2 Group 1  
Steve Thomas Mast USAST47 Group 1  
Bazinga! (J 70)
Daniel Goldberg 656601H USADG122  
Tomas Hornos Headsail Trimmer   Group 3  
Will Pelleteri   Group 1  
Massimo Soriano Tactician   Group 1  
Blazn'Star (Beneteau First 36.7)
John Courtney Headsail Trimmer   Group 1  
Gordon Dailey Bow   Group 1  
Geraldine Doonan    
Peter Hurley 51898    
Chris Johnannessen Rush Chairman   Group 1  
Nick Kugler Grinder   Group 1  
Daniel Villagomez Pit   Group 1  
Ray Wamser Grinder   Group 1  
Blitz (J 30)
Jim Archer Nav/Tac   Group 1   Yes  
Peter Celone   Group 1   Yes  
Michael Garretson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Lisa Hammond Floater 740367R     Yes  
John McLaughlin Pit   Group 1   Yes  
Paul Schmidle Tactician   Group 1   Yes  
Chris Tate Helm 709042Y     Yes  
Blue Meanie (J 30)
John Buzbee     Yes  
Steve Buzbee Skipper 405385c     Yes  
Jeff Easton     Yes  
Neil Feldscher     Yes  
Wilma Friedman Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Steve Lopez     Yes  
Lou Rugulo Headsail Trimmer USALR43 Group 1   Yes  
Donna Webber Pit   Group 1   Yes  
Bluejacket (J 30)
Joaquin Cruz Bow   Group 1   Yes  
Mark Greenawalt Main Trimmer   Group 1   Yes  
Laszlo Kiss Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Michael Lusty Headsail Trimmer 365738D   Group 1   Yes  
Sumner Parker Helm 110575N     Yes  
Mike Sondern Mast     Yes  
Gabriella Zsiros Pit     Yes  
BOB (Thistle)
Alex Liggett    
Boris Badenuv (Thistle)
Sveinn Bragason Other   Group 1   Yes  
Sam Brauer 659870c     Yes  
Lisa Simmons Main Trimmer   Group 1   Yes  
Building A (J 70)
Josh Goldman 233104E    
Button Fly (J 70)
shawn burke Grinder USASB45 Group 1  
steve burke Offside trimmer usasb38 Group 1  
Melissa Fisher Owner USAMF57 Group 1  
Melissa Fisher Watch Captain 298175J usaaf4 Group 1  
Catapult (J 70)
John Kostecki    
Joel Ronning 710712R USAJR127  
Christopher Stocke Bow   Group 3  
Patrick Wilson    
Chinook (J 70)
Carrie Austin Spinnaker trimmer USACA27 Group 1   Yes  
Ed Austin Helm usaea30 Group 1   Yes  
Jean Marc Papin Tactician frajp50 Group 1   Yes  
Julia Reynolds Headsail Trimmer USAJR209 Group 1   Yes  
Chute (Thistle)
Camryn Hussey Bow   Group 1   Yes  
Joshua Hussey Mid Bow   Group 1   Yes  
Timothy Hussey 185129U     Yes  
Cleo (J 109)
Kevin Costello Mid Bow USAKC64 Group 1   Yes  
Lionel Crear Spinnaker trimmer USALC35 Group 1   Yes  
Dave Dempsey Alternate   Group 1   Yes  
Lisa Fischoff Pit 772894U   Group 1   Yes  
James Hannah Tactician   Group 1   Yes  
Rand Milton Main Trimmer 1652080 USARM39 Group 1   Yes  
Ray Pepi Skipper 666909R USARP95   Yes  
Will Pepi Bow   Group 1   Yes  
Matt Temares Headsail Trimmer 200875r USAMT19 Group 1   Yes  
Conundrum (J 105)
Lauren Anderson Offside trimmer   Group 1   Yes  
Harald Edegran Helm   Group 1   Yes  
Markus Edegran Tactician   Group 1   Yes  
David Epstein Bow 258965L   Group 1   Yes  
Jeremy Henderson Main Trimmer 245143Q   Group 1   Yes  
Leonidas Valle Pit   Group 1   Yes  
Crocodile (Beneteau First 36.7)
Juanita Chetcuti Pit USAJV40 Group 1  
Victor Chetcuti Floater USAVC6 Group 1  
Chad Easley Headsail Trimmer USACE46 Group 1  
Tom Hill Mast USATH114 Group 1  
Mark Laser Headsail Trimmer 403003D USAML115 Group 1  
Blake Marriner Floater USABM75 Group 1  
Cody Vickerson Bow usacv31 Group 1  
Brian Williams Helm 686460u USABW82 Group 1  
Brian Williams 686460u USABW82  
Crusader (J 30)
Meghan Anderson Bow   Group 1   Yes  
Mike Anderson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Amanda Baker Mid Mast     Yes  
Cindy Mather Mid Bowman     Yes  
Daniel Mather Skipper 3521440     Yes  
Danielle Mather Stull Mid Bow   Group 1   Yes  
John Panter Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jonathan Stull Bow   Group 1   Yes  
David Foster (Thistel)
Dave Foster    
Dazed and Misused (Thistle)
Lilla Salvesen Chef   Group 1   Yes  
Ben Yannelli     Yes  
Vincent Yannelli 691085N     Yes  
Dow Jones (J 30)
Mark Berns   Group 1   Yes  
Chris Cardell Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jurgen Link Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Dan Renn Offside trimmer   Group 1   Yes  
Tom Russell Grinder 204568X   Group 3   Yes  
Seth Shepard IV     Yes  
Élan (Atlantic)
Travers Blossom Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Guy Gurney Tactician   Group 1   Yes  
Rodrigo Meireles Helm   Group 3   Yes  
John Withington Bow   Group 1   Yes  
Ellie (Thistle)
John Baker 315396E     Yes  
Suze Edwards Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Joy Martin Stunt Owner   Group 1   Yes  
Eolo (J 70)
Manuel Cadarso Owner   Group 1  
Elizabeth Dudley   Group 1  
Lisl Dunlop Headsail Trimmer   Group 1  
Emily Maxwell Staysail trimmer 304318N USAEM93 Group 1  
Escape (J 88)
Elizabeth Barry 255497I    
James Barry Main Trimmer   Group 1  
Angus Manion    
Patrick Mazan Chef   Group 1  
Brendan O'leary Bow   Group 1  
Charles Swanson USACS85 Group 1  
Fat City (J 30)
Allen Bemus Main Trimmer   Group 1   Yes  
Larry Bodick Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Etter Bow   Group 1   Yes  
Tom Etter Headsail Trimmer USATE6   Group 1   Yes  
William Etter Mast     Yes  
Carl Sherter Skipper 105599E     Yes  
Jill Thomas Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Kent Thomas Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Flames (Thistle)
Erin Hardy Miller Bow   Group 1   Yes  
Luke Miller     Yes  
Danielle Reasoner Spinnaker trimmer     Yes  
Freedom (J 109)
Catherine and Carney Main Trimmer    
Bo Eaves Co-Skipper   Group 1  
Cory Eaves Captain 706715P    
Eric Eng Headsail Trimmer   Group 1  
Will Joumas Other   Group 1  
Jack Orr Floater 222591U USAJO38 Group 3  
Cullen Zelenka Bow   Group 1  
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Duane Barney Bow   Group 1  
Alistair Duke 380760T GBRAD74  
Itala Goncalves Main Trimmer   Group 1  
Dan Keating Other   Group 1  
Thomas Keegan Other   Group 1  
Sharon Lehr Pit   Group 1  
Morgan Mowins Other    
Thomas OConnell Helm 32501N   Group 1  
Eric Stanley Mast 409578N USAES94 Group 1  
Scott Wetzel Stunt Owner   Group 1  
Charles Zimmerman Grinder USACZ11 Group 1  
Fuego (Thistle)
Eric Beihl Chef     Yes  
Jack Christman Floater   Group 1   Yes  
Chase Henjes Floater 779234Y USACH208 Group 1   Yes  
Scott Henjes Rush Chairman 198256F SFH140 Group 1   Yes  
Gambit (J 30)
Gene Arlia Tactician     Yes  
Bill Blanke Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Peter Busschbach Skipper 741795S   Group 1   Yes  
Charles Cappello Main Trimmer   Group 1   Yes  
Esma Gregor Pit   Group 1   Yes  
Terrence McArdle Bow 766406K USATM139   Yes  
Chris Quinn Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Inna Sudakova Mast RUSIS28   Yes  
Ghost Pepper (Thistle)
Brian Joyce 272025K     Yes  
Rylee Joyce Mast     Yes  
Sean Joyce Watch Captain   Group 1   Yes  
Grins (J 70)
Mike Andre Tactician USAMA78 Group 1  
Jim Connelly Bow   Group 1  
John McArthur 170257O USAJM120 Group 1  
Jonathan Mears 705545D    
Growth Spurt (J 109)
Gwynie Dunlevy Pit 719994S   Group 1  
Julia Fuller Pit 692296B USAJF129 Group 1  
John Greifzu, Jr. 204531K USAJG192  
John Hughes Stunt Owner USAJH359 Group 1  
Malcolm Kriegel Spinnaker trimmer 728677U USAMK129 Group 1  
Christopher Mangieri Headsail Trimmer USACM131 Group 1  
Joe Quick Main Trimmer 240093P USAJQ12 Group 1  
Donal Ryan Mast   Group 1  
Hamburg (J 109)
Jacob Brechan Bow NORJB15 Group 1   Yes  
Doug Cummings Main Trimmer 294803S USADC152 Group 1   Yes  
Albrecht Goethe Skipper 281235N USAAG54   Yes  
Kevin Hayes Medic/Doctor USAKH7 Group 3   Yes  
Cynthia Powell Hall Mast 738430V USACH202 Group 1   Yes  
Chris Strukus Spinnaker trimmer USACS19 Group 1   Yes  
Steve Willits Tactician 178379L USASW133 Group 1   Yes  
Heartland (Thistle)
Robert Pickens    
Hijinks (J 88)
Laura Weyler 762994X USALW58  
Hot Tub (Thistle)
Michael McBride     Yes  
Indefatigabler (Thistle)
AJ Sorensen    
Kathy Thompson Bow    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
LauraBea (J 105)
Courtney Finkel Pit   Group 1   Yes  
Megan Hayes Tactician   Group 1   Yes  
Max Kalehoff 751056Z USAMK132   Yes  
Mike Lee Bow 762084T USAML151 Group 1   Yes  
Alex Mallari Mast   Group 1   Yes  
Jeff Reed Spinnaker trimmer USAJR226 Group 1   Yes  
Leading Edge (J 109)
Robert Brann Spinnaker trimmer 121551i Usarb27 Group 1  
Christopher Dees Headsail Trimmer 651407Q USACD53 Group 1  
Paul Eley Pit   Group 1  
Tom Johnson Mast   Group 1  
Terry Meeh Mid Mast   Group 1  
Tom Meeh Tactician 167946f    
Diana Sutton Bow   Group 1  
Tom Sutton Skipper 122697Z    
Loki (J 109)
Pete Berridge Pit   Group 1   Yes  
Brian Comfort Other   Group 1   Yes  
Larry Huibers Spinnaker trimmer CANLH4 Group 1   Yes  
Thomas Klok Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Adam Klyver Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Chase Reynolds Bow 671346N   Group 1   Yes  
David Rosow     Yes  
Mad Dogs & Englishmen (J 109)
Adrian Begley Other 308915Y USAAB55   Yes  
Jen Begley Owner   Group 1   Yes  
michael cassidy Medic/Doctor USAMC176 Group 1   Yes  
Mathieu de Premorel Tactician   Group 1   Yes  
Michael Gutshall Chef 225143O USAMG45 Group 1   Yes  
Katrina Masterson Rush Chairman USAKM116 Group 1   Yes  
Gary Payne Offside trimmer 202541I USAGP9   Yes  
Patrick Schoonveld Medic/Doctor USAPS89 Group 1   Yes  
Donna Syers Runners USADS179 Group 1   Yes  
Madcap 1.5 (J 105)
Dan Bullard 265345W    
Maid of Pligh (Thistle)
Christopher Pollak 106267V USACP79  
R. Lee Stump Headsail Trimmer 300391O   Group 1  
Mistral (J 109)
Greg Fisher Headsail Trimmer USAGF59 Group 1  
Cam Nash Tactician    
Dan Nash    
Everett Nash Bow   Group 1  
Tyler Nash Main Trimmer    
Peter Schneider Bow   Group 1  
Bryan Stephan Floater   Group 1  
Sarah Stephan Chef   Group 1  
Mo Mojo (Thistle)
Charles Kreitler 248152X    
Morning Glory (J 109)
Carl Olsson 115941R USACO35  
Nevermore (J 88)
Drew Hall Co-Skipper 393187F   Group 1   Yes  
Ken Hall Co-Skipper 393187F USAKH99 Group 1   Yes  
Ryan Kinner Floater   Group 1   Yes  
Michael Levy Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Lawrence McGrath Other   Group 1   Yes  
Alex Pugliese Bow   Group 1   Yes  
Ellen Quinn Floater USAEQ4 Group 1   Yes  
Michael Zelenz   Group 1   Yes  
None (Thistle)
Gary Bonner 226041N    
Robin Bonner Bow   Group 1  
Sarah Bonner Other   Group 1  
Patriot (Atlantic )
Ron Marsilio Skipper 741869W    
Joe Myers Main Trimmer 184085Z   Group 1  
Paula Olson Spinnaker trimmer    
Ginny Worcester Tactician   Group 1  
Pepper (Thistle)
Becca Dellenbaugh Bow 245653X   Group 1   Yes  
David Dellenbaugh Skipper 141783U USADD9   Yes  
Emily Dellenbaugh Floater   Group 1   Yes  
Planet Claire (J 70)
Mike Coe     Yes  
John and Marisa Koten     Yes  
Marisa Koten Pit   Group 1   Yes  
Stephen Yip Headsail Trimmer     Yes  
Red (Thistle )
Rick Werkheiser Headsail Trimmer     Yes  
Alexis Zebrowski Bow   Group 1   Yes  
Revelation (J 105)
Liam Ballou Bow   Group 1  
Nick Cleary Chef   Group 1  
Sarah Hughes   Group 1  
Marc Jacobi Strategist   Group 1  
Hans Johansson    
Anthony Pulgram Tactician   Group 1  
Ann Wilbanks Pit   Group 1  
George Wilbanks    
Rival (Atlantic)
Jim Doyle Main Trimmer     Yes  
Lindsay Doyle Skipper   Group 1   Yes  
Brittney Manning Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
James Townsend Other   Group 1   Yes  
Rocket Ship (Thistle)
Kristen Barnard Bow   Group 1   Yes  
Steve Gruver Helm 156838b   Group 1   Yes  
Jay Lurie     Yes  
Rush (J 109)
Tom Babel Tactician 163996H USATB47 Group 3  
Bobby Brooks Watch Captain usarb72 Group 1  
Randy Gray Bow 671525Z USAJG32 Group 1  
Ken McLean Main Trimmer 242960T USAKM39 Group 1  
Bill Sweetser Skipper 229960F USABS61 Group 1  
Brian Turuta Mast   Group 1  
Brian Tyrrell Headsail Trimmer 209988P USABT5 Group 1  
S&T (Thistle)
Doug Latour 229196J     Yes  
Witt Lindau Staysail trimmer     Yes  
Brigitte Maier   Group 1   Yes  
Safety First (Thistle)
Jess Hammond Bow   Group 1  
Ante Jelcic Other   Group 1  
Jared Ridder 236438X    
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Semi Charmed (J 70)
Carolyn Blackmar Bow 718515S USACB191 Group 1   Yes  
Robert McElwain Pit USABM77 Group 1   Yes  
Trevor Roach USATR73 Group 1   Yes  
Richard Shattuck USARS246 Group 1   Yes  
SHAKEDOWN (J 105)
Kevin Malone Headsail Trimmer 750735S USAKM45 Group 1  
Jordan Mindich Skipper   Group 1  
JORDAN MINDICH 375310O    
Shannon Mindich Spinnaker trimmer    
matt spiros Mast   Group 1  
Shooting Star (Beneteau First 36.7)
a Chertoff Bow   Group 1  
Terri Drew Other   Group 1  
Christine Erensen Chef    
Kevin Erensen 265393E USAKE10  
Kevin Gillespie Bow   Group 1  
Joe Hernandez   Group 1  
Richard Kriskey Watch Captain    
Jonathan Martin Mast   Group 1  
Karen Martinez Rush Chairman   Group 1  
Michael Whitlaw Main Trimmer   Group 1  
Shucks (Atlantic)
Scott Reichhelm    
Son of a Son (J 70)
David Fried Helm USADF32 Group 1   Yes  
Peter Fried Headsail Trimmer USAPF57 Group 1   Yes  
Christina Lambert Main Trimmer USACL113 Group 1   Yes  
Michael Luper Mast USAML161 Group 1   Yes  
Sam Reilly Floater USASR100 Group 1   Yes  
soultrain (thistle)
michael parramore    
Strangers With Candy (Thistle)
Donald Dexter Skipper 109656C    
Jane Dexter Bow    
Peter Jadrosich Spinnaker trimmer 3673    
Strategery (J 109)
Myles Cornwell Other USAMC115 Group 1  
Jack Forehand    
Philip Hood Main Trimmer   Group 1  
Lawrenzo McGee Boat Captain USALM59 Group 1  
Charlie Reynolds Rush Chairman   Group 1  
Benjamin Sallick Headsail Trimmer USAGS94 Group 1  
Carl Segen Main Trimmer 338070Z USACS104 Group 1  
Stratos (J 70)
Joe Just Pit USAJJ78 Group 1   Yes  
Charles Krawiec Headsail Trimmer USACK102 Group 1   Yes  
Bill Walker Chef 320599A USAWW44 Group 1   Yes  
Marcus Wunderlich Helm 652123T USAMW80 Group 1   Yes  
Strider (J 109)
John Breuer Mid Mast USAJB400 Group 1  
Daniel Corcoran Helm 651361V   Group 1  
Eric Francois Pit 315479e    
Gail Hamilton Mid Mast usagh83 Group 1  
Kerry Klinger Tactician   Group 3  
Kimberly McIntyre Bow USAKM152 Group 1  
Christine O'Connor Offside trimmer 741673C USACO49 Group 1  
Laura Zygas Floater 768690Z USALZ8 Group 1  
Stroppy Cow (Thistle)
Ryan Harris Bow     Yes  
Sarah Hatsell Tactician     Yes  
Tom Lawton 265534v     Yes  
Sunshine Daydream (Beneteau First 36.7)
Don Cantow Tactician   Group 1  
Patrick Colwell Staysail trimmer   Group 1  
Paul D'Attilio Floater    
Andy Fesenmeyer Mid Mast   Group 1  
Chris Fesenmeyer 227600m    
Kevin Osinski Bow   Group 1  
Kelsey Ritchey Mid Bow   Group 1  
Peter Ritchey Bow   Group 1  
Surface Tension (Beneteau First 36.7)
Michael Bermann Headsail Trimmer USAMB205 Group 1   Yes  
Kerry Brody Pit USAKB63 Group 1   Yes  
Ben Bugbee Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Colan Cassell Mast USACC108 Group 1   Yes  
Dwayne Coneeny Spinnaker trimmer USADC138 Group 1   Yes  
Lou Melillo Owner 250492T   Group 1   Yes  
Ben Sclarow Bow 320810E USABS107 Group 1   Yes  
Michael Smith Main Trimmer USAMS161 Group 1   Yes  
Sweet Caroline (J 109)
Samir Choksy Bow USASC141 Group 1  
Bailey Danseglio    
Brian Enright Mast   Group 1  
Christopher Ercole USACE40 Group 1  
Christine Gross Bow USACG128 Group 1  
Xiomara Perlaza Grinder 770726V   Group 1  
Minna Scholl Main Trimmer 256360W USAMS229 Group 1  
Dion Shea Nav/Tac   Group 1  
Amy Sinclair Pit Assist USAAS226 Group 1  
TBD (J 109)
Julia O-Dowd 350974Y    
Team Vineyard Vines (J 70)
John & Molly Baxter     Yes  
Molly Baxter Owner   Group 1   Yes  
Alex Curtiss Tactician   Group 3   Yes  
Jake Ladow Headsail Trimmer     Yes  
The Craic (Thistle)
Patrick Flinn     Yes  
Thistle 3876 (Thistle)
Dan Fien    
Daniel Hesse    
Sarah Hesse Bow   Group 1  
Tolo (J 105)
KEVIN Catucci Main Trimmer none USAKC104   Yes  
Marc Falato Bow USAMF83 Group 1   Yes  
Mitch Nochlin Headsail Trimmer USAMN33 USAMN33 Group 1   Yes  
Richie Palmer Helm 408475H rpusa   Yes  
Christopher Polony Mast   Group 1   Yes  
Dale Wolfield Spinnaker trimmer 767500Z USADW10 Group 1   Yes  
Trifecta (J 105)
Larry Murphy Bow   Group 1   Yes  
Bruce Nash   Group 1   Yes  
Christopher Price Tactician 324147S   Group 1   Yes  
David Price Owner 324143O USADP109 Group 1   Yes  
Joseph Scarpulla Owner 296912Y     Yes  
Brian Simkins Main Trimmer   Group 1   Yes  
USA 202 (J 70)
Peter Coleman     Yes  
Michael Gavin 363484C USAMG124   Yes  
Martin Hermida   Group 1   Yes  
Jens Miller Headsail Trimmer USAJM380 Group 1   Yes  
Vento Solare (J 109)
Matthew Curtiss Headsail Trimmer USAMC155 Group 1  
Allie Gray Bow 365762D USAAG72 Group 1  
Eric Irwin Main Trimmer USAEI3 Group 1  
Bill Kneller Helm 335426T USABK28 Group 1  
Mary Martin Pit USAMM342 Group 1  
Brenda Mitchell Headsail Trimmer USABM143 Group 1  
Luke Ochardo Mast USALO16 Group 1  
Wild Card (J 70)
Kevin Morgan Owner 141210Y USAKM81  
Zach O’Brien Rush Chairman   Group 1  
Zach Runci Runners   Group 3  
Amanda Ward Other USAAW111 Group 1  
Wild Child (J 70)
Greg Anthony Bow USAGA22 Group 1   Yes  
Ben Cesare Main Trimmer USABC17 Group 1   Yes  
Peter Cusick Spinnaker trimmer USAPC100 Group 1   Yes  
Henry Filter Helm USAHF1 Group 1   Yes  
Wildcat (J 30)
Brett Atkinson Headsail Trimmer    
Russ Atkinson 238786M USARA49  
Benz Faget    
Kyle Gladieux Bow   Group 1  
Mike Iverson Chef    
Zack Rush Headsail Trimmer   Group 1  
Matt Schaedler Co-Skipper   Group 1  
Wings (J 88)
Jonathan Asch Main Trimmer   Group 1   Yes  
Mike Bruno Helm 14657c usamb58 Group 1   Yes  
William Florio Bow   Group 1   Yes  
Chris Morgan Main Trimmer   Group 3   Yes  
Tim Randall Bow   Group 1   Yes  
RJ Trejo   Group 1   Yes  
Yoda (Atlantic)
Michael ONeill    
Zephyr V2.0 (J 30)
Whitney Kent 283147U     Yes  
Zig Zag (J 109)
John Dennerlein Pit 702011W USAJD191 Group 1   Yes  
Frank Gain Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Bengt & Marie Johansson Helm 222604G USABJ39 Group 1   Yes  
Marie Johansson Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Oscar Johansson Bow   Group 1   Yes  
Victor Johansson Main Trimmer USAVJ5 Group 1   Yes  
Bob Kinsman Floater USARK35 Group 1   Yes  
Matthew Lepisto Mast 702551W FINML24 Group 1   Yes  
Zugzwang (Thistle)
Brian Kitchin    

Main Menu

North Sails Fairfield County Bank Black Rock Yacht & Athletic Club Coral Reef Sailing Apparel
Rex Marine Sailors for the Sea Stew Leonard's David Barry Realty
Savannah Bee Company BMW of Bridgeport   

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy