2018 T-Ten North American Championships
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Bear (T-10)
Brian Barker Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Christy Barker Pit USACB233 Group 1   Yes  
John Barker 320963s   Group 1   Yes  
Pete Demming Main Trimmer   Group 1   Yes  
Bill Irwin Grinder   Group 1   Yes  
Jake Thomas Bow 3998071   Group 1   Yes  
Britsar (T-10)
Rob Bennett Pit   Group 1   Yes  
Mike Garza Bow   Group 1   Yes  
Todd Jones Tactician USATJ4 Group 1   Yes  
Abie McLaughlin 756089N   Group 1   Yes  
John Mrsan Main Trimmer USAJM465 Group 1   Yes  
Richard Paschke Strategist   Group 1   Yes  
Ken Schram Owner 218164y   Group 1   Yes  
Diamond Girl (LS 10)
Amy Cermak Helm 108439X USAAC125   Yes  
Rick Cermak Strategist 108439X USARC130   Yes  
Rick Jossart Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Chris Nielson Main Trimmer 206253R USACN38 Group 3   Yes  
Christine Steiner Pit USACS297 Group 1   Yes  
Matthew Szymanski Bow   Group 1   Yes  
Double Jeopardy (T-10)
Paul Lee Main Trimmer 213655S   Group 1   Yes  
Bill McLaughlin Main Trimmer USAWM110 Group 1   Yes  
Kelli Murphy Pit   Group 1   Yes  
Sean Murphy Skipper 728345X USASM181 Group 1   Yes  
Alex Schwallbach Grinder USAAS200 Group 1   Yes  
Nial Wykes Bow 739434J GBRNW46 Group 1   Yes  
Erica (T-10)
Alexander Baldwin Main Trimmer USAAB201 Group 1   Yes  
Carrie Camarda Floater USACC184 Group 1   Yes  
Katherine Greer Stunt Owner USAKG59 Group 1   Yes  
Brian Kaczor USABK79 Group 1   Yes  
Scott Melanson Bow USASM98 Group 1   Yes  
Seth Morrell Tactician USASM86   Group 1   Yes  
Chuck O'Donnell Pit USACO39 Group 1   Yes  
Hillbilly Deluxe (T-10)
JP Bourgault Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Pete Danylewycz Mid Bow   Group 1   Yes  
Jim Herold 715184Z   Group 1   Yes  
Ryan lashaway Main Trimmer   Group 1   Yes  
BO BO Logan Watch Captain   Group 1   Yes  
TJ Mills Bow   Group 1   Yes  
Bethany Schnipke Pit   Group 1   Yes  
Hot Sauce (T-10)
Karen Better Helm USAKK62 Group 1   Yes  
Mike Better 741420U USAMB181 Group 1   Yes  
Amanda Bohl Headsail Trimmer USAAB107 Group 1   Yes  
Blane Boynton Main Trimmer 749375Y USABB167 Group 1   Yes  
Doug Byrnes Bow USADB219 Group 1   Yes  
Adam Dolkart Offside trimmer USAAD86 Group 1   Yes  
Shannon Xydis Pit USASX1 Group 1   Yes  
Independence (T-10)
Wesley Blazer Tactician   Group 3   Yes  
Matt Haeger Headsail Trimmer 111765P   Group 1   Yes  
Anne Humphrey Spinnaker trimmer 162504H   Group 1   Yes  
Tom Humphrey Helm 734631Q   Group 1   Yes  
W. Ryan Kyle Bow     Yes  
Meat (T-10)
Andrew Camarda Other   Group 3   Yes  
Brian Davies Chef USABD57 Group 1   Yes  
Brian Kennalley Chef 690379W USABK49 Group 1   Yes  
Edward Mui Chef   Group 1   Yes  
Amy Roehl Chef   Group 1   Yes  
Craig Roehl Helm   Group 1   Yes  
april yi Mid Bow 741990S Usayy1 Group 1   Yes  
m'or flags (T-10)
Matthew MacDonald Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Mark Randall Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Cole Robinson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Marsha Shepherd Pit   Group 1   Yes  
Tony Shepherd Skipper 151038J   Group 1   Yes  
phil Smith Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Colin Tite Main Trimmer   Group 1   Yes  
Norebase (T-10)
Jason Henderson Mid Bow   Group 1   Yes  
Justin Herring Grinder USAJH382 Group 1   Yes  
Paul Hoff Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
MATTHEW PARLOW Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ralph Richards Helm 205724P   Group 1   Yes  
Bruce Richardson Main Trimmer USABR88 Group 1   Yes  
Joe Smyk Bow 210168 USAJS371 Group 1   Yes  
Nuts (T-10)
Heidi Backus 139915Z   Group 1   Yes  
Susan Backus Starr Pit   Group 1   Yes  
Lee Ferber Floater   Group 1   Yes  
Fionn Kline Mid Mast   Group 1   Yes  
Christy Parsons Bow   Group 1   Yes  
John Shockey Main Trimmer   Group 1   Yes  
Kevin Shockey Headsail Trimmer 399545L USAKS19 Group 1   Yes  
Proper Villain (T-10)
Brad Boston Captain 198973N CANBB4 Group 3   Yes  
Curtis Florence Bow   Group 3   Yes  
Greg Kinney Helm 687189T USAGK25 Group 1   Yes  
Philip Porte Bow   Group 1   Yes  
David Shriner Rush Chairman   Group 3   Yes  
Nick Ward Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Send it (T-10)
Steve Harthorn Main Trimmer   Group 1   Yes  
David Klaasen Helm 111782q   Group 1   Yes  
Bill Miller   Group 1   Yes  
larry petersen Owner 178083E USALP41 Group 1   Yes  
douglas petersen Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ben Skinner Bow   Group 1   Yes  
TAZ (T-10)
Hanson Bratton Skipper 244065T USAHB35 Group 1   Yes  
Chris Clark Main Trimmer 179377L USACC50 Group 1   Yes  
Austin Colpaert Bow 3379940 USAAC75 Group 1   Yes  
Spencer Colpaert Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Alex Hume Pit   Group 1   Yes  
Tim Kelly Mast USATK36 Group 1   Yes  
Chris Steele Tactician NZLCS13 Group 1   Yes  
Team Iball (T-10)
Jeff Hagman Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Scott Irwin Owner USASI9   Yes  
Steve Morrow Mast 219321R USASM94 Group 1   Yes  
Rick Rothenbuhler Main Trimmer USARR39 Group 3   Yes  
George Sipel Floater USAGS129 Group 1   Yes  
Michael Stark Pit   Group 3   Yes  
Dan Synowiec Bow   Group 1   Yes  
Winnebago (LS 10)
Michael Anderson Other 363480Y USAMA70 Group 1   Yes  
Matthew Arntzen Bow   Group 1   Yes  
John Dybas Main Trimmer USAJD120 Group 1   Yes  
Beverly Mohr Rush Chairman USABM54 Group 1   Yes  
Andrew Paleczny Floater   Group 1   Yes  
Stephen Pratt Spinnaker trimmer 290502G USASP90 Group 1   Yes  
Tim Rathbun Skipper 171439q USATR90 Group 1   Yes  

Main Menu

DBS
T10 Class GLMO Thomas Hardware Coral Reef Sailing Apparel
Double Tree By Hilton Elite Events write company

Copyright © Interactive Creations 2000-2022