2011 Youngstown Level Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
*PEGASUS* (C&C Redwing 30)
Andrews Hooker    
Absinthe (C&C 34)
John O Toole    
Absolute (Dobroth 30)
Paul Knight    
Air Force (Beneteau First 36.7)
John Ferreira CANJF16  
Amorita (Beneteau First 40.7)
Fritz Odenbach    
Another Hazard (J 105)
Peter Wolniak CANPW22  
Bananas (C&C 29-1)
Jim Sadler    
Bangalore (8 Metre)
Bart Meuring    
Basesloaded (Kirby 25)
Richard Andrews    
Jamie Day    
Robin Eaglesham    
Brian Schmidt    
Benecuda (Beneteau First 36.7)
Sean Marshall    
Bikini 11 (C&C 33-2)
Gary Bell    
Black Dog (Melges 24)
Dave Black CANDB22  
Black Shaddow (Martin 243)
John Scurr    
Blast (Beneteau 10R)
Chris Bobyk    
Breezin (Kirby 25)
Cathy Cudmore    
Bumblebee (C&C 29-1)
patrick doyle Main Trimmer    
donald engel Skipper    
gene wakowski Mast    
linda westrum Other    
peter wienreich Tactician    
Busted Flush (B32)
Robert Bouclin Mast    
John Davey Bowman CANJD18 Group 1  
Roger Hacking Pitman    
Peter Holton Main Trimmer    
Sal Khan Helmsman    
Al Malo Headsail Trimmer    
Mark Ostapiak Headsail Trimmer    
Susan Peacock-Hacking Runners    
CAN 723 (Melges 24)
Uri Saks    
Carpe Ventus (J 109)
Denys Jones    
Cesan (C&C 41)
Paul Delacourt    
Coug (Peterson 41)
michael cullen 212081M    
Crew's In (C&C 24)
Jay Bennett Bowman    
Ted Biggs    
Derek Moran Main Trimmer    
Crusader (J 30)
Amanda Baker Mid Mast    
Tom Doran Tactician    
John Gary Headsail Trimmer    
Mark Hippolitto Bowman    
Cindy Mather Mid Bowman    
Daniel Mather Skipper 3521440    
Crüxshadow (Shark 24)
Sean McKee    
Dodgy (C&C 29-2)
Joyce Bentley    
Jane Elltoft    
Thomas Elltoft    
Neil Hansen    
Domino (Beneteau First 36.7)
Paul Paolone    
Elation (C&C 29-1)
Robert Elliott    
Endeavour (J 105)
Bill Bevan Tactician CANBB8  
Scott Culley Bowman    
Paul Martini Helmsman CANPM10  
Eudaimonia (J 22)
Matt Pelkey Mid Mast    
Mark Stuhlmiller    
Euphoria (Dufour 36 Classic)
Colin Dodd    
FamilyFirst (Beneteau First 36.7)
Erik Yeo    
First Today (Beneteau First 36.7)
Gary Tisdale 237296H USAGT26  
First Today (C&C 29-1)
Tom Beach    
Flying Circus (J 24)
Jeremy Owen    
Foehn (CS 30)
James Statham    
Freak On A Leash (Shark 24)
Jeremy Crowder    
Frosty (J 22)
Alexander Reynolds    
Gamay (Beneteau 40)
Nancy Icely    
Peter Icely    
GameChanger (1D35)
Mike Hasko Mid Mast    
Andrew Leslie Headsail Trimmer    
Dave Smith Skipper   Group 1  
Kelly Stephens Bowman    
Greg Van de kraats Main Trimmer    
Gforce (Beneteau First 40.7)
Michael Gotthelf    
Gruntled (C&C 29-2)
Robert Lister    
Hey Jude (J 105)
James Rathbun CANJR4  
HooRah (Beneteau 10R)
Paul Cannon / Joe Waple 125201D USAPC36  
Hot Ziggetty (Sabre 32)
Ed Ziegenfuss    
Infringer (C&C 115)
David McFadgen    
Instigator (J 22)
Travis Odenbach    
Joyce's Nemesis (Beneteau First 36.7 SD)
Jesse Sabin    
Juice (J 24)
Rick Keeler    
Juliet (Beneteau First 36.7)
Jeff Burchell    
Kaizen (Farr 30)
Oleg Melnikov    
Kissing Bridge (C&C 1/2 ton)
Robert MacLachlan    
Lake Effect (Beneteau First 36.7)
Bob Hesse    
Lively (J 109)
Murray Gainer    
Mackadu (Kirby 25)
Scott Perdu    
Maggie Kelly (Beneteau First 40.7)
Chris Steer    
Margaritaville (Beneteau 10R)
Dinse Scott    
Merlin M2 (Thomas 35)
Larry Harrison    
Moccasin (J 109)
Edward Werner    
Moruga (C&C 30-1)
Greg Gallo    
Mummbles (Farr 30)
Edward Brady Pitman USAEB52 Group 1  
Mike Coe Main Trimmer USAMC38 Group 3  
Steve Cooper Bowman USASC61 Group 1  
Brad Kauffman Skipper USABK27 Group 1  
Diana Look Grinder USADL73 Group 1  
Russell Miller Headsail Trimmer   Group 3  
Neptune's Car (Beneteau First 36.7)
Brian Rutter CANBR14  
Norseman (8 Metre)
Robert Roy    
Obsession (Beneteau First 36.7)
Norm Stessing    
Ole' (C&C 27-5)
Ed Cough    
On The Rocks (Shark 24)
Greig Hunter Jr.    
Out Of The Blue (Beneteau First 40.7)
John Doyle    
Panic Button (F-25C)
ryan & todd howe    
Paradigm (Schock 40)
Jeffrey Cannizzo    
Planet B (J 105)
Stuart Kilpatrick    
Planet Claire (Melges 24)
John Koten    
Plika (Beneteau 10R)
Ian Struthers    
Poison Ivy II (J 35)
Jim Kondziela Skipper    
Sandy Kondziela Bowman    
Kate Little Pitman    
Mike LoVullo Tactician    
Rachel Montgomery    
Tom Montgomery Headsail Trimmer    
Polestar (Beneteau First 40.7)
Thomas Kinsella    
Press Gang (IMX 38)
Christina Medland    
Puffin (Pearson 26)
Matt Keene    
Quixotic (S2 9.2a)
Chris Fischer    
RAGS (C&C 115)
Judy Button    
Rampant (Shark 24)
Mark Shantz    
Rebel 3 (Thomas 35)
Richard Armour    
Redline (Tripp 26)
Peter Benoit Mid Bowman    
Rob Brown Main Trimmer    
Conor Holvey Pitman    
Rob Padilla Headsail Trimmer    
Mike Stasko Helmsman    
RedPortLeft (J 105)
Alysa McKenna Mid Mast 295774I USAMM163  
Bill McKenna Headsail Trimmer    
Marty McKenna 295774I USAMM163  
Renaissance (C&C 38-1)
Peter Kirkwood    
Ritalin (Olson 30)
Jeff Schall    
Rock & Roll (C&C 33-2)
Larry Jensen    
Rock n Roll (Kirby 25)
nicolas greenland    
Rockin' Chair (C&C 29-1)
Skip Doyle    
Rodecrew (CS 30)
Bob Sarna    
Ruby Tuesday (Kirby 25)
Chris Turner    
RumRush (Gibsea 35)
Laurence Trewartha    
RUSH (Melges 24)
Mike Gozzard    
Robim Gozzard    
Brian Graham    
Don Munroe    
Sail A' Vie (Beneteau 30E)
Arren Avercadeo Mid Mast    
Breden Benson Tactician    
Ron Casteldo Strategist    
Eric Enwright Bowman    
Fran Enwright    
Jim Enwright Pitman    
Dave Tifney Main Trimmer    
Sailors for the Sea (J 22)
Gordon Borges    
Scotch Mist (Shark 24)
Gerry Kelly    
Seahorse (Beneteau First 30)
Rick Lenard    
Seitz-Seer (J 27)
Eric Christensen    
John Cosmann    
Christopher Ham    
Donald F. Seitz    
Paul Seitz Helmsman    
Serious (C&C 33-2)
Ken Denholm    
Severn (8 Metre)
Cedric Gyles    
Sexy Beast (Beneteau First 36.7)
Rory Ring    
Shade of Avalon (J 27)
Peter Winkelstein    
Shane Returns (Beneteau First 36.7)
Jeffrey Long CANJL16  
Silver Bullet (C&C 29-1)
Torsten Doering    
Sindicate (Beneteau First 36.7)
Rick Sherk    
Smack (C&C 29-1)
Jack Evans    
SnapShot (C&C 29-2)
George Poulias    
Snooker (Farr 30)
Tac Boston Main Trimmer   Group 3  
Chris Brown Headsail Trimmer USACB70 Group 1  
Steve Griffith Pitman   Group 1  
Casey Ray Bowman   Group 1  
Pat Ray Headsail Trimmer   Group 1  
Brant Russell Helmsman   Group 1  
Sona (Beneteau 10R)
Calum Semple    
Soundwave (J 34)
Fred White 167373C    
Standard Deviation (Farr 30)
Sarah Brown Mast    
Justin Damore Main Trimmer USAJD24 Group 1  
Matt Kilbridge Bowman USAMK65 Group 1  
Greg Koski Tactician    
William Markel Helmsman   Group 1  
Andrew Neal Pitman USAAN19 Group 1  
Erick Tansky    
Stir it up (Melges 24)
Allan Stokes    
StrataJem (J 24)
Ernest Hauser    
Striker (Beneteau 10R)
Jan Steyn    
strings (gougeon 40)
mark cadotte    
Surfrider (J 22)
Steven Morrow    
Synchronicity (CS 30)
Jim Schacht    
Tango (Beneteau First 36.7)
Pierre Savard    
Taz (Beneteau First 36.7)
Peter Lund    
T-Bone (Kirby 25)
Simon Krall    
The Black Prince (C&C 121)
Ernest Toomath    
The Gipper (Beneteau First 36.7)
Stephen Rycyna MD    
The Usual Suspects (J 105)
Terry Michaelson    
Thriller (Olson 25)
Brian Murray Skipper    
Christopher Murray Strategist    
Vicki Murray Tactician    
Thunderstruck (J 105)
Andrew Moor    
Trevelyan (Corsair F28CC)
Richard Stephens    
Trinsica (Beneteau 10R)
John Canty    
Tripy (F-25C )
Larry Woods    
TriToFly (F-31CC)
Richard Fox Navigator    
Robert Wessel Strategist    
Triumphant (Corsair F27)
THOMAS PERRY    
True Colors (C&C 29-2)
Mark Blaakman    
Tryst (Pearson Flyer)
Greg Bullard    
Two Weeks 'Til Vegas! (J 22)
Robert Mendenhall    
Uncorked (CS 30)
Cindy I'Anson    
Uprising IRC (Farr 30)
Charles Wright    
usa 200 (Melges 24)
Gregory Latz    
Voodoo Magic (J 105)
Bjug Borgundvaag    
Waahuu (CS 30)
Trish ?    
Dave Dasson    
Scott Edwards    
Nick Harkola    
Robert Hibbard    
Ron Hilgert    
Water Dragon (CS 33)
Jeff Cassidy Tactician    
Deboer Darrell Headsail Trimmer    
Ann Mitchell Mid Bowman    
Faith Seeking Main Trimmer    
Paul Simpson Headsail Trimmer    
Merilee Wright Helmsman    
Windrush (Stiletto)
Bernard Lasporte Main Trimmer    
Guylaine Parthenais Skipper    
Wreckless (C&C 27-5)
Richard Leadbetter    
Xoomer Xpress (X-35)
Adam Farkas    
Yogi Bear (C&C 27-3)
Larry Bayer    
Yquem (8 Metre)
guy jones    
Zoom (Beneteau 10R)
Rob Butler    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020