2011 American Yacht Club Spring Series
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adrenaline (Soverel 33)
Patrick Croke    
Afterglow (Express 37)
Bill Walker 320599A USAWW44  
Alliance (Summit 35)
Dominick Porco 153396A    
American Girl (King 40)
Daniel Galyon 319200N    
Antidote (J 133)
Ronald Richman    
Apsara (J 109)
Mike Sleightholme 669442E GBRMS82  
AVRA (J 120 Mod)
George Petrides    
Bacchanal (J 133)
Jan Smeets    
Barleycorn (NYYC Swan 42)
Brendan Brownyard 134878D USABB13  
Beagle (J 44)
Philip Gutin    
Better Than... (NYYC Swan 42)
Gosia Rojek    
Blazer (NYYC Swan 42)
Chris Culver    
Trip Duke USAJD19 Group 1  
Matthew Kelley USAMK11 Group 1  
F.Patrick McDonald USAFM19 Group 1  
Todd McKenzie USATT22 Group 1  
Scott Price USASP31 Group 3  
Kate Smith 242016G USAKS61 Group 1  
Andrew Spaulding USAAS122 Group 1  
Mike Stone USAMS124 Group 1  
Gia Syracuse USAGS49 Group 1  
Breakaway (Beneteau First 36.7)
Richie Palmer    
Challenge IV (J 44)
Jeffrey W. Willis    
Charlie V (J 44)
John Baker   Group 3  
Norman Schulman    
Christopher Dragon (J 122)
Andrew Weiss 352216l    
Deviation (Soverel 33)
Iris Vogel 154629U    
Eagle (J 120)
Steven Levy    
Eclipse (Corby 33)
Dave Kellogg    
Fairhope (J 105)
Gareth Gaston USAGG40  
Fearless (Farr 395)
Shaun Ensor    
Frivolous (J 80)
Daniel Goldberg 656601H    
Georgetown III (J 122)
george marks 349712Z    
Gold Digger (J 44)
James D. Bishop Sr. 114950Q usajb2  
Gumption3 (J 105)
Kevin Grainger 296774K USAKG11  
High Noon (CTM 41)
Steve & Heidi Benjamin    
Honahlee (J 44)
H.L. DeVore 314113H USAHD4  
Jouster (J 105)
Bill Siegel    
JoySea (J 105)
Nathan Boylan    
Katoendra (J 29)
matheus hovers    
Kestrel (J 105)
Sean Doyle    
Magic (Santa Cruz 52)
Kenneth Laudon 127269b USAKL34  
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde    
Maxine (J 44)
William Ketcham    
Melody (J 109)
Alan Tannous 265355Y USAAT20  
Morning Glory (J 105)
Peter Beardsley Helmsman   Group 1  
Michael Luskin Bowman   Group 1  
Christian Manchester Main Trimmer   Group 1  
Cam McKnight Mast   Group 1  
Vicky Jo Neiner Headsail Trimmer   Group 1  
Carl Olsson Skipper   Group 1  
Stephen Schwartz Pitman   Group 1  
Mutiny (NYYC Swan 42)
Gibb Kane / Drew Shea    
Nordlys (J 109)
Bob Schwartz 390987H USABS92  
Oakcliff Sailing Farr 40-1 (Farr 40)
Oakcliff Sailing Center    
Oakcliff Sailing Farr 40-2 (Farr 40)
Oakcliff Sailing Center    
Oakcliff Sailing Ker 11.3 (Ker 11.3)
Oakcliff Sailing Center    
Old School (Farr 395)
Ganson Evans 230973T    
Out of Reach III (X-35)
Louis Nees 118706S    
Pendragon (X-41)
Quentin Thomas    
Peregrina (J 105)
Josh Burack 216548y USAJB171  
Ptarmigan (Ker 43)
Lawrence Dickie    
Renegade (J 29 MH)
M/n Timothy Weber    
Resolute (Beneteau First 36.7)
Junius Brown USAJB328  
Don and Rick Rave 3391841    
Revelation (J 105)
George and Alex Wilbanks 285658G USAAF39  
Rosie (J 80)
Garrison Corwin 131003W    
SARAH (X-41)
Greg Manning 300073J    
SirenSong (J 133)
Thomas Carroll    
Storm (J 109)
Rick Lyall    
Strange Brew (J 105)
Randy Bourne USARB132  
Strategery (J 109)
Jack Forehand USAJF115  
Stratos (J 105)
Marcus Wunderlich    
Sundari (J 122)
Barry Gold 317880F USABG19  
Synergy (J 105)
David Spence 236612p    
Talisman (Farr 395)
John Bailey USAJB219  
The Phantom (Pearson Flyer)
John Scagnelli    
Tiburon (NYYC Swan 42)
M/n Derrick Cherico    
Tolo (J 105)
Norman Kilarjian 364128T USANK1  
Troubador (Express 37)
Jamie Anderson    
Uxorious III (NYYC Swan 42)
JP Blaise    
Vamp (J 44)
Tom Colucci   Group 1  
A. J. Evans 255247w USAAE1 Group 1  
Doug Lanthier USADL16 Group 1  
Leonard Sitar 112566Q USALS50  
Wings (J 122)
Mike/Tom/Jim Bruno/Boyle/Callahan    
Xcelsior (IMX-45)
Todd LaBaugh    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020